Первомайський район » Агропромисловий комплекс » Оголошення
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Оголошення

 

Управління агропромислового розвитку Первомайської райдержадміністрації повідомляє, що проведення телефонної «Гарячої лінії» заплановано на 26 вересня 2018 року

ПІБ керівника, назва управління, структурного підрозділу, відділу райдержадміністрації

Тема

Дата

Година

Телефон

1

Чмирьова Ірина  Євгенівна – начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

«Фінансова підтримка агропромислового комплексу з державного бюджету»

26.09.2018

З 8.00 до 12.00 год

5-23-40

 «НАДХОДЖЕННЯ  ДОТАЦІЇ  НА  ТЕЛЯТ  В  СЕЛА  ПЕРВОМАЙЩИНИ»

 

         Одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва                 є надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотацій за утримання молодняка ВРХ у розмірі до 2,5 тис. грн за вирощування телят                          віком   до 13 місяців.

Шановні  власники,  для отримання дотації за утримання молодняку                ВРХ необхідно  подати до місцевої сільської/селищної ради,  об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

  • копії паспортів молодняка  ВРХ;
  • копія паспорта громадянина України;
  • копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
  • копія документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.

 

Першим кроком власників молодняка  ВРХ  є  звернення  до  фахівців Первомайської  районної  державної  лікарні  ветеринарної  медицини                       з паспортом громадянина України, ідентифікаційним кодом власника                    ВРХ та паспортом на корову. Це необхідно для оформлення паспорту на її теля    та присвоєння йому ідентифікаційного номера.

Після отримання   паспорта  на молодняк ВРХ, сформований пакет документів  подається  до відповідальних  осіб  органів  місцевого  самоврядування  за  місцем  проживання.

Відповідальна  особа   перевіряє документи на достовірність і правильність заповнення та  включає   їх до спеціального реєстру  станом  на  відповідний  період (01.09.2018 р., 01.12.2018 р.).

Шановні власники, ми  високо  цінуємо  Вашу  нелегку  працю та  рекомендуємо  скористатись  можливістю  отримати  державну  дотацію за  молодняк  великої  рогатої  худоби.

 «АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА – НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ  ЛЮДИНИ               ТА  ДОВКІЛЛЯ  КАРАНТИННІЙ  БУРˈЯН»

По зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Висота стебла й розміри надземних органів сильно варіюють. При густому травостої, на сухих схилах і бідних ґрунтах рослини ледь досягають 10-15 см; на родючих ґрунтах, за достатнього зволоження, і рідкого травостою, окремі рослини досягають 2-2,5 м висоти.

Сходи з’являються наприкінці березня – в травні, цвіте з середини липня до жовтня, плодоносить у вересні – листопаді.

Амброзія полинолиста розмножується лише насінням, яке утворюється у великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30-40 тис. насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тис. насінин.

Від материнської рослини насіння може переноситися на значні відстані з водними потоками (талими водами навесні, по струмках, ярах, річках). Розповсюдженню бур’яну сприяють: вітер, транспорт (колеса автомашин, тракторів і інших транспортних засобів), взуття людей, до якого насіння прилипає разом із ґрунтом.

Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.

Шкодочинність амброзії в районах масового поширення винятково велика. Вона складається зі зниження врожайності сільськогосподарських культур, засмічення їх врожаю, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я людей.

Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Адже пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз або «сінну пропасницю». У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Єфективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.

Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої, як для сільського господарства, так і для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів. Порушення вимог відносно виконання фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолистої спричиняє за собою накладення штрафів як на посадових осіб, так і на громадян згідно ст. 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

До знищення рослини призводить лише її викорінення, бо після підрізання стебла рослина здатна до швидкого відтворення наземної частини, причому утворює декілька продуктивних стебел. Механічне скошування рослин амброзії полинолистої застосовують після початку ії цвітіння, коли зрізана рослина вже не здатна утворити продуктивні стебла і гине. Поза межами населених пунктів ефективним є застосування гербіцидів.
ЗНИЩУЙТЕ АМБРОЗІЮ ПОЛИНОЛИСТУ
НЕБЕЗПЕЧНИЙ
КАРАНТИННИЙ БУР’ЯН!
»

  До відома фізичних осіб, власників тварин! 

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області згідно листа Держпродспоживслужби України від 25.05.2018 № 602-1121-18/3646 «Щодо забезпечення видачі ветеринарно-санітарного паспорта на тварину» доводимо до вашого відома, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.10.2017 року № 578 «Про внесення змін до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 13.11.2017 року за № 1381/31249 до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.08.2014 року № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.10.2014 року за № 1202/25979, внесено зміни, які стосуються форми ветеринарно-санітарного паспорта на тварину та умов його видачі (далі – ВСП встановленого зразка).

У зв’язку із вищезазначеним доводимо до відома фізичних осіб, власників тварин інформацію щодо одночасного обігу ВСП встановленого зразка та ветеринарно-санітарних паспортів не встановленого зразка, до завершення строків дії профілактичних щеплень зазначених у ветеринарно-санітарному паспорті не встановленого зразка.

При видачі ветеринарних документів (довідок, свідоцтв, сертифікатів) на переміщення домашніх тварин враховуються дані ветеринарно-санітарних обробок тварин, відповідних досліджень, щеплень та/або експертних висновків наданих заявником, у тому числі зазначених у не встановленій формі ветеринарно-санітарного паспорта, за умови, що строк їх дії на момент звернення фізичної особи до уповноваженої установи не вичерпаний.

Не переносяться дані ветеринарно-санітарного паспорта не встановленого зразка, що стосуються ветеринарних обробок, лабораторних досліджень та щеплень тварин до ВСП встановленого зразка, проте враховуються при видачі ветеринарних документів.

Наповнення ВСП встановленого зразка новими відомостями про ветеринарні обробки тварин, лабораторні дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу тощо здійснюється після закінчення строків обробок та досліджень зазначених в ветеринарно-санітарному паспорті не встановленого зразка.

