Первомайський район » Культура » Культурні заходи
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Культурні заходи

 Вітаємо

Макогоненко Аллу Дмитрівну,

 викладача класу хореографії Кінецьпільської дитячої школи мистецтв з присвоєнням їй почесного звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України» та високою нагородою – «Медаль» за значний особистий внесок у розвиток українського мистецтва та вагомі творчі здобутки!

 

 29 січня – День пам’яті героїв Крут

 

 

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. В Полтавському НВК була  проведена історична подорож «Герої Крут – для нащадків взірець», в якому взяли участь учні  7 – 9 класів.  Захід проводився з метою ознайомлення учнів  з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Старшокласники  готувала повідомлення про бій під Крутами, декламувала поетичні вірші , присвячені юним героям Під час  заходу присутні переглянули відеофільм «Лист без конверта», та ознайомилися з тематичною викладкою «Крути – цвіт української нації» присвячені героям  Крут.  Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Edit Delete
Upper Lower

 

Афганістан: пам’ять серця

Що спонукає нас до згадки про цю війну? Пам’ять…. А щоб пам’ятати – треба знати.

 Афганістан не відпускає тих, хто ступав на його землю. Він сниться. Він болить. Він залишається в  фільмах, піснях, книгах, в серці солдата.

Солдат – захисник народу, опора держави, він оберігає наше сьогодення і майбуття  … Спокій наших домівок, спокій близьких — у його  надійних, сильних руках. Кажуть,солдат війни не вибирає… Вона знаходить його сама, відриває від рідних,  безжально  руйнує плани, завдає болю і втрат, нівечить долі.

Зібралися в колі тісному

Згадати життя ураган

Всі ті, хто вернулись додому

 Всі ті, в кого доля – Афган…

 Та жорстока доля провела   вогненними дорогами , охрестила  порохом чужої війни  і наших земляків – первомайчан. Пекучим болем відгукнулася вона в серцях матерів і батьків, сестер і наречених. Ненаситний молох війни поглинув  життя молодих. Про це треба пам’ятати завжди.

Так  бережно  і трепетно   шанувати  пам’ять про ті  жорстокі  часи , не може ніхто, крім  самих її  учасників.   Вони  й стали  гостями  заходу під назвою блокпост пам’яті « Афганістан: пам’ять серця», присвяченому 30- ій річниці виведення обмеженого контингенту військ з цієї гірської країни.

Спогадами про ті буремні роки  поділилися  Гуйван Я.В.- голова    Первомайської районної організації  Всеукраїнської спілки Ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)   та воїни -інтернаціоналісти

Цуріка М.І.,    Назаратій В.І., Колін М. Г.  

Поіменно згадали воїнів – інтернаціоналістів, уродженців Синюхиного Броду, які виконали свій військовий обов’язок в Афганістані, чиї фото є в шкільному музеї.  А тих, хто пішов у Небуття, школярі вшанували, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

Сивочолі ветерани знають ціну людському життю і залишаються справжніми патріотами своєї країни. Їх бойовий і життєвий досвід знадобився і нині.  

 Одні стали в перші ряди захисників незалежної України з початком Операції Об’єднаних Сил, і до сьогодні захищають нашу батьківщину на передовій. Інші –  допомагають  наближати перемогу, забезпечуючи воїнів найнеобхіднішим. Так,   Я.В. Гуйван - з волонтерською  місією побував  в  Маріуполі,  доставляв  бійцям продукти,  теплий одяг, безпосередньо спілкувався із нашими земляками  -  про це розповіла Новосадова Н. В. – голова  Первомайської районної громадської організації    волонтерів.

Активні і небайдужі люди, вони власним прикладом доводять , що честь і слава у кожного своя. Такими впевненими і дужими вони стали,  маючи   надійний тил:сім’ю, родину, друзів.  Вони знають, що вдома їх любили,  люблять, і завжди  чекають. Це –  дружини, діти, брати і сестри,  батько  і мати.

«Мене врятували: Бог, Мама і Слово»  -  пише поет Василь Слапчук ,один із сотень  тисяч українських юнаків, які пройшли Афган …Так може сказати кожен Солдат. Бо серця солдатських матерів говорять на одній мові і молитва в них одна…

…Коли чоловіки йдуть воювати, вся відповідальність за сім'ю та дітей лягає на тендітні плечі дружини. Всі , хто відрядив свою другу половинку в гарячу точку, знає, як за кілька днів можна постаршати на багато років,

знає, як важливо бути сильною, молитися і не втрачати надії,

знає ціну коротким хвилинам розмов і зустрічей   та вміє рахувати довгі дні розлуки… Все це пережили і дочекалися своїх коханих  Л. В. Коліна та Н. Г. Верига. Підтримувала листами  брата Хмарного В.М. його сестра Воїнська О.М.  Вдячність і шану їм висловили    в  віршах , які проникливо декламували  учениці Яковенко А.  та Прилуцька В.

