Первомайський район » Культура » Культурні заходи
Українська
Новини Звернення громадян Децентралізація влади Оголошення Електронне урядування

Культурні заходи

 Мистецтво в просторі та часі

       В   бібліотеці села Чаусове 2 зібралися  сільські працівники культури та учасники художньої самодіяльності кількох поколінь на годину спілкування «Мистецтво в просторі та часі» приурочену Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Біляєва В.М., сільський бібліотекар, ознайомила присутніх з матеріалами тематичної  полиці «Чарівний світ мистецтва» та фотосушкою з історії роботи працівників культури села.

Лунали пісні, музика та спогади різних поколінь працівників, які все своє трудове життя створювали свято іншим. Учасниками заходу були: завідуюча сільським клубом  з 1974 по 1990 рік Калішевська Н.В.; художній керівник та незмінний акомпаніатор  Віденчук М.М.; Голембієвська Н.І. – нинішня завідуюча клубом; учасники художньої самодіяльності – Богдан Т.Г.,     Горецька Н.В., Козіцька Л.М., Краковецька Н.В., Самолюк Л.Є., Стоянова Н.І., Ярмульська Л.В., Батовська С.А., Садовська П.П., Максименко Н.В.

Не залишилися осторонь сільської події і представники сільської влади: Ільїна Г.Є. та Антонюк Л.І.

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приходьте друзі, на гостину,  в  бібліотеки  іменини – до Всеукраїнського Дня бібліотек.

            У Первомайській центральній бібліотеці склалася чудова традиція – професійне свято відзначати Днем відкритих дверей. Нинішній, під назвою «Приходьте друзі, на гостину,  в  бібліотеки  іменини», запросив до книгозбірні студентів  181 – ї групи Первомайського професійного промислового ліцею разом з їх наставницями: Л. Ф. Шевченко, О, В. Сердюк, Н. В. Топчій.

           Юних поціновувачів книги   чекала особлива увага та  приємні сюрпризи.

Зустріч почалася з екскурс - презентації « Книжкова країна дивує щодня».

Фахівці відділу обслуговування - О.А.Борщевська, Г.М.Колесніченко, Л.Б.Уткіна – розповіли про історію створення бібліотеки, ознайомили  з бібліотечним фондом,  довідково-бібліографічним апаратом, книжковими виставками, послугами Центру вільного доступу до мережі Інтернет.

           Виставка-рекомендація «Коштовна шкатулка Слова», організована до Всеукраїнського дня бібліотек, презентувала в розділах:

        «Діамантові книги» - перлини світової і української міфології, легенд і фольклору;

        «Платинові книги» - твори світової класики з витонченим словом, високим стилем, незабутніми іменами;

        «Срібні книги» - кращі зразки українського письменства для юнацтва;

        «Золоті книги» - безцінні твори авторів Миколаївщини.

         Якими незвичайними, креативними бувають будівлі бібліотек, показав відеопутівник «Най., най., найцікавіше про бібліотеки світу».

         Інтелектуальний марафон «До книжкових  пірамід» виявив юних ерудитів. Ними стали: Ілля Татько, Вадим Межевчук, Вікторія Демчинська. Солодкі призи – їх нагорода за правильні відповіді. 

         Музична бібліохвиля «Улюблені мелодії» додала всім святкового настрою, а свої враження і побажання відвідувачі залишили на листівці привітань «Бібліо-messege».

         Співпраця з навчальними закладами  – один з основних напрямків роботи центральної бібліотеки, адже  виховання підростаючого покоління – наша спільна справа.  І лише в партнерстві  -  запорука успіху.

                                                                        

Г.Колесніченко,

завідуюча відділом обслуговування

 

 

Від щирого серця вітаємо з Днем Державного Прапора України та величним святом – Днем незалежності України!

З того часу, як над країною офіційно було піднято синьо-жовтий прапор, ми пережили кризи та підйоми, втрати й здобутки. Сьогодні Україна впевнено заявляє про себе на світовій арені, демонструє готовність до перетворень, до міжнародної інтеграції, до покращення рівня життя свого народу. А Державний Прапор – як символ свободи, єднання та слави нашої країниуособлює всі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє.

Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України. Його маємо берегти і шанувати як найвищу національну святиню. Мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну.

То ж нехай синьо-жовтий стяг і надалі вселяє у серце кожного українця гордість та спонукає на нові подвиги заради своєї Батьківщини.

Від усього серця бажаємо, щоб ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України! Доброго здоров’я, добробуту та щастя кожній родині.

 

З повагою, відділ культури, молоді та спорту  Первомайської районної державної адміністрації

 Обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Art-mix»

 3 червня  відбувся обласний фестиваль дитячої творчості та юнацької творчості «Art-mix», який проходив в Миколаївському міському палаці «Молодіжний» в трьох номінаціях «вокальне мистецтво»; «театральне мистецтво» та «декоративно – прикладне мистецтво».

Первомайський район був представлений в двох номінаціях. Це «театральне мистецтво» та «декоративно – прикладне мистецтво».

13 читців та виконавців гумору  боролися за перемогу в номінації «Театральне мистецтво».  Серед них і наша учасниця Анастасія Маняк Кінецьпільська ДШМ (викладач Галицька А.В), яка вразила журі своєю манерою виконання і образом та отримала «Диплом» за I-е місце та грошовий «Сертифікат».

В номінації  «Декоративно – прикладне мистецтво» 24 юні умільці презентували свої роботи на тему «Дерево життя». Первомайський район представила  Зацерківна  Владислава, Романобалківського сільського клубу.

Запекла боротьба за першість та кращу роботу  тривала більше 2 годин. Протягом яких юні умільці повинні були зробити та презентувати свою роботу. Наша учасниця  з цим завданням впоралася добре, та отримала «Диплом» за III-е місце та пам’ятний подарунок.

 

Щиро дякуємо спонсорам, сільським головам,  викладачам та батькам за їхню підтримку та допомогу. 