Про закінчення перехідного періоду буде проінформовано додатково.

  «ДО  ВІДОМА  СУБˈЄКТІВ  ГОСПОДАРЮВАННЯ»

Звертаємо  увагу  голів  фермерських  господарств, що  відповідно  до  умов, затверджених  постановою  Кабінету  Міністрів  України від 07.02.2018 року  № 106 -   01  червня 2018  року  завершується  перший  етап прийому  державними  банками  (Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк  та  Укргазбанк)  заявок  та  документів  для  отримання  фермерськими  господарствами часткової  компенсації  вартості  насіння  рослин  вітчизняної  селекції. Другий  етап подання  документів  завершується  01  листопада.    

Також інформуємо, що  20  червня  завершується  перший  етап  подання  документів  для  отримання субˈєктами  господарювання,  які  займаються  виноградарством  та  садівництвом, відшкодування  за  придбаний  садивний  матеріал  плодово-ягідних культур, винограду (до 80 %  здійснених у поточному  та  попередньому  бюджетних  роках). Порядок  та  умови отримання  фінансової  підтримки  затверджені  постановою  Кабінету  Міністрів  України від 15.07.2005  року  № 587. Другий  етап надання  документів  - до  20  листопада.

            Рекомендуємо  скористатись  можливістю  отримання  фінансової  підтримки  з  державного  бюджету.

            Довідки  за  тел. 377805, 377402, 377829. 

 

 

 «До уваги селищного, сільських  голів,  орендарів водних обˈєктів  та   жителів  району!

          Відповідно розпорядження  голови  Миколаївської обласної  державної  адміністрації від 27.03.2018 року  № 88-р  «Про заборону  вилову  риби, інших  водних біоресурсів у рибогосподарських  водних обˈєктах                    в зоні контролю  управління Державного  агентства рибного господарства у Миколаївській  області  у весняно-літній  період 2018 року» Первомайська  райдержадміністрація повідомляє, що  в період  05 квітня  по 05 липня   2018 року  заборонено промислове  рибальство під  час  ходу  риби на нерест і на період відкладання ікри на водних обˈєктах (наказ управління державного  агентства рибного  господарства у Миколаївській  області від 26.03.2018 року № 47 «Про встановлення  весняно-літньої  нерестової  заборони на лов  риби та інших біоресурсів                  у 2018 році» додається).

          Поряд з цим інформуємо, що на  період встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов  риби дозволяється  здійснення  любительського  рибальства на визначених ділянках однією  поплавковою або донною вудкою із  одним  гачком з берега при нормі вилову 1  кг протягом світлового  дня. Дозволяється вилучення  водних  біоресурсів, розміри яких відповідають вимогам «Правил любительського  і спортивного  рибальства» (наказ  управління державного  агентства рибного  господарства у Миколаївській  області від 26.03.2018 року № 48 «Про  визначення ділянок для здійснення любительського  рибальства під час весняно-літньої нерестової заборони   на  лов риби, інших водних біоресурсів  у  рибогосподарських водних  обˈєктах Миколаївської  області в зоні  контролю Миколаївського  рибоохоронного  патруля  в 2018 році» додається).

          Враховуючи  вищезазначене  необхідно  встановити  на  берегах  рибогосподарських  водойм (річок)   та водних  обˈєктів (ставків) щити з написом про  заборону  вилову  водних  біоресурсів в період  нересту.

За порушення Правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 85  Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність  - штраф 3400 - 6800 грн або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно Постанови Кабінету Міністрів України                     №1209 від 21.11.2011 року  встановлено суми в грн: судак - 510, сом - 425, щука - 340, короп - 306, білий амур, товстолобик - 255, плоскирка, синець - 85, карась, окунь і верховодка - 17, лящ - 170, линь - 119 грн.,                          краснопірка - 68 грн., подуст - 34 грн.

 Шановні рибалки та любителі відпочинку на водоймах, Первомайська  райдержадміністрація  звертається до Вас і просить в цей період року шанобливо і дбайливо ставитися до водних мешканців, які готуються до нересту.  Допоможіть захистити рибу, не допускайте варварського її вилову в період нересту! Не залишайтеся байдужими до порушень природоохоронного законодавства та у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах повідомляйте про них в природоохоронні та правоохоронні органи.

  І Іро заборону вилову риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах в зоні контролю управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області у весняно-літній період 2018 року
Формат: PDF | Добавлен: 23/04/2018 13:10:26
3254Kb Скачать скачать

 Заходи боротьби та особливості розвитку карантинного шкідника – американського білого метелика

      В поточному році на території Миколаївської області прогнозується зростання шкідливості карантинного шкідника - американського білого метелика (Hyphantria cunea) – далі АБМ.

Шкідник пошкоджує близько 230 видів рослин, в тому числі і сільськогосподарські культури. Найсприятливішими породами є шовковиця, клен ясенолистий та плодові. За масового розвитку американський метелик наносить значної шкоди лісовим насадженням та декоративним культурам. Значна шкодочинність відмічається в населених пунктах.

Характер пошкодження гусеницями відрізняється в залежності від їх віку. Так, гусениці 1-2 віків зіскоблюють епідерміс листкової поверхні, гусениці 3-4 віку пошкоджують листя більш грубо – прогризають дірки. Старші особини повністю з’їдають листя. Також гусениці викликають у людини алергічні реакції.

Метелики в розмаху крил сягають 20-36 мм, причому самці зазвичай дещо менших розмірів. За забарвленням переважає білий колір, однак досить часто зустрічаються особини з крапчастою формою забарвлення. Яйце в діаметрі 0,5-0,6 мм, сіро-зелене. Гусениці 1-3 віків малоопушені, світло-жовті, дорослі особини вирізняються наявністю значної кількості волосків, забарвлення  сірувато-коричневе, з різними варіаціями. Лялечка коричнева, 10-15 мм.