Книжкова виставка-дата  «Про тих, в кого доля Афган» представила  документальні і художні твори про учасників грізних боїв, їх спогади і вірші. Пісенний відеоакорд « Сивина далекого Афгану»  додав заходу урочистості…

По-різному сьогодні оцінюють тодішні події, але мужність Солдата , вірність Присязі заслуговують на повагу.   Зеленіє  Сквер воїнів – інтернаціоналістів, відкритий в мікрорайоні «Фрегат», збудовано каплицю Святого Іоанна-воїна, споруджено  пам’ятник «Воїнам- інтернаціоналістам – синам України», курсує містом автобус з рекламним написом « Інтернаціоналіст», розвозить людей;  життя продовжується, пам’ять жива…

Проведення заходу стало можливим завдяки співпраці центральної  районної книгозбірні, Синюхинобрідської бібліотеки – філії,  місцевої школи, районної організації Всеукраїнської спілки Ветеранів Афганістану(воїнів-інтернаціоналістів ), районної громадської організації    волонтерів. Таке партнерство радує і обнадіює, адже виховання молодого покоління наша  спільна справа.

 

Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайській РЦБС з відзначення

Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

 

Відповідно до пунктів 1, 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статті 6, пункту 1 статті 25, частини першої статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання Указу Президента України від 11 лютого 2004 року № 180/2004 «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 грудня 2018 року № 999-р «Про заходи з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав», розпорядження голови облдержадміністрації від 01 лютого 2019 року № 25-р «Про відзначення  2019 року в Миколаївській області Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан», з метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбулися заходи в бібліотеках РЦБС:

   Блокпост пам’яті «Афганістан: пам’ять серця», присвяченому 30- й річниці виведення обмеженого контингенту військ з Афганістану, загальносистемний захід відбувся в ряді бібліотек:   організований фахівцями центральної районної бібліотеки, Синюхинобрідської бібліотеки – філії спільно з учнями та педагогами Синюхинобрідської  ЗОШ.   Спогадами про ті буремні роки  поділилися  Гуйван Я.В.- голова    Первомайської районної організації  Всеукраїнської спілки Ветеранів Афганістану та воїни –інтернаціоналісти Цуріка М.І.,    Назаратій В.І., Колін М. Г.  Поіменно згадали воїнів – інтернаціоналістів, уродженців Синюхиного Броду, які виконали свій військовий обов’язок в Афганістані, чиї фото є в шкільному музеї.  А тих, хто пішов у Небуття, школярі вшанували, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання. Все це пережили і дочекалися своїх коханих  Л. В. Коліна та Н. Г. Верига. Підтримувала листами  брата Хмарного В.М. його сестра Воїнська О.М.  Вдячність і шану їм висловили    в  віршах, які проникливо декламували  учениці Яковенко А.  та Прилуцька В. Книжкова виставка-дата  «Про тих, в кого доля Афган» представила  документальні і художні твори про учасників грізних боїв, їх спогади і вірші. Пісенний відеоакорд «Сивина далекого Афгану»  додав заходу урочистості.

В Кам’янобалківській бібліотеці-філії, разом з сільським клубом проведено захід: блокпост пам’яті «Афганістан: пам’ять серця». До заходу  оформлена книжкова виставка «Афганістан: то біль і смуток, чиєсь обірване життя».  З вітальним словом виступили сільський голова Кульчицький А.В., голова ради ветеранів Нагирняк Б.В., побажали «афганцям» та їхнім родинам миру і добра, щастя і благополуччя.  Вручені подарунки і квіти від ТОВ «Агрофірми Корнацьких» та Кам’янобалківської сільської ради.  Користувач бібліотеки О. Бобул  демонстрував присутнім відеоролики «Мы уходим», «Помяните меня».  Прозвучали пісні «Не плачь девчёнка», «Идёт солдат по городу», «Война», «Рідня» у виконанні гурту «Калина». Вірш «Про маму»  - читала О. Бобул. Односельці Корнацький С.В., Кулачинський В.М., Пітінов В.В. витримали тяжке випробування, зберегли свою людську гідність, навчилися цінувати солдатську дружбу.

