Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

  Пам'ятка учасникам АТО. Права, обовязки та гарантії соціального захисту.pdf
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:19:14
4992Kb Скачать скачать
  Глава держави підписав Закон, який забезпечить соціальні гарантії офіцерам, які несуть службу за призовом
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:18:59
21Kb Скачать скачать
  Мінсоцполітики: Розширено перелік категорій дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок державного бюджету
Формат: DOCX | Добавлен: 01/01/1970 03:00:00
30Kb Скачать скачать

  Військовослужбовці, які беруть участь в АТО та призвані під час мобілізації,

мають право на ряд пільг і державних соціальних гарантій

• Збереження місця роботи (посади), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, до 18 місяців, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. У разі продовження працівником  військової служби після демобілізації за контрактом за ним зберігається робоче місце, посада та компенсуватиметься з бюджету середній заробіток на підприємстві, у якому він працював. Тривалість такої компенсації не може перевищувати строку укладеного контракту.

Однак, призов або мобілізація власника –  фізичної особи під час особливого періоду може служити підставою для розірвання власником без згоди профспілкової організації з працівником трудового договору, укладеного на невизначений строк, а також строкового трудовий договір до закінчення строку його чинності (п.10 ст.40, ст.43-1 КЗпПУ).

• Педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю. законом також надано відстрочку від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності

• Державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців не припиняється.

Збережено право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців, при їх призові на військову службу під час мобілізації. При цьому державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється.

• Гарантії щодо існуючих зобов’язань.

Військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

• Право на продовження отримання пенсії пенсіонерам. 

У разі призову з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію виплата пенсій на час такої служби не припиняється.

• Пільги для само зайнятих осіб.

Самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV Податкового кодексу України, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розділу XIV зазначеного Кодексу. Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. 

Якщо самозайнята особа, призвана на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, то обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа. Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізована самозайнята особа у заяві зазначає дані про суми нарахованого та утриманого уповноваженою особою податку з найманих працівників протягом строку військової служби самозайнятої особи.

• Грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

Військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом відповідно до Постанови КМУ від 09.04.2014 № 111.

• Нараховується одноразова грошова допомоги на день демобілізації.

Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією та звільняються із служби після прийняття рішення про демобілізацію (крім військовослужбовців строкової військової служби), виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 4 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25 відсотків місячного грошового забезпечення.

Військовослужбовцям виплата допомоги здійснюється за період служби за призовом у зв’язку з мобілізацією з дня їх призову на службу без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони перебували у мирний час, за винятком тих осіб, які у разі звільнення з військової служби у мирний час не набули права на отримання грошової допомоги.

Розмір допомоги обчислюється з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей”.

• Надання військовослужбовцям що брали участь в АТО статусу учасника бойових дій.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення визначено Постановою КМУ від 20 серпня 2014 р. № 413.

• Надання права на отримання позачергових військових звань.

Указом Президента України від 19.05.2014 № 480/2014 «Про заохочення військовослужбовців – часників антитерористичної операції» дозволено Міністерству оборони України, Головному управлінню Національної гвардії України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Управлінню державної охорони України під час проведення антитерористичної операції присвоювати в порядку заохочення військовослужбовцям — учасникам антитерористичної соціальних гарантій операції чергові військові звання до полковника (капітана 1 рангу) включно незалежно від займаної посади та строків вислуги у відповідному званні.

• Надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби у розмірі 100%.

Наказ МОУ від 19.05.2014 № 325 «Про внесення змін до наказу МОУ від 14.04.14 № 240» Передбачена надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби (у відсотках посадового окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років) військовослужбовцям що залучаються Антитерористичним центром та його координаційними групами при регіональних органах СБУ до проведення заходів щодо запобігання терористичним проявам та їх припинення, за період виконання ними спеціальних завдань, пов’язаних з антитерористичною діяльністю – 100%

• Винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати.

За безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 р. виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць (Постанова КМУ від 04.06. 2014 р. № 158).

• Медичне забезпечення.

Згідно з Постановою ВРУ від 29.05.14 № 1286 -VII «Про забезпечення належним медичним обслуговуванням учасників бойових дій, які зазнали порань під час проведення антитерористичної операції (АТО) на Сході України 2014» Військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції і зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров’я, мають право на безоплатне медичне обслуговування (лікування, диспансеризацію, медичну реабілітацію та ін.) в клінічній лікарні «Феофанія» Державного управління справами». Медична допомога зазначеним особам надається закладами охорони здоров’я невідкладно.

• Право членів сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини на отримання пенсії у розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. З 1 січня поточного року запроваджено, що якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.

• Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

Одноразова грошова допомога виплачується відповідно Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженому Постановою КМУ від 25.12.13 № 975.

• Допомога в проведенні похорону і компенсація матеріальних витрат на ритуальні послуги та на спорудження пам’ятників.