Літ метеликів зазвичай відбувається в І декаді травня, вони активні у вечірні та нічні години. Масовий літ проходить за температури вище +18°С, та продовжується близько 10-14 днів. При різкому зниженню температури літ повністю припиняється, при наростанні – знову поновлюється. Загалом метелики літають біля 30-40 днів.

Спарювання та яйцекладка відбуваються практично відразу після вильоту метеликів, оскільки вони не потребують додаткового живлення, як деякі інші лускокрилі комахи. Одна самка відкладає в середньому 500-600 яєць. Більш плодючими є самиці ІІ генерації. Кладка яєць відбувається на обидві сторони листка, вона є стійкою до змивання. Сприятливі умови – t 22-25ºС, відносна вологість повітря – 70-80%.

Після відродження гусениці відразу приступають до живлення та утворення гнізда. Характерною особливістю американського метелика є колоніальний, або груповий спосіб життя. Починаючи з 5 віку гусениці покидають гнізда та переходять до одиночного способу життя.

Після закінчення живлення гусениці переходять до заляльковування, яке відбувається в тріщинах будинків, грунті, листі, різноманітних рослинних залишках. При пошуку місця лялькування шкідник здатен долати до 25 м.

Розвиток АБМ тісно пов’язаний з умовами навколишнього середовища. Оптимальним для нього є помірні, в межах 20-25°С температури, без різких коливань, та вологість повітря 60-80%. Згубно впливають високі температури в сукупності з низькою вологістю, що приводить до низької плодючості самиць, загибелі яєць та гусениць молодших віків.

Поширюється метелик багатьма способами – з транспортними засобами, пакувальним та деревним матеріалом. Вагому роль грають природні перельоти метеликів. Загалом середня швидкість поширення АБМ за один рік складає біля 40 км.  

Дієвим способом боротьби з АБМ є зрізування гілок з гніздами, але це потрібно робити до того як гусениці ще не залишили його. Після цього, ефективність такого заходу зводиться до нуля. Практикується також проведення очищення старої кори з дерев, обкопування пристовбурних ділянок, вапнування стовбурів, всі ці заходи направлені здебільшого на профілактичні заходи. Доцільним є використання ловильних поясів.

Обприскування проти шкідника слід проводити коли гусениці перебувають у молодших віках, на пізніших стадіях ефективність заходу значно знижується. Обприскування слід проводити суцільно - всього дерева. За необхідності проводять повторні обробітки. Для досягнення максимальної ефективності у боротьбі з АБМ важливо застосовувати повний комплекс заходів.

Управління фітосанітарної безпеки вкотре нагадує, що при проведенні захисних обробок слід використовувати пестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування. Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». 

  Про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у 2018 році
Формат: PDF | Добавлен: 23/04/2018 13:13:08
952Kb Скачать скачать
  Про визначення ділянок для здійснення любительського рибальства під час весняно-літньої нерестової заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Миколаївській області в зоні контролю Миколаївського рибоохоронного п
Формат: PDF | Добавлен: 23/04/2018 13:39:08
615Kb Скачать скачать

 «ДО УВАГИ  ОРГАНІВ  МІСЦЕВОГО  САМОРЯДУВАННЯ ТА  ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ГОСПОДАРСТВ  НАСЕЛЕННЯ»

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107 «Про  затвердження  Порядку використання  коштів, передбачених  у  державному  бюджеті для  підтримки  галузі  тваринництва» передбачена  спеціальна бюджетна  дотація  за вирощування  молодняка  великої  худоби, який  народився  в  господарствах  фізичних  осіб.

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцяти місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців - 1500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади   копії таких документів:

ü  паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

ü  паспорта громадянина України;

ü  довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

ü  документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року                             до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб - власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.

Підставою для внесення до журналу обліку фізичних осіб - власників тварин є підтвердження наявності у господарстві заявленого фізичною особою поголів’я молодняка.

За запитом органу місцевого самоврядування Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин у триденний строк надає інформацію про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я молодняка станом на відповідну дату поточного року у розрізі фізичних осіб - власників тварин.

З метою вчасного отримання  інформації з Єдиного державного реєстру тварин необхідно запити надсилати за адресою обласного відокремленого структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство З ідентифікації і реєстрації тварин» (вул. Наваринська, 16, м. Миколаїв, 54030,  тел.: 8(0512) 47-94-98, e-mail: mk@agro-id.gov.ua).

При формуванні запиту обов’язково вказати інформацію про населений пункт (пункти), район, область. Окремо по власнику тварини, вказати:

1.         ПІБ фізичної особи-власника тварини;

2.         Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

3.         Адресу місцезнаходження господарства.

 ОРГАНІЗАЦІЯ  ТА  ФУНКЦІОНУВАННЯ              СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО  ОБСЛУГОВУЮЧОГО  КООПЕРАТИВУ»

          На  виконання  заходів із  реалізації  Концепції  розвитку  фермерських господарств   та  сільськогосподарської  кооперації  на  2018-2020 роки, схваленої розпорядженням  Кабінету  Міністрів  України  від  13.09.2017 року  № 664-р, Благодійним фондом  «Ласка» 12 січня  2018 року  проведено  обласний  семінар  на  тему: «Організація  та  функціонування  сільськогосподарського  обслуговуючого  кооперативу».

            Тематика  семінару  викликала  велику  зацікавленість не  тільки  у  людей повˈязаних  з  веденням  аграрного  бізнесу  на  селі,  а  і  представників місцевого  самоврядування, насамперед передумовами  створення  додаткових  робочих  місць  та  подальшим  розвитком  сільських  територій.  

            Враховуючи  велику  кількість запитань  до  спікера під  час  проведення  семінару,  з  метою  залучення  більш  широкого  кола  сільського  населення до  кооперації  15  березня  2018 року з 9.00  по  10.30  в  Первомайській  райдержадміністрації  заплановано  проведення   такого    семінару   на  тему: «Організація  та  функціонування  сільськогосподарського  обслуговуючого  кооперативу»  за  участю  фахівців  Благодійного  фонду  «Ласка».

