Первомайський район » Культура » Культурні заходи
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Культурні заходи

 

Заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС до  1030- річчя хрещення України - Русі

 

До Дня хрещення Київської Русі організовано ряд просвітницьких заходів спрямованих на формування почуття поваги до духовної та історичної спадщини українського народу:  центральна районна  бібліотека - книжкову виставку «Віра – одвічна потреба душі..» та тематичну полицю «Володимир Мономах: життєпис віку», тематичні  полички «Християнство  як  надбання  культури» організовані  в Зеленокошарській  бібліотеці, «Священна книга християн»  в Кінецьпільській бібліотеці, «Святині Київської Русі» в Кам’янобалківській бібліотеці, історичний екскурс «Великий дар-Хрещення»  в Довгопристанській бібліотеці. До уваги користувачів представлено матеріали про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі.

У районній  бібліотеці для дітей  в ретро – погляді  «Духовна єдність народу» бібліотекарі розповіли маленьким користувачам, що хрещення пов'язують із ім'ям князя Володимира Великого, якого церква визнала святим рівноапостольним.

Відео-перегляд «Храмові споруди Первомайщини» відбувся в Синюхинобрідській, Станіславчиській бібліотеках – філіях. Завідуючі Кумарівською,  Бандурською бібліотеками   в  інформ - хвилинці «Православна моя Україна» розповіли користувачам про  витоки християнства в духовному житті нашого народу. 

 

 


Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичним та інформаційно- бібліографічним відділом РЦБС    

Тел.: (05161) 4 -23- 70

 

 

 Вітаємо

Макогоненко Аллу Дмитрівну,

 викладача класу хореографії Кінецьпільської дитячої школи мистецтв з присвоєнням їй почесного звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України» та високою нагородою – «Медаль» за значний особистий внесок у розвиток українського мистецтва та вагомі творчі здобутки!

  Правова освіта в бібліотеці: час нових підходів

30 травня 2018 року бібліотечні працівники Первомайської районної централізованої бібліотечної системи стали учасниками семінару – практикуму  «Підвищення правової свідомості і правової культури населення» в рамках Року реалізації   правопросвітницького проекту «Я маю право!».

 Про  роботу бібліотек в умовах децентралізації розповіла начальник відділу культури, молоді та спорту Первомайської РДА Н. В. Тафтай.

Підвищення рівня правосвідомості та правової культури громадян – актуальне завдання бібліотек сьогодення, - акцентувала увагу бібліотекарів бібліотек – філій, Л. Семенова, директор Первомайської РЦБС. 

В семінарі прийняли участь Чепрага О.Л., головний спеціаліст , Шайбакова Д.П., юрист Первомайського бюро правової допомоги та  надали  коментар про  безоплатну правову допомогу, розповіли  про діяльність місцевого бюро, відповіли на питання.

     Основні завдання, пріоритетні напрямки роботи  бібліотек в рамках правової освіти розкрито під час бібліотечного  консалтингу «Пріоритетні напрямки роботи бібліотек  на допомогу  правосвідомості користувачів», які  представила  М. Плаксіна, завідуюча організаційно-методичним та інформаційно- бібліографічним відділом. В професійних  порадах  «Формування у дітей поваги до законів України, почуття власного обов’язку»,  Г.Горицина, заступник директора по роботі з дітьми, наголосила  на  важливості підвищення правової обізнаності дітей.

В бібліотечному  бейдевінді «Бібліотека і формування правової культури користувачів» прийняли  участь: Г. Колесніченко, завідуюча ВО ЦРБ; С. Швець, провідний бібліограф; Л.Новошицька, завідуюча Кумарівською бібліотекою - філією; О. Білоус, завідуюча Мигіївською бібліотекою - філією; Я. Співак, завідуюча Лисогірською 2 бібліотекою  - філією.   Звучали поради практиків, з досвіду роботи,  про те, які  умови для  правового виховання, створені в бібліотеці, які цікаві форми роботи впроваджуються.                                                                                     

     «Бібліотека і правова інформація: користувач, ресурси, послуги» - тема практичних  занять: бібліотекарі працювали в групах: складали план заходу з правового виховання для конкретної категорії користувачів. «Книжковий кошик новинок» представила С. Швець, провідний бібліограф. Під час підведення підсумків ділились враженнями, озвучували пропозиції і побажання.

                         

 

 

 Регіональна акція «Бібліотечні сутінки»в бібліотеках Первомайської районної централізованої бібліотечної системи

   Традиційно, щовесни, бібліотеки Первомайської районної централізованої бібліотечної системи  приймають  участь  в    регіональній акції «Бібліотечні сутінки».

  У  вечірню годину,  17 травня, до районної  бібліотеки завітали користувачі різного віку, які мали бажання цікаво провести вільний час, отримати заряд позитивних емоцій, гарного настрою і збагатитися цікавою інформацією.

   Гостею стала  – креативна і  творча майстриня Колесніченко  Світлана Михайлівна і її донька Ліза. Світлана Михайлівна – підприємець, за фахом  - вчитель музики, грає на фортепіано, навчає  учнів у Кінецьпільській  школі мистецтв.  Оригінальні дизайнерські рішення, прагнення до всього гарного, здається, у неї в крові. З-під її  вмілих рук  виходять унікальні речі: в’язані вироби.  Маленьку їх частинку представила виставка - новинка «Світ моїх захоплень».   

А найбільша гордість Світлани Михайлівни  і мамине щастя – її донька  Ліза.

Ліза  навчається  в  ЗОШ №15,   набуває  майстерності в  зразковому художньому колективі драматичного гуртка «Атомс».  Неодноразово приймала участь у  міських концертах,  міжнародних і всеукраїнських  конкурсах  і перемагала. Свідчення цьому  - численні дипломи  і нагороди лише останніх років, які  не вмістила бібліотечна полиця (Всеукраїнський фестиваль дитячої художньої творчості «Єдина родина» - 3 місце, міжнародний фестиваль дитячої творчості «Золотий лелека» - Гран-прі – це лише маленька частинка  названих досягнень, а за ними колосальний труд, недоспані ночі, переживання, хвилювання). Але коли поряд мама   все вдасться, бо  вона  оберігає, обнадіює і вірить...

Світлана Михайлівна розповіла про своє хобі,  обдарованих учнів, показала   відеозаписи виступів доньки, спільного виступу  та  фото  власних виробів. Ліза  декламувала  твори  українських і зарубіжних авторів.

 Відеопрезентація «Мужнє слово   Світлани  Алексієвич» і  тематична полиця «Жорстоке обличчя війни» до ювілею відомої білоруської письменниці ознайомили  присутніх з  її творчістю.

Юні  користувачі: Софія і Ніка Швець, Ян і Женя Григоренки та Каріна Шаргородська показали  свої таланти   в артмайстерні   «Творча дитина – сильна Україна».

Бутерброд - шоу «Гарно. Смачно. Весело» - продемонстрував смак і вміння господинь.                    

Користувачі   послухали свої  улюблені пісні,  пограли в ігри та поспілкувалися з друзями в соціальних мережах в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет.  Наостанок: фото, слова вдячності, обмін враженнями  та побажання нових зустрічей.

 В Станіславчиській бібліотеці  проведено  мистецьку мандрівку  «Обереги, що не губляться в віках».  Присутні  дізналися про історію української вишивки - від давнини до нашого часу. Юні відвідувачі познайомилися з новими, цікавими книгами. Дорослі  здійснили заочну подорож країнами Європи.

 В Кінецьпільській бібліотеці відбулася презентація нової літератури «Новий час - нові книги». Учасники акції позмагалися в конкурсі на знання прислів'їв і приказок про родину «Дерево міцне корінням, а людина родом», взяли участь у музичній бібліохвилі «Краса української пісні». І на закінчення сок - шоу «Смачно. Корисно. Весело».

Фольк – мандрівкою  «На рушнику калина – спогади про долю України» розпочалися  «Бібліотечні сутінки» в   Бандурській бібліотеці.  До уваги учасників: мереживо поезії «З любов’ю до рідного краю», презентація матеріалів з тематичної  викладки «Пам’ятки з літературної скарбниці»,  музична година «Пісні як люди, мріють і живуть», конкурси та вікторини.