Батькам та неповнолітнім дітям, а також дітям – інвалідам з дитинства (незалежно від їх віку) військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження військової служби, державою виплачується одноразова грошова компенсація в розмірі суми державного страхування військовослужбовців з урахуванням коефіцієнта індексації грошових доходів. У постанові КМУ від 22.05.2000 № 829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців» визначено розмір допомоги: військовим формуванням, Державній спеціальній службі транспорту надавати сім’ям і батькам військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, допомогу в проведенні поховання і компенсувати матеріальні витрати на ритуальні послуги та спорудження надгробків у розмірі 500 гривень.

 

 Перелік  лізензованих робітничих професій, за якими здійснюється підготовка, перепідготовка

  та підвищення кваліфікації в ЦПТО ДСЗ

  Часть 1 Перелік лізензованих робітничих професій, за якими здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації в ЦПТО ДСЗ
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
131Kb Скачать скачать
  Часть 2 Перелік лізензованих робітничих професій, за якими здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації в ЦПТО ДСЗ
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
125Kb Скачать скачать
  Часть 3 Перелік лізензованих робітничих професій, за якими здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації в ЦПТО ДСЗ
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
73Kb Скачать скачать

 

 За знищення військової техніки противника учасники АТО отримуватимуть додаткову винагороду 

За знищення військової техніки противника учасники АТО отримуватимуть додаткову винагороду. Окрім цього, бійцям буде збільшено грошове забезпечення. Таке рішення було прийнято на засіданні Уряду 28 січня. Постанову було розроблено Міністерством оборони за ініціативою Президента України Петра Порошенка та ухвалено Урядом 01 лютого 2015 року.

Цією постановою передбачається виплачувати:

 - у двохкратному розмірі - грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь в АТО, воєнних конфліктах;

 - у трьохкратному розмірі - грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь в бойових діях з моменту оголошення воєнного часу;

 - 1000 гривень за кожну добу безпосередньої участі військовослужбовця в бойових діях.

 - додаткову винагороду за знищення військової техніки противника. Так, за знищення автомобіля винагорода становить  -  10 мінімальних заробітних плат (12 тис. грн.); танка – 40 мінімальних заробітних плат (48 тис. грн.); реактивної системи залпового вогню – 50 мінімальних заробітних плат (60 тис. грн.); бойового літака – 100 мінімальних заробітних плат (121 тис. грн.).

 Про підвищення з 1 січня 2015 року пенсій в разі втрати годувальника членам сімей осіб, звільнених з військової служби

       Відповідно до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із змінами, внесеними Законом України від 20.06.2014 № 1542-VІ «Про внесення зміни до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з 1 січня 2015 року пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 1898 грн. (949 грн. - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений з 01.01.2015 х 2).
      У зв’язку з цим із 2776 одержувачів пенсій в разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Миколаївської області перераховано пенсії 2709 осіб, що становить 97,6 %. При цьому середній розмір підвищення склав 806 грн. Середній розмір призначених до виплати пенсій зазначеної категорії осіб у січні 2015 року становить 2352,06 грн.
       Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління ПФУ в Миколаївській області».

 Процедура виділення земельних ділянок учасникам АТО

Чим регламентується

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

 

Цільове призначення та норми безоплатної приватизації

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

§                     для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

§                     для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

§                     для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

§                     для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га.

Процедура виділення земельних ділянок

Відповідно до Земельного кодексу України, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагентства України, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Процедуру державної реєстрації земельної ділянки встановлено пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Хто передає земельні ділянки у власність

Разом з тим зазначаємо, що згідно із частиною першою статті 122 Кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України Головне управління відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.

 Термін та вартість здійснення заходів щодо виділення земельних ділянок

 

Назва організаційного заходу

Термін виконання

Вартість робіт

Подання клопотання військовослужбовця про надання дозволу на розробку землевпорядної документації до відповідного органу виконавчої влади

у момент подання

безкоштовно

Прийняття рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою

до 30 днів

безкоштовно

Розробка землевпорядної документації

не більше 6 місяців

Визначається договором

Погодження землевпорядної документації

до 10 робочих

безкоштовно

Реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі

до 14 робочих днів

безкоштовно

Рішення про затвердження землевпорядної документації та передачі земельної ділянки у власність

максимально стислі строки

безкоштовно

Реєстрація права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі

14 робочих днів

119 грн. держмито та 120 грн. (витяг із Держреєстру)

 

За довідковою інформацією можна звератись по тел. (0512) 21-21-61, або за адресою м.Миколаїв, просп.Миру, 34 (головне управління Держземагентства у Миколаївській області).

  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 835/2014 Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
28Kb Скачать скачать
  Держава посилила соціальний захист військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО, та членів їхніх родин. До різних законодавчих актів внесли більше 20 змін.
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
24Kb Скачать скачать
  РАЙОННА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн і політичних репресій та соціальної підтримки сімей загиблих і поранених учасників АТО в Первомайському районі на 2014-2015 роки
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
38Kb Скачать скачать
  Про додаткові гарантії щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та їх родин
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
23Kb Скачать скачать
  Роз'яснення щодо права учасників АТО на соціальні пільги
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
44Kb Скачать скачать

 

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНА

 

 

ПЕРВОМАЙСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

27.02.15

 

м. Первомайськ

№ 40-р 

 

 

 

 

 

Про створення ради волонтерів

при Первомайській райдержадміністрації

Відповідно до пунктів 1 , 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статей 23, 37 пункту 9 частини першої статті 39, частини першої статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 1 Закону України «Про волонтерську діяльність», з метою забезпечення ефективної взаємодії органів державної влади та волонтерських організацій, які діють на території Первомайського району :

1.     Створити раду волонтерів при Первомайській райдержадміністрації у складі згідно із додатком,

2.       Затвердити Положення про раду волонтерів при Первомайській райдержадміністрації (додається).