            Запрошуємо  відвідати   захід  голів  селищної,  сільських  рад,  голову  Камˈяномостівської  сільської  ради, землевпорядників сільських  рад, голів  малих  фермерських  господарств,  виробників  сільськогосподарської  продукції (бджолярів, одноосібників, власників  особистих  селянських  господарств, тощо), представників  структурних  підрозділів  райдержадміністрації  та  всіх  зацікавлених  осіб.  

 До уваги сільгосптоваровиробників!

Про зміни до фітосанітарних вимог країн

Україна є вагомим експортером сільгосппродукції в світі, однак час від часу вітчизняні виробники наражаються на значні проблеми при здійсненні експорту вирощеної продукції. Складність полягає у тому, що у кожній країні є свої фітосанітарні вимоги, дотримання яких є обов'язковою умовою для експортера. Так, наприклад, у країнах Євразійського економічного союзу, завезення продукції можливе лише з спеціальних ділянок на яких відсутні карантинні організми – з так званих вільних зон. 

Доречно зауважити, що вільна ділянка, або вільна зона регламентується низкою міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів, а також угодою щодо застосування фітосанітарних заходів Світової організації торгівлі. В нашому законодавстві порядок офіційного встановлення статусу вільної зони прописаний в наказі Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 №487.

Особа яка планує здійснювати експорт сільгосппродукції повинна знати фітосанітарні вимоги країни, про які вона детально можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби України (http://www.consumer.gov.ua/). В разі необхідності встановлення статусу вільної зони особа звертається до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області. Пакет необхідних документів в себе включає: заяву, копію плану земельної ділянки, на якій планується офіційне встановлення статусу, копію документа, який засвідчує право власності або користування (в тому числі оренди) на земельну ділянку. Слід заначити, що ця процедура платна, вартість за 1 гектар обстеження становить 26,79 грн.

За результатами проведених фітосанітарними інспекторами заходів: обстеження, відбір зразків, тощо, заявленій ділянці офіційно присвоюється статус вільної зони та надається відповідний загальнодержавний реєстраційний номер.

Важливо зауважити, що вразі виявлення карантинних організмів, заявнику буде відмовлено у наданні статусу. Крім того, отримання статусу «вільна зона» також накладає на власника ділянки певні обов'язки. 

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою м. Миколаїв, вул. 5 Слобідська, 110-А, тел.: (0512) 58-25-63.

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

 

 Попередження сільгосптоваровиробникам району!

 

         Увага! Високий рівень пожежонебезпеки 5-го класу! Забороняється спалювання стерні, пожнивних залишків та рештків рослинності.

         Пам’ятайте, що за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

                                                                                              Первомайська райдержадміністрація

                                                                                   ОГОЛОШЕННЯ

ДО УВАГИ  ЖИТЕЛІВ  ПЕРВОМАЙСЬКОГО  РАЙОНУ!

 

         З 20 липня  по  22 серпня  2017  року  на  території  Первомайського  району  оголошено  проведення  місячника боротьби  з  карантинними  організмами -  амброзією  полинолистою.  Запрошуємо громадськість  взяти  участь  у  проведенні  суботників.

         Враховуючи  негативний  вплив амброзії  полинолистої на  здоровˈя  людей, організатори заходів   із  проведення  суботників зобовˈязані:

-         забезпечити  учасників  засобами  захисту (рукавички, респіратори);

-         забезпечити  збір  скошених  (видалених)  рослин в поліетиленові  пакети;

-         визначити  місця  утилізації та  забезпечити транспортування  до  них  вегетативних  решток.

Рекомендуємо  громадськості  прийняти  активну  участь у  проведенні  місячника  зі  знищення  амброзії полинолистої     на  власній  та  прилеглих  територіях.

         Потурбуймося  про  своє  здоровˈя!

 

 

Брижата  Н.Г. – головний  спеціаліст Держпродспоживслужби в Миколаївській  області.

 

Чмирьова І.Є. – начальник  управління  агропромислового  розвитку  райдержадміністрації.

 

                        «ЗДЕШЕВЛЕННЯ ВАРТОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ»

 

Комісією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України затверджено перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі  20 відсотків вартості придбаної у поточному році техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість).

 

Для отримання компенсації необхідно:

1.      Здійснити оплату за техніку та обладнання, які входять до Переліку, через державні банки – Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Укргазбанк;

2.      Відкрити рахунок в одному із зазначених державних банків та подати заявку і документи, що підтверджують придбання техніки та обладнання, а саме:

-        копію платіжного доручення;

-        акт приймання-передачі техніки та обладнання;

-        свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

3.      Державний банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації;

4.      Мінагрополітики формує реєстр сільськогосподарських товаровиробників та у межах обсягу відкритих асигнувань на підставі реєстру перераховує кошти державному банку, який перераховує їх на поточні рахунки сільськогосподарським товаровиробникам.

 

Ознайомитися з переліком техніки можна в управлінні агропромислового розвитку  Первомайської  райдержадміністрацій або за посиланням: www.me.gov.ua  ˃ Діяльність ˃ Державна політика в секторах економіки ˃ Комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

Телефон для довідок:

(0512)37-78-05, 37-74-02 Департамент агропромислового розвитку райдержадміністрації;

(05161) 5-23-40, 4-32-64 Управління агропромислового  розвитку  Первомайської райдержадміністрації.  

                           «ДЕРЖАВНА  ПІДТРИМКА  ФЕРМЕРСЬКИХ  ГОСПОДАРСТВ»

   з  18 липня 2017  року  по 16 серпня 2017  року регіональною  комісією Миколаївського  відділення Українського державного  фонду підтримки  фермерських  господарств  здійснюється  прийом  документів на участь у  конкурсі   для отримання фінансової  підтримки   на  поворотній  основі за бюджетною  програмою «Надання  кредитів  фермерським  господарствам».

Фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує                           500 тис. грн.:

новоствореним фермерським господарствам та фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, строком від трьох до п'яти років для виробництва, переробки і збуту виробленої продукції, провадження виробничої діяльності;

іншим фермерським господарствам - строком до п’яти років для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, у тому числі для придбання маточного поголів’я сільськогосподарських тварин (телиць, нетелей, корів, свиноматок, ярок, вівцематок, кізочок та козоматок) та проведення оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, для закладення багаторічних насаджень, розвитку кредитної та обслуговуючої кооперації, у тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств, зрошення та меліорації земель.

Для участі у конкурсі фермерське господарство подає на розгляд регіональної  комісії такі документи:

−       заявку за формою у двох примірниках (заповнюється на місці);

−       копію паспортних даних та ідентифікаційного номеру голови господарства;

−       копію статуту фермерського господарства  із статусом юридичної особи або копію договору про створення сімейного фермерського господарства - для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України “Про фермерське господарство”;

−       копію статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу, членом якого є фермерське господарство, або протокол рішення установчих зборів про створення такого кооперативу (в разі наявності);

−       копії документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

−       довідку про реквізити банківського рахунку фермерського господарства;

−       баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за останній звітний період за встановленими формами (станом на 1 липня 2017року);

−       довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів, видану органами доходів і зборів;

−       копію заяви про перехід на виробництво органічної продукції (сировини), поданої до органу з оцінки відповідності (у разі наявності);

−       копію титульної сторінки проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень (у разі наявності)”;

−       бізнес-план з техніко-економічним обґрунтуванням доцільності надання фінансової підтримки фермерському господарству із зазначенням графіка повернення коштів;

−       пропозицію фермерського господарства щодо способу забезпечення виконання зобов'язання  (копії документів, що підтверджують право власності на майно, запропоноване в якості застави).

 

Примітка. При собі мати оригінали документів та печатку фермерського господарства. Всі копії повинні бути засвідченні головою фермерського господарства.

 

Документи приймаються з 18.07.2017 до 16.08.2017, щоденно, крім вихідних, з 09.00 до 17.30 год. (у п’ятницю – до 16.30)                                                   за адресою: м. Миколаїв, проспект Миру, буд. 34, 7-й поверх, кім. 712 (Миколаївське  відділення Укрдержфонду підтримки  фермерських  господарств).

 

  Графіки особистого прийому громадян керівником управління агропромислового розвитку
Формат: DOCX | Добавлен: 30/01/2017 15:29:20
22Kb Скачать скачать
  "Гарячі лінії" управління агропромислового розвитку
Формат: DOC | Добавлен: 30/01/2017 15:30:59
45Kb Скачать скачать

АГРАРНІ РОЗПИСКИ

Основною метою запровадження Аграрних розписок в Україні є створення більш гнучкого і дієвого механізму фінансування та покращення доступу малих та середніх агровиробників до фінансових ресурсів.

Аграрна розписка (АР) дозволяє агровиробникам отримати додаткове фінансування або товарно-матеріальні цінності під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції.

В залежності від умов розрахунку аграрні розписки можуть бути двох видів:

1.      Товарною -  предметом зобов’язання за товарною аграрною розпискою є безумовна поставка сільськогосподарської продукції згідно із вказаними в розписці кількістю та якістю, чи згідно з формулою перерахунку на випадок поставки продукції іншої якості

 

2.          Фінансовою - предметом зобов’язання за фінансовою аграрною розпискою є виплата грошових коштів згідно з формулою розрахунку суми, прив'язаної до конкретного виду та кількості сільськогосподарської продукції

Фінансування за аграрною розпискою є доступним для всіх суб’єктів господарювання, які мають право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення або право користування такою земельною ділянкою на законних підставах для здійснення виробництва сільськогосподарської продукції.

Важливо пам’ятати: основною заставою виступає майбутній врожай вирощений на відповідних земельних ділянках. Земельні ділянки не є об’єктом застави.

Кредиторами за аграрною розпискою можуть бути фізичні або юридичні особи: постачальники товарно-матеріальних ресурсів (насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин, сільськогосподарської техніки, паливно-мастильних матеріалів тощо), виконавці робіт і послуг, банки та інші фінансові установи, трейдери, компанії, які займаються переробкою продукції тваринництва і рослинництва, тощо.

Основні кроки оформлення і дії аграрної розписки:

1.                  Поставка кредитором товарно-матеріальних ресурсів чи послуг агровиробнику;

 

2.                  Випуск і передача АР від агровиробника кредитору;

1.       Під час видачі аграрна розписка підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню і реєстрації в Реєстрі аграрних розписок.http://www.agroregisters.com.ua/

3.                  Виконання АР:

1.                  У випадку товарної АР: поставка с/г продукції агровиробником кредитору. За згодою сторін виконання зобов'язань за товарною АР можна здійснити шляхом передачі складських документів на сільськогосподарську продукцію, що зберігається на товарному складі;

 

2.                  У випадку фінансової АР: переказ грошових коштів агровиробником коштів на вказаний кредитором банківський рахунок;

 

4.                  Повернення кредитором погашеної АР агровиробнику.

СПИСОК КОМПАНІЙ, ЯКІ ПРОПОНУЮТЬ ТОВАРИ І ПОСЛУГИ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АГРАРНИХ РОЗПИСОК*:

Постачальники насіння та засобів захисту рослин:

Назва компанії

Контакти регіонального представника

Агро Арена

Валерій Зайвий050-464-2510

Агроскоп

Сергій Хейфец 067-506-9273

АЗД

Анатолій Личко 050-476-2836

Бізон Тех 2006

Олександр Миронець050-363-2336

Влажена

Володимир  Грабовський 097-349-0953

ЕкотехнологіяАгро

Ірина Татарченко 050-553-4243

ЕкспертизаЛюкс

Марк Романов050-657-8509

Ерідон МПП

Володимир Зінкевич050-441-6932

ІмперіяАгро

Володимир Мулявка067-630-3466

Компанія Маїс

Микола Мельник 050-342-5020

Монсанто

Олександр Гладун  050-333-7989

Південьагрохім

Євген  Васильєв 050-318-3120

Прагматік

Дмитро Хруцький 067-947-4548

 

