Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Наші будні

 Попередження насилля в сім'ях, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів, піклувальників

         Насильство в сім’ї в його різних формах набуло таких масштабів і глибини, які загрожують безпеці суспільства і особи.

         Зрозуміло, що насильство в сім’ї – явище не специфічно українське, а універсальне, загальне. У різних формах і проявах воно існує в усіх без виключення країнах, незалежно від їх суспільного і державного устрою. Жорстоке поводження з дітьми у сім’ях – не така вже й рідкість. Часто плутаючи методи виховання із звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, діти не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними навіть не намагаються захиститись. До того ж в українському суспільстві «не прийнято» говорити про такі речі. На жаль, часто ми стикаємося з тим, як один із батьків мовчки спостерігає за знущаннями над своєю дитиною з боку свого чоловіка чи дружини. Більшість із тих вважає, що це їхні родинні справи, і ті хто не повинен втручатися у «процес виховання».

          Хочу зазначити, що не лише побиття або знущання можна назвати жорстоким ставленням. Сюди також можна включити і емоційне насильство, батьківську неувагу, небезпечну для розвитку дитини поведінку батьків.

 

Міністерство соціальної політики України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань сім’ї та дітей, повідомляє про зростання кількості фактів отримання тілесних ушкоджень дітьми через відсутність догляду за ними, жорстоке поводження з дітьми та недбале ставлення батьків до виконання своїх обов’язків у сім’ях, у тому числі в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу.

На сьогоднішній день в Україні збільшились випадки втеч, зникненнь, самогубств, нещасних випадків з дітьми в результаті недбалого ставлення батьків,  прийомних батьків, батьків, батьків-вихователів до своїх обов’язків.

З метою недопущення таких випадків з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, звертаємось до всіх, хто має відношення до виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування посилити увагу до таких дітей, вирішення їх проблем та запобігання  конфліктів в сім”ях та дитячих колективах, адже відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України, саме вони  зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, поважати дитину, готувати її до самостійного життя.

В разі виникнення нестандартних ситуацій, труднощів у вирішенні конфліктних ситуацій, тощо, звертайтесь до Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Кваліфікованні спеціалісти, які працюють в  центрі, нададуть консультацію чи практичну допомогу у вирішенні поблем. Ми знаходимось за адресою: м.Первомайськ вул. Чкалова, 12, четвертий поверх каб.57.

 


 

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ!

 

В Миколаївській області з липня 2018 року впроваджується проект «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок  та дівчат в Україні», який реалізується Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров»я за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Міністерства соціальної політики України.

З метою  протидії насильству щодо жінок та надання соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, в  районі діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка виявляє і надає екстрену та планову  соціально-психологічну допомогу постраждалим від гендерно-зумовленого та домашнього насильства. До складу мобільної бригади входять 3 надавачі соціальних послуг (2 соціальних працівника та психолог), які надають  соціально-психологічні послуги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах через насильство.

         Мобільна бригада надає соціальні послуги шляхом проведення  фахової консультації за допомогою телефонного зв»язку з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання(перебування) постраждалих осіб у приміщенні пункту стаціонарного прийому вищевказаних осіб, визначеному місцевими органами місцевого самоврядування.

         Для отримання роз»яснення з даного питання  та/або  отримання допомоги звертайтесь до Первомайського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді м.Первомайськ, вул.. Чкалова, 12 каб.50, або телефонами (05161) 5 41 83, 095 807 17 62

 

В рамках роботи мобільної бригади протягом тижня проведені виїзди:

-  3  жовтня, за участю фахівця із соціальної роботи Первомайського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, психологом мобільної бригади надано психологічну допомогу двом жінкам на території  Софіївської сільської ради;

-    4 жовтня  мобільна бригада, за участю ФСР ПРЦСССДМ  діяла на території Кумарівської сільської ради. Психологічна допомогу надана чотирьом особам, які постраждали від домашнього насильства.