3.     Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Бондаренка С.В.

Голова райдержадміністрації                                                                    В.В.Сирота

СКЛАД

ради волонтерів при Первомайській райдержадміністрації

Голова ради

Новосадова Ніна Володимирівна Голова районної громадської організації

волонтерів (за узгодженням)

Заступник голови ради — координатор напряму "Армія"

Гуйван Ярослав Васильович Голова районної організації всеукраїнської

спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за узгодженням)

Секретар ради

Дембовська Віра Степанівна Голова районного товариства інвалідів (за

узгодженням)

Члени ради:

Координатор напряму "Медицина"

Рєпалова Слізавета ГІлатонівна Голова районної організації Товариства

Червоного Хреста України (за узгодженням)

Координатори напряму "Соціальний захист"

ДОДАТОК

до розпорядження голови Первомайської районної державної адміністрації

27.02.2015 року №40-р


Новосельська Марія Іванівна Голова районної організації ветеранів

Городнюк Ігор Іванович

Миколаївської області (за узгодженням)

Голова громадської організації "Майдан­ні вдень"


ЗАТВЕРДЖЕНО розпорядження голови Первомайської районної державної адміністрації  

27.02.2015 року №40-р

ПОЛОЖЕННЯ

про раду волонтерів при Первомайській райдержадміністрації

1.          Рада волонтерів при Первомайській райдержадміністрації (далі - рада волонтерів) є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом, утвореним з метою налагодження ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади з волонтерськими організаціями, сприяння у провадженні волонтерської діяльності, забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів волонтерів, волонтерських організацій та отримувачів волонтерської допомоги.

2.        У своїй діяльності рада волонтерів керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також Положенням про раду волонтерів при Первомайській райдержадміністрації,

3.        Основним завданням ради волонтерів є координація діяльності місцевих органів виконавчої влади і волонтерських організацій з питань реалізації державної політики у сфері оборони, медичної допомоги та реабілітації військовослужбовців та учасників АТО, соціального захисту військовослужбовців та їх сімей.

4.     Рада волонтерів відповідно до покладених на неї завдань:

1)        готує та подає голові райдержадміністрації пропозиції з питань реалізації державної політики у сфері оборони, підвищення обороноздатності Збройних Сил України, медичної допомоги та реабілітації військовослужбовців та учасників АТО, соціального захисту військовослужбовців та їх сімей;

2)        подає голові райдержадміністрації пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації

державної політики у відповідній сфері, удосконалення роботи органів медичної сфери та соціального захисту:

3)             збирає, узагальнює та подає голові райдержадміністрації інформацію про пропозиції волонтерських організацій щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення і пов'язані із захистом прав, свобод і законних інтересів волонтерів, волонтерських організацій та отримувачів волонтерської допомоги;

4)         готує та подає пропозиції щодо організації консультацій з громадськістю;

5)        інформує в обов'язковому порядку громадськість про свою діяльність, прийняті рішення та їх виконання на офіційному веб-сайті Первомайської райдержадміністрації та в інший прийнятний спосіб.

5.   Рада волонтерів має право:

1)        залучати до роботи ради посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників експертних і наукових організацій, підприємств, установ та організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців;

2)       організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом та інші заходи;

3)     отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для забезпечення діяльності ради;

4)          брати участь в обговоренні проектів розпоряджень голови райдержадміністрації з питань, пов'язаних з діяльністю волонтерських організацій та волонтерів.

6.          До складу ради волонтерів можуть входити представники волонтерських організацій України, представники благодійних фондів та громадських об'єднань, окремі активісти волонтерського руху.

7.     Склад ради волонтерів визначається головою райдержадміністрації за пропозицією волонтерських організацій шляхом видання відповідного розпорядження.

8.      Рада волонтерів утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та її членів. Голова ради, заступник голови, секретар та члени ради виконують свої обов'язки на громадських засадах.

Члени ради волонтерів особисто беруть участь у її засіданнях.

9.    Засідання ради волонтерів проводить голова ради.

10.   Голова ради волонтерів:

організовує діяльність ради волонтерів;

скликає та організовує підготовку та проведення її засідань;

підписує документи від імені ради волонтерів;

представляє раду волонтерів у відносинах з органами виконавчої влади, громадськими об'єднаннями, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, підприємствами, установами та організаціями;

11.         Основною формою роботи ради волонтерів є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал. Для оперативного вирішення проблемних питань, що належать до компетенції ради волонтерів, засідання можуть проводитися шляхом заочного (дистанційного) опитування за допомогою засобів електронного зв'язку.