 «Сутінки у бібліотеці, це - весело та цікаво!» - під таким девізом проходило свято в  Довгопристанській бібліотеці. Для відвідувачів було проведені різноманітні заходи: літературний мікс  «Книжкові зустрічі біля полиці»,  веселі конкурси, екскурсії по книжковим лабіринтам у вечірніх сутінках  «За обкладинкою увесь світ».

   Всього по РЦБС в акції взяли участь  понад 80 осіб.

 

 Заходи Первомайської РЦБС до дня вшанування Дня українського добровольця

       З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову  Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначають День українського добровольця.

    

    

 

 

 

 

 

 

 

14 березня у  центральній районній бібліотеці проходили заходи приурочені відзначенню Дня українського добровольця. Упродовж дня в читальному залі бібліотеки користувачі мали змогу ознайомитися з матеріалами з полички персоналій «Добровольці – честь України, прадідів слава» та переглянути фільми.

    В  Кінецьпільській, Синюхинобрідській, Лисогірській1 бібліотеках організовані патріотичні виставки «Доброволець України – слава, мужність, міць країни», в Лисогірській 2 - оформлена тематична викладка «Вони захищають Україну».   В Станіславчиській бібліотеці до уваги відвідувачів  тематична полиця «Україна у нас одна і боронити її повинен кожен».  

    До Дня українського добровольця в Полтавському НВК для учнів 9 класу завідуюча  бібліотекою провела патріотичний ексклюзив  «І лишилась вірності присяга, Батьківщині, матері, народу».  Учні ознайомилися  з матеріалами    тематичної  викладки   «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті  на землі», що розповідають  про події Майдану,  Небесну Сотню,  патріотів, які у складі добровольчих батальйонів з Майдану пішли боронити й досі боронять рідну землю від ворога. Звучали пісні  «Про них», «Ніхто крім нас», «Пісня про Україну». Згадали імена земляків, яких забрала  війна, названа АТО… Пам’ять про них залишиться серед нас  назавжди. Усі присутні вшанували їх  пам`ять хвилиною мовчання… На закінчення заходу в бібліотеці до уваги відвідувачів  тематична полиця «Україна у нас одна і боронити її повинен кожен».  Дев’ятикласники  переглянули документальний фільм «Добровольці – літопис передової».

Бібліотекар Чаусівської  2 бібліотеки організувала патріотичну годину «Доброволець – герой сьогодення», запросивши   учасників  АТО та їх сім'ї.

     Відбулася тепла зустріч з учасниками АТО. З радістю, гордістю і вдячністю  привітали воїнів: Стоянова І.М., Горецького О.О., Ярмульського А.А., Войцевича В.В., Левенця В.Г.- сільський голова Токар К.Ю., голова ветеранської організації Самалюк Л.Є., бібліотекар Біляєва В.М. На зустріч були запрошені матері бійців, а також мати загиблого офіцера Сенкевича М.О. Воїни поділилися своїми споминами про побратимів.  Учасники художньої самодіяльності вітали піснями.

 

Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичного та інформаційно- бібліографічного відділу РЦБС    

Тел.: (05161) 4 -23- 70

 Шевченківські дні.

Напередодні Шевченківського дня в усіх бібліотеках ЦБС були оформлені викладки літератури, книжкові виставки про життя і творчий шлях Великого Кобзаря «На вічному шляху до Кобзаря»,  що покликані виховати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет. Організовані в бібліотеках: відео-цитати «Тарас Шевченко. Доля. Муза. Слава»      центральна районна бібліотека; бібліо мікс «Шляхами великої долі» Підгороднянська бібліотека-філія; літературна година «Великих слів – велика сила» районна бібліотека для дітей; літературна година «Твори Тараса: України гордість і окраса»Довгопристанська бібліотека-філія; урок –образ «Звертаємось до Шевченка, щоб пізнати себе» Синюхинобрідська бібліотека-філія; година – роздум «Чисту воду-нашому народу»; година поезії «Вічне і живе Шевченківське  слово» Грушівська бібліотека – філія.  Шанувальникам слова  цікаво було дізнатися про дитячі роки відомого поета, послухати музичні номери на вірші, які стали піснями. Учням було запропоновано розгадати кросворди і познайомитися з книгами про життя Тараса Шевченка, збірниками його прекрасних творів.

    Бібліотекарі Лисогірських бібліотек – філій   організували та провели марафон читців «Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря» біля пам’ятника Т.Г. Шевченка  серед учнів 5-8 класів ЗОШ.  На захід були запрошені: О.М. Цепордей, вчитель української мови та літератури школи;  Н.В. Цимбаленко шкільний бібліотекар.  В голосних  читаннях  прийняли участь юні і дорослі: Співак Настя, Бараненко Тоня, Кіпер Аліна та інші.   Учасники поділилися думкою про те, що такі читання обов’язково мають стати традиційними та в майбутньому  приєднається ще більше поціновувачів поезії Т.Г. Шевченка. Доповнили захід книжкові виставки «Світова велич українського поета», «Шляхами Тараса» та мистецька мандрівка «Єднаймо душі словом і пензлем Кобзаря», що відбулись в бібліотеках. 

 Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС

на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 18.01.2018 року № 8-р «Про заходи щодо відзначення Дня Соборності України в Первомайському районі у 2018 році».

 

       У День Соборності України, 22 січня 2018 року, виповнюється 99-та річниця проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (1919) і 100-та річниця прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради (1918), який проголошував Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».

       Також 22 січня виповнюються роковини загибелі активістів Євромайдану, Героїв України (посмертно) С.Нігояна та М. Жизневського (2014) та в  контексті виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 року № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», проекції тогочасних подій та історичних героїв на сьогодення в  бібліотеках організовані  заходи виховного, освітнього та інформаційного характеру: актуальний репортаж «Україна соборна, вільна, єдина» Центральна районна бібліотека; година історичної правди «Доленосна віха нашої історії» Лисогірська 1 бібліотека;  інформаційна хвилина «Є у нас родина, вся наша Україна» Грушівська бібліотека;  година  - спогад «Соборна  моя  Україна Болеславчиська бібліотека; урок історії «Вона наш витвір , наша мрія, соборна, вільна Україна!» Станіславчиська  бібліотека; урок державності «Перші кроки державотворення   в Україні» Лисогірська 2 бібліотека – філія.

      Створені нові та оновлені існуючі тематичні виставки, організовані для широкого експонування: книжкова виставка-обговорення «Соборна Україна: наша сила в єдності» Тарасівська бібліотека; інформаційна полиця «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг» Іванівська бібліотека; тематична полиця «Соборна, єдина, неділима…» Мигіївська  бібліотека; оглядовий столик «Соборна Україна – одна на всіх, як оберіг» Синюхинобрідська  бібліотека; тематична полиця «Від історичної злуки до омріяної злагоди» районна бібліотека для дітей; історична довідка «Духовна єдність українського народу»    Кам’янобалківська бібліотека; виставка - посвята «Соборна Україна: наша сила в єдності»    Підгороднянська бібліотека; книжково – ілюстративна виставка «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна» Зеленокошарська бібліотека; тематична полиця  «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» Кінецьпільська бібліотека; книжкова виставка «З Україною в серці» Лисогірська  3 бібліотека; тематична  полиця «Злука. Єднання. Соборність» Романовобалківська бібліотека – філія. РДБ для читачів організувала перегляд  літератури «Від історичної злуки до омріяної злагоди».

 Заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС до дня Чорнобильської трагедії.

