Головна | Новини | Робота депутата Верховної Ради України | СТРАТЕГІЧНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ | ОГОЛОШЕННЯ |
Сімейний патронат: робота для батьків
Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.
Якщо ви — родина із досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, не байдужі до малюків, які опинились у складних життєвих обставинах або тимчасово залишились без батьківського піклування, пропонуємо цікаву роботу — сімейний патронат.
1. Що таке патронат?
Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту або місцевої ради. Важливим стимулюючим чинником є те, що патронатному вихователю виплачують заробітну плату та зараховують трудовий стаж. Особа, яка є патронатним вихователем не може в цей період офіційно бути влаштованою на іншу роботу.
2. Яка мета патронату над дитиною?
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її.
3. Що це дасть для дитини?
Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.
4. Хто такий патронатний вихователь?
Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.
5. Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили у складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
6. Який термін перебування дитини в патронаті?
Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
7. Хто може стати патронатним вихователем?
Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей;
мають житло (власне, орендоване чи на правах користування); не мають судимості; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
8. Які обов’язки патронатних вихователів?
– нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;
– дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім’ї;
– дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Про більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися, звернувшись до Первомайського районного центру соціальних служб для сім‛ї, дітей та молоді за адресою: Первомайська районна адміністрація , кабінет № 50, тел. 5-41-83.
Олена Зятковська, начальник відділу
соціальної роботи ПРЦСССДМ
Привітання з Днем молоді!
Вперше Міжнародний день молоді святкувався 12 серпня 2000 року. Мета свята — нагадати про роль молодих людей у розвитку і побудові світу.
День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею.
Молодість – неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає в самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це та пора, коли маленька перемога стає запорукою життєвого успіху. Це безцінний дар. Його треба приймати з вдячністю, намагатися використати всі переваги цієї прекрасної миті життя.
Будьте активними, здобувайте знання, наполегливо працюйте над собою, будуйте великі плани на майбутнє. Сучасні й освічені, ви – творці сьогодення та майбутнього. Ваші енергія і завзяття, оптимізм і наполегливість знаходять втілення в бізнесі, політиці, у науці та на виробництві, у спорті та мистецтві.
Тому з нагоди свята бажаю всім творчої енергії, незалежних думок і сил, щоб втілити в життя все, до чого прагне ваш розум, душа та тіло. Твердо знайте: молодість – не вік, молодість – це стан душі. Залишайтеся молодими, любіть життя! Прагніть до нових перемог і звершень. Зі святом!
Колектив Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
24 червня 2020 року голова Первомайської районної державної адміністрації Сергій САКОВСЬКИЙ провів зустріч з експертом офісу уповноваженого Президента України з прав дитини Павлом ШУЛЬГОЮ, де обговорили проблемні питання та пропозицій до змін у законодавстві України, вирішення яких дасть можливість зменшити кількість дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в закладах інституційного догляду, а також допоможуть в вдосконалити процес встановлення опіки, піклування, функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
01 червня директором Первомайського центру соціальних служб для сім‛ї, дітей та молоді, начальником відділу соціальної роботи ПРЦСССДМ, начальником служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації, старшим інспектором «Ювінальної провенції» привітали дітей Первомайського центру соціально – психологічної реабілітації дітей з Міжнародним днем захисту дітей.
Привітали діток зі святом, адже вони потребують захисту та підтримки! Це відмінний привід порадувати малечу подарунками та побажати міцного здоров’я та нових здобутків у навчанні, щоденно відчувати поруч із собою доброзичливих та щирих рідних і близьких дорослих людей, які допоможуть, підтримають і захистять.
Начальник соціальної роботи ПРЦСССДМ
Олена Зятковська
ВЗАЄМОДІЯ ТА ПАРТНЕРСТВО
29.05.2020 р. в приміщенні Первомайського МРВ філії ДУ «Центру пробації» було проведено робочу зустріч Первомайського районного центру соціальних служб для сім‛ї, дітей та молоді спільно з Первомайським МРВ філії ДУ «Центром пробації» в Миколаївській області щодо налагодження роботи та плідної співпраці між суб‛єктами соціальної роботи. Були розглянуті питання важливі для здійснення оцінки потреб і надання соціальних послуг відповідно до повноважень, необхідних для соціальної підтримки засуджених осіб, що є головним кроком профілактики виникнення нових правопорушень.
Саме для налагодження плідної співпраці у сфері надання соціальних послуг клієнтам «Центру пробації» було визначено основні аспекти діяльності, вироблено алгоритм спільних дій та координації з метою задоволення криміногенних потреб осіб, які перебувають у конфлікті із законом. На зустрічі сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю, а також Первомайський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надав інформаційні буклети для розповсюдження на різні теми: «Здоровий спосіб життя», «Профілактика наркоманії», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Стоп домашньому насильству».
Учасниками робочої наради було вирішено продовжити тісну співпрацю, а також надану інформацію взяти до відома та врахувати в подальшій роботі. Важливим та цінним в обговорені було те, що представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та «Центру пробації» працювали разом, шукали шляхи розвитку та плануючи, які кроки можемо вжити вже зараз. Дякуємо за співпрацю у роботі, цікаві та активні дискусії, нові ідеї та пропозиції.
Директор Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Тетяна Осадча
Вітання з нагоди Міжнародного дня захисту дітей!
Дорогі діти! Шановні батьки!
Щиро вітаємо Вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей!
Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті - решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.
Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє Первомайського району і всієї України. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.
Тому наше основне завдання – виховати своїх дітей розумними, порядними, добрими, з щедрою та гармонійною душею, впевненими в собі. А ще – прищепити їм палку любов до знань, рідної Батьківщини, мови та культури.
Любі діти! Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяє зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Ви – наше майбутнє, майбутнє нашої держави, нашої Планети. Тому зичимо Вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.
Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!
Начальник відділу соціальної роботи
ПРЦСССДМ
Олена Зятковська
БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Діти радіють відпочинку від шкільної науки і шукають нових розваг, але ті не завжди є безпечними.
Отож, нагадуємо основні правила безпеки:
Вдома
Порада : Дайте дитині якесь завдання. Наприклад, прочитати певну кількість сторінок книги, виконати посильну для неї (і безпечну!) роботу по дому. Це для того, щоб було менше часу на пустощі. Повернувшись, перевірте і похваліть. Контроль — найвищий ступінь довіри.