Антон Короленко 067-555-2748
Роман Хрипко 067-555-2756
Віктор
Борчевський 067-555-2741

Сингента

 

ТДН

ЛюбовМаркович050-213-0493

Українська Аграрно-Хімічна Компанія

Віктор  Іонов  067 409 22 51

 

Постачальники паливно-мастильних матеріалів:

Назва компанії

Контакти регіонального представника

ОККО Агротрейд

Віктор Кириченко 067-208-1391

Володимир  Ожерельєв 067-208-1589

 

Постачальники техніки і запчастин:

Назва компанії

Контакти регіонального представника

Агсолко Україна

ВалерійНестеренко050-352-7326

Ерідон Тех

ОлександрКучеренко050-443-2674

 

 

Банки та інші фінансові установи:

Назва компанії

Контакти регіонального представника

OTPБанк

ІванЄрко 067 216-3919

Дмитро Корибут 066 153-19-33

 

 

 

* Компанії подані в алфавітному порядку

 

Список компаній постійно доповнюється. Слідкуйте за оновленням інформації на цій сторінці.

 

 


 

 

НОТАРІУСИ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, ЩО НАБУЛИ СТАТУСУ РЕЄСТРАТОРІВ РЕЄСТРУ АГРАРНИХ РОЗПИСОК

МіщенкоМаріяВолодимирівна - приватнийнотаріусМиколаївськогоміськогонотаріального округу тел. (0512) 722-212, 465-592, (097) 402-13-81

Нікітін Руслан Володимирович - ПриватнийнотаріусМиколаївськогоміськогонотаріального округу; тел. (099) 137-47-22; (098) 568-50-13

 Для ознайомлення з актуальним списком нотаріусів, що набули статусу реєстраторів Реєстру аграрних розписок, будь ласка, перейдіть за цим посиланням.

ВАРТІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ АГРАРНИХ РОЗПИСОК

Розмір плати за вчинення нотаріальних послуг приватним нотаріусом визначається за домовленістю сторін.  Розмір плати може залежати від вартості аграрної розписки та обсягу документів, із якими працюватиме нотаріус. 

 

1.                  Розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.  Державне мито за посвідчення аграрної розписки становить 0,01% предмету застави, але не менше 5 і не більше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2.                  Крім нотаріальних послуг, потрібно сплатити 150 грн. за внесення запису до Реєстру аграрних розписок;               

 До відома фермерських господарств  району

           В Державному бюджеті України передбачені кошти для підтримки сільськогосподарського виробника. Відповідно до вимог Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 106, одним із напрямків сільгоспдотацій для фермерських господарств (до 500 га, чистий дохід за останній рік до 15 000 000 грн.) є часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин

вітчизняної селекції  категорій базове, сертифіковане у розмірі 80 % вартості насіння (без урахування  сум податку на додану вартість, але не більше 30 000 грн. на одне господарство).

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.03.2018 № 150 «Про затвердження форм для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» затверджено форми заявки для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції, реєстру одержувачів бюджетних коштів для надання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції та акту про висів придбаного насіння.

            З Порядком та  формами  підтримки фермерства можна ознайомитись тут.

            

                  На  виконання пункту  1 доручення  голови  райдержадміністрації  від 13.06.2018  року  № 613-01.02-01  управління  агропромислового  розвитку  райдержадміністрації  повідомляє, що  05 липня 2018 року  на базі   державного  підприємства «Дослідне  господарство «Зелені  Кошари»  за  участю  групи  компаній  «ТРІА»  з  аграрною спільнотою  Первомайського  району  проведено  практичний  семінар  з  демонстрацією  в  роботі сільськогосподарської  техніки:  високопродуктивного  двобарабанного  комбайну «VERSATILE RSM 161», класичного  трактора «VERSATILE»  потужністю 340 к.с. та  дискової борони захвату 8  м AMAZONE Catros+8003-2TX». 

         На  заході  були  присутні  начальник  управління  агропромислового  розвитку  райдержадміністрації, представники  компаній «ТРІА»  та «VERSATILE», керівники  сільськогосподарських  підприємств  району.           

Учасники  семінару   мали  змогу  на  демо-показі  практично ознайомитись  із  роботою  комбайна, трактора  та  дискатора.  Всього                     в  заході  прийняло  участь  близько 70  осіб.

ЩОДО ЗАКУПІВЛІ МОЛОКА У НАСЕЛЕННЯ

 

Згідно  наказу Національного  органу  стандартизації ДП «Український  науково-дослідний і навчальний  центр проблем  стандартизації, сертифікації  та  якості» від 27.06.2018  року № 188:

- з 01 січня 2019 року набуває чинність: ДСТУ 3662:2018 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови». На заміну ДСТУ3662:2015;

- з  1 липня  2018 року скасовується ДСТУ 3662–97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» в частині вимог до молока екстра, вищого та першого ґатунків. Тобто дозволяється приймати та переробляти молоко другого ґатунку до 01.01.2020 року.

Отже, протягом періоду з 01 липня 2018року  до  01.01.2020  року  будуть чинними два стандарти: ДСТУ 3662:2018 (15) «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» та пункти 3.4, 3.9 ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі».

 

 

Начальник  управління

агропромислового  розвитку

райдержадміністрації                                                                      І.ЧМИРЬОВА

 

 

Оксана  Курочкіна 5-23-40  

  ЩОДО ЗАКУПІВЛІ МОЛОКА
Формат: PDF | Добавлен:
Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for ./store/files/СТАНДАРТИ НА МОЛОКО.pdf in /usr/badabum/www/vhosts/testsite/pervoma/template/content/file.inc.php on line 12
01/01/1970 02:00:00
3542Kb Скачать скачать

 ДО УВАГИ  ЖИТЕЛІВ  ПЕРВОМАЙСЬКОГО  РАЙОНУ!