       Традиційно в бібліотеках системи проводяться масові заходи, на яких бібліотекарі розповідають про страшну трагедію і людей, які врятували світ.     Це: бібліотечний радар «Вічні дзвони Чорнобиля» Кумарівська бібліотека – філія; усний журнал «Чорнобиль - стихія, чи Чорнобиль – катастрофа» Лисогірська 1 бібліотека; бліц-інформ «Чорна трагедія на кольоровій Землі» Романовобалківська, Лукашівська, Кам’янобалківська  бібліотеки-філії; прес- огляд «Пам'ять з полиновим присмаком» Полтавська, Довгопристанська бібліотеки; усний журнал «І був там рай - чорнобильська земля» Станіславчиська  бібліотека – філія; година пам’яті «Нехай у серці не згасне пам'ять»           Болеславчиська  бібліотека – філія; репортаж – реквієм «Поріс Чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс...» Синюхинобрідська бібліотека; година документальних сюжетів «Чому плаче спустошена Прип’ять» Лисогірська 3 бібліотека для дітей. Година шани  «Земля моя кричить від болю» Підгороднянська бібліотека. В Мигіївській бібліотеці -філії  відбувся захід «Чорнобиль-чорний біль України». В бібліотеці організована виставка  «Чорнобиль -горе України, її незагоєна рана». Школярів  зацікавила книга Євгена Гуцало «Діти Чорнобиля». Завідуюча бібліотекою розповіла про подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС. Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу.

 

      

 Про наслідки Чорнобильської катастрофи, її вплив на довкілля, здоров’я людей та господарську діяльність розповідають матеріали, представлені на тематичних виставках, виставках-застереженнях, з якими можна ознайомитись в  бібліотечних закладах, це: виставка - експозиція «Вічні дзвони подвигу й скорботи»            центральна районна бібліотека; книжкова виставка «Чорнобиль наш біль» Грушівська бібліотека – філія; книжкова виставка – пам'ять «Чорнобиль – біль і скорбота України» Тарасівська, Вітольдовобрідська  бібліотеки.

 

 Літературна акція «День сімейного читання «Дитина – дзеркало родини». 

    25 квітня в бібліотеках Первомайської районної централізованої бібліотечної системи  відбулася обласна літературна акція «День сімейного читання «Дитина – дзеркало родини» присвячена 100-річному ювілею В. Сухомлинському.

    Респект – зустріч з В. Сухомлинським у «Школі добрих вчинків» в рамках акції організована районною бібліотекою для дітей  за участю завідуючої бібліотеки Чаусово 1. Захід відбувся в Чаусівській школі. В акції взяли участь учні 1 – 4 класів, вчителі, шкільний бібліотекар. Зустріч присвячену українському письменнику, вченому, учителю – Василю Олександровичу Сухомлинському розпочала Горицина Галина Миколаївна, заступник директора по роботі з дітьми Первомайської РЦБС.

«А чому респект – слово респект означає шана, повага. Хто ж цей чоловік? Чому його поважають та шанують», розповіли дітям ведучі – Хапеліна Оксана Юріївна, завідуюча будинком культури та Кравчук Ірина Володимирівна, завідуюча бібліотекою-філією.

     Діти  4 класу, вчитель Приходько Надія Миколаївна приймали участь у інсценізації оповідань автора.

В. Сухомлинський відводив важливу роль у прилученні дитини до книжки, як одного з головних засобів виховання особистості сім’ї. Вчений був переконаний, що особиста бібліотека – це дзеркало й джерело духовної культури особистості.

Закінчився захід  флеш - мобом «Пам’ятка від В. Сухомлинського», про значення книги в житті дитини.Ми вдячні колективу школи, директору Солонар Надії Степанівні  за допомогу в організації Акції.

     В цей день Лисогірські бібліотекарі разом з користувачами розпочали День сімейного читання  флешмобом «Читаємо Сухомлинського». Завідуючі бібліотек ознайомили присутніх з творами В. О.Сухомлинського: «Квітка сонця», «Казки школи під голубим небом», «Вогнегривий коник» та іншими. Продовжилася акція голосними читаннями від батьків «Золоті скарби творчості». Тема етики, яка актуальна і  важлива завжди обговорювалася на дискусійній гойдалці «Про добро та зло». Діти отримали домашнє завдання виготовити  книжку-саморобку «Скарбничка природи» за оповіданням  В.Сухомлинського.

    Учні 5 класу ЗОШ стали учасниками Акції, організованої Підгороднянською бібліотекою. Завідуюча бібліотекою ознайомила з біографією письменника та літературою з  тематичної викладки «Серце віддаю дітям». Валерія Змунчило, Станіслав Лук’янов, Родіон Чиж представили увазі своїх товаришів інсценізацію оповідань «Найласкавіші руки», «Сива волосина», «Скажи людині «Здрастуйте» та «А хто ж вам казку розповідає, бабусю?».  Діти активно підтримували бесіду з бібліотекарем та розповідали, що читають  з батьками , а що самі, про домашню бібліотеку, згадували свою першу зустріч з бібліотекою.

Горицина Галина Миколаївна,

заступник директора по роботі з дітьми Первомайської РЦБС.

«Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…»

 

До 32-річниці трагедії на Чорнобильській АЕС Підгороднянською бібліотекою-філією проведено годину шани «Земля моя кричить від болю». Секретар селищної ради О.В. Товкіс зворушливо та чуйно відзначила людський подвиг та самопожертву ліквідаторів аварії. Літературно-музична композиція «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…» у виконанні Наталії Волянської,  Валерії Змунчило,  Анни Яні, Богдана Кравченка та Катерини і Федора Пєркових не залишили байдужими в залі нікого. До заходу було організовано тематичну викладку літератури «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі».                  

                

 

Вересневе навчання бібліотекарів.

                       

З метою активного впровадження у роботу бібліотек нових ідей, проектів, 14 вересня проведено семінар - практикум  «Бібліотека у форматі сучасності». Л. Семенова, директор Первомайської районної централізованої бібліотечної системи  у своєму виступі підкреслила, що бібліотекарі мають приймати нові виклики, бути вмотивованими на зміни, модернізацію бібліотек, створення комфортного середовища для жителів громади.

 Учасникам семінару  розкриті питання «Бібліотека в сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні  проекти», «Молодий читач в бібліотеці: новий формат роботи  бібліотеки». В Школі  практичного навчання «Бібліотека як майданчик для традиційного і віртуального спілкування»  розглядались можливості та надавались практичні поради з використання новітніх технологій  для ефективного традиційного і віртуального спілкування.             

Бібліотекарі ділилися  досвідом  з питань: бібліотека – центр інформаційної підтримки освітнього процесу, бібліотека –  майданчик для спілкування  та змістовного дозвілля, бібліотека як третє місце і центр розвитку громади, книжкові виставки та тематичні зони як  можливість розкриття фондів. 

 В тренінг-класі  «Використання соціальних мереж та веб-сайту для реклами  бібліотеки»  надані поради з написання публікацій в соціальних мережах.  Учасники професійної  майстерні  «Бібліотека: модернізація діяльності, форм і методів роботи  в контексті часу»  складали та обговорювали форми реклами бібліотеки.   Семінар - практикум  закінчився підведенням підсумків, узагальненням отриманої інформації, яка в подальшому сприятиме покращенню обслуговування місцевих громад.

                       

М. Плаксіна, завідуюча організаційно-методичним та інформаційно-бібліографічним відділом РЦБС.     Тел.: (05161) 4 -23- 70

 

 

«Віват тобі, бібліотеко!»

На святкову зустріч, що відбулася 28 вересня  в  центральній районній бібліотеці з нагоди Всеукраїнського  дня  бібліотек, завітали  Вовк С. А., голова Первомайської районної ради;  Марін Г.А. депутат обласної ради; Бузанова В.М. виконуюча обов’язки начальника відділу економічно-інвестиційного розвитку, торгівлі, туризму, культури, молоді та спорту райдержадміністрації; Тафтай Н.В., начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА. Виступаючі привітали присутніх зі святом та відзначали значення бібліотеки в житті громади:  бібліотека потрібна кожному – і тому, хто потребує тиші біля книжкової полиці, і тому, хто хоче миттєво знайти відповідь на болюче питання, і тому, хто бажає розібратися у науковій дилемі, політичній колізії чи віднайти соціальну справедливість.