    13 лютого бібліотекар Станіславчицької бібліотеки – філії,  Соловйова Т.М.,   спільно з вчителем Зубенко Т.О. організувала захід: блокпост пам’яті  «Афганістан: пам'ять серця» для учнів  5-9 кл. Станіславчицької ЗОШ. Присутні ознайомилися з подіями в Афганістані, переглянули документальні відео- фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах. Стойнова С.  представила  матеріали з тематичної викладки «Відлуння Афганських гір». Захід супроводжували вірші про афганську  війну, які декламували учні.

     Полтавська  бібліотека спільно НВК організували захід: блокпост пам'яті  «Афганістан: пам'ять серця». Учні слухали розповідь запрошених  воїнів-інтернаціоналістів   Таїча Ф.Є.,  Колісніченко В. В.,  Бачинського А. А., які виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Ведучі заходу (Л. Клименюк Н. Павловська) нагадали присутнім, як починалась афганська війна. Протягом зустрічі звучали пісні та вірші у виконанні учнів: С. Бачинської, М.  Колісніченка, С. Доценка. До заходу оформлена книжкова виставка «Гіркої пам’яті ковток». Учасники заходу вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Учасники Афганської війни  -  гідний приклад мужності і самовідданого служіння Батьківщині! Саме ці слова стали лейтмотивом західу: блокпост пам’яті  «Афганістан: пам'ять серця» в Грушівській ЗОШ, яку підготували завідуюча  бібліотекою спільно з сільською радою, клубом, ЗОШ. На зустріч завітали воїни, які служили в Афгані: Барененко З.С.(медсестра), Касьяненко В.М., Дорошенко Ю.А. В бібліотеці організовано книжкову  виставку «Вогненними дорогами чужих країн». Присутні з захопленням  ознайомилися з книгами, де згадані імена їх земляків –інтернаціоналістів. Нікого з учасників не залишили байдужими поетичні рядки, пісні, які звучали у виконанні учнів, вчителів, завідуючої клубом. Музичні відео-кліпи афганських пісень схвилювали учасників заходу і стали яскравим доповненням до слів ведучих.

Зустріч закінчилась солодким пригощанням, туром вальсу та побажаннями миру.

    Учні  8класу Лисогірської ЗОШ №1 разом з шкільним бібліотекарем Капациною Н.В. стали учасниками заходу, організованого Лисогірськими бібліотеками 1, 2, 3 для дітей. Гість зустрічі - Жуматій М. І., воїн – інтернаціоналіст,  поділився спогадами про ту війну, ілюструючи свою розповідь світлинами та зачитав спогад свого побратима з книги Є. Зінов’єва  «Память, которой не будет конца». Завідуюча сільським клубом Бабич К.В. ознайомила з експозицією «Мужність і біль Афганістану»  в сільському музеї. Бібліотекар Намєснік Л.М. презентувала документальні та художні твори про учасників афганської війни, їх спогади та вірші з  книжкової викладки   літератури «Про тих, в кого доля - Афган».  Завідуючі бібліотеками В. Бондаренко, Я. Співак, ведучі заходу,  зробили історичний екскурс в недалеке минуле. Розповіли, як війна безжально перекреслила тисячі  молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Полеглих воїнів вшанували Хвилиною мовчання. Використавши можливості Центру вільного доступу до мережі Інтернет, продемонстрували відео-кліпи патріотичних пісень.

14 лютого завідуюча Мигіївської бібліотеки-філії була запрошена на захід в Мигіївську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів присвячений дню з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану. Мигіївська бібліотека мала змогу ознайомити учнів з представленою виставкою книг «Афганістан-то біль і смуток, чиєсь обірване життя», яка експонувалась і в бібліотеці.

      В Зорянівській школі для  учнів 9 класу було проведено блок-пам’яті – «Афганістан – пам’ять серця».  Увагу учнів  звернено на  матеріали з тематичної полиці «Афганістан – пам’ять серця». Учасників зацікавила книга  «Великая миссия», в яку внесено прізвища воїнів-афганців,  жителів  сіл Зоряне, Степове: Бондаренко І.В., Кіт М.В, Хоменко М.М., Лихошерст В.Б., Леухін А.М. Класний керівник класу Костюк Н.П., яка на той час їх навчала, розповіла якими вони були учнями в школі.  Константінов В., Короткий С. читали вірші місцевих поетів про афганську війну.

     Бібліотекарі Тарасівської, Бандурської бібліотек-філій для учнів  Тарасівської НВК організували зустріч з воїном –інтернаціоналістом, з метою  виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму та гордості за українських воїнів, шанобливого ставлення до ветеранів бойових дій на території інших держав, сучасних захисників України.  Представили книги з тематичної викладки книжкова  «Мій біль- Афганістан».