         З 25 липня  по  25 серпня  2018  року  на  території  Первомайського  району  оголошено  проведення  місячника боротьби  з  карантинними  організмами -  амброзією  полинолистою.  Запрошуємо громадськість  взяти  участь  у  проведенні  санітарних  днів (один раз  на  тиждень) протягом  проведення  місячника.

         Тож  закликаємо населення, керівників  підприємств, установ, організацій, закладів  соціальної  сфери долучитись  та прийняти  активну  участь у  проведенні  місячника  зі  знищення  амброзії полинолистої     на  власній  та  прилеглих  територіях.

         Не  будьте  байдужі до АМБРОЗІЇ  ПОЛИНОЛИСТОЇ – карантинного  бурˈяну, що  наносить  великої  шкоди сільському  господарству  та  здоровˈю людини.

        

 

Н.БРИЖАТА – головний  спеціаліст Держпродспоживслужби в Миколаївській  області.

 

І.ЧМИРЬОВА – начальник  управління  агропромислового  розвитку  райдержадміністрації.

 

 

 

 

 

«Повідомлення 

про  запровадження  карантину  по  Африканській  чумі  свиней»

 

         Доводимо  до  відома  господарств  всіх  форм власності, що  в  селі  Покровське  Врадіївського  району  Миколаївської  області  зафіксовано  випадки  захворювання  на  Африканку  чуму  свиней  та  запроваджено  карантин.

         Рекомендуємо  вжити профілактичних   заходів, спрямованих  на  недопущення  поширення  хвороби  на  території  Первомайського  району.

 

 

Начальник  управління

агропромислового  розвитку

райдержадміністрації                                                            І.ЧМИРЬОВА

 

Оксана  Курочкіна  5-23-40

 

 

 

 

 

До уваги фермерських господарств:

нові бюджетні субсидії

Постановою КМУ від 24.10.2018 р. № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 106.

Розширено коло фермерських господарств, які мають право на державну підтримку.

Відтепер на неї можуть розраховувати фермерські господарства (далі – ФГ), у яких чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік становить до 20 000 000 грн (раніше було 15 000 000 грн). А ФГ, зареєстровані в поточному році, можуть скористатися державною підтримкою надавши копію  фінансового звіту за останній квартал.

При цьому площа землі сільськогосподарського призначення, що має перебувати у власності чи користуванні - необмежена (раніше було до 500 га).

Запроваджено нову форму державної підтримки для новостворених ФГ (п. 111 Порядку № 106)

ФГ, протягом перших трьох років після створення (реєстрації в ЄДР) можуть отримати бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (1 га). Субсидія надаватиметься один раз на рік виключно для провадження сільськогосподарської діяльності в розмірі 3 000 грн на 1 га, але не більше 60 000 грн (тобто за 20 га).

У 2018 році таку субсидію зможуть отримати ФГ зареєстровані в ЄДР після 1 січня 2016 року.

Запроваджено нову форму державної підтримки для інших ФГ
(п. 112 Порядку № 106)

ФГ (крім новостворених) у 2018 році можуть отримати бюджетну субсидію у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня, в розрахунку на одного члена ФГ (який станом на 1 січня 2018 року був і на період отримання бюджетної субсидії є членом ФГ).

На 01.01.2018 р. прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, становить 1 762 грн. Отже, субсидія становитиме 9 691 грн на одного члена ФГ. Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне ФГ не може перевищувати 30 000 грн.

Наприклад, якщо згідно статуту ФГ та даних ЄДР членами ФГ є дві особи, то ФГ отримає 19 382 грн (9 691 грн х 2), а якщо три, то – 29 073 грн. Якщо ж членів ФГ чотири особи, то воно мало б отримати 38 764 грн, але через обмеження сума субсидії для такого господарства становить 30 000 грн.

Хто є розпорядником бюджетних коштів на ці субсидії? Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, виділених на ці субсидії, є Український державний фонд підтримки фермерських господарств (далі – Укрдержфонд).

Які документи слід подати для отримання субсидії? Для отримання субсидії регіональним відділенням Укрдержфонду ФГ (у тому числі новоствореним) слід подати заявку й такі підтвердні документи:

ü копію статуту ФГ (для юридичної особи) або копію договору (декларації - у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;

ü відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (уточнюється, який саме документ підтверджує право володіння, користування земельною ділянкою);

ü копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;

ü копію фінансового звіту за останній квартал - для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році (нововведення);

ü довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

ü згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Коли подавати документи? Щомісяця.

Куди подавати документи? До регіональних відділень Укрдержфонду.

(Миколаївське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, проспект Миру, 34, поверх 7, кім. 712                        Описание: Highlights info row image (067) 813-38-18

 

Який порядок надання субсидії? На підставі пакету документів, отриманих від ФГ, регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри ФГ і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.

Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який в свою чергу  перераховує кошти на поточні рахунки ФГ.

Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз протягом бюджетного року.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 7 лютого 2018 р. № 106
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 911 від 24.10.2018}

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, що додається.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 75

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 лютого 2018 р. № 106

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств

{У тексті Порядку слова “державний банк” в усіх відмінках замінено словами “уповноважений банк” у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 911 від 24.10.2018}

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств” (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.

Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, що спрямовуються на фінансову підтримку шляхом виділення бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар), є Український державний фонд підтримки фермерських господарств (далі - Укрдержфонд).

{Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 911 від 24.10.2018}

3. Фінансова підтримка надається:

1) фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20000000 гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення; зареєстрованому в поточному році фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки);

2) сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу:

молочарського, м’ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Зазначені фермерські господарства та сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи є одержувачами фінансової підтримки, передбаченої цим Порядком (далі - одержувачі).

{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

4. Фінансова підтримка не надається одержувачам:

стосовно яких порушено справу про банкрутство;

яких в установленому порядку визнано банкрутами;

які перебувають на стадії ліквідації;

які мають прострочену більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом та місцевими бюджетами (в тому числі за регіональними та місцевими програмами), Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування;

які не провадили господарську діяльність протягом трьох попередніх років (крім новостворених);

щодо яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

5. Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами:

часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію (далі - часткова компенсація вартості насіння);

{Абзац другий пункту 5 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) - новоствореним фермерським господарствам;

{Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 911 від 24.10.2018}

здешевлення кредитів.