   Директор централізованої бібліотечної системи Л. О. Семенова привітала  усіх, хто любить і шанує бібліотеки, цінує книгу і бачить у читанні та навчанні шлях до майбутніх змін у нашій країні і побажала, щоб кожен день дарував  радість і глибоке задоволення результатами праці, приносив нові мрії та злети у професійному житті, 
 доброго здоров’я, радості й оптимізму, благополуччя, нових творчих здобутків.

     Долучились до привітань Квасняк О.Б., головний бухгалтер відділу, Краснопьова І.Д.,   голова профспілкового комітету закладів культури, Колесніченко Г.М., голова профспілкового комітету працівників Первомайської РЦБС і Маляренко О.Г.,ветеран бібліотечної праці.

   Фахівців бібліотечної системи відзначено за креативність, професійну майстерність, впровадження інноваційних бібліотечних послуг з використанням інтернет-технологій, участь  у низці конкурсів. Вручені Почесні грамоти, подарунки і квіти. Піднімали   настрій  цікаві номери художньої самодіяльності: пісні,  гумористичні сценки та вірші  у виконанні бібліотекарів Т.Богданової, В. Бондаренко, В.Палькевич, І.Кравчук та їх користувачів.

 

Героїв країна – моя Україна!

     14 жовтня – День захисника України та українського козацтва. Свято  єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами й загрозами,  є символом нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України.

  Віддаючи шану мужнім захисникам України, напередодні свята, 9 жовтня, у Чаусівській 2 бібліотеці – філії організовано  калейдоскоп - зустріч  «Героїв країна – моя Україна!».  Почесними гостями бібліотеки   були матері учасників ООС Горецька Н.В. та Стоянова Н.І.

    Невід’ємною прикрасою  свята, були ведучі, дві чарівні, красиві,  жінки: завідуюча клубом  Голембієвська Н.І. та бібліотекар Біляєва В.. Сільський голова Токар К.Ю.  щиро вітав зі святом Дня захисника України.

  Бібліотекар В. Біляєва  розповіла про героїв - земляків.  Учасники заходу, які завітали в бібліотеку -  старші люди, і юне покоління  не без щему в душі, слухали про війну і про її героїв.  Розмова була щира й відверта, бо мова йшла про речі надзвичайно важливі: Батьківщину, героїзм, патріотизм, любов до рідної землі. Вірогідно, саме через це кожен присутній міг відчути співпричетність до подій, які стосуються кожного.

     Гарний подарунок  гостям зустрічі підготували учасники художньої самодіяльності,  у виконанні яких звучали  ліричні, задушевні пісні, що зігріли серця.

 

 

 

Біляєва В., бібліотекар

 

 

Заходи

в бібліотеках Первомайської РЦБС  до Дня захисника України.

 

Відповідно Указу Президента України  від 14 жовтня 2014 року № 806/2014  «Про День захисника України», розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 20 вересня 2018 року № 407-р «Про відзначення в Миколаївській області 2018 року Дня захисника України», розпорядження голови райдержадміністрації від 05.10.2018 року № 285-р «Про відзначення 2018 року в Первомайському районі Дня захисника України» з метою гідного відзначення в Первомайському районі Дня захисника України:

 З метою відзначення Дня захисника України в бібліотеках Первомайської РЦБС  організовані: в центральній районній бібліотеці - виставка однієї книги «Завжди в бойовому строю», тематична полиця «Від козаків – до кіборгів» в районній бібліотеці для дітей; книжкову виставку – вшанування «Величне ім’я – Вітчизни захисник» презентували - Тарасівська, Кінецьпільська бібліотеки, експрес – виставка «Козацька слава України» в Мигіївській бібліотеці, виставка – інсталяція «Україна козацька» в Підгір’ївській бібліотеці, тематична викладка «Мужність і відвага крізь віки» в Степківській бібліотеці, тематична полиця «Квітне наша воля, наче мак у полі» в  Вітольдовобрідській бібліотеці- філіях. Представлені  твори відтворюють сторінки героїчної історії українського народу, минула козацька слава перегукується з сучасністю,  тому до уваги користувачів представлена  література про мужність, героїзм бійців ООС.

         Відбулися заходи:

    В Чаусівській 2 бібліотеці – філії відбулась зустріч - калейдоскоп  «Героїв країна – моя Україна». Почесними гостями були матері учасників ООС Горецька Н.В. та Стоянова Н.І. Сільський голова Токар К.Ю. вітав зі святом Дня захисника України. Бібліотекар В. Біляєва  розповіла про сучасних  героїв - земляків.  Полтавська бібліотека організувала і провела   козацькі забави

«Козацькому роду нема переводу».

      Завідуюча Грушівською бібліотекою-філією,  вчитель – організатор  школи Сірак Я.С., завідуюча   сільським клубом провели свято  «Слава козацька не вмре, не загине!».  Учні мали змогу продемонструвати свої знання з історії життя козаків, їх звичаїв, культури, побуту. година українознавства «Рідна земле моя, ти козацького славного роду» в Лукашівській, Зеленокошарській  бібліотеках, краєзнавча година «Край мій, із грудей п’ю кришталеве натхнення» в Романовобалківській бібліотеці.

 

Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичним та інформаційно- бібліографічним відділом РЦБС    

Тел.: (05161) 4 -23- 70

 

                                                      

 

Планування і звітність бібліотек: семінар – нарада для бібліотечних працівників.

 

  14 листопада відбувся семінар – нарада   «Планування роботи бібліотек  на 2019 рік» для бібліотек Первомайської РЦБС. Директор РЦБС Л. Семенова  акцентувала увагу  на основних напрямках планування і прогнозування бібліотечної діяльності, що сприятимуть якісним змінам у бібліотеках. Фахівці районних бібліотек надали методичні консультації, щодо планування роботи на 2019 рік та  підготовки до звітності за 2018 рік. Підкреслили важливість  ряду  питань при плануванні: бібліотечне обслуговування дітей; робота з фондами, інформаційне, бібліотечно-бібліографічне обслуговування, виховання інформаційної культури та медіаграмотності користувачів. Отримані поради сприятимуть реалізації пріоритетних напрямів розвитку бібліотек на користь громади.

 

 

 

М. Плаксіна, завідуюча – організаційно –  методичним та інформаційно –

бібліографічним  відділом РЦБС

 

 

   «Хто попереджений, той захищений».

 

   Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначався 1 грудня, – це попередження всім про болючу рану суспільства – СНІД. І прикро те, що ми, як і багато років тому,  не хочемо повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного. Саме в цьому намагались переконати своїх користувачів  завідуючі Лисогірських бібліотек-філій на заходах,  які були присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Бібліотекарі провели цикл заходів для учнів 6-9кл. В стінах бібліотеки  ЗОШ №1 оформили  книжкову виставку – консультацію «Молодіжні проблеми дійсні та вигадані». Серед матеріалів викладки – книги, матеріали періодичних видань та буклети. Запрошений  бібліотекарями, шкільний медичний працівник Кузіна Н.П провела бесіду з присутніми «Хто попереджений, той захищений».

Співак Я.І., завідуюча бібліотекою-філією 2,  розповіла про проблеми ВІЛ-інфікованих в Україні, боротьбу з цією страшною хворобою, як уберегтися від цього захворювання.

Завідуюча бібліотекою-філією 1 Бондаренко В.В. разом із шкільним бібліотекарем Капациною Н.В. підготували літературну годину «СНІД: рана людства». Помічниками  при обговоренні стали книги: М. Адлера, П. Мортімера «Азбука СНІДу»; В.В. Покровського та В.І.Покровського «СНІД»;  О. Гнатюк та  М. Гнатюк «Основи безпеки життєдіяльності» і інші. На закінчення  Грозіцька З.В., завідуюча дитячою бібліотекою-філією 3 презентувала відеоролик «СНІД: не залишаймося байдужими».

       

  Зустріч з письменницею у бібліотеці

28 листопада 2018 р. у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів відбулася зустріч з молодою письменницею  Іриною Дзюбій. Наша гостя презентувала дітям свою першу книжку «Пригоди феї Маргаритки»,яка вийшла  у видавництві «Ранок».

На зустріч з письменницею завітали першокласники школи №59. Діти активно та з великим задоволенням спілкувалися з автором книги.