     Завідуюча Підгороднянської бібліотеки спільно з ЗОШ організували захід: блокпост пам'яті  «Афганістан: пам'ять серця».  На зустріч із старшокласниками завітали колишні воїни-афганці,  які поділилися з школярами своїми  спогадами про роки військової служби в Афганістані. Демонструвалися слайди та уривки з документальних фільмів про події афганської війни.

Тематична полиця «Афганістан: осколки пам’яті»    організована в Романовобалківській, Степківській бібліотеках – філіях.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слава героям Небесної Сотні

 

  

 

 

 

 

 

 

 

19 лютого до 5-ї річниці  подій Майдані, разом зі старшокласниками та вчителями  НВК, Станіславчицькою бібліотекою-філією  проведена година історичної пам’яті «Слава героям Небесної Сотні», переглянуто відеофільми «Небесна Сотня - поіменно» та «Реквієм за Небесною Сотнею». Під час проведення  заходу була запалена свічка Пам’яті, Єдності, Надії і Миру, яку діти передали один одному під час гімну Майдану «Пливе кача». Учні  читали поезії про Небесну Сотню  та учасників  АТО (ООС). Бібліотекар Соловйова Т.М. представила  матеріали з тематичної полички «Життя обірване на злеті», та презентувала книгу Є. Стеблівського «Кіборги. Сага про воїнів».     

 

 

 

 

 

 

 

В пам’ять про загиблих на Майдані  завідуючі Лисогірськими сільськими бібліотеками-філіями  разом із заступником з виховної роботи ЗОШ №1 та  завідуючою сільським клубом провели  манускрипт пам’яті: «І мужність, ви як прапор пронесли» для користувачів бібліотеки. Учням 6 класу розповіли про події, які відбувалися на Майдані п’ять років тому та   про подвиг Героїв Небесної Сотні. Користувачі мали змогу переглянути зворушливі відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу під час подій на Майдані, прослухати пісню «Мамо не плач». Читали  вірші про гідність, відданість та патріотизм героїв Небесної Сотні, ознайомились з фотоілюстративною експозицією «Між життям і безсмертям». Присутні вшанували хвилиною мовчання  загиблих на Майдані.

 Інформування населення про нагальні  питання сьогодення  - наш обов’язок.

 

Партнерство районної бібліотеки, Університету третього віку,  Пенсійного фонду стає необхідним для всіх , адже інформування населення про нагальні  питання сьогодення  - наш обов’язок.

Кабінет Міністрів України 27 грудня 2018 року прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Субсидія від держави надходитиме на  персональний обліковий запис споживача  в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

 

 Нюанси  реєстрації на отримання субсидій,  види  отримання субсидійних коштів через поштові відділення або Ощадбанк споживачами  - все це доступно пояснила  слухачам Університету третього віку завідуюча сектором по роботі з персоналом Первомайського об’єднаного управління пенсійного фонду Романюк Т. М. Вона  кваліфіковано  відповіла на всі запитання, які цікавили  пенсіонерів. Її розповідь доповнила тематична полиця «Монетизація субсидій: як це буде?», організований бібліотекарем читального залу Борщевською О.А. Інформаційний дайджест «Нове у отриманні субсидій» зацікавив користувачів.

 

Щорічний обласний огляд-конкурс «Джерело юних талантів» серед учнів мистецьких шкіл Миколаївської області

 

    27 лютого 2019 року в Миколаївському коледжі культури і мистецтв пройшов обласний конкурс театралів.

    Кінецьпільська та Софіївська дитячі школи мистецтв показали своїх найкращих вихованців.

    Вітаємо з перемогою наших театралів:

    Кінецьпільської дитячої школи мистецтв та їхнього викладача Галіцьку А.В. :             

-         Крохмаль Анну - 1 місце;

-         Вдов Анастасію - 2 місце.

Софіївської дитячої школи мистецтв – викладача Мисник Н.В. за призові місця Лейко Кароліни  та Максимів Івана.

МОЛОДЦІ!!!! Ми пишаємося вами!!!!Так тримати!!!!!!

 

 

 

 

 

 

  

 

Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС  до 205-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

 

До 205- річниці  від дня народження Т. Г. Шевченка районна  бібліотека, організувала  мандруючий лист «Вічне слово Кобзареве – на крилах пісні лине в майбуття». Дев’ятикласники з задоволенням згадували, декламували уривки з безсмертних творів.