                            «Все, що душа довірила словам»

                                     

 Сонячний, травневий день. В Бандурському НВК тихо і затишно, ще не скінчився урок, але вже за кілька хвилин приміщення ожило, забігала дітвора,  пролунало запрошення до актової зали. Діти з гарним настроєм заходять і займають місця бо тут на них чекає зустріч з поетесою – краянкою Лоріною Лисогурською.

 Лоріна В’ячеславівна завітала на презентацію своєї  поетичної збірки «Дітвора», яка вийшла з друку в квітні 2017 року та адресована малюкам і учням початкової школи.

 В  інформаційній хвилинці  «Приймаю світ написаний віршами»,  завідуюча сільською бібліотекою – філією, представила автора поетичної збірки, розповіла про її творчі доробки, ознайомила з творами, що виходили раніше та представлені на тематичній викладці.  

Лоріна В’ячеславівна розповіла про моменти, які надихнули її на написання віршів, що  увійшли до збірки «Дітвора». Разом з малюками поетеса повела хоровод і виконала пісеньку «Котячі проблеми».

Діти залюбки слухали віршики, відповідали на питання авторки, про що, на їх думку, написано у віршах.  Провідною ідеєю даної збірки є прагнення виховати у маленьких читачів почуття любові до сім`ї,  природи,  відчуття приналежності до свого народу.

Зустріч з Л.В. Лисогурською проходила в рамках заходів Первомайської районної централізованої бібліотечної системи з відзначення ювілеїв літераторів-краян 2017 року.

 

 

 Т. Богданова, завідуюча Бандурською бібліотекою – філією.

 

 

 

                                                                                       Вітаємо з перемогою.

   Сьогодні в  час новітніх технологій, коли діти більше часу проводять за комп’ютером, ніж за книгою, завдання бібліотеки – донести цінність книги до читача. Саме з такою метою, за сприянням громадської організації  «Форум видавців», Національної бібліотеки України для дітей щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого читання. Він проводиться, як творче змагання дітей, які люблять книгу і багато читають.

   10 травня завершився 4-й – обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2017». Всього у Конкурсі взяли участь понад 1000 читачів - учнів  6-7 класів з 12 районів Миколаївської області.  У четвертому етапі  -  19 читачів-дітей , переможців районних турів. Наш район представляли: Анастасія Герасимова   - учениця 6 класу ЗОШ №4, читачка районної бібліотеки для дітей та Поштовнюк Ганна – учениця 7 класу Кумарівської ЗОШ І – Ш ст..,читачка Кумарівської бібліотеки-філії.

Протягом дня дівчата надавали відповіді у режимі он-лайн на запитання та тестові завдання конкурсних анкет, які були розміщені на бібліотечному блозі «Библиотечная гавань» Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім.. В.О. Лягіна. В результаті аналізу творчих відгуків і конкурсних анкет були визначені переможці. Перемогу отримала – Поштовнюк Ганна. Анастасія Герасимова  у  своїй категорії була за крок до перемоги – отримала друге місце.

Саме Ганна стала кращим читачем Миколаївщини і представлятиме на дитячому фестивалі у  Львові нашу область. Вона спілкуватиметься з однолітками з усієї України, зустрінеться з відомими письменниками, музикантами, спортсменами, візьме участь в екскурсіях містом.

В. Сухомлинський сказав «Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе»,  перемога Ганни в Конкурсі переконує нас в цьому.

 

Заступник директора по роботі з дітьми – Г. Горицина.

 

                  Вітаємо з  перемогою в  обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2017» («Найкращий читач-2017») Поштовнюк Ганну читачку Кумарівської бібліотеки-філії районної централізованої бібліотечної системи Первомайського району,  ученицю 7 класу Кумарівської ЗОШ І – Ш ст.

                                 Бажаємо  нових, творчих злетів та перемог!!!

                       Зустріч з відомими  українськими  письменниками та видавцями

Братами  Капрановими

Зустріч з відомими  українськими  письменниками та видавцями Братами  Капрановими та презентація  нового  історичного  роману «Забудь-річка» відбулася на Первомайщині. На цю значну подію завітало чимало поціновувачів справжньої української книги: письменники, краєзнавці, бібліотекарі районної централізованої бібліотечної системи та користувачі бібліотек міста та району. Письменники представили й інші свої книги: «Мальована історія України», «Кобзар 2000», «Щоденник моєї секретарки», «Закон», які були написані раніше. Наприкінці зустрічі кожен охочий мав можливість поспілкуватися з авторами особисто, придбати вподобану книгу, взяти автограф та сфотографуватися з авторами.

 Європа – наш спільний дім

В бібліотеках Первомайської РЦБС відбулась низка заходів до Дня Європи в Україні. З метою популяризації європейських цінностей та розширення горизонтів поінформованості молоді та дітей  з    питань  євроінтеграції,  центральна районна бібліотека провела День Європи   «Багатолика Європа». Вільний доступ до матеріалів про Європейський Союз, його структуру, історію створення ЄС,  взаємини з Україною   - забезпечив європейський майданчик  «Україна – ЄС: план дій на майбутнє». Прапорці Європейського Союзу та України,  ілюстрації, книги -  озвучення гімном,  сприяла формуванню у читачів цілісного образу Європи. Читацький погляд  «Україна: крок до Європи»    узагальнив  власні  роздуми користувачів книгозбірні  про  створення зони  вільної торгівлі,  про безвізовий режим,  про  соціальне забезпечення громадян та молодіжну політику    в країнах ЄС. Нові технології дозволяють зробити цінності національних культур надбанням більшого числа читачів. Пожвавлення інтересу до національної музики та пісень європейських країн  викликали музичні  розваги « Пізнаємо в забаві світ», що  представили творчість композиторів і співаків Франції, Греції, Латвії, Іспанії. Німеччина – один із лідерів світової економіки та досить впливова фігура на світовій політичній арені. Європейський  круїз «Знайомтесь: Німеччина»   познайомив    з незвичайними  місцями країни,  які за допомогою дрона зняв документаліст Андре Ґецманн:  замком в хмарах- Гогенцоллерн, пантеоном великих німців – Вальхала, стародавньою обсерваторією – Гозекське коло; з визначними пам’ятками  міст Кельн, Бремен, Рейне; проілюстрував  унікальні  послуги  Берлінського універмагу- найбільшого в Європі.