Засідання ради волонтерів є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як половина її членів.

Засідання ради волонтерів проводяться відкрито.

У засіданнях ради волонтерів бере участь з правом дорадчого голосу уповноважений представник Первомайської райдержадміністрації.

12.       Рішення ради волонтерів приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Рішення ради волонтерів мають рекомендаційний характер і є обов'язковими для розгляду Первомайською райдержадміністрацією.

 

 

  155-р 01.07.15 Про створення громадської ради для вирішення актуальних питань ветеранів та учасників антитерористичної операції
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
92Kb Скачать скачать
  № 197-р 06.08.2015 Про призначення позаштатного радника голови Первомайської районної державної адміністрації
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:18:55
46Kb Скачать скачать

 

 

  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 14/2015

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 грудня 2014 року "Про деякі оборонно-мобілізаційні питання”

 

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 грудня 2014 року "Про деякі оборонно-мобілізаційні питання" (додається).

2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

14 січня 2015 року

 РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 20 грудня 2014 року

Про деякі оборонно-мобілізаційні питання

 

З метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Запропонувати Президентові України прийняти в установленому порядку рішення щодо проведення в Україні протягом 2015 року часткової мобілізації у три черги протягом 210 діб.

2. Кабінету Міністрів України:

1) у тижневий строк:

а) розробити та подати Президентові України проект Закону України "Про чисельність Збройних Сил України на 2015 рік" для внесення як невідкладного на розгляд Верховної Ради України;

б) розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про військову поліцію";

в) розробити за участю Генеральної прокуратури України та внести в установленому порядку пропозиції щодо розширення в особливий період повноважень командирів (начальників) для забезпечення військової дисципліни та запобігання вчиненню військовослужбовцями правопорушень;

г) опрацювати питання щодо проведення обстеження і лікування військовослужбовців (військовозобов'язаних) у цивільних закладах охорони здоров'я в особливий період;

2) у місячний строк:

а) опрацювати питання щодо:

дострокового випуску протягом березня 2015 року у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів випускників - військових фахівців тактичного, оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки;

збільшення в установленому порядку державного замовлення на підготовку офіцерських кадрів відповідно до потреб Збройних Сил України, інших військових формувань України;

б) розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу”, передбачивши, зокрема:

унормування питань призову громадян України на строкову військову службу та звільнення з військової служби під час мобілізації (в особливий період) військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки служби, а також військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, в особливий період, з метою забезпечення ротації особового складу;

встановлення строків строкової військової служби в календарному обчисленні для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, - до 18 місяців; для осіб, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки бакалавра або магістра (спеціаліста), - до 12 місяців;

призов на строкову військову службу в мирний час придатних для цього за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших громадян України, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

3. Міністерству оборони України:

1) визначити та довести у тижневий строк до військових комісаріатів оновлені критерії відбору військовозобов'язаних для призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період;

2) невідкладно організувати розгортання логістичних центрів накопичення та розподілу матеріально-технічних засобів, що надходять від волонтерів, волонтерських рухів, благодійників для військових формувань, їх з'єднань, військових частин, підрозділів, установ, організацій для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції;

3) визначити службових осіб, на яких покладається персональна відповідальність за якість підготовки підрозділів, військових частин, укомплектованих військовослужбовцями, призваними під час мобілізації, та не допускати направлення в зону антитерористичної операції підрозділів із недостатнім рівнем підготовки і забезпеченості.

4. Службі безпеки України розробити та подати у тижневий строк Президентові України пропозиції щодо змін загальної структури і чисельності Служби безпеки України.

5. Міністрові інформаційної політики України за участю Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення розробити у тижневий строк та подати Президентові України план заходів щодо забезпечення інформаційної підтримки проведення заходів мобілізації.

Голова Ради національної безпеки і оборони України                    Петро ПОРОШЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України                 Олександр ТУРЧИНОВ

  УКРАЇНА

 

ПЕРВОМАЙСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

16.01.2015

м. Первомайськ

№ 5-р

 

 

Про забезпечення проведення

мобілізаційних заходів на території

Первомайського району

 

 

            Відповідно до пунктів 1, 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статей 6, 25, 27, частини першої статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 17, 18 та 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», статей 38, 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», пункту 19 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 року № 1921 «Про затвердження положення про військово-транспортний обов'язок», з метою забезпечення проведення мобілізаційних заходів у Первомайському районі в особливий період, своєчасного оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів:

 

            1. Створити пункт управління проведенням мобілізації на території Первомайського району на базі Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату ( у складі згідно з додатком ).

 

            2. Рекомендувати:

 

            2.1. Селищному, сільським головам:

            2.1.1. Створити на особливий період пункти збору селищної, сільських рад на базі адміністративних будівель.

            2.1.2. Адміністрацію пунктів збору селищної, сільських рад призначити своїми наказами.

            2.1.3. Переглянути та, у разі потреби, оновити необхідну документацію щодо організації роботи пунктів збору селищної, сільських рад згідно з вимогами Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату.