Для кращого ознайомлення вихованців дитячого садка з творчістю поета, його життєвим шляхом,  завідуюча сільською бібліотекою Н.Бут та вихователь дитячого садка Л. Шевченко, провели голосні читання «Маленьким про Великого Тараса». В Полтавському НВК, завідуюча бібліотекою  Н. Павловська та вчитель зарубіжної літератури А. Раситюк провели відкритий мікрофон «Віч – на віч з Кобзарем», в якому взяли участь учні 2 – 9 класів.   Відбувся конкурс віршів про Т. Шевченка серед  4 – 9 класів. Дiти переглянули відео - презентацiї  «Життя Тараса», «Шевченко – художник», ознайомились з книжковою виставкою «Уклін та шана Кобзарю» та провели флешмоб «Діти єднають Україну».

Для учнів 4 класу бібліотекар читального залу районної бібліотеки для дітей Н. Григоренко провела літературну годину «Нам з портрета світить, мов зоря, рідний і знайомий образ Кобзаря». Діти дізналися про цікаві факти з життя поета, читали вірш Шевченка «Мені тринадцятий минало…».

В Чаусівській 2 бібліотеці відбувся бібліомікс  «Т. Шевченко-великий геній українського народу і цілого світу», організований фахівцями Чаусівській 2 та Чаусівській 1бібліотек-філій. В заході взяли участь сільський голова, голова ветеранської організації. З основними подіями життя і творчості Кобзаря ознайомила учасників В. Біляєва, бібліотекар Чаусівській 2 бібліотеки – філії. Відвідувачі зацікавлено прослухали  розповідь про маловідомі сторінки життя поета від І. Кравчук, завідуючої Чаусівській 1 бібліотеки.  Тамуючи подих, слухали твори Т. Шевченка у виконанні учасників заходу. В бібліотеці організована тематична викладка  «На шляху до Тараса».

Літературний портрет «Вічне, невмируще слово Кобзаря» (спільний захід з Синюхинобрідською ЗОШ I-IIIст.), організувала завідуюча Синюхинобрідською бібліотекою.

 В усіх книгозбірнях оформлені тематичні полички та книжково-ілюстративні виставки, що висвітлювали життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація

про заходи з відзначення Дня українського добровольця в бібліотеках Первомайської РЦБС

 

Відповідно до пунктів 1, 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статті 6, пункту 1 статті 25, частини першої статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Постанови Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VІІІ «Про встановлення Дня українського добровольця», розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 07 березня 2019 року № 67-р «Про відзначення 2019 року в Миколаївській області Дня українського добровольця», з метою гідного відзначення 2019 року в Первомайському районі Дня українського добровольця в бібліотеках організовані:

   патріотичні полиці «Вони для нас виборюють життя» організовані в Степківській, Лисогірська 2, Кумарівській, Станіславчицькій, Лисогірській 3  бібліотеках – філіях, присвячені вшануванню подвигу воїнів добровольчих батальйонів антитерористичної операції в Донецькій та Луганських областях.

     Патріотична хвилина «Батьківщина: крізь віри і серця» відбулась в  районній бібліотеці.

    Учні 7 – 9 класів Полтавського НВК стали учасниками  заходу «Зростаймо патріотами своєї країни!». Ведучі: завідуюча Полтавською  бібліотекою - філією Н. Павловська та вчитель НВК Л. Клименюк,  розповіли   про патріотів добровольчих батальйонів. Для присутніх була презентована тематична поличка «Вони для нас виборюють життя…» та продемонстровані відеоролики «Я тебе ненавиджу війна!», «Ти — солдат України», «В той день, коли закінчиться війна» . За відмінне виконання військового обов’язку в зоні ООС удостоєний медаллю Президента України П. О. Поршенко за участь в антитерористичній операції наш земляк Дячевський О. О. Директор Полтавського НВК Рудковська Л. М та секретар Полтавської сільської ради Безбах О.В. побажали добра, миру та злагоди.  Присутні згадали імена мешканців району  та   села   – учасників ООС, які виконували і виконують свій громадянський обов’язок, захищаючи Батьківщину. Хвилиною  мовчання  вшанували   полеглих в зоні АТО  земляків.

       В Чаусівській 2 бібліотеці – філії відбулась патріотична година «Вони для нас виборюють життя». На захід були  запрошені  учасники ООС: Стоянов І.М., Горецький О.О, Ярмульський А.А., Левенець В.Г. та їх матері. Бібліотекарі Чаусівської 2  та Чаусівської 1   бібліотек – філій,  В.Біляєва та І. Кравчук  розповіли  про добровольців, що стали на захист нашої держави, згадали загиблих  земляків: Сенкевича М.О., Завірюху О.І. та вшанували їх Хвилиною мовчання, вклонилися матері Головецькій Н.Д., матері загиблого воїна-земляка.