  Школярі   найбільш  зацікавлена  цільова  аудиторія, тому  для них   районна бібліотека для дітей провела інформину «День знань у країнах Європи».  В Зеленокошарській  бібліотеці – філії  був  проведений  бібліо - калейдоскоп «Європа – наш  спільний  дім». Юним користувачам  цікаво  було  дізнатися  чому  такий  прапор  має  Європейський союз, які  країни  входять  до  Євросоюзу.  А  потім  разом  пригадали    відомі  імена  європейських  митців, їхні відомі  твори. Експонувалася книжкова виставка  «Європейський квартал»,  про історію і культуру країн Європи.

Відвідувачі Лисогірських бібліотек знайомилися з матеріалами з   тематичної  полиці «Все про Європу: Читай. Слухай. Дізнавайся.». Проведена віртуальна  подорож  «Європа наш спільний дім».  Бібліотекарі разом із своїми читачами провели флеш - моб «Крок до Європи». Маленькі читачі пізнавали Європу через вікторини та  конкурси малюнків.

   В Полтавській  бібліотеці  організована гра – подорож «Казкова мандрівка  країнами Європи». Дітям цікаво було дізнатися про нові країни, відкрити для себе напрочуд  яскравий образ світу, який відображений в казках Братів Грімм, Джанні Родарі, Шарля Перро,  Александра Мілна та ін.

     Учасники години  – подорожі «Мандруємо Європою»  в Грушівській бібліотеці дізналися багато цікавого про європейські країни, історію створення  та особливості перебування в Європейському Союзі. Свої знання закріпили у вікторині.

      Європейське рандеву «Стати Європою, щоб бути Європою» запропонувала користувачам  Кумарівська  бібліотека. Калейдоскоп цікавинок «Крок за кроком по Європі» відбувся в Кінецьпільській  бібліотеці. Актуальна бесіда «Європейський досвід і Україна» зацікавила юнь в Підгороднянській  бібліотеці –філії.

  В Синюхинобрідській ЗОШ (директор Бесараб Н.М.) спільно з Синюхинобрідською сільською радою (Зубко О.О.), бібліотекою-філією (завідуюча Андрушкевичус Н.Ф.) при активній  допомозі  Федоренко О.В. заступника директора  з виховної роботи, Лозинської Л.В. , вчителя історії та права, Салатової Н.І., шкільного бібліотекаря організована інформаційна година «День Європи – це свято миру, демократії і єднання» для учнівської молоді. Юнаки та дівчата ознайомились з літературою, представленою на оглядовому столику «Євросоюз: шлях України.». Проведена вікторина «Україна - європейська держава».

  Для учнів 7 класу Зорянівська бібліотека підготувала  заочний  євротур «Кулінарна мандрівка країнами Європи». Учні ознайомилися з  кулінарією країн Європи – Португалії, Угорщини, Чехії, Швеції, Норвегії, Словаччини. Дізналися багато цікавого  про національні страви цих країн, їх особливості, старовинні рецепти їх приготування. Ознайомилися з газетою Кота Копейкіна, в якій подано багато цікавого матеріалу про звичаї, обряди, традиції європейських країн.

   Тематичні полички та книжкові виставки,  де представлена художня література та публіцистика,  присвячена різним аспектам життя країн ЄС: «Знайомтесь – Європейський Союз»,  «Країнами Європи» розгорнули в Болеславчицька,  Станіславчицька, Тарасівська бібліотеки.

 

 

 

 

 Семінар «Національно-патріотичне виховання – пріоритетний напрямок

в роботі бібліотек»

 

  Днями на базі центральної районної бібліотеки відбулися заняття в рамках проведення навчально-тематичного семінару з підвищення кваліфікації для бібліотекарів – бібліотек- філій за темою: «Національно-патріотичне виховання – пріоритетний напрямок в роботі бібліотек».

  Фахівці центральної районної  бібліотеки  підготували цикл консультацій з актуальних питань національно-патріотичного  виховання  в бібліотеках.

  Директор РЦБС, Л. Семенова, зосередила  увагу слухачів на пріоритетних напрямках бібліотечного обслуговування в умовах ОТГ. М. Плаксіна, завідуюча організаційно –методичним   та інформаційно –бібліографічним відділом   окреслила першочергові завдання бібліотек  – популяризувати літературу, що сприяє прищепленню почуття патріотизму, причетності до історичної долі України, висвітлює події, котрі відбуваються на Сході країни, вшановує героїв-захисників.

   Поділилася досвідом з використання сучасних інноваційних форм роботи «Патріотичне виховання в бібліотеці: форми і методи»    Г. Колесніченко, завідуючої  відділом обслуговування  ЦРБ.   Г. Горицина, заступник  директора по роботі з дітьми, у своєму виступі  «Виховуємо патріотів   України: можливості бібліотеки»,  звернулася до проблематики національно-патріотичне виховання дітей та читання літератури даної тематики та ознайомила з цікавими формами роботи в бібліотеці.

   Змістовним було спілкування бібліотекарів  з питання «Як привернути увагу до читання військово-патріотичної книги та  сформувати  національно-патріотичну гідність засобами бібліотеки та книги». Та поділились проблемними, невирішеними питаннями та бажаними шляхами їх розв’язання.

         В рамках семінару відбулась зустріч з відомими  українськими  письменниками та видавцями Братами  Капрановими та презентація  нового  історичного  роману «Забудь-річка».

      Участь у семінарі націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.

    Літературна  Акція

День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського»

  18 квітня Первомайська районна бібліотека для дітей у рамках обласної літературної Акції – День читання «Читаємо твори В.Г. Рутківського» запросила учнів 6 класу Кінецьпільської ЗОШ І-Ш ст.. та вчителя української мови та літератури – Решетніченко Оксану Володимирівну на рандеву з письменником «Талант щедрий та веселий». Діти познайомилися з життєвим та творчим шляхом письменника. Читали уривки з повісті «Ганнуся» та «Джури і підводний човен» .