            2.1.4. Провести уточнення списків військовозобов’язаних, які проживають на території селищної, сільських рад.

2.1.5. На вимогу військового комісару Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату здійснювати оповіщення військовозобов’язаних громадян, які проживають на території відповідної селищної, сільської ради та забезпечувати своєчасне прибуття військовозобов’язаних громадян до військового комісаріату.

2.1.6. Виявляти громадян, які отримали повістки, але не з’явилися до Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату та надавати інформацію про таких осіб до Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області по обслуговуванню м. Первомайська та Первомайського району.

2.1.7. Довести до відома керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форми власності, розташованих на підвідомчій території, інформацію про необхідність на вимогу Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату оповіщати військовозобов’язаних працівників про їх виклик до військового комісаріату та забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом.

 

            2.2. Начальнику районного центру телекомунікацій № 621 Миколаївської філії ПАТ «Укртелеком» Сичову М.О.:

            2.2.1. Негайно, з моменту отримання наказу військового комісара Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату «Про оголошення мобілізації», забезпечити його трансляцію по каналам радіомережі.

2.2.2. Протягом двох годин з моменту отримання розпорядження від військового комісару Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату організувати підключення трьох абонентських номерів до Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату та забезпечити стійкий безперервний зв'язок.

2.2.3. Забезпечити стійкий телефонний зв'язок з пунктами збору селищної, сільських рад.

2.2.4. Протягом 10 годин з моменту отримання розпорядження Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату створити на базі приміщення поштового зв'язку с. Мигія переговорний пункт. Визначити своїм наказом адміністрацію, забезпечити цілодобову роботу переговорного пункту в особливий період, документацію розробити відповідно до вимог Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату.

 

2.3. Головному редактору газети «Прибузький вісник» Кіту Д.П. забезпечити публікацію наказу військового комісара Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату «Про оголошення мобілізації» протягом чотирьох годин з моменту його отримання від уповноваженого Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового  комісаріату.

 

2.4. Директору КТУЦТМ «Телеком-1» Лущевському М.А., директору ТОВ ТКМ «Всесвіт» Співаку Л.С.:

2.4.1 Негайно, з моменту отримання наказу військового комісара Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату «Про оголошення мобілізації», забезпечити його трансляцію по каналам телевізійної та радіомереж.

2.4.2. Забезпечити періодичне висвітлення і транслювання по каналам телевізійних та радіо мереж інформаційних матеріалів патріотичного характеру.

2.4.3. Рекомендувати винайти можливість розміщення на білбордах інформаційно-агітаційних матеріалів щодо військово-патріотичного виховання громадян.

 

2.5. Рекомендувати Первомайському міському голові Дромашко Л.Г. розглянути можливість щодо розміщення на інформаційних, стендах, білбордах інформаційно-агатаційної інформації щодо підвищення патріотизму громадян.

 

2.6. Завідувачу сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Первомайської  районної  державної  адміністрації   Мартиненко Т.А.:

2.6.1. Створити на офіційному веб-сайті Первомайської районної державної адміністрації «Гарячу лінію щодо проведення мобілізації» з метою отримання заяв та повідомлень про можливі порушення чинного законодавства та негайного реагування.

2.6.2. Розробити проекти інформаційно-агітаційних матеріалів щодо військово-патріотичного виховання громадян.

2.6.3. Визначити можливі місця розміщення інформаційно-агітаційних матеріалів щодо військово-патріотичного виховання громадян.

 

2.7. Начальнику Первомайського МВ УМВС в Миколаївській  області по обслуговуванню м. Первомайська та Первомайського району Бадері О.В.:

2.7.1. Протягом 4 годин з моменту отримання розпорядження Первомайсько – Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату, з метою забезпечення підтримання правопорядку біля пункту управління мобілізацією виділити два співробітника відділу для здійснення патрулювання навколо Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового  комісаріату  за адресою м. Первомайськ, вул. Герцена 20.

2.7.2. Протягом 10 годин з моменту отримання розпорядження Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату

виділити по одному співробітнику відділу до селищної та кожної сільської ради Первомайського району з метою забезпечення підтримання правопорядку на пунктах збору  .

2.7.3 Протягом 4 годин з моменту отримання розпорядження Первомайсько - Врадіївського об'єднаного районного військового комісаріату виділити спеціальний автомобіль з двома озброєними співробітниками, з повною заправкою в розпорядження військового комісара Первомайсько-Врадіївського об'єднаного районного військового комісаріату для забезпечення супроводу та охорони колони автотранспорту при отриманні зброї та матеріально–технічних засобів на маршруті Первомайськ–Миколаїв–Первомайськ.

2.7.4. Тримати на постійному контролі процес проведення мобілізаційних заходів на території Первомайського району та у випадку виявлення порушень забезпечити негайне реагування відповідно до компетенції.

2.7.5. Спільно з начальниками Первомайського МРВ СБУ в Миколаївській області Бачиним В.О. та Первомайської міжрайонної прокуратури Миколаївської області Буцом Г.О. провести з представниками медичного персоналу, які входять до складу медичних комісій, інформаційно-роз’яснювальну роботу на предмет недопущення порушень вимог чинного законодавства та у разі виявлення таких порушень здійснювати відповідне реагування відповідно до компетенції.