Зокрема, пані Ірина повідала дітям історію створення своєї книги. А саме – що вона була написана для її племінниці  Поліни, ровесниці наших юних читачів. Тому вона вийшла такою цікавою  і по-дитячому доброю.

У свою чергу, маленькі читачі задавали письменниці безліч питань, ділилися враженнями про почуте і прочитане. А ще багато фантазували, і навіть вигадували нові пригоди головної героїні книги – феєчки Маргаритки.

А ще діти мали змогу віртуально побувати у видавництві «Ранок», завдяки якому книга побачила світ. Вони познайомилися з роботою команди видавців та процесом створення книги, могли порівняти друкарський станок з далекого минулого з його сучасним родичем.

Зустріч вийшла  цікавою ще й тому, що в залі був присутній чоловік Ірини Дзюбій – Олександр. Завдяки йому діти ознайомилися з його професією пожежника. Адже Олександр є справжнім льотчиком і командиром пожежного  гвинтокрила.

Тож зустріч вийшла цікавою, емоційною,веселою та дуже пізнавальною. Ми впевнені, що дітвора надовго запам’ятає  ії, а фея Маргаритка та її друзі будуть жити на полицях нашої бібліотеки і радувати  читачів.  А на згадку кожна дитина отримала «компліментик» з побажаннями від письменниці  та казкових героїв.

 

Планування і звітність бібліотек: семінар – нарада для бібліотечних працівників.

 

  14 листопада відбувся семінар – нарада   «Планування роботи бібліотек  на 2019 рік» для бібліотек Первомайської РЦБС. Директор РЦБС Л. Семенова  акцентувала увагу  на основних напрямках планування і прогнозування бібліотечної діяльності, що сприятимуть якісним змінам у бібліотеках. Фахівці районних бібліотек надали методичні консультації, щодо планування роботи на 2019 рік та  підготовки до звітності за 2018 рік. Підкреслили важливість  ряду  питань при плануванні: бібліотечне обслуговування дітей; робота з фондами, інформаційне, бібліотечно-бібліографічне обслуговування, виховання інформаційної культури та медіаграмотності користувачів. Отримані поради сприятимуть реалізації пріоритетних напрямів розвитку бібліотек на користь громади.

 

М. Плаксіна, завідуюча – організаційно –  методичним та інформаційно –

бібліографічним  відділом РЦБС

 

 29 січня – День пам’яті героїв Крут

 

 

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. В Полтавському НВК була  проведена історична подорож «Герої Крут – для нащадків взірець», в якому взяли участь учні  7 – 9 класів.  Захід проводився з метою ознайомлення учнів  з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Старшокласники  готувала повідомлення про бій під Крутами, декламувала поетичні вірші , присвячені юним героям Під час  заходу присутні переглянули відеофільм «Лист без конверта», та ознайомилися з тематичною викладкою «Крути – цвіт української нації» присвячені героям  Крут.  Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Edit Delete
Upper Lower

 

Афганістан: пам’ять серця

Що спонукає нас до згадки про цю війну? Пам’ять…. А щоб пам’ятати – треба знати.

 Афганістан не відпускає тих, хто ступав на його землю. Він сниться. Він болить. Він залишається в  фільмах, піснях, книгах, в серці солдата.

Солдат – захисник народу, опора держави, він оберігає наше сьогодення і майбуття  … Спокій наших домівок, спокій близьких — у його  надійних, сильних руках. Кажуть,солдат війни не вибирає… Вона знаходить його сама, відриває від рідних,  безжально  руйнує плани, завдає болю і втрат, нівечить долі.

Зібралися в колі тісному

Згадати життя ураган

Всі ті, хто вернулись додому

 Всі ті, в кого доля – Афган…

 Та жорстока доля провела   вогненними дорогами , охрестила  порохом чужої війни  і наших земляків – первомайчан. Пекучим болем відгукнулася вона в серцях матерів і батьків, сестер і наречених. Ненаситний молох війни поглинув  життя молодих. Про це треба пам’ятати завжди.

Так  бережно  і трепетно   шанувати  пам’ять про ті  жорстокі  часи , не може ніхто, крім  самих її  учасників.   Вони  й стали  гостями  заходу під назвою блокпост пам’яті « Афганістан: пам’ять серця», присвяченому 30- ій річниці виведення обмеженого контингенту військ з цієї гірської країни.

Спогадами про ті буремні роки  поділилися  Гуйван Я.В.- голова    Первомайської районної організації  Всеукраїнської спілки Ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)   та воїни -інтернаціоналісти

Цуріка М.І.,    Назаратій В.І., Колін М. Г.  

Поіменно згадали воїнів – інтернаціоналістів, уродженців Синюхиного Броду, які виконали свій військовий обов’язок в Афганістані, чиї фото є в шкільному музеї.  А тих, хто пішов у Небуття, школярі вшанували, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

Сивочолі ветерани знають ціну людському життю і залишаються справжніми патріотами своєї країни. Їх бойовий і життєвий досвід знадобився і нині.  

 Одні стали в перші ряди захисників незалежної України з початком Операції Об’єднаних Сил, і до сьогодні захищають нашу батьківщину на передовій. Інші –  допомагають  наближати перемогу, забезпечуючи воїнів найнеобхіднішим. Так,   Я.В. Гуйван - з волонтерською  місією побував  в  Маріуполі,  доставляв  бійцям продукти,  теплий одяг, безпосередньо спілкувався із нашими земляками  -  про це розповіла Новосадова Н. В. – голова  Первомайської районної громадської організації    волонтерів.

Активні і небайдужі люди, вони власним прикладом доводять , що честь і слава у кожного своя. Такими впевненими і дужими вони стали,  маючи   надійний тил:сім’ю, родину, друзів.  Вони знають, що вдома їх любили,  люблять, і завжди  чекають. Це –  дружини, діти, брати і сестри,  батько  і мати.

«Мене врятували: Бог, Мама і Слово»  -  пише поет Василь Слапчук ,один із сотень  тисяч українських юнаків, які пройшли Афган …Так може сказати кожен Солдат. Бо серця солдатських матерів говорять на одній мові і молитва в них одна…

…Коли чоловіки йдуть воювати, вся відповідальність за сім'ю та дітей лягає на тендітні плечі дружини. Всі , хто відрядив свою другу половинку в гарячу точку, знає, як за кілька днів можна постаршати на багато років,

знає, як важливо бути сильною, молитися і не втрачати надії,

знає ціну коротким хвилинам розмов і зустрічей   та вміє рахувати довгі дні розлуки… Все це пережили і дочекалися своїх коханих  Л. В. Коліна та Н. Г. Верига. Підтримувала листами  брата Хмарного В.М. його сестра Воїнська О.М.  Вдячність і шану їм висловили    в  віршах , які проникливо декламували  учениці Яковенко А.  та Прилуцька В.

Книжкова виставка-дата  «Про тих, в кого доля Афган» представила  документальні і художні твори про учасників грізних боїв, їх спогади і вірші. Пісенний відеоакорд « Сивина далекого Афгану»  додав заходу урочистості…

По-різному сьогодні оцінюють тодішні події, але мужність Солдата , вірність Присязі заслуговують на повагу.   Зеленіє  Сквер воїнів – інтернаціоналістів, відкритий в мікрорайоні «Фрегат», збудовано каплицю Святого Іоанна-воїна, споруджено  пам’ятник «Воїнам- інтернаціоналістам – синам України», курсує містом автобус з рекламним написом « Інтернаціоналіст», розвозить людей;  життя продовжується, пам’ять жива…

Проведення заходу стало можливим завдяки співпраці центральної  районної книгозбірні, Синюхинобрідської бібліотеки – філії,  місцевої школи, районної організації Всеукраїнської спілки Ветеранів Афганістану(воїнів-інтернаціоналістів ), районної громадської організації    волонтерів. Таке партнерство радує і обнадіює, адже виховання молодого покоління наша  спільна справа.

