Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Наші будні

 Попередження насилля в сім'ях, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів, піклувальників

         Насильство в сім’ї в його різних формах набуло таких масштабів і глибини, які загрожують безпеці суспільства і особи.

         Зрозуміло, що насильство в сім’ї – явище не специфічно українське, а універсальне, загальне. У різних формах і проявах воно існує в усіх без виключення країнах, незалежно від їх суспільного і державного устрою. Жорстоке поводження з дітьми у сім’ях – не така вже й рідкість. Часто плутаючи методи виховання із звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, діти не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними навіть не намагаються захиститись. До того ж в українському суспільстві «не прийнято» говорити про такі речі. На жаль, часто ми стикаємося з тим, як один із батьків мовчки спостерігає за знущаннями над своєю дитиною з боку свого чоловіка чи дружини. Більшість із тих вважає, що це їхні родинні справи, і ті хто не повинен втручатися у «процес виховання».

          Хочу зазначити, що не лише побиття або знущання можна назвати жорстоким ставленням. Сюди також можна включити і емоційне насильство, батьківську неувагу, небезпечну для розвитку дитини поведінку батьків.

 

Міністерство соціальної політики України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань сім’ї та дітей, повідомляє про зростання кількості фактів отримання тілесних ушкоджень дітьми через відсутність догляду за ними, жорстоке поводження з дітьми та недбале ставлення батьків до виконання своїх обов’язків у сім’ях, у тому числі в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу.

На сьогоднішній день в Україні збільшились випадки втеч, зникненнь, самогубств, нещасних випадків з дітьми в результаті недбалого ставлення батьків,  прийомних батьків, батьків, батьків-вихователів до своїх обов’язків.

З метою недопущення таких випадків з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, звертаємось до всіх, хто має відношення до виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування посилити увагу до таких дітей, вирішення їх проблем та запобігання  конфліктів в сім”ях та дитячих колективах, адже відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України, саме вони  зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, поважати дитину, готувати її до самостійного життя.

В разі виникнення нестандартних ситуацій, труднощів у вирішенні конфліктних ситуацій, тощо, звертайтесь до Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Кваліфікованні спеціалісти, які працюють в  центрі, нададуть консультацію чи практичну допомогу у вирішенні поблем. Ми знаходимось за адресою: м.Первомайськ вул. Чкалова, 12, четвертий поверх каб.57.

 


 

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ!

 

В Миколаївській області з липня 2018 року впроваджується проект «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок  та дівчат в Україні», який реалізується Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров»я за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Міністерства соціальної політики України.

З метою  протидії насильству щодо жінок та надання соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, в  районі діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка виявляє і надає екстрену та планову  соціально-психологічну допомогу постраждалим від гендерно-зумовленого та домашнього насильства. До складу мобільної бригади входять 3 надавачі соціальних послуг (2 соціальних працівника та психолог), які надають  соціально-психологічні послуги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах через насильство.

         Мобільна бригада надає соціальні послуги шляхом проведення  фахової консультації за допомогою телефонного зв»язку з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання(перебування) постраждалих осіб у приміщенні пункту стаціонарного прийому вищевказаних осіб, визначеному місцевими органами місцевого самоврядування.

         Для отримання роз»яснення з даного питання  та/або  отримання допомоги звертайтесь до Первомайського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді м.Первомайськ, вул.. Чкалова, 12 каб.50, або телефонами (05161) 5 41 83, 095 807 17 62

 

В рамках роботи мобільної бригади протягом тижня проведені виїзди:

-  3  жовтня, за участю фахівця із соціальної роботи Первомайського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, психологом мобільної бригади надано психологічну допомогу двом жінкам на території  Софіївської сільської ради;

-    4 жовтня  мобільна бригада, за участю ФСР ПРЦСССДМ  діяла на території Кумарівської сільської ради. Психологічна допомогу надана чотирьом особам, які постраждали від домашнього насильства.

 

 

 

 

Директор центру                                                                                           Т. ДЯЦЕНКО