Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Новини

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 16 вересня

16/09/2020

 За минулу добу:

- захворіло 2 958 осіб, з них 231 дитина та 149 медпрацівників;

- госпіталізовано 504 особи;

- 76 летальних випадків;

- одужало 1 514 осіб.

 

Загалом за добу здійснено 51 590 тестувань, у тому числі 27 794 дослідження методом ПЛР, а також 23 796 — методом ІФА.

 

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Тернопільській (380), Одеській (284), Харківській (272, у т.ч. м. Харків - 190), Львівській (187), Івано-Франківській (167) областях та у місті Києві (356).

 

За минулу добу в Україні встановлено антирекорд кількості летальних випадків. При цьому одужала найбільша кількість пацієнтів за весь час пандемії.

 

Понад 90% померлих від коронавірусної інфекції - це люди, що належать до груп ризику: старші за 60 років та мають супутні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинні, а також хронічні захворювання нирок та легень).

 

Наразі в Україні введено 28 567 лікарняних ліжок для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 у понад 300 лікарнях. На сьогодні до медзакладів госпіталізовано близько 12 700 осіб і з підтвердженим діагнозом, і підозрою на коронавірусну інфекцію. При цьому у лікарнях із підтвердженим діагнозом знаходяться 8 200 пацієнтів.

 

МОЗ ініціювало з наступного року підвищення тарифу на екстрену медичну допомогу з теперішніх 164 грн на людину до 412 грн на людину. Значним складником запропонованого тарифу є заробітна плата працівників ЕМД та забезпечення лікарськими засобами. За розрахунками міністерства, зарплата лікаря екстреної медичної допомоги повинна становити 21-22 тисяч гривень, водія ЕМД - 12 тисяч гривень. Такий рівень оплати праці дозволить зупинити відтік кадрів.

 

З іншого боку, МОЗ планує з наступного року встановити критерії якості надання екстреної медичної допомоги. Серед них: час доїзду автомобіля ЕМД до пацієнта та маршрутизація. При цьому встановлення індикаторів якості та підвищення зарплати медикам повинно бути одномоментним.

 

Україна повністю забезпечена ПЛР-системами та реагентами до них для проведення тестування на COVID-19. При цьому їх запаси також розраховані на збільшення потужності вітчизняних лабораторій. Закупівля нового діагностичного обладнання, яку МОЗ розпочало в квітні, продовжується і сьогодні.

 

Утилізація використаних масок здійснюється шляхом їх збирання у спеціально виділені для цього контейнери, виготовлені з матеріалу, що підлягає дезобробці. Утилізацію використаних масок здійснюють спеціалізовані організації, які мають відповідну ліцензію.

 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Всі новини →