 

 

Г.Колесніченко, зав. відділом обслуговування ЦБ

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайській РЦБС з відзначення

Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

 

Відповідно до пунктів 1, 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статті 6, пункту 1 статті 25, частини першої статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання Указу Президента України від 11 лютого 2004 року № 180/2004 «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 грудня 2018 року № 999-р «Про заходи з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав», розпорядження голови облдержадміністрації від 01 лютого 2019 року № 25-р «Про відзначення  2019 року в Миколаївській області Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан», з метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбулися заходи в бібліотеках РЦБС:

   Блокпост пам’яті «Афганістан: пам’ять серця», присвяченому 30- й річниці виведення обмеженого контингенту військ з Афганістану, загальносистемний захід відбувся в ряді бібліотек:   організований фахівцями центральної районної бібліотеки, Синюхинобрідської бібліотеки – філії спільно з учнями та педагогами Синюхинобрідської  ЗОШ.   Спогадами про ті буремні роки  поділилися  Гуйван Я.В.- голова    Первомайської районної організації  Всеукраїнської спілки Ветеранів Афганістану та воїни –інтернаціоналісти Цуріка М.І.,    Назаратій В.І., Колін М. Г.  Поіменно згадали воїнів – інтернаціоналістів, уродженців Синюхиного Броду, які виконали свій військовий обов’язок в Афганістані, чиї фото є в шкільному музеї.  А тих, хто пішов у Небуття, школярі вшанували, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання. Все це пережили і дочекалися своїх коханих  Л. В. Коліна та Н. Г. Верига. Підтримувала листами  брата Хмарного В.М. його сестра Воїнська О.М.  Вдячність і шану їм висловили    в  віршах, які проникливо декламували  учениці Яковенко А.  та Прилуцька В. Книжкова виставка-дата  «Про тих, в кого доля Афган» представила  документальні і художні твори про учасників грізних боїв, їх спогади і вірші. Пісенний відеоакорд «Сивина далекого Афгану»  додав заходу урочистості.

В Кам’янобалківській бібліотеці-філії, разом з сільським клубом проведено захід: блокпост пам’яті «Афганістан: пам’ять серця». До заходу  оформлена книжкова виставка «Афганістан: то біль і смуток, чиєсь обірване життя».  З вітальним словом виступили сільський голова Кульчицький А.В., голова ради ветеранів Нагирняк Б.В., побажали «афганцям» та їхнім родинам миру і добра, щастя і благополуччя.  Вручені подарунки і квіти від ТОВ «Агрофірми Корнацьких» та Кам’янобалківської сільської ради.  Користувач бібліотеки О. Бобул  демонстрував присутнім відеоролики «Мы уходим», «Помяните меня».  Прозвучали пісні «Не плачь девчёнка», «Идёт солдат по городу», «Война», «Рідня» у виконанні гурту «Калина». Вірш «Про маму»  - читала О. Бобул. Односельці Корнацький С.В., Кулачинський В.М., Пітінов В.В. витримали тяжке випробування, зберегли свою людську гідність, навчилися цінувати солдатську дружбу.

    13 лютого бібліотекар Станіславчицької бібліотеки – філії,  Соловйова Т.М.,   спільно з вчителем Зубенко Т.О. організувала захід: блокпост пам’яті  «Афганістан: пам'ять серця» для учнів  5-9 кл. Станіславчицької ЗОШ. Присутні ознайомилися з подіями в Афганістані, переглянули документальні відео- фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах. Стойнова С.  представила  матеріали з тематичної викладки «Відлуння Афганських гір». Захід супроводжували вірші про афганську  війну, які декламували учні.

     Полтавська  бібліотека спільно НВК організували захід: блокпост пам'яті  «Афганістан: пам'ять серця». Учні слухали розповідь запрошених  воїнів-інтернаціоналістів   Таїча Ф.Є.,  Колісніченко В. В.,  Бачинського А. А., які виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Ведучі заходу (Л. Клименюк Н. Павловська) нагадали присутнім, як починалась афганська війна. Протягом зустрічі звучали пісні та вірші у виконанні учнів: С. Бачинської, М.  Колісніченка, С. Доценка. До заходу оформлена книжкова виставка «Гіркої пам’яті ковток». Учасники заходу вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Учасники Афганської війни  -  гідний приклад мужності і самовідданого служіння Батьківщині! Саме ці слова стали лейтмотивом західу: блокпост пам’яті  «Афганістан: пам'ять серця» в Грушівській ЗОШ, яку підготували завідуюча  бібліотекою спільно з сільською радою, клубом, ЗОШ. На зустріч завітали воїни, які служили в Афгані: Барененко З.С.(медсестра), Касьяненко В.М., Дорошенко Ю.А. В бібліотеці організовано книжкову  виставку «Вогненними дорогами чужих країн». Присутні з захопленням  ознайомилися з книгами, де згадані імена їх земляків –інтернаціоналістів. Нікого з учасників не залишили байдужими поетичні рядки, пісні, які звучали у виконанні учнів, вчителів, завідуючої клубом. Музичні відео-кліпи афганських пісень схвилювали учасників заходу і стали яскравим доповненням до слів ведучих.

Зустріч закінчилась солодким пригощанням, туром вальсу та побажаннями миру.

    Учні  8класу Лисогірської ЗОШ №1 разом з шкільним бібліотекарем Капациною Н.В. стали учасниками заходу, організованого Лисогірськими бібліотеками 1, 2, 3 для дітей. Гість зустрічі - Жуматій М. І., воїн – інтернаціоналіст,  поділився спогадами про ту війну, ілюструючи свою розповідь світлинами та зачитав спогад свого побратима з книги Є. Зінов’єва  «Память, которой не будет конца». Завідуюча сільським клубом Бабич К.В. ознайомила з експозицією «Мужність і біль Афганістану»  в сільському музеї. Бібліотекар Намєснік Л.М. презентувала документальні та художні твори про учасників афганської війни, їх спогади та вірші з  книжкової викладки   літератури «Про тих, в кого доля - Афган».  Завідуючі бібліотеками В. Бондаренко, Я. Співак, ведучі заходу,  зробили історичний екскурс в недалеке минуле. Розповіли, як війна безжально перекреслила тисячі  молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Полеглих воїнів вшанували Хвилиною мовчання. Використавши можливості Центру вільного доступу до мережі Інтернет, продемонстрували відео-кліпи патріотичних пісень.

14 лютого завідуюча Мигіївської бібліотеки-філії була запрошена на захід в Мигіївську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів присвячений дню з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану. Мигіївська бібліотека мала змогу ознайомити учнів з представленою виставкою книг «Афганістан-то біль і смуток, чиєсь обірване життя», яка експонувалась і в бібліотеці.

      В Зорянівській школі для  учнів 9 класу було проведено блок-пам’яті – «Афганістан – пам’ять серця».  Увагу учнів  звернено на  матеріали з тематичної полиці «Афганістан – пам’ять серця». Учасників зацікавила книга  «Великая миссия», в яку внесено прізвища воїнів-афганців,  жителів  сіл Зоряне, Степове: Бондаренко І.В., Кіт М.В, Хоменко М.М., Лихошерст В.Б., Леухін А.М. Класний керівник класу Костюк Н.П., яка на той час їх навчала, розповіла якими вони були учнями в школі.  Константінов В., Короткий С. читали вірші місцевих поетів про афганську війну.

     Бібліотекарі Тарасівської, Бандурської бібліотек-філій для учнів  Тарасівської НВК організували зустріч з воїном –інтернаціоналістом, з метою  виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму та гордості за українських воїнів, шанобливого ставлення до ветеранів бойових дій на території інших держав, сучасних захисників України.  Представили книги з тематичної викладки книжкова  «Мій біль- Афганістан».

     Завідуюча Підгороднянської бібліотеки спільно з ЗОШ організували захід: блокпост пам'яті  «Афганістан: пам'ять серця».  На зустріч із старшокласниками завітали колишні воїни-афганці,  які поділилися з школярами своїми  спогадами про роки військової служби в Афганістані. Демонструвалися слайди та уривки з документальних фільмів про події афганської війни.

Тематична полиця «Афганістан: осколки пам’яті»    організована в Романовобалківській, Степківській бібліотеках – філіях.  