     Переглянули трейлери на перший український фентезі «Сторожова застава»,  знятий за повістю В. Рутківського. Дізналися, що прем’єра фільму планується на 22 грудня 2017 року.

     Відкриттям для присутніх було, те що у 2016 році розпочали роботу над повнометражним історично-пригодницьким фільмом «Джури козака Швайки» в жанрі історичний екшн із елементами містики й детективу за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського. Зйомки плануються у багатьох живописних куточках України, одне з них - територія регіонального гранітно-ландшафтного парку «Гранітно - степове Побужжя» .

     На  завершення  діти склали «психологічний портрет» Володимира Рутківського за буквами його прізвища та  інтерактивній вправі «Мікрофон» поділилися враженнями від отриманої інформації.

     Ми вдячні Цвик Т.В., завідуючій Кінецьпільською бібліотекою-філією та адміністрації Кінецьпільської ЗОШ І-Ш ст. за допомогу в організації Акції та співпрацю.

         

Переможці Міжнародного фестивалю-конкурсу

 

 «Чорноморський бриз»

 

   Пишається Первомайський край своїми талантами. І зовсім байдуже, де знаходяться ці таланти: чи то в місті, чи в сільській місцевості, головне – результати кропіткої праці.

Так, в м. Одеса 7 та 8 квітня 2017 року проходив Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Чорноморський бриз». Погода була нелагідною, журі – серйозне та висококваліфіковане: з м. Одеси, м. Києва,    м. Харкова, м. Полтави, країни Білорусії, конкуренти – налаштовані тільки на перемогу і теж прибули з великих міст: Харкова, Кропивницького, Києва, Полтави, Херсона, Дніпропетровська, Кривого Рогу, з країн Білорусь, Польщі, Молдови і т.д. Отже боротьба назрівала запеклою та гарячою. Та не злякалися всього цього наші вихованці Кінецьпільської дитячої школи мистецтв: хореографічний колектив «Барвінок», керівник Алла Макогоненко, концертмейстер Микола Терновий (пам’ятаємо, що саме «Барвінок» в жовтні 2016 року привіз до Первомайщини перемогу з Всеукраїнського конкурсу хореографічного мистецтва «Південний бриз») та вихованці класу театрального мистецтва Маняк Анастасія та Мартинюк Алевтина (викладач Аліна Галіцька). Як завжди поряд з дітьми були: як керівники, так і батьки, постійний дизайнер та гример Ірина Вдов, медичний лікар Людмила Враченко. Кожен із учасників представляв на конкурсі програму два твори: хореографічний колектив «Барвінок» демонстрував свій «коронний номер» - хореографічну композицію за мотивами п’єси В.Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» та сюжетний танець «Язикаті хвеськи». Маняк Анастасія змагалася в розділі програми «естрадні мініатюри», а Мартинюк Алевтина виборювала перемогу в номінації «художнє читання».

Були всі страшенно втомлені, але не втрачали надії на перемогу, мужньо чекаючи результатів конкурсної програми. І ось, нарешті, наступила довгоочікувана мить о 23 год 20 хв. Хвилювання охопило наших Кінецьпільців, аж дихати не давало. І ось результат:

«Дипломом І ступеню в ІІІ віковій категорії в номінації «народна хореографія», кубком Переможця (тобто І місце) нагороджується хореографічний колектив «Барвінок», керівник Алла Макогоненко, а також сертифікатом на 500 Євро для відпочинку у дитячому телевізійному творчому таборі «ВМЕСТЕ» з 11 по 25 червня 2017 року м. Кітен, Болгарія, у якому пройде міжнародний телевізійний фестиваль-конкурс «Зірковий бриз».

Маняк Анастасія - нагороджена дипломом лауреата Міжнародного фестивалю-конкурсу «Чорноморський бриз» ІІ ступеню (тобто ІІ місце) в номінації «Оригінальне мистецтво», жанр «естрадні мініатюри», ІІІ вікова категорія.

Мартинюк Алевтина – стала лауреатом І ступеню (І місце) в номінації «Оригінальне мистецтво», жанр художнє читання, ІV вікова категорія. Нагороджена кубком Переможця та сертифікатом на 50 Євро для відпочинку у дитячому телевізійному творчому таборі «ВМЕСТЕ» з 11 по 25 червня    2017 року м. Кітен, Болгарія, у якому пройде міжнародний телевізійний фестиваль-конкурс «Зірковий бриз».

Почуття хвилювання змінилося на величезну радість та град позитивних емоцій. Діти кричали «Ура», викладачі та директор Кінецьпільської школи мистецтв А.В.Галіцька - обдаровували поцілунками своїх маленьких переможців, а батьки-плакали з радощів. Ось такі вони маленькі Кінецьпільці та Великі переможці Міжнародного конкурсу.

Ми думаємо, що радіють за наших дітей і ті люди, котрі не тільки вболівали за результати, але сприяли ( хто , як міг) участі в Міжнародному конкурсі. Ми з гордістю називаємо їх імена: народний депутат, генеральний директор агрофірми «Корнацьких» А.О. Корнацький, генеральний директор ПрАТ «Санта Україна» Є.М. Дирдін, подружжя Олени та Валерія Маняк, депутат Первомайської міської ради від ВО «Свобода» Євген Шарій, голова фракції опозиційного блоку Первомайського району О.В. Пташинський.

Ми знову переконуємося в народній мудрості «Світ не без добрих людей».

А тепер залишається тільки побажати нашим вихованцям Кінецьпільської дитячої школи мистецтв нових досягнень та віри в те, що ваша здобута перемога Міжнародного рівня не залишить байдужими всіх поважних людей, які зможуть вам допомогти продемонструвати свої таланти за кордоном, а саме в м. Кітен, Болгарії.

 

Удачі Вам!