У 2018 році фінансова підтримка шляхом виділення бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) також надається іншим фермерським господарствам, передбаченим пунктом 3 цього Порядку.

{Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 911 від 24.10.2018}

Розподіл бюджетних коштів за напрямами затверджується Мінагрополітики.

6. Фінансова підтримка за напрямами, визначеними абзацами другим і сьомим пункту 5 цього Порядку, надається через уповноважений банк, що підписав з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва (далі - уповноважений банк).

{Абзац перший пункту 6 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

Меморандум підписується з уповноваженими банками, відібраними відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 39, ст. 1762).

{Абзац пункту 6 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

Для отримання фінансової підтримки одержувачі подають уповноваженому банку заявку та підтвердні документи, а саме:

{Абзац пункту 6 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 8-1 Закону України “Про фермерське господарство”), або копію статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу;

відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (стосовно сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

{Абзац п'ятий пункту 6 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства), а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, - копію фінансового звіту за останній квартал;

{Абзац шостий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 911 від 24.10.2018}

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, - у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

згоду одержувача щодо надання уповноваженим банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком.

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

Форма заявки для отримання фінансової підтримки визначається Мінагрополітики.

7. Для отримання часткової компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва категорій базове, сертифіковане (у розмірі не більше 60000 гривень на одне господарство, без урахування сум податку на додану вартість), одержувачі, крім документів, передбачених у пункті 6 цього Порядку, також подають уповноважему банку копії:

сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

платіжного доручення про оплату за насіння;

накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;

акта про висів придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.

У разі закупівлі насіння у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, не включених до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, одержувачі додатково до зазначених документів подають уповноваженому банку оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 Насіння сільськогосподарських культур, а саме:

атестат на насіння - на базове насіння;

свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;

свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.

Граничний строк подання документів для часткової компенсації вартості насіння уповноваженим банкам - 1 листопада поточного року.

Закупівля насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, вартість якого підлягає частковій компенсації, здійснюється через уповноважені банки.

Уповноважені банки формують реєстри одержувачів часткової компенсації вартості насіння і подають їх щомісяця до 10 числа Мінагрополітики у паперовому вигляді та в електронній формі.

Реєстр одержувачів часткової компенсації вартості насіння містить інформацію про повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) фізичної особи - підприємця; вартість придбання насіння; суму коштів, що підлягає компенсації.

Мінагрополітики у межах бюджетних коштів за відповідним напрямом на підставі наданих уповноваженими банками реєстрів одержувачів часткової компенсації вартості насіння затверджує розподіл коштів між уповноваженими банками та у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань перераховує їх щомісяця до 25 числа уповноваженим банкам.

Уповноважені банки протягом трьох банківських днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховують їх на поточні рахунки одержувачів та протягом двох робочих днів після перерахування інформують про це Мінагрополітики.

{Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

8. Часткова компенсація витрат сільськогосподарським дорадчим службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг за напрямами: агрономія, ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік, маркетинг, юридичні консультації (у розмірі 90 відсотків вартості, але не більше ніж 10000 гривень), надається в порядку, визначеному Мінагрополітики.

9. Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів надається кооперативам, зазначеним у пункті 3 цього Порядку, для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

{Абзац перший пункту 9 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

Для надання фінансової підтримки, зазначеної в абзаці першому цього пункту, структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, утворюють до 15 березня поточного року регіональні комісії та затверджують їх склад (далі - регіональні комісії).

До складу регіональних комісій входять представники структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, фінансових органів, територіальних органів ДФС, міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби, обласних представництв громадських організацій, Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Регіональні комісії очолюють керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Примірне положення про регіональні комісії, форму заявки, журналу обліку затверджує Мінагрополітики.

Після надходження від Мінагрополітики інформації про розподіл бюджетних коштів за напрямами регіональні комісії оголошують про початок прийому заявок та документів для отримання фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом опублікування оголошення у друкованих засобах масової інформації та на власних веб-сторінках.

{Абзац п'ятий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 911 від 24.10.2018}

Заявки приймаються у період, зазначений в оголошенні, починаючи з дати його оприлюднення до 15 листопада року опублікування оголошення.

Заявки, подані після закінчення строку їх приймання, не приймаються та не розглядаються.

Інформація про заявки та документи, подані в установлений строк до регіональних комісій, вноситься секретарем регіональної комісії до журналу обліку в день їх надходження.

Заявка та документи, що додаються до неї, зберігаються протягом трьох років.

Засідання регіональних комісій проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на місяць. Останнє засідання регіональної комісії проводиться до 1 грудня.

За результатами розгляду поданих заявок та документів регіональні комісії приймають рішення про надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, яке оформляється протоколом у двох примірниках, протягом п’яти робочих днів формують реєстри одержувачів зазначеної фінансової підтримки та подають їх разом з одним примірником протоколу до Мінагрополітики.

{Абзац одинадцятий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}

Фінансова підтримка надається сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам у розмірі 70 відсотків вартості придбаного обладнання без урахування сум податку на додану вартість, але не більше ніж 3000000 гривень на один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи укладають договір з постачальником обладнання з визначенням таких умов:

кооператив сплачує постачальнику податок на додану вартість та 30 відсотків вартості обладнання (без податку на додану вартість);

70 відсотків вартості (без податку на додану вартість) сплачується за рахунок фінансової підтримки шляхом видачі простого векселя, авальованого Мінагрополітики;

постачальник обладнання забезпечує постачання обладнання з дотриманням зазначених умов;

виплата за векселем здійснюється Мінагрополітики за пред’явленням;

вексель не може передаватися третім особам, крім Мінагрополітики;

граничний строк виписки векселя - до 1 листопада поточного року;

граничний строк пред’явлення векселя - до 15 гру