 

 

 

 

 

 

 

 Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичним та інформаційно- бібліографічним відділом РЦБС    

Тел.: (05161) 4 -23- 70

 

 

Слава героям Небесної Сотні

 

  

 

 

 

 

 

 

 

19 лютого до 5-ї річниці  подій Майдані, разом зі старшокласниками та вчителями  НВК, Станіславчицькою бібліотекою-філією  проведена година історичної пам’яті «Слава героям Небесної Сотні», переглянуто відеофільми «Небесна Сотня - поіменно» та «Реквієм за Небесною Сотнею». Під час проведення  заходу була запалена свічка Пам’яті, Єдності, Надії і Миру, яку діти передали один одному під час гімну Майдану «Пливе кача». Учні  читали поезії про Небесну Сотню  та учасників  АТО (ООС). Бібліотекар Соловйова Т.М. представила  матеріали з тематичної полички «Життя обірване на злеті», та презентувала книгу Є. Стеблівського «Кіборги. Сага про воїнів».     

 

 

 

 

 

 

 

В пам’ять про загиблих на Майдані  завідуючі Лисогірськими сільськими бібліотеками-філіями  разом із заступником з виховної роботи ЗОШ №1 та  завідуючою сільським клубом провели  манускрипт пам’яті: «І мужність, ви як прапор пронесли» для користувачів бібліотеки. Учням 6 класу розповіли про події, які відбувалися на Майдані п’ять років тому та   про подвиг Героїв Небесної Сотні. Користувачі мали змогу переглянути зворушливі відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу під час подій на Майдані, прослухати пісню «Мамо не плач». Читали  вірші про гідність, відданість та патріотизм героїв Небесної Сотні, ознайомились з фотоілюстративною експозицією «Між життям і безсмертям». Присутні вшанували хвилиною мовчання  загиблих на Майдані.

 Інформування населення про нагальні  питання сьогодення  - наш обов’язок.

 

Партнерство районної бібліотеки, Університету третього віку,  Пенсійного фонду стає необхідним для всіх , адже інформування населення про нагальні  питання сьогодення  - наш обов’язок.

Кабінет Міністрів України 27 грудня 2018 року прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Субсидія від держави надходитиме на  персональний обліковий запис споживача  в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

 

 Нюанси  реєстрації на отримання субсидій,  види  отримання субсидійних коштів через поштові відділення або Ощадбанк споживачами  - все це доступно пояснила  слухачам Університету третього віку завідуюча сектором по роботі з персоналом Первомайського об’єднаного управління пенсійного фонду Романюк Т. М. Вона  кваліфіковано  відповіла на всі запитання, які цікавили  пенсіонерів. Її розповідь доповнила тематична полиця «Монетизація субсидій: як це буде?», організований бібліотекарем читального залу Борщевською О.А. Інформаційний дайджест «Нове у отриманні субсидій» зацікавив користувачів.

 

Щорічний обласний огляд-конкурс «Джерело юних талантів» серед учнів мистецьких шкіл Миколаївської області

 

    27 лютого 2019 року в Миколаївському коледжі культури і мистецтв пройшов обласний конкурс театралів.

    Кінецьпільська та Софіївська дитячі школи мистецтв показали своїх найкращих вихованців.

    Вітаємо з перемогою наших театралів:

    Кінецьпільської дитячої школи мистецтв та їхнього викладача Галіцьку А.В. :             

-         Крохмаль Анну - 1 місце;

-         Вдов Анастасію - 2 місце.

Софіївської дитячої школи мистецтв – викладача Мисник Н.В. за призові місця Лейко Кароліни  та Максимів Івана.

МОЛОДЦІ!!!! Ми пишаємося вами!!!!Так тримати!!!!!!

 

 

 

 

 

 

  

 

Інформація

про заходи в бібліотеках Первомайської РЦБС  до 205-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

 

До 205- річниці  від дня народження Т. Г. Шевченка районна  бібліотека, організувала  мандруючий лист «Вічне слово Кобзареве – на крилах пісні лине в майбуття». Дев’ятикласники з задоволенням згадували, декламували уривки з безсмертних творів.

Для кращого ознайомлення вихованців дитячого садка з творчістю поета, його життєвим шляхом,  завідуюча сільською бібліотекою Н.Бут та вихователь дитячого садка Л. Шевченко, провели голосні читання «Маленьким про Великого Тараса». В Полтавському НВК, завідуюча бібліотекою  Н. Павловська та вчитель зарубіжної літератури А. Раситюк провели відкритий мікрофон «Віч – на віч з Кобзарем», в якому взяли участь учні 2 – 9 класів.   Відбувся конкурс віршів про Т. Шевченка серед  4 – 9 класів. Дiти переглянули відео - презентацiї  «Життя Тараса», «Шевченко – художник», ознайомились з книжковою виставкою «Уклін та шана Кобзарю» та провели флешмоб «Діти єднають Україну».

Для учнів 4 класу бібліотекар читального залу районної бібліотеки для дітей Н. Григоренко провела літературну годину «Нам з портрета світить, мов зоря, рідний і знайомий образ Кобзаря». Діти дізналися про цікаві факти з життя поета, читали вірш Шевченка «Мені тринадцятий минало…».

В Чаусівській 2 бібліотеці відбувся бібліомікс  «Т. Шевченко-великий геній українського народу і цілого світу», організований фахівцями Чаусівській 2 та Чаусівській 1бібліотек-філій. В заході взяли участь сільський голова, голова ветеранської організації. З основними подіями життя і творчості Кобзаря ознайомила учасників В. Біляєва, бібліотекар Чаусівській 2 бібліотеки – філії. Відвідувачі зацікавлено прослухали  розповідь про маловідомі сторінки життя поета від І. Кравчук, завідуючої Чаусівській 1 бібліотеки.  Тамуючи подих, слухали твори Т. Шевченка у виконанні учасників заходу. В бібліотеці організована тематична викладка  «На шляху до Тараса».

Літературний портрет «Вічне, невмируще слово Кобзаря» (спільний захід з Синюхинобрідською ЗОШ I-IIIст.), організувала завідуюча Синюхинобрідською бібліотекою.

 В усіх книгозбірнях оформлені тематичні полички та книжково-ілюстративні виставки, що висвітлювали життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка.

 

 

 

 

 

 

 

Виконавець: М. Плаксіна,

завідуюча організаційно- методичним та інформаційно- бібліографічним відділом РЦБС    

Тел.: (05161) 4 -23- 70

 

Інформація

про заходи з відзначення Дня українського добровольця в бібліотеках Первомайської РЦБС

 

Відповідно до пунктів 1, 2, 7 статті 119 Конституції України, пунктів 1, 2, 7 статті 2, статті 6, пункту 1 статті 25, частини першої статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Постанови Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VІІІ «Про встановлення Дня українського добровольця», розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 07 березня 2019 року № 67-р «Про відзначення 2019 року в Миколаївській області Дня українського добровольця», з метою гідного відзначення 2019 року в Первомайському районі Дня українського добровольця в бібліотеках організовані:

   патріотичні полиці «Вони для нас виборюють життя» організовані в Степківській, Лисогірська 2, Кумарівській, Станіславчицькій, Лисогірській 3  бібліотеках – філіях, присвячені вшануванню подвигу воїнів добровольчих батальйонів антитерористичної операції в Донецькій та Луганських областях.

     Патріотична хвилина «Батьківщина: крізь віри і серця» відбулась в  районній бібліотеці.

    Учні 7 – 9 класів Полтавського НВК стали учасниками  заходу «Зростаймо патріотами своєї країни!». Ведучі: завідуюча Полтавською  бібліотекою - філією Н. Павловська та вчитель НВК Л. Клименюк,  розповіли   про патріотів добровольчих батальйонів. Для присутніх була презентована тематична поличка «Вони для нас виборюють життя…» та продемонстровані відеоролики «Я тебе ненавиджу війна!», «Ти — солдат України», «В той день, коли закінчиться війна» . За відмінне виконання військового обов’язку в зоні ООС удостоєний медаллю Президента України П. О. Поршенко за участь в антитерористичній операції наш земляк Дячевський О. О. Директор Полтавського НВК Рудковська Л. М та секретар Полтавської сільської ради Безбах О.В. побажали добра, миру та злагоди.  Присутні згадали імена мешканців району  та   села   – учасників ООС, які виконували і виконують свій громадянський обов’язок, захищаючи Батьківщину. Хвилиною  мовчання  вшанували   полеглих в зоні АТО  земляків.