 

        2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Бібліотеки  РЦБС   долучилися до відзначення Року Японії в Україні.     Відвідувачам  презентовані  матеріали з книжкових  виставок, тематичних полиць. Це - книжкова виставка – подорож «Пізнай Японію для себе» районна бібліотека для дітей; книжкова виставка – валіза «Японія - країна – мозаїка» центральна районна бібліотека: незвичне оформлення виставки з першого дня привертає до неї увагу багатьох відвідувачів бібліотеки. Книги розповідають  про історію створення і розвитку держави, відкривають оригінальний світ японської поезії, класичної драм, представляють  нові твори  Харукі Муракамі «1Q84», «Погоня за вівцею», «Танцюй, танцюй, танцюй», романи             Ясунарі  Кавабата «Сплячі красуні»,  Кандзабуро Ое «Особистий досвід», Рюноске Акутагава «Брама Расьомон».  Виставка оформлена цікавими знахідками: поробки - орігамі, ікебана, фурошики (техніка упаковки подарунків).

В Лисогірській  бібліотеці відбулася година пізнавань та порівнянь  «Між сакурою та калиною». Відкрити завісу загадкового «Японського дива», познайомитися з незвичними для нас традиціями запросили  присутніх  бібліотекарі: Співак Я., Бондаренко В. На захід були запрошені: голова ветеранської організації Навоєва Зіна Василівна, члени клубу «Світлиця» та групи «Добрий господар».   Віртуальну мандрівку в країну «Вранішнього сонця» провела Бондаренко В., завідуюча Лисогірської 1 бібліотеки-філії. Також було презентовано книжкову  виставку – валізу «Японія, країна – мозаїка»  для  гостей, Співак Я., завідуючою  Лисогірською 2 бібліотекою-філією. На полицях були виставлені роботи  дітей, які відвідують  гурток в СЮТі,  техніка орігамі ( квітка лотосу та журавлі). Про види, правила чайної церемонії та вплив різних сортів чаю на здоров’я людини розповіла голова ветеранської організації Навоєва Зіна Василівна. Співак Я. провела з присутніми вікторину «Країна вранішнього сонця». Бондаренко В. ознайомила запрошених з національним  японським блюдом – суші. Відбувся майстер-клас з виготовлення суші.

      Синюхинобрідська бібліотека - філія разом з учнями ЗОШ представила бібліоглобус «Японія – країна ранкового сонця».  Всі бажаючі ознайомилися з книжковою виставкою «Пізнай Японію для себе», на якій представлені  книги про прекрасну загадкову країну світанкового сонця: її природу, звичаї, культурні традиції та прийняли участь у вікторині «Вивчаємо Японію».

         Великий інтерес у дітей  викликала несподівана паралель між деякими символами японської та української культур: самурай – козак, прикраса для волосся «канзаши» – український вінок. В японській літературі й фольклорі оспівується квітуча сакура,  в українській – вишня. І японці, і українці однаково захоплюються квіткою соняшника.

 Розповідь  завідуючої бібліотекою Н. Андрушкевичус супроводжував яскравий відеоряд «Подорожуємо Японією». Бібліотека разом із вчителями допомогли всім охочим  доторкнутися до загадкової Японії.

Японія -  дивовижна країна, в ній так багато незвичного для нас: Сади з каменів. Пальто подають жінки чоловікам. Кермо в машині з правого боку. Тут пишуть зверху вниз, їдять паличками. Взуття залишають біля порога. Писемність не віддільна від малювання. Поклони тут цілий ритуал, чаювання представляє собою обряд, а ікебана і бонсай - ціла наука. І ще багато-багато інших цікавих речей…

 В Тарасівській   бібліотеці – філії організована тематична поличка «Японія- країна ранкового сонця», в   Довгопристанській, Зеленокошарській, Зорянівській: історичний екскурс «Країна світанкового сонця Японія».

 Відвідувачам  було  цікаво послухати каскад повідомлень під назвою «Цікаві факти про Японію, країну ранкового сонця» в Кам’янобалківській, Кінецьпільській   бібліотеках  – філіях.

 Знайомлячи  з культурою,  літературою Японії, ми робимо крок на шляху до співдружності країн. 

 Семінар «Театральні сходинки»

школа для починаючих театралів

        31 березня 2017 року в актовому залі районної ради відбувся семінар «Театральні сходинки» школа для починаючих театралів, серед завідуючих сільськими клубними закладами, який проводила провідний методист Миколаївського ОМЦНТ та КОР по роботі театрів малих форм та театральному жанру і свят – Скубченко Тетяна Миколаївна.

На початку семінару  було показано уривок  обряду «Андріївські вечорниці» учасниками «народного» фольклорно – обрядового колективу «Підгородняночка» Підгороднянського селищного клубу, керівник Прокопенко Катерина Анатоліївна. А далі методистом  була проведена методична та практична робота  перших кроків роботи з театральним колективом.

 

 

 

 Ми вами пишаємося!

 Березень 2017 року був плідний для працівників культури Первомайського району та Первомайського районного Будинку культури. Місяць був багатим на обласні конкурси та огляди. Добре попрацювала культура району  і має великі досягнення. Є чим пишатися району.

З 3 по 23 березня 2017 року «народна» студія декоративно – прикладного мистецтва «Рушничок» районного Будинку культури, яка знаходиться в с. Лиса Гора, керівник Марія Болехівська, взяла участь в обласній культурно – мистецькій акції «Майстри барвистої палітри» у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна. Студія отримала кубок та грамоту як краща студія 2017 року, а керівник студії отримала грамоту як кращий керівник «народної» студії.

Переможці конкурсу Бабич Катерина, Кушнір Олена, Гаспарян Маргарита

12-13 березня в Миколаївському обласному краєзнавчому музею проходив обласний конкурс розмовного жанру «Барви надії», в якому вперше прийняли участь  та отримали нагороди учасники художньої самодіяльності Лисогірського сільського клубу.

- Бабич Катерина Віталіївна, яка отримала «Диплом» за участь.

- Кушнір Олена Дмитрівна отримала «Диплом» за II-е місце.

- Гаспарян Маргарита отримала «Диплом» за  II-е місце.

Колектив народної пісні «Криниченька» Синюхинобрідського сільського клубу, Алла Петрова

«Народний» вокальний ансамбль «Степовичка» Первомайського районного Будинку культури, керівник Мушинська Марія Дмитрівна

18 березня  в м. Миколаєві проходив обласний огляд вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня».