 

 

 

 

Директор центру                                                                                           Т. ДЯЦЕНКО

 

 

 

             І Н Ф О Р М А Ц І Я

Первомайський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

Контактні дані:

 

Адреса: вул. Гагаріна, 3, м. Первомайськ, 55200

Телефон: 066-48-85-261

E-mail: mk16_probation@ukr.net

Сторінка в Facebook:

https: //www.facebook.com/probation.Mykolayiv/

Графік роботи:

понеділок - четвер з 8-00 до17-00

п’ятниця: з 8-00 до15-45

обідня перерва:  12-00 - 12-45

вихідний : субота, неділя

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання до суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі ,в адаптації до життя в суспільстві.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v  Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v  Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v  Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років

v  особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

 

                 І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

 

ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ

 

філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Лазарєв Володимир Валерійович, підполковник внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Гагаріна, 3, м. Первомайськ, 55200

тел.: 066-48-85-261

електронна скринька: mk16_probation@ukr.net

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.<

 

ОГОЛОШЕННЯ!

 

Первомайський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді оголошує проведення районного етапу обласного конкурсу «Повір у себе і в тебе повірять інші!» для дітей та молоді з функціональними обмеженнями, який проводиться з 18.03.2019 по 10.04.2019 року.

До участі в конкурсі приймаються творчі роботи, виконані в різних техніках та різними засобами.

         Умови участі  у конкурсі:

Участь у конкурсі творчих робіт можуть брати  діти з інвалідністю від 6 до  17 (повних) років. Роботи можуть виконуватися  в різних техніках та різними засобами. Роботи приймаються  конкурсною комісією до 10.04.19 року.

         Вимоги до  творчих робіт  учасників конкурсу :

1)     у конкурсі беруть участь творчі роботи, виконані в довільній формі;

2)     кожна робота має бути оригінальною;

3)     кожна робота повинна мати свою оригінальну назву;

4)     обов'язково повинні бути наявними відомості про автора  роботи;

         а) повністю вказати  прізвіще та ініціали;

         б) дату та рік ародження;

         в) адресу;

         г) контактний телефон;

         д) діагноз захворювання;

         е) номер посвідчення інваліда;

         ж) назва роботи;

         з) жанр творчості.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12 каб.50 , тел. (05161) 5 - 41 -83

 

Запрошуємо до участі в конкурсі!

 

 

Завершено районний тур конкурсу «Повір у себе, і в тебе повірять інші!»

 

Діти - це наше майбутнє, майбутнє нашої країни. Ми їх любимо, виховуємо, дбаємо про їх здоров'я та майбутнє. Вони всі рівні у своїх правах,  але в силу різних обставин можливості у них різні.

З метою розвитку творчих здібнстей дітей з функціональними обмеженнями, самоствердження та реалізації їх талантів, сприяння їх інтеграції в суспільство, привернення уваги громадськості до проблем дітей та молоді з інвалідністю, з 18.03.2019 р. по 10.04.2019 р. Первомайський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  провів конкурс творчості і талантів дітей з функціональними обмеженнями "Повір у себе, і в тебе повірять інші”.

Конкурс проводився за такими жанрами: образотворче мистецтво та декоративно – прикладне мистецтво (малюнки, поробки, екібани, тощо). На конкурс представлено 10 робіт, поробоки та малюнки. Розглянувши та обговоривши  роботи дітей, конкурсна комісія вирішила:

          Визнати переможцями:

І місце — Дроздовій Анастасії В’ячеславівні учениці Лисогірської ЗОШ І-ІІІ ст. Назва роботи «Марія з дитям».        

ІІ місце -  Соловйову Віталію Олександровичу учню Станіславчицької ЗОШ І-ІІ ст. Назва роботи військовий корабель «На стражі миру».

ІІ місце — Ротар Олександрі Петрівні учениці Підгороднянської ЗОШ І-ІІІст.   Назва роботи «Прийшла весна».

ІІІ місце – Купрію Родіону Миколайовичу учню Лисогірської спеціалізованої загальноосвітньої школи інтернату. Назва роботи «Кухонний набір».

При розгляді робіт конкурсна комісія враховувала якість, акуратність та рівень виконання робіт їх оформлення,  тощо.

   Вітаємо переможців конкурсу!

 

Директор центру                                                                 Т.ОСАДЧА