       В Чаусівській 2 бібліотеці – філії відбулась патріотична година «Вони для нас виборюють життя». На захід були  запрошені  учасники ООС: Стоянов І.М., Горецький О.О, Ярмульський А.А., Левенець В.Г. та їх матері. Бібліотекарі Чаусівської 2  та Чаусівської 1   бібліотек – філій,  В.Біляєва та І. Кравчук  розповіли  про добровольців, що стали на захист нашої держави, згадали загиблих  земляків: Сенкевича М.О., Завірюху О.І. та вшанували їх Хвилиною мовчання, вклонилися матері Головецькій Н.Д., матері загиблого воїна-земляка.

     Сільський голова Токар К.Ю. вручив учасникам ООС -Горецькому О.О та Войцевичу В.В. медаль від  Президента України П. О. Порошенка,  за відмінне виконання військового обов’язку в зоні ООС. Звучали патріотичні вірші. Присутні ознайомилися з виданнями, присвячених Небесній Сотні та подіям Євромайдану з фонду бібліотеки.

     Завідуючі Лисогірських бібліотек - філії  та сільського клубу, відзначили День українського добровольця патріотичними заходами. Зокрема, в бібліотеці  - філії №1 (завідуюча Намєснік Л.М. ), була представлена тематична полиця «Вклоняємося доземно українському солдату». На уроці мужності «Солдат війни не вибирає», який пройшов в Лисогірській ЗОШ №1 з учнями 3 класу та класним керівником Сидоренко Н.М.,  завідуюча бібліотекою –філією №3 Бондаренко В.В.,  розповіла учням про події Майдану,  патріотів, які у складі добровольчих батальйонів з Майдану пішли боронити й досі боронять рідну землю від ворога. Завідуюча сільським клубом Бабич К.В. прочитала вірші  Буряк Л. «Побудь, мій Боже…», «Я повернусь». Учениці 3 класу  Безуцька  С.  та Садовська  В.  теж   продекламували  патріотичні  вірші.


 

 

 

 

 

 

Виконавець: М. Плаксіна, завідуюча організаційно- методичним та інформаційно- бібліографічним відділом РЦБС     Тел.: (05161) 4 -23- 70

 

 

«Добрий день, книжковий Тижню!»

   В Україні щорічно в березні проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році. У теперішній час свято набуває особливого значення – допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання.

Урочисто стартував Всеукраїнський Тиждень дитячого читання у Первомайській районній бібліотеці для дітей. Бібліотекарі районної дитячої та Чаусівської-1 бібліотеки завітали до учнів Чаусівського  НВК1.

 

   Свято «Добрий день, книжковий Тижню!»  видалося цікавим та насиченим. Юні читачі дізналися, якою була книга раніше, який шлях вона подолала від найдавніших часів до сьогодення. Діти із задоволенням приймали участь у різноманітних вікторинах, конкурсах, іграх. Читали вірші учні четвертого класу.  Діти перетворювались на акторів: Буратіно,Незнайко. Допомагали їм і дорослі: баба Яга -  І.Кравчук., Королева книга – Т. Андрущак.

 

Сценку про хлопчика, який не вмів поводитися з книгами зіграли -  А. Андрущак та М.Смуток.

Переможці вікторин та конкурсів нагороджені подарунками – книгами.

А попереду ще багато цікавинок Тижня:

- майстер клас «Щоб книга довше жила» 

- посвята в читачі першокласників « Книги – це класно! Читати – це круто!»,

- голосні читання книги  Юхима Петровича Чеповецького  «Веселі пригоди Мицика і Кицика»

 - бібліо-флеш  «Цікаві новинки в дитячу торбинку».

Отже, Всеукраїнський Тиждень дитячого читання в районі розпочався, тож чекаємо на вас, адже зустріч з Книгою завжди цікава, захоплююча і неповторна.

Дякуємо директору Н.С. Солонар та колективу Чаусівської НВК №1 за співпрацю.

 

 

Заступник директора по роботі з дітьми Г. Горицина.

 Обласний огляд «Материнська пісня»

 

Шостого квітня відбувся обласний огляд «Материнська пісня», участь у якому взяли понад 50 аматорських вокальних, фольклорних колективів, хорових груп та окремих виконавців з усієї Миколаївщини. Які представили свою творчість, талант, індивідуальність у трьох номінаціях: вокально-музичні композиції з елементами театралізації; інсценізовані та театралізовані пісні; віночки пісень з елементами театралізації.

 

Первомайський район представили два колективи – це народний вокальний ансамбль «Степовичка» Первомайського районного будинку культури (керівник Марія Мушинська), які показали чудову програму та вже вкотре отримали призове I-е місце в  номінації  «Вокально-музична композиція з елементами театралізації» та вокальний ансамбль «Степківчанка» Степківського сільського клубу (керівник Наталія Ларкіна), які вперше приймали участь в огляді та отримали «Диплом» дипломанта.

 

 

 День інформації  «Нехай Земля квітує всюди - планету збережімо,  люди!»

         

Сьогодні досить гострою є проблема екологічного просвітництва. Тому тема захисту навколишнього середовища завжди знаходиться у полі зору бібліотечних працівників, які спільно з екологами виховують у населення бережливе ставлення до природи. Не стоять осторонь щодо формування екологічної культури населення, особливо молоді,  й бібліотеки Первомайської РЦБС.

У рамках заходів до Дня довкілля, фахівці  Первомайської районної бібліотеки, Мигіївської бібліотеки-філії, разом з працівниками заповідника «Бузький Гард»: Н. Корой, начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду, С. Легкий, начальника відділу науки та екоосвіти,  для студентів Мигіївського коледжу Миколаївського НАУ,  провели  День інформації  «Нехай Земля квітує всюди - планету збережімо,  люди!». В програмі заходу: виступ С. Швець, провідного бібліографа РЦБС з інформ-повідомленням «Обіймемо Землю красою й любов'ю»; перегляд  відео «Крик Планети»; огляд книжкових, газетних матеріалів з  викладки «Збережемо нашу планету» провела О.Білоус, завідуюча Мигіївською бібліотекою-філією; відео-презентації заповідника «Бузький Гард» представила Н. Корой, начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду. Т. Кузнецова, заступник директора з навчальної роботи та студенти II курсу «Агрономія» розповіли про проведену роботу в рамках акції «Чисте довкілля», студенти і викладачі   висаджували дерева та кущі, прибирали територію.

 Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І  ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватися її  красою - мало. Ввійти в природу другом, бути її добрим господарем – закликають  заходи, проведені в бібліотеках району.

 

 

 

«ПРО МУЖНІСТЬ, ГЕРОЇЗМ ТА ПЕРЕМОГУ»

         

     Друга Світова війна… Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили  героїзм, стійкість, мужність,  вистояли і перемогли.

    Напередодні свята, бібліотекар Чаусівська 2 бібліотеки,  Біляєва В.М.  організувала разом з працівниками сільської ради, клубу, ветеранської організації, для своїх односельців   патріотичну годину «Йде травень крізь хвилини, дні, роки, несе нащадкам спогади свої», за участю дітей та внуків учасників тієї війни.

     Бібліотекар розповіла про героїчні подвиги воїнів-земляків. Діти та внуки учасників боїв поділилися спогадами про своїх батьків та славетних дідів… Кожен з нас береже в душі щиру гордість за рідних, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у священній війні, хто віддав своє життя в ім’я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів. Ми схиляємось перед доблесними фронтовиками і працівниками тилу за величезний внесок у Велику Перемогу та вшановуємо тих, хто сьогодні боронить незалежність України в ООС.