В конкурсі взяли участь від Первомайського району два колективи:

- вперше на обласній сцені виступав колектив народної пісні «Криниченька» Синюхинобрідського сільського клубу, керівник Алла Петрова, який отримав «Диплом» за II-е місце.

- та постійний учасник огляду «народний» вокальний ансамбль «Степовичка» Первомайського районного Будинку культури, керівник Марія Мушинська. Колектив отримав найвищу нагороду «Гран-прі».

 

Вітаємо з Перемогою! Так тримати!

 

 

 ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

21 березня у Всесвітній день поезії  в  Первомайській центральній бібліотеці  відбулася  презентація тематичної полиці «Сім сонат для щастя».  Збірки поезій В. Крищенка, М. Луківа, О. Білаша Д. Луценка, Л. Лисогурської - представлені тут, зацікавили юних шанувальниць поетичного слова.  Найбільш мелодійні   твори  відомих поетів    стали  піснями: «Родина», «Росте черешня в мами на городі», «Сивина», «Афганський вальс».  З задоволенням слухали  їх нові  вірші студентки професійно – промислового ліцею Д. Сабова,                    Л. Дишлавенко, В. Горбатюк. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, допомагає спілкуванню, розширює кругозір.

 

 

 «Мир боронити на рідній землі, їх покликала Україна»

   З нагоди Дня українського добровольця в Чаусівській  2 бібліотеці –філії  відбулася патріотична година «Мир боронити на рідній землі, їх покликала Україна». Історичний екскурс «Українці –нація героїв» провела бібліотекар В. Біляєва,  який  засвідчив, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Виставка-спомин «Ми славимо мужність і подвиг ваш…»,  це - правда і реальні факти про подвиг учасників АТО за матеріалами періодичних видань та книжок.

     К. М. Токар, сільський голова та В.Г. Підгородецька поздоровили всіх зі святом.

    Учасники АТО: І. Стоянов, В. Войцевич, О. Горецький, А. Ярмульський, В.Левенець говорили про Україну, про події  на Сході країни, про патріотизм, про вибір кожної людини.

    На зустрічі була присутня  мати  загиблого воїна в АТО, Головацька Н.Д., яка  з глибоким болем у душі  ділився спогадами про сина.

     Емоційні, щирі виступи учасників Я.В. Гуйвана, голови ради ветеранів Первомайського районної; Б.П. Ярмульського, воїна інтернаціоналіста; Н.І. Лавренко,  зворушили присутніх.

      Є.Я. Зінов’єва, мати загиблого воїна інтернаціоналіста, представила свою книгу «Пам'ять, которой не будет конца…». Ця книга – історія подвигу солдат, які рятували Україну від агресора. Книгу подаровано Чаусівській 2 бібліотеці –філії.

   Від імені односельців, сільський  голова вручив пам’ятні подарунки учасникам та побажав всім: «Хай найскоріше закінчиться війна. Хай буде мир!».     Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

               День народження – це завжди приємно. Тим більше ювілей відомої первомайської поетеси, автора семи поетичних збірок, самобутньої  і талановитої жінки – Лариси  В’ячеславівни Лисогурської.  На браво – вечорі

             «Любов до рідної землі вона плекає словом»,  який  пройшов у читальному залі Первомайської центральної бібліотеки, було душевно і тепло.

            «Браво»  означає «захват і захоплення», яке виражають людині, що вразила своїм  обдаруванням, полонила душу назавжди. Ми не раз зустрічалися з Ларисою В’ячеславівною, проводили презентації  її  книг, тож упевнено можемо сказати «браво». Бо творчість поетеси - справжній ексклюзив, має всі його якості: професійність, креативність, чуттєву душевність, елегантність. Її збірки стають окрасою публічних і домашніх бібліотек.  Життя в неї насичене днями радості і днями тривог та печалі, однак вона впевнено йде до своїх мрій  І в цьому нас переконав відео екскурс в біографію «ЇЇ щаслива доля».

            Всі  люди  талановиті  по своєму: хтось шукає натхнення у  музиці, хобі, природі, а Лариса  В’ячеславівна знайшла його у поезії та прозі.  І коли кажуть, що на світі є три святині -  Бог, мама і рідна земля,  я б доповнила для Лариси В’ячеславівни  ще  одне – рідне Слово. Ним вона володіє майстерно. Її талант

шукає нові барви для своєї творчої палітри. А літературний доробок у нашої землячки  щедрий: публікації  місцевій пресі , в журналах «Дніпро», «Україна», «Київ», «Жінка», «Ятрань», у двотомнику «Історія Миколаївщини»;  добірки віршів у альманасі «Степове Многоріччя»; 7 авторських  книг: «Наука любові», «Злет», «Прозріння», «Силуети доль», «Дозвольте сказати», «Краяни», «Пісня скіфського степу». Всі вони узагальнені на книжковій виставці – досьє «Люблю цей світ».

Для неї -  Україна, мама і рідний край – три музи, три незгасаючі любові. І цю велику любов вона виражає щирим словом. ЇЇ відверті вірші бентежать душу і змушують замислитися. Тому поетичне  інтерв’ю «…Знайдете у віршах життєвий мій звіт» палкі шанувальники  нагородили щирими  оплесками. А мелодійні вірші, що стали піснями  проілюстрував музичний акорд « Допоки пісня серця ллється…»

             З часом прийшло визнання неповторного таланту Лариси В’ячеславівни.  На VII обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга – 2012» її книга  «Дозвольте сказати» стала переможцем у номінації «Краща поетична збірка», в 2016 році на Всеукраїнському конкурсі «Українська мова – мова єднання» - Лариса В’ячеславівна стала лауреатом в номінації авторських проектів з книгами «Дозвольте сказати», «Краяни». І це лише початок...

Література рідного краю, незнищенна скарбниця  чудових  творів письменства. І в цій скарбниці є  оригінальні коштовності  -   книги  Лариси Лисогурської  - поцінуймо їх.

 

          Г. Колесніченко, завідуюча відділом обслуговування Первомайської  ЦРБ

 Який же, все-таки, приємний  смак перемоги!