 

2.8. Військовому комісару Первомайсько-Врадіївського об'єднаного районного військового комісаріату полковнику Бичкову А.С.:

2.8.1.  Розробити документи пункту управління мобілізацією на території Первомайського району, забезпечити пункт управління необхідним майном та обладнанням.

2.8.2.  Не рідше одного разу  на рік перевіряти готовність пунктів збору селищної, сільських рад до виконання заходів з оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів.

2.8.3. Не рідше одного разу на рік перевіряти готовність до виконання завдань пунктів  медичної допомоги, обігріву та переговорного пункту.

 

3. Головному лікарю Первомайської центральної районної лікарні Готці В.В. та головному лікарю центру первинної медико-санітарної допомоги у Первомайському районі  Примак Т.І.:

3.1. Протягом 10 годин з моменту отримання розпорядження Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату створити на особливий період на базі ФАП с. Мигія пункт медичної допомоги та пункт обігріву  військовозобов'язаних.

3.2. Визначити своїм наказом медичний персонал для забезпечення цілодобового чергування у кількості 2-х осіб у зміні.

3.3. Розробити документацію пунктів медичної допомоги та обігріву згідно з вимогами Первомайсько – Врадіївського об’єднаного районного військового  комісаріату.

 

            4. Керівникам ТОВ «Бандурський олійно-екстракційний завод» Капустяну Г.В. та ВАТ «Первомайській спеціалізований кар’єр» Костіну А.М.:

            4.1. Створити на особливий період штаби оповіщення на базі адміністративних будівель підпорядкованих підприємств.

            4.2. Адміністрацію штабів оповіщення призначити своїми наказами.

            4.3. Розробити документацію штабу оповіщення згідно з вимогами Первомайсько-Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату.

 

5. Для надання допомоги селищному, сільським головам у виконанні мобілізаційних заходів  призначити із складу працівників райдержадміністрації уповноважених осіб  у  кількості 22 чоловік.

 

6. Начальнику управління агропромислового розвитку Первомайської районної державної адміністрації Чмирьовій І.Є. та начальнику відділу економічного розвитку торгівлі та туризму Первомайської районної державної адміністрації Ткач І.В. забезпечити укладання договорів з підприємствами, установами та організаціями, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) в особливий період.

6.1. Начальнику управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації Грушанському С.Б., завідувачу сектора культури Первомайської районної державної адміністрації Тафтай Н.В., завідувачу сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Первомайської районної державної адміністрації Мартиненко Т.А., начальнику відділу освіти Первомайської районної державної адміністрації Вовк С.А. спільно з селищними, сільськими головами розробити графіки та провести освітньо-культурні заходи на відповідних територіях селищної, сільських рад а також на підприємствах, установах та організаціях Первомайського району із можливим залученням громадських організацій та військовослужбовців-учасників бойових дій з метою підняття патріотичної свідомості населення.

 

7. Визнати таким, що втратило чинність розпорядження голови Первомайської райдержадміністрації від 03.03.2014 року № 53 «Про забезпечення проведення мобілізаційних заходів на території Первомайського району». 

 

            8. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

 

 

 

 

Тимчасово виконуючий обов’язки

голови  Первомайської  районної

державної   адміністрації                                                                                 В.В. Сирота


 

Додаток

до розпорядження  голови

Первомайської  районної

державної  адміністрації

16.01.2015   № 5-р

 

 

СКЛАД

пункту управління проведенням мобілізації

на території Первомайського району на базі Первомайсько–Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату

 

Начальник пункту управління                   

- військовий комісар Первомайсько–                                       Врадіївського об’єднаного районного військового комісаріату

(за узгодженням)

 

Заступник начальника пункту

управління 

- заступник голови Первомайської райдержадміністрації

 

Помічник начальника пункту управління

- представник Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області з обслуговування м. Первомайська та Первомайського району (за узгодженням)

 

Помічник начальника пункту управління

- представник Первомайського МРВ Управління СБ України в Миколаївській області                        (за узгодженням)

 

Помічник начальника пункту управління

- представник Первомайського МРВ ГУ ДСНС України у Миколаївській області (за узгодженням)

______________________


  В Україні проводиться комплекс заходів по відновленню та модернізації Збройних Сил України

З метою підвищення рівня боєготовності підрозділів, підготовки ефективного боєздатного резерву у 2015 році в Україні, в тому числі і на Миколаївщині, будуть проводитись заходи часткової мобілізації. Перший етап часткової мобілізації  розпочнеться 20 січня і буде тривати 90 днів. До мобілізації залучатимуться офіцери і військові фахівці запасу. Вони пройдуть обов'язкову підготовку на базах навчальних центрів Збройних сил України.

Як повідомив Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак, остаточне рішення ухвалене лише щодо першої хвилі мобілізації, під час якої планується призвати 50 тисяч осіб. «І лише за необхідності, у разі ускладнення обстановки, буде проведено додаткову мобілізацію, яка пройде з квітня по червень 2015 року, в рамках якої може бути призвано 13,5 тисяч осіб, а також з липня по вересень, коли планується призвати 40 тисяч осіб. Тобто загальна чисельність відмобілізованих складатиме орієнтовно 104 тисячі осіб», – зазначив він.

