Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Новини

Стартував ще один проект, який допомагатиме сформувати оптимальну модель районного рівня в Україні

12/08/2019

 В Україна розпочав роботу проект зі сприяння реформуванню субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою, що реалізовується Центром політико-правових реформ за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Проект допомагатиме підготувати пропозицій з формування оптимальної моделі адміністративно-територіального устрою районного рівня в кожній області України.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода за результатами семінару-практикуму з питань організації проведення моделювання удосконалення адміністративно-територіального устрою районного рівня в областях України.

«Беззаперечним позитивом є підтримка з боку Посольства Великої Британії в Україні таких складних реформ в нашій державі, якою є адміністративно-територіальна реформа. У нас спільна і єдина мета – сформувати раціональний територіальний устрій країни та ефективну систему влади для забезпечення збалансованого економічного розвитку усіх територій, надання якісних та доступних послуг громадянам. І в цьому контексті необхідно здійснювати якомога ширу інформаційно-роз’яснювальну, консультативну роботу з громадянами та політичними елітами на місцях. З центру не завжди видно усі фактори, передумови та переваги того чи іншого формату моделі адміністративно-територіального устрою будь-якої області. Тому проведення циклу круглих столів з обговорення зазначеної тематики в кожній області, пошук та підготовка найбільш узгоджених з місцевими експертами, громадськістю  пропозицій щодо майбутнього субрегіонального устрою – правильний шлях для успішної реалізації подальшого етапу цієї реформи. Важливо також роботу в рамках цього проекту синхронізувати з діяльністю відповідних регіональних робочих груп, створених при облдержадміністраціях. Адже тільки з підтримкою з місць ми зможемо рухатися далі», - сказав В’ячеслав Негода

Нагадаємо, з липня 2019 року в Україні працює також Проект «Моделювання адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні у Волинській, Одеській, Полтавській, Чернівецькій та Київській областях». Ініціатива впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Раніше УАРОР провела моделювання та напрацювала законопроекти зі встановлення та зміни меж районів Донеччини, Луганщини, Тернопільщини та Харківщини.

Всі новини →