Який же, все-таки, приємний  смак перемоги! Він додає впевненість в свої сили, народжує бажання працювати ще краще, щоб бути на висоті, щоб бути першими.

Кожного року, в лютому місяці, так склалася традиція, в м. Миколаєві проходить обласний конкурс театрального мистецтва серед шкіл естетичного виховання. Наш Первомайський район, с. Кінецьпіль вже чотири роки підряд бере участь в конкурсі та повертається з перемогою. Ось і цього разу, 22 лютого 2017 року, вихованці Кінецьпільської дитячої школи мистецтв класу театрального мистецтва, яким керує Галіцька Аліна Володимирівна, знову відправилися до м. Миколаєва, щоб випробувати свої сили серед відомих дитячих колективів мистецьких закладів. Готувалися серйозно: виготовили декорації, пошили нові сценічні костюми та й виставу готували за мотивами п’єси Братів Грім «Бременські музики», а це означає: багато музики, шумів, елементів хореографії. Транспортом забезпечила, як завжди безкоштовно, агрофірма «Корнацьких». Цього разу до Миколаєва  разом із дітьми, а їх було 15 осіб, в якості вболівальників відправилися і батьки. Та хочеться відмітити співпрацю юних театралів з хореографічним,  художнім відділами та класом сольного співу КДШМ. Тому разом з конкурсантами працювали на сцені і за кулісами: хореограф Макогоненко А.Д.,  художник - оформлювач та стиліст Вдов І.С., концертмейстер (він же відповідальний за декорації) Терновий М.М. та викладач сольного співу Гончар О.С., він же звукорежисер.               Обов’язки розподілено, дух командний піднято, пора і в боротьбу вступати. А розпочинали конкурсну програму теж юні театрали Кінецьпільської ДШМ і, які одразу дали собі установку, якщо перші розпочинаємо, тоді і перше місце повеземо додому. Так все і сталося. Наші вихованці класу театрального мистецтва Кінецьпільської ДШМ знову вибороли перемогу та отримали  І  місце серед мистецьких закладів Миколаївської області та м. Миколаєва.

Вітаємо з перемогою! Удачі вам, сил та підтримки на шляху до нових вершин.

              На виконання  розпорядження виконуючого функцій та повноважень голови Первомайської районної державної адміністрації, першого заступника голови райдержадміністрації від 25.01.2017 року №25-р «Про відзначення 2017 року Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан». 

 В бібліотечних закладах   організовані:  «Жива бібліотека» «Війну любов здолає» Синюхинобрідська бібліотека – філія; інформаційна бесіда «AFGAN – чужа війна» Кумарівська бібліотека – філія; бесіда «День вшанування учасників бойових дій на території  інших держав» Лисогірська 1, Лисогірська 2, Степківська бібліотеки  – філії; книжкові   викладки  «Крізь   пекло  Афганської  війни» Зеленокошарська  бібліотека – філія; «Вогненні дороги мирного часу: Афганістан» Станіславчиська    бібліотека – філія; тематичні полиці  «Загинув ти в Афгані, син, української землі» Кримківська бібліотека – філія;  «Афганська війна – як це було» районна бібліотека для дітей; «Афганістан-спогади та роздуми»   Кам’яномостівська 1 бібліотека – філія;  історична година «Час і досі не загоїв рани»  Зорянівська   бібліотека – філія;    бесіда-спогад «Вогненним полум’я афганської війни обпалені, охрещені навіки» Кам’янобалківська   бібліотека – філія;  година- зустріч «Були ми там, куди нас кликав час» Полтавська бібліотека – філія;  бібліомікс «Афганістан далекий і чужий, у кожній пам’яті живий…» Підгороднянська  бібліотека – філія;  година – реквієм «Афган в душі моїй» Чаусівська 2; патріотично – інформаційна хвилина «Афган – осколки пам’яті» центральна районна бібліотека.

 

Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичного та інформаційно- бібліографічного відділу РЦБС     

 

 

 

                   21  лютого  спільно з шкільною бібліотекою та учнівським колективом  ЗОШ №4 Первомайською центральною бібліотекою було  проведено урок державності «У Революції  Гідності – доля народу». Це урок – посвята тим учасникам Революції Гідності, які не шкодували здоров’я І сил, чергували в наметах  у лавах протестувальників, тим , що віддали найцінніше -  своє життя - щоб діти і онуки могли жити краще.  Україна заплатила і продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців. 20 – й день лютого 2014 року став для нас назавжди пам’ятним днем -  Днем Героїв Небесної Сотні.

                 Небесною Сотнею назвали сміливців, які загинули в Києві  на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Вони своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дали шанс будувати нову демократичну державу.  Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо герої не вмирають. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами – охоронцями на небі. 

               Хроніка – перегляд «Сотня небесна безсонно стоїть на Майданом»  представила галерею портретів героїв  та спогади очевидців , висвітлені  в книгах В. Базіва «Армагеддон на Майдані»,  Рудневича  М. «Я з небесної сотні»,  антології  майданівських  віршів «Небесна сотня».

                Відео «Пам’яті Небесної сотні» відтворило імена загиблих звитяжців, а  хвилина мовчання   вшанувала  їх  світлу пам’ять.  Вірші про мужність нескорених натхненно  прозвучали  з  уст  школярок - дев’ятикласниць

  А. Москаленко, А. Добрової, О. Чапалди.

Революція Гідності – допомогла   українцям  усвідомити, що вони в  силах змусити владу рахуватися з народом. Під час протистоянь у Києві був і наш земляк   -   Володимир Леонідович  Войтенко - громадський діяч,  краєзнавець, автор книги «На три держави півень тут співав». Розповідь учасника Майдану вразила  і зацікавила  юних слухачів.

 Музичним   відлунням Революції Гідності  стала пісня   П. Дворського «Ангели Майдану», яку присутні  слухали  разом.  Небесну Сотню  увіковічено  в назвах вулиць і площ, знято фільми, відкрито пам'ятники, випущено медалі…

Сьогодні від юного покоління і кожного з нас  залежить майбутнє Вітчизни. Тоді, коли кожен українець запалить у своїй душі вогник патріота, весь народ понесе його у своїй дорозі. Патріотизм, любов до ближнього і до країни поведуть  державу вперед.