В свою чергу заступник начальника Головного управління Генштабу з питань мобілізації Володимир Талалай під час брифінгу 13 січня заявив, що громадяни, які мають трьох або більше дітей до 18 років, не підпадатимуть під мобілізацію. За його словами, мобілізація триватиме 210 днів, 26 із яких виділено на підготовку і 15 – на бойове злагодження.

Громадяни, що підпали під попередні хвилі мобілізації будуть звільненні від проходження військової служби в зоні АТО в період з березня по травень поточного року, – сказав Володимир Талалай.

«В ході наступної черги мобілізації будуть призвані ті самі категорії громадян, що і в минулому році, а саме ті, які за станом здоров'я відповідають вимогам військової служби, ті хто мають військову облікову спеціальність, а отже, і певну підготовку. Також в ході проведення мобілізації буде дотриманий принцип рівномірного навантаження на усі регіони держави, щоб не було перекосів і соціальних загострень в тому чи іншому населеному пункті у зв’язку з залученням з національної економіки працездатних громадян», – зазначив він.

Спершу мобілізовані повинні будуть пройти військову підготовку. Вона триватиме майже 40 днів та складатиметься з декількох етапів. Перші 7-8 днів буде відбуватись загальна військова підготовка як для офіцерів, сержантів та солдат. До неї буде входити медична підготовка, тактична, інженерна, вогнева підготовка тощо. Наступні 15 діб відбуватиметься фахова підготовка за спеціальністю. Проводити підготовку будуть кваліфіковані інструктори, які мають досвід бойових дій.

Після цього особовий склад буде направлений в підрозділи для бойового злагодження тривалістю до 15 діб. А офіцерський склад відправлять на навчання в військові заклади та навчальні центри.

Мобілізованим, які не пройшли етапу підготовки, бойові завдання надаватись не будуть.

Українці почнуть отримувати повістки тільки тоді, коли Верховна Рада проголосує за мобілізацію. Однак в ЗСУ нагадали, що наразі особам від 18 до 60 років також вручають запрошення до військкоматів для взяття на військовий облік та проходження медичного огляду. Повістка ж вважається врученою, коли на ній особисто розписався призовник.

Мобілізованих четвертої хвилі в зону АТО будуть відправляти тільки після проходження повного циклу підготовки. В міністерстві передбачають призвати таку кількість особового складу, щоб була можливість ротації військових в зоні проведення АТО. Приблизно третина буде виконувати задачі в АТО, третина проходитиме підготовку та бойове злагодження. І ще третина перебуватиме у відпустках для відновлення боєздатності.

А ось відмовитись від служіння в зоні АТО мобілізовані не зможуть, заявляють в Генштабі. За рік закон України «про боротьбу з тероризмом» був змінений та розширений і «шпаринки» в законодавстві, що військові не можуть брати участь в антитерористичній операції ліквідували.

Проти осіб, які ухилятимуться від виконання військового обов'язку, не будуть проводити масштабний розшук. ЗСУ не націлені укомплектувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити. Однак військові вважають, що рано чи пізно "ухильники" будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна відповідальність строком позбавлення волі від 2 до 5 років.

В Миколаївському обласному військовому комісаріаті повідомляють, що відмобілізовані військовослужбовці будуть повністю забезпечені всім необхідним та займатимуться бойовою підготовкою – від початкової військової до бойового злагодження підрозділів.

Для мобілізованих громадян відповідно до законодавства України передбачається надання соціальних гарантій на період проходження ними військової служби:

  • виплачується грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок і премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (в даний час розмір грошового забезпечення в середньому складає: офіцерський склад – 5 тисяч гривень, рядовий і сержантський склад – 3 тисячі гривень, а для учасників АТО – відповідно 10 і 6 тисяч гривень);
  • поширюється весь комплекс гарантій соціального та правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців;
  • зберігається місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності (при одночасному отриманні грошового забезпечення в якості військовослужбовців);
  • нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися в день демобілізації;
  • зберігається право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців;
  • продовжується виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби.

Нова хвиля мобілізації передбачає вилучення техніки національної економіки з підприємств усіх форм власності. Перевагу надаватимуть транспортним засобам та дорожно-будівельній техніці. Кількість такої техніки та ліміти вилучення встановлено рішенням Кабінету міністрів. Вилучені автомобілі відправлятимуть на ремонтні бази, а звідти — в зону АТО. Техніка буде вилучатись безкоштовно, однак якщо вона буде знищена під час бойових дій, то держава повинна буде виплатити відшкодування.

Вилучення техніки у цивільної особи, яка має одну чи дві одиниці, проводити не будуть.

Миколаївський обласний військовий комісаріат закликає мешканців Миколаївщини проявити високий рівень свідомості та виконати свій громадський обов’язок у цей складний для країни час.