     Сільський голова Токар К.Ю. вручив учасникам ООС -Горецькому О.О та Войцевичу В.В. медаль від  Президента України П. О. Порошенка,  за відмінне виконання військового обов’язку в зоні ООС. Звучали патріотичні вірші. Присутні ознайомилися з виданнями, присвячених Небесній Сотні та подіям Євромайдану з фонду бібліотеки.

     Завідуючі Лисогірських бібліотек - філії  та сільського клубу, відзначили День українського добровольця патріотичними заходами. Зокрема, в бібліотеці  - філії №1 (завідуюча Намєснік Л.М. ), була представлена тематична полиця «Вклоняємося доземно українському солдату». На уроці мужності «Солдат війни не вибирає», який пройшов в Лисогірській ЗОШ №1 з учнями 3 класу та класним керівником Сидоренко Н.М.,  завідуюча бібліотекою –філією №3 Бондаренко В.В.,  розповіла учням про події Майдану,  патріотів, які у складі добровольчих батальйонів з Майдану пішли боронити й досі боронять рідну землю від ворога. Завідуюча сільським клубом Бабич К.В. прочитала вірші  Буряк Л. «Побудь, мій Боже…», «Я повернусь». Учениці 3 класу  Безуцька  С.  та Садовська  В.  теж   продекламували  патріотичні  вірші.


 

 

 

 

 

 

 

«Добрий день, книжковий Тижню!»

   В Україні щорічно в березні проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році. У теперішній час свято набуває особливого значення – допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання.

Урочисто стартував Всеукраїнський Тиждень дитячого читання у Первомайській районній бібліотеці для дітей. Бібліотекарі районної дитячої та Чаусівської-1 бібліотеки завітали до учнів Чаусівського  НВК1.

 

   Свято «Добрий день, книжковий Тижню!»  видалося цікавим та насиченим. Юні читачі дізналися, якою була книга раніше, який шлях вона подолала від найдавніших часів до сьогодення. Діти із задоволенням приймали участь у різноманітних вікторинах, конкурсах, іграх. Читали вірші учні четвертого класу.  Діти перетворювались на акторів: Буратіно,Незнайко. Допомагали їм і дорослі: баба Яга -  І.Кравчук., Королева книга – Т. Андрущак.

 

Сценку про хлопчика, який не вмів поводитися з книгами зіграли -  А. Андрущак та М.Смуток.

Переможці вікторин та конкурсів нагороджені подарунками – книгами.

А попереду ще багато цікавинок Тижня:

- майстер клас «Щоб книга довше жила» 

- посвята в читачі першокласників « Книги – це класно! Читати – це круто!»,

- голосні читання книги  Юхима Петровича Чеповецького  «Веселі пригоди Мицика і Кицика»

 - бібліо-флеш  «Цікаві новинки в дитячу торбинку».

Отже, Всеукраїнський Тиждень дитячого читання в районі розпочався, тож чекаємо на вас, адже зустріч з Книгою завжди цікава, захоплююча і неповторна.

Дякуємо директору Н.С. Солонар та колективу Чаусівської НВК №1 за співпрацю.

 

 

Заступник директора по роботі з дітьми Г. Горицина.

 Обласний огляд «Материнська пісня»

 

Шостого квітня відбувся обласний огляд «Материнська пісня», участь у якому взяли понад 50 аматорських вокальних, фольклорних колективів, хорових груп та окремих виконавців з усієї Миколаївщини. Які представили свою творчість, талант, індивідуальність у трьох номінаціях: вокально-музичні композиції з елементами театралізації; інсценізовані та театралізовані пісні; віночки пісень з елементами театралізації.

 

Первомайський район представили два колективи – це народний вокальний ансамбль «Степовичка» Первомайського районного будинку культури (керівник Марія Мушинська), які показали чудову програму та вже вкотре отримали призове I-е місце в  номінації  «Вокально-музична композиція з елементами театралізації» та вокальний ансамбль «Степківчанка» Степківського сільського клубу (керівник Наталія Ларкіна), які вперше приймали участь в огляді та отримали «Диплом» дипломанта.

 

 

 День інформації  «Нехай Земля квітує всюди - планету збережімо,  люди!»

         

Сьогодні досить гострою є проблема екологічного просвітництва. Тому тема захисту навколишнього середовища завжди знаходиться у полі зору бібліотечних працівників, які спільно з екологами виховують у населення бережливе ставлення до природи. Не стоять осторонь щодо формування екологічної культури населення, особливо молоді,  й бібліотеки Первомайської РЦБС.

