Первомайський район » Культура » Культурні заходи
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Культурні заходи

 Заходи Первомайської РЦБС до дня вшанування Дня українського добровольця

       З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову  Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначають День українського добровольця.

    

    

 

 

 

 

 

 

 

14 березня у  центральній районній бібліотеці проходили заходи приурочені відзначенню Дня українського добровольця. Упродовж дня в читальному залі бібліотеки користувачі мали змогу ознайомитися з матеріалами з полички персоналій «Добровольці – честь України, прадідів слава» та переглянути фільми.

    В  Кінецьпільській, Синюхинобрідській, Лисогірській1 бібліотеках організовані патріотичні виставки «Доброволець України – слава, мужність, міць країни», в Лисогірській 2 - оформлена тематична викладка «Вони захищають Україну».   В Станіславчиській бібліотеці до уваги відвідувачів  тематична полиця «Україна у нас одна і боронити її повинен кожен».  

    До Дня українського добровольця в Полтавському НВК для учнів 9 класу завідуюча  бібліотекою провела патріотичний ексклюзив  «І лишилась вірності присяга, Батьківщині, матері, народу».  Учні ознайомилися  з матеріалами    тематичної  викладки   «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті  на землі», що розповідають  про події Майдану,  Небесну Сотню,  патріотів, які у складі добровольчих батальйонів з Майдану пішли боронити й досі боронять рідну землю від ворога. Звучали пісні  «Про них», «Ніхто крім нас», «Пісня про Україну». Згадали імена земляків, яких забрала  війна, названа АТО… Пам’ять про них залишиться серед нас  назавжди. Усі присутні вшанували їх  пам`ять хвилиною мовчання… На закінчення заходу в бібліотеці до уваги відвідувачів  тематична полиця «Україна у нас одна і боронити її повинен кожен».  Дев’ятикласники  переглянули документальний фільм «Добровольці – літопис передової».

Бібліотекар Чаусівської  2 бібліотеки організувала патріотичну годину «Доброволець – герой сьогодення», запросивши   учасників  АТО та їх сім'ї.

     Відбулася тепла зустріч з учасниками АТО. З радістю, гордістю і вдячністю  привітали воїнів: Стоянова І.М., Горецького О.О., Ярмульського А.А., Войцевича В.В., Левенця В.Г.- сільський голова Токар К.Ю., голова ветеранської організації Самалюк Л.Є., бібліотекар Біляєва В.М. На зустріч були запрошені матері бійців, а також мати загиблого офіцера Сенкевича М.О. Воїни поділилися своїми споминами про побратимів.  Учасники художньої самодіяльності вітали піснями.

 

Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичного та інформаційно- бібліографічного відділу РЦБС    

Тел.: (05161) 4 -23- 70

 Шевченківські дні.

Напередодні Шевченківського дня в усіх бібліотеках ЦБС були оформлені викладки літератури, книжкові виставки про життя і творчий шлях Великого Кобзаря «На вічному шляху до Кобзаря»,  що покликані виховати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет. Організовані в бібліотеках: відео-цитати «Тарас Шевченко. Доля. Муза. Слава»      центральна районна бібліотека; бібліо мікс «Шляхами великої долі» Підгороднянська бібліотека-філія; літературна година «Великих слів – велика сила» районна бібліотека для дітей; літературна година «Твори Тараса: України гордість і окраса»Довгопристанська бібліотека-філія; урок –образ «Звертаємось до Шевченка, щоб пізнати себе» Синюхинобрідська бібліотека-філія; година – роздум «Чисту воду-нашому народу»; година поезії «Вічне і живе Шевченківське  слово» Грушівська бібліотека – філія.  Шанувальникам слова  цікаво було дізнатися про дитячі роки відомого поета, послухати музичні номери на вірші, які стали піснями. Учням було запропоновано розгадати кросворди і познайомитися з книгами про життя Тараса Шевченка, збірниками його прекрасних творів.

    Бібліотекарі Лисогірських бібліотек – філій   організували та провели марафон читців «Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря» біля пам’ятника Т.Г. Шевченка  серед учнів 5-8 класів ЗОШ.  На захід були запрошені: О.М. Цепордей, вчитель української мови та літератури школи;  Н.В. Цимбаленко шкільний бібліотекар.  В голосних  читаннях  прийняли участь юні і дорослі: Співак Настя, Бараненко Тоня, Кіпер Аліна та інші.   Учасники поділилися думкою про те, що такі читання обов’язково мають стати традиційними та в майбутньому  приєднається ще більше поціновувачів поезії Т.Г. Шевченка. Доповнили захід книжкові виставки «Світова велич українського поета», «Шляхами Тараса» та мистецька мандрівка «Єднаймо душі словом і пензлем Кобзаря», що відбулись в бібліотеках. 

 Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС

на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 18.01.2018 року № 8-р «Про заходи щодо відзначення Дня Соборності України в Первомайському районі у 2018 році».

 

       У День Соборності України, 22 січня 2018 року, виповнюється 99-та річниця проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (1919) і 100-та річниця прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради (1918), який проголошував Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».

       Також 22 січня виповнюються роковини загибелі активістів Євромайдану, Героїв України (посмертно) С.Нігояна та М. Жизневського (2014) та в  контексті виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 року № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», проекції тогочасних подій та історичних героїв на сьогодення в  бібліотеках організовані  заходи виховного, освітнього та інформаційного характеру: актуальний репортаж «Україна соборна, вільна, єдина» Центральна районна бібліотека; година історичної правди «Доленосна віха нашої історії» Лисогірська 1 бібліотека;  інформаційна хвилина «Є у нас родина, вся наша Україна» Грушівська бібліотека;  година  - спогад «Соборна  моя  Україна Болеславчиська бібліотека; урок історії «Вона наш витвір , наша мрія, соборна, вільна Україна!» Станіславчиська  бібліотека; урок державності «Перші кроки державотворення   в Україні» Лисогірська 2 бібліотека – філія.

      Створені нові та оновлені існуючі тематичні виставки, організовані для широкого експонування: книжкова виставка-обговорення «Соборна Україна: наша сила в єдності» Тарасівська бібліотека; інформаційна полиця «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг» Іванівська бібліотека; тематична полиця «Соборна, єдина, неділима…» Мигіївська  бібліотека; оглядовий столик «Соборна Україна – одна на всіх, як оберіг» Синюхинобрідська  бібліотека; тематична полиця «Від історичної злуки до омріяної злагоди» районна бібліотека для дітей; історична довідка «Духовна єдність українського народу»    Кам’янобалківська бібліотека; виставка - посвята «Соборна Україна: наша сила в єдності»    Підгороднянська бібліотека; книжково – ілюстративна виставка «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна» Зеленокошарська бібліотека; тематична полиця  «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» Кінецьпільська бібліотека; книжкова виставка «З Україною в серці» Лисогірська  3 бібліотека; тематична  полиця «Злука. Єднання. Соборність» Романовобалківська бібліотека – філія. РДБ для читачів організувала перегляд  літератури «Від історичної злуки до омріяної злагоди».