Також районними військовими комісаріатами міста Миколаєва та області здійснюється набір всіх бажаючих для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

За додатковою інформацією просять звертатися за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 33, телефон для довідок: (0512) 37 54 54.

 

 Мобілізації необхідна для підтримання боєздатності військових частин на належному рівні

       Четверта хвиля мобілізації необхідна для підтримання на належному рівні боєздатності військових частин та для планової ротації військовослужбовців, призваних під час першої хвилі мобілізації. Про це повідомив начальник мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олександр Правдивець під час спілкування з журналістами з приводу проведення четвертої хвилі мобілізації.

Він зазначив, що мобілізація проводиться з урахуванням всіх недоліків попередніх хвиль, тож ресурси забезпечення і обсяги призову повністю збалансовані. Це означає, що кожен мобілізований буде повністю забезпечений, згідно з усіма нормами та вимогами. Також полковник Олександр Правдивець наголосив, що слід розуміти, що призив проводиться державою, а не Міністерством оборони, як багато хто вважає.

За його словами, ведеться робота щодо створення єдиного реєстру військовозобов’язаних. На даному етапі до цього реєстру потраплятимуть ті, хто ухиляється від мобілізації. У подальшому списки будуть подані до Міністерства внутрішніх справ та Генерального штабу, де будуть проведені відповідні заходи щодо покарання.

Зараз у всіх військкоматах країни проводиться робота медичних комісій на предмет оцінки стану здоров’я та придатності до військової служби військовозобов’язаних, які отримали повістки. Заступник начальника військово-лікарської комісії Міністерства оборони України підполковник медичної служби Роман Шевчук повідомив, що за результатами попередньої хвилі мобілізації зі ста тисяч оглянутих військовозобов’язаних лише половина визнані придатними до військової служби. Він наголосив, що за результатами медичного огляду відбувається визначення ступеню придатності до військової служби, розподіл по видах і родах військ, де буде мобілізований проходитиме службу. Придатність до військової служби по стану здоров’я регламентується вимогами, розробленими Міністерством охорони здоров’я.

За його словами, за час роботи лікарської комісії поширені як випадки приховування хвороб, так і намагання ухилитися від військової служби через стан здоров’я. При цьому велика увага приділяється психологічному відбору мобілізованих.

В районі Новогригорівки бойовики вдалися до штурму позицій сил АТО, але знову отримали гідну відсіч.

 

За матеріалами сайту Міністерства оборони України

  В Україні триває четверта хвиля мобілізації

На сьогоднішній день близько 78 тисяч військовозобов'язаних були оповіщені про мобілізацію, з них понад 46 тисяч пройшли медичні огляди і направляються на злагодження.

Як повідомив перший заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Володимир Талалай, відповідно до рішення РНБО, четверта хвиля мобілізації проводиться впродовж 90 діб, мобілізації підлягає понад 60 тисяч осіб.

Як нагадав Володимир Талалай, призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці до 60 років, але в категорії від 50 до 60 років призиваються виключно добровольці. Він зауважив, що з 28 січня розпочалася відправка мобілізованих в навчальні центри та на полігони.

«Запаси речового майна, витратних коштів для бойового злагодження створені. Також накопичуються запаси для проведення наступних черг мобілізації», – сказав він.

Також він повідомив, що військкомати щодня в середньому отримують по 300 заяв від громадян України, бажаючих бути добровольцями. «І вже це число досягло 3 тисяч, які відправлені для проходження військової служби», – сказав Талалай.

У зв'язку з численними питаннями про мобілізацію прес-служба Генштабу Збройних сил створила окрему інтернет-сторінку запитань і відповідей, щоб

кожен громадянин мав можливість поставити свої запитання щодо мобілізації. Користувачі можуть поставити свої запитання та слідкувати за відповідями Генштабу за цією адресою:

http://new.spring.me/#!/user/mobilization/timeline/responses.

Щодо проходження четвертої хвилі мобілізації у Миколаївські області, голова облдержадміністрації Вадим Меріков, відзначив, що буде мобілізовано понад 2700 осіб, у тому числі понад 190 офіцерів запасу і більше 120 одиниць техніки. Військовий комісар в Миколаївській області Олександр Іванов розповів, що в області успішно розпочався перший етап четвертої хвилі мобілізації, перша група військовослужбовців вже відправлена на проходження бойового злагодження.

В області проводиться оповіщення осіб, які підлягають мобілізації, а також організовано проходження ними медкомісій. Він зазначив, що перший день поставки мобілізованих і техніки пройшов досить організовано. Серед лідерів по успішному проходженню мобілізації – Веселинівський, Вознесенський, Первомайський, Врадіївський райони та місто Вознесенськ.

Нагадуємо, що при облдержадміністрації створено цілодобову «гарячу лінію»: (0512) 37-40-51, за якою громадяни можуть звернутися щодо проблемних питань, або поскаржитися під час проходження мобілізації.

  Як військовослужбовцю- учаснику АТО отримати посвідчення
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:10:26
899Kb Скачать скачать
  Прес-реліз учасникам АТО
Формат: ZIP | Добавлен: 24/08/2020 19:19:37
812Kb Скачать скачать