У рамках заходів до Дня довкілля, фахівці  Первомайської районної бібліотеки, Мигіївської бібліотеки-філії, разом з працівниками заповідника «Бузький Гард»: Н. Корой, начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду, С. Легкий, начальника відділу науки та екоосвіти,  для студентів Мигіївського коледжу Миколаївського НАУ,  провели  День інформації  «Нехай Земля квітує всюди - планету збережімо,  люди!». В програмі заходу: виступ С. Швець, провідного бібліографа РЦБС з інформ-повідомленням «Обіймемо Землю красою й любов'ю»; перегляд  відео «Крик Планети»; огляд книжкових, газетних матеріалів з  викладки «Збережемо нашу планету» провела О.Білоус, завідуюча Мигіївською бібліотекою-філією; відео-презентації заповідника «Бузький Гард» представила Н. Корой, начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду. Т. Кузнецова, заступник директора з навчальної роботи та студенти II курсу «Агрономія» розповіли про проведену роботу в рамках акції «Чисте довкілля», студенти і викладачі   висаджували дерева та кущі, прибирали територію.

 Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І  ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватися її  красою - мало. Ввійти в природу другом, бути її добрим господарем – закликають  заходи, проведені в бібліотеках району.

 

«ПРО МУЖНІСТЬ, ГЕРОЇЗМ ТА ПЕРЕМОГУ»

         

     Друга Світова війна… Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили  героїзм, стійкість, мужність,  вистояли і перемогли.

    Напередодні свята, бібліотекар Чаусівська 2 бібліотеки,  Біляєва В.М.  організувала разом з працівниками сільської ради, клубу, ветеранської організації, для своїх односельців   патріотичну годину «Йде травень крізь хвилини, дні, роки, несе нащадкам спогади свої», за участю дітей та внуків учасників тієї війни.

     Бібліотекар розповіла про героїчні подвиги воїнів-земляків. Діти та внуки учасників боїв поділилися спогадами про своїх батьків та славетних дідів… Кожен з нас береже в душі щиру гордість за рідних, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у священній війні, хто віддав своє життя в ім’я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів. Ми схиляємось перед доблесними фронтовиками і працівниками тилу за величезний внесок у Велику Перемогу та вшановуємо тих, хто сьогодні боронить незалежність України в ООС.

 

 

Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС  до 5-ї річниці з часу

звільнення міст Східної України від російської окупації.

 

Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» цьогоріч в Україні відзначається 5 років з часу звільнення міст Східної України від російської окупації.

 

Під гаслом інформаційної кампанії «Вертаємо своє» в бібліотеках відбулись: в районній бібліотеці – експрес-повідомлення  «Згадаймо Героїв», в Степківській бібліотеці організовано тематичну полицю «Подвиг…Перемога…Пам'ять…», в Чаусівській 2, Станіславчицькій бібліотеках-філіях -  викладка матеріалів «Перемоги неоголошеної війни», в Бандурській  - патріотична хвилина «Уклін тим, хто край свій боронить», в Кумарівській бібліотеці – тематична полиця - спогад «Звільнення міст у спогадах», історична сторінка «Згадаймо Героїв» в Грушівській бібліотеці-філії.

 

 

17 жовтня центральна бібліотека районної централізованої бібліотечної системи гостинно відкрила двері для слухачів Університету третього віку. Метою проекту є задоволення пізнавальних і культурних інтересів, збереження та підвищення загального інтелектуального рівня людей старшого покоління.

Один з факультетів, а саме - «комп'ютерна грамотність» - проходитиме в нашому Центрі вільного доступу до мережі Інтернет.

На першому занятті студенти ознайомились з розкладом навчання, темами; здійснили екскурсію по бібліотеці, охоче переглянули новинки літератури і висловили бажання стати користувачами.

 

Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС

 з відзначення 75-ї річниці вигнання нацистів з України

     Відповідно до пунктів 1, 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статті 6, пункту 1 статті 25, статей 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання Указу Президента України від 03 квітня 2019 року №99/2019 «Про відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України», розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 23 жовтня 2019 року № 479-р «Про заходи з відзначення в Миколаївській області 75-ї річниці вигнання нацистів з України», з метою гідного відзначення в Первомайському районі 75-ї річниці вигнання нацистів з України, вшанування героїчного подвигу ветеранів Другої світової війни та борців за незалежність України в період Другої світової війни, увічнення пам’яті загиблих та збереження традицій старших поколінь.

     В центральній районній бібліотеці для користувачів Центру вільного доступу до мережі  Інтернет проведено відео-факт «Доблесть. Мужність. Відвага». В районній бібліотеці для дітей відбулась година патріотизму «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо».

