Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Новини

Шлях до імплементації Мінських домовленостей пролягає через розгортання повноцінної миротворчої операції ООН на окупованій частині Донбасу – Президент

13/04/2018

 Президент Петро Порошенко на відкритті 11-го Київського Безпекового Форуму назвав збереження логіки Мінського процесу та допомогу у наданні оборонної летальної зброї серед основних шляхів до перемоги України у війні з російським агресором.

Глава держави подякував США, Канаді, Великій Британії, Литві та іншим країнам за лідерство у питанні надання зброї. «До нас ще навіть не надійшла зброя, а російські танкісти відмовляються виводити свої танки, почувши, що ця зброя може бути у нас на озброєнні», - зауважив Президент, додавши, що це також рятує життя українських воїнів та цивільних.

Він наголосив, що допомога з боку міжнародних партнерів є потужним стримуючим фактором для Росії, і висловив впевненість, що вона має бути розширена.

«Хоча Росія і виступає стороною цих (Мінських – ред.) домовленостей, вона постійно чинить опір цьому процесу. І пояснення є дуже просте: коли я вів переговори про мінський план, я стовідсотково мав на увазі план встановлення миру. Натомість, російська сторона не хоче миру і ніколи не вірила в нього. Не вірила в те, що Мінськ зможе спрацювати», - наголосив Глава держави.

Президент підкреслив: «Дуже важливо для всіх зрозуміти, що шлях до імплементації Мінських домовленостей зараз пролягає через розгортання справжньої повноцінної миротворчої операції ООН, відповідно до рішення Ради безпеки ООН, розгортання на окупованому Донбасі». За його словами, ця миротворча місія має охопити всю окуповану територію, включаючи тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

«Я не маю жодного сумніву, що щойно ми встановимо контроль над кордоном, мир негайно повернеться на цю землю за лічені тижні. І саме цього боїться Росія», - зауважив Президент.

Всі новини →