 

     Г. Колесніченко, завідуюча відділом обслуговування ЦБ

 

 Відкритий районний турнір з волейболу серед чоловіків

до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні

 

         18 лютого 2017 року в спортивному залі Мигіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов відкритий районний турнір з волейболу серед чоловіків присвячений Дню вшанування Героїв Небесної Сотні.

            В цьому турнірі взяли участь 5 волейбольних команд району. Перед початком змагань було надано слово голові районного МФОК «Колос»,   В.А. Глушко та Мигіївському сільському голові, С.М. Почтаренко. Хвилиною мовчання учасники змагань вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні після чого розпочався турнір.

            Згідно жеребкуванню, команди були розбиті на 2 підгрупи. До  І підгрупи  потрапили команди: «Мигія», «Кінецьпіль» та «Ветерани», до другої підгрупи – команда з Софіївки та команда ДЮСШ (м. Первомайськ).

            Ігри у І підгрупі проходили дуже цікаво та в напруженій боротьбі. Команди не поступались одна одній, тож маємо такі результати ігор в першій підгрупі: «Мигія» – «Кінецьпіль» (1:2), «Кінецьпіль» – «Ветерани» (1:2), «Ветерани» – «Мигія» (2:1).

            Переможцем І підгрупи стала команда «Ветерани».

            У другій підгрупі одержала перемогу молода команда с. Софіївки, яка виграла у команди ДЮСШ (м. Первомайськ) з рахунком 2:1.

            В стиковій грі за ІІІ місце зіграли команди «Кінецьпіль» та ДЮСШ      (м. Первомайськ). Перемогла кінецьпільська команда з рахунком 2:0.

За І місце зустрілись команди «Ветерани» і «Софіївка». На цю гру за команду софіївчан вийшов ветеран спорту, директор Софіївської школи, І.І. Поліщук, але більш досвідчені волейболісти команди «Ветерани» здобули перемогу (2:0) та стали володарями кубку цього турніру. На ІІ місці команда «Софіївка», третє місце у команди «Кінецьпіль».

            Кращими гравцями цих змагань стали:

Поточняк Володимир (команда «Ветерани»);

Блажко Борис (команда «Кінецьпіль»);

Плетівка Вадим (команда «Софіївка».)

            Переможця турніру було нагороджено кубком та грамотами, призери – грамотами, кращі гравці отримали медалі.

 

 Головний спеціаліст відділу культури,

молоді та спорту райдержадміністрації                                                         О.Димов

 

 

      На виконання розпорядження виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації першого заступника голови райдержадміністрації від 17.01.2017 року № 18-р «Про заходи щодо відзначення Дня Соборності України в Первомайському районі у 2017 році».

 З метою відзначення Дня Соборності України та формування у населення національної свідомості, патріотизму і відповідальності за долю України, в бібліотечних закладах Первомайської  районної централізованої бібліотечної системи для користувачів різних вікових категорій організовано та проведено наступні заходи:

Організовано та проведено:  книжкова експозиція «Злука. Соборність. Воля центральна  районна бібліотека; історична година «На шляху до свободи» Довгопристанська бібліотека – філія; бібліографічний огляд «Соборність України: від ідеї до сьогодення» Зеленокошарська бібліотека –філія;  хвилина історії «Соборність України: під прапором волі» Кам’яномостівська 2 бібліотека – філія; патріотична година «Соборна моя Україна»  Мигіївська бібліотека – філія; тематична полиця «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» Кінецьпільська бібліотека – філія; оглядовий столик  «Наша сила в єдності: Соборна України» Синюхинобрідська  бібліотека – філія; історичне віконце «Соборність, єдність, неподільність» Кумарівська бібліотека – філія; тематична поличка «Наша сила в єдності. Соборна Україна» Лисогірська 1 бібліотека – філія; книжкова виставка «Соборність України під прапором волі» Полтавська бібліотека-філія; урок історії «Соборна. Вільна. Кольорова» Станіславчицька бібліотека – філія; хвилина історичної правди «День Соборності України: відродження нації» Степківська  бібліотека – філія;  бесіда «Є нація! Хай знають всі у світі. Ми є! Народ піднявся із колін. І переможно  сонце правди світить, співає гордо наш державний гімн» Зорянівська ібліотека – філія; інформ - хвилинка  «Україна- Соборна держава» Кримківська бібліотека – філія; інформаційна година «Соборність і злагода — умови процвітання України» Лисогірська  3 бібліотека – філія для дітей; історичний хроноскоп «Соборність України - запорука міцної держави» Кам’янобалківська бібліотека – філія; урок - державності «Соборність України: під прапором волі» Полтавська бібліотека – філія; історичний екскурс  «Наша сила в єдності» Кам’яномостівська 1 бібліотека – філія;  експрес -інформація «Соборність  - духовне гасло до єднання»            Підгороднянська бібліотека – філія.

 

 М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичного та інформаційно- бібліографічного відділу РЦБС

 

 

    

     Традиційно під час зимових канікул стало запрошувати користувачів Первомайської районної бібліотеки для дітей  на різноманітні новорічні свята.

Напередодні Нового року (за старим стилем 13 січня) в Україні  відзначають Щедрий вечір, тож і з’явився нагода  запропонували дітям взяти участь у новорічному рингу «Мереживо щедрівок».

Бібліотекарі розповіли про  народні традиції та звичаї святкування  Щедрого вечора або Меланки. Етнологи твердять, що Меланки – найдавніше українське свято, яке має глибокі прадавні коріння і сягає ще кам’яного віку.

Потім змагалися у музичному ринзі  – співали «Щедрівки» команда хлопчиків проти дівчаток. Діти було горді – коли дізналися, що щедрівки притаманні тільки українському народу.

Перемогла дружба. Бібліотекарі частували учасників конкурсу – цукерками, запашними калачами та гарячим чаєм. 

 
Формат: JPG | Добавлен: 29/09/2017 15:27:19
452Kb Скачать скачать