  

Історичну хвилину пам’яті «Книга Пам’яті України розповідає…» організувала Чаусівська 2 бібліотека -філія. Бібліотекар Станіславчицької бібліотеки звернула увагу  відвідувачів   на літературу про події та битви за  визволення України. Пізнавальна книжкова виставка «За Україну, за долю,  за честь і волю» експонується в Степківській  бібліотеці. В Полтавській бібліотеці діє виставка – пам’ять «І пам’яттю синів живе земля під світлим небом України!»,  депутати Полтавської сільської ради та учні 5 - 7 класів Полтавського НВК ознайомилися з представленими матеріалами.

     В Степківській, Лисогірській 2 бібліотеках організована інформаційно-історична викладка літератури «Звільнення України».

    Увазі читачів пропонується коротка історична довідка про ті далекі події 1944 року, книги про мільйони  українців, які стояли  до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими, про те, що сьогодення ставить перед нами багато завдань,  і головне з них - захистити рідну Україну, її цілісність та суверенітет.

 

   Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичним та інформаційно- бібліографічним відділом РЦБС    

Тел.: (05161) 4 -23- 70

 

Ми даруємо людям настрій.

   В Чаусівській 2  бібліотеці-філії зібралися  люди, для яких творчість стала основою життя на  годину позитиву «Ми даруємо людям настрій». Вже багато  років тут збираються  учасники художньої самодіяльності:   любителі співу та художнього слова, - всі для кого народна мудрість «Не хлібом єдиним живе людина» не тільки слова.

Колектив художньої самодіяльності  не просто зібрання, це  творча родина, де панує повага, взаєморозуміння і підтримка. Ці люди - різні за віком, за професіями, за напрямками творчої діяльності, але тут, у бібліотеці, вони всі –талановиті люди, які своєю творчістю роблять світ кращим.

  

Завершувався вечір за філіжанкою ароматної кави, де учасники заходу ділилися своїми враженнями, пропонували нові зустрічі, обговорювали творчі плани, згадували ветеранів художньої самодіяльності.

 Організаторами заходу були бібліотечні та клубні працівники сіл Чаусове 2 та Чаусове .

 

 

 

 

Нові творчі перемоги хореографічного ансамблю «Перлинка» Підгороднянської дитячої школи мистецтв

 

     10 листопада 2019 року в місті Южноукраїнськ на базі будинку культури «Енергетик» пройшов обласний конкурс сюжетного танцю «Перлина Прибужжя».

     Первомайський район був представлений хореографічним ансамблем «Перлинка» Підгороднянської дитячої школи мистецтв (керівник Юлія Гребенюк).

      В номінації «Народна хореографія» мішана категорія колектив посів                    ІІ місце, а у ІІ віковій категорії – І місце.

      Адміністрація школи мистецтв, батьки та керівники колективу висловлюють слова вдячності селищному голові смт Підгородна Баранову Андрію Миколайовичу за наданий транспорт для цієї плідної та важливої поїздки, перевізнику Смульському Юрію та водію Поліщуку Сергію за комфортну, теплу та приємну поїздку.

       Ми вітаємо наших танцюристів з почесними місцями та бажаємо їм нових творчих перемог!

 

Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС до Дня Гідності та Свободи.

     Відповідно до пунктів 1, 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статті 6, пункту 1 статті 25, статей 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Указу Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/2014 «Про день Гідності та Свободи», розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 14 листопада 2019 року № 520-р «Про відзначення в Миколаївській області 2019 року Дня Гідності та Свободи», з метою належного відзначення в Первомайському районі Дня Гідності та Свободи:

   

 

 

 

 

 

 

Районна бібліотека  представила відвідувачам буктрейлер за мотивами книги «Майдан. Війна» - «Майдан. Україна. Шлях до свободи». Районна бібліотека для дітей зацікавила дітей розповіддю «Майдан – це стан душі і поклик серця». Завідуюча Полтавською бібліотекою – філією організувала  годину – спомин «В нашій пам’яті їхнє життя».Патріотична бесіда «Події, що змінили Україні» відбулась  в Кам’янобалківській  бібліотеці –філії. Альманах пам’яті «Вже ніхто не знищить Україну в тобі, у мені, у кожному із нас» організували завідуючі          Лисогірськими бібліотеками та завідуюча клубом. В Бандурській, Степківській, Тарасівській, Станіславчицькій бібліотеках до уваги відвідувачів інформаційна полиця «Вони пройшли крізь вогонь і зброю».     В бібліотеках – філіях організовані тематичні викладки, уроків патріотизму, патріотичні бесіди, відео-знайомство з учасниками революційних подій в Україні 2004, 2013-2014 років.