Головна Новини Робота депутата Верховної Ради України СТРАТЕГІЧНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ОГОЛОШЕННЯ

 

Сімейний патронат: робота для батьків

 

 

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Якщо ви — родина із досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, не байдужі до малюків, які опинились у складних життєвих обставинах або тимчасово залишились без батьківського піклування, пропонуємо цікаву роботу — сімейний  патронат.

1. Що таке патронат?
Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту або місцевої ради. Важливим стимулюючим чинником є те, що патронатному вихователю виплачують заробітну плату та зараховують трудовий стаж. Особа, яка є патронатним вихователем не може в цей період офіційно бути влаштованою на іншу роботу.

2. Яка мета патронату над дитиною?
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення  здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її.

3. Що це дасть для дитини?
Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.
4. Хто такий патронатний вихователь?
Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.
5. Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили у складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
6. Який термін перебування дитини в патронаті?
Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя  визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
7. Хто може стати патронатним вихователем?
Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей;
мають житло (власне, орендоване чи на правах користування); не мають судимості; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
8. Які обов’язки патронатних вихователів?
– нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;
– дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім’ї;
– дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Про більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися, звернувшись до Первомайського районного центру соціальних служб для сім‛ї, дітей та молоді за адресою: Первомайська районна адміністрація , кабінет № 50, тел. 5-41-83.

Олена Зятковська, начальник відділу

соціальної роботи ПРЦСССДМ

 

 

Привітання з Днем молоді!

 

 

         Вперше Міжнародний день молоді святкувався 12 серпня 2000 року. Мета свята — нагадати про роль молодих людей у розвитку і побудові світу.

          День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею.

       Молодість –  неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає в самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це та пора, коли маленька перемога стає запорукою життєвого успіху. Це безцінний дар. Його треба приймати з вдячністю, намагатися використати всі переваги цієї прекрасної миті життя.

      Будьте активними, здобувайте знання, наполегливо працюйте над собою, будуйте великі плани на майбутнє. Сучасні й освічені, ви – творці сьогодення та майбутнього. Ваші енергія і завзяття, оптимізм і наполегливість знаходять втілення в бізнесі, політиці, у науці та на виробництві, у спорті та мистецтві.

       Тому з нагоди свята бажаю всім творчої енергії, незалежних думок і сил, щоб втілити в життя все, до чого прагне ваш розум, душа та тіло. Твердо знайте: молодість – не вік, молодість – це стан душі. Залишайтеся молодими, любіть життя! Прагніть до нових перемог і звершень. Зі святом!

 

Колектив Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 

Робоча зустріч голови Первомайської райдержадміністрації Сергія САКОВСЬКОГО

 

  24 червня 2020 року голова  Первомайської районної державної адміністрації Сергій САКОВСЬКИЙ провів зустріч з експертом офісу уповноваженого Президента України з прав дитини Павлом ШУЛЬГОЮ, де обговорили проблемні питання та пропозицій до змін у законодавстві України, вирішення яких дасть можливість зменшити кількість дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в закладах інституційного догляду, а також допоможуть в вдосконалити процес встановлення опіки, піклування, функціонування прийомних  сімей  та дитячих будинків сімейного типу.

 

До Міжнародного дня захисту дітей

01 червня директором  Первомайського центру соціальних служб для сім‛ї, дітей та молоді, начальником відділу соціальної роботи ПРЦСССДМ, начальником  служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації, старшим інспектором «Ювінальної  провенції» привітали  дітей Первомайського центру соціально – психологічної реабілітації дітей  з Міжнародним днем захисту дітей.

Привітали  діток зі святом, адже вони потребують захисту та підтримки! Це відмінний привід порадувати малечу  подарунками та побажати  міцного здоров’я та нових здобутків у навчанні, щоденно відчувати поруч із собою доброзичливих та щирих рідних і близьких дорослих  людей, які допоможуть, підтримають і захистять.

 

 

Начальник соціальної роботи  ПРЦСССДМ

Олена  Зятковська

 ВЗАЄМОДІЯ ТА ПАРТНЕРСТВО

 

29.05.2020 р. в приміщенні Первомайського МРВ філії ДУ «Центру  пробації» було   проведено  робочу зустріч   Первомайського  районного центру соціальних служб для сім‛ї, дітей та молоді  спільно з Первомайським МРВ філії ДУ «Центром  пробації» в Миколаївській області  щодо налагодження роботи та плідної співпраці між суб‛єктами соціальної роботи.       Були  розглянуті питання важливі для здійснення  оцінки потреб і надання соціальних послуг відповідно до повноважень,   необхідних  для соціальної підтримки засуджених осіб, що є головним кроком профілактики виникнення нових правопорушень.

Саме для налагодження плідної співпраці у сфері надання соціальних  послуг клієнтам  «Центру пробації» було визначено основні аспекти діяльності, вироблено алгоритм спільних дій та координації з метою задоволення криміногенних  потреб осіб, які перебувають  у конфлікті із законом. На зустрічі сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю, а також Первомайський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надав інформаційні буклети для розповсюдження на різні теми: «Здоровий спосіб життя», «Профілактика наркоманії», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Стоп домашньому насильству».

Учасниками  робочої наради було вирішено продовжити тісну співпрацю, а також надану інформацію взяти до  відома та врахувати в подальшій роботі. Важливим та цінним в обговорені було те, що представники  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та «Центру пробації» працювали разом, шукали шляхи розвитку та плануючи, які кроки можемо вжити вже зараз. Дякуємо за співпрацю у роботі, цікаві та активні дискусії, нові ідеї та пропозиції.

 

Директор Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Тетяна Осадча

 Вітання з нагоди Міжнародного дня захисту дітей!

Дорогі діти! Шановні батьки!

Щиро вітаємо  Вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей!

        

Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті - решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.

         Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє Первомайського району і всієї України. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

         Тому наше основне завдання – виховати своїх дітей розумними, порядними, добрими, з щедрою та гармонійною душею, впевненими в собі. А ще – прищепити їм палку любов до знань, рідної Батьківщини, мови та культури.

         Любі діти! Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяє зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Ви – наше майбутнє, майбутнє нашої держави, нашої Планети. Тому зичимо Вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.

         Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!

 

Начальник відділу соціальної роботи  

                                 ПРЦСССДМ

Олена Зятковська

 

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Діти радіють відпочинку від шкільної науки і шукають нових розваг, але ті не завжди є безпечними.

Отож, нагадуємо основні правила безпеки:

Вдома

  • Дітей, які ще не вміють самостійно вирішувати проблеми, залишати самих вдома категорично не можна!
  • Дитина повинна знати, яку небезпеку приховує у собі вогонь. Проте на всяк випадок заховайте від малечі сірники та запальнички.
  • Слід бути впевненим, що електромережа вдома — справна. Користуватися певними побутовими приладами дітям не можна, наприклад, включати праску, обігрівач, газову чи електроплиту.
  • Напускати повну ванну води теж не можна. Так, діти можуть і до такого “додуматися”.
  • Культуру безпечної поведінки дітям потрібно демонструвати на власному прикладі — бути обережним у поводжені з вогнем, газом, водою.
  • Розкажіть дітям, що якщо виникла пожежа, про це терміново слід повідомити дорослих і рятувальників за номером “101”.
  • Взагалі дитина повинна добре знати, як діяти в будь-якій екстремальній ситуації.

Порада : Дайте дитині якесь завдання. Наприклад, прочитати певну кількість сторінок книги, виконати посильну для неї (і безпечну!) роботу по дому. Це для того, щоб було менше часу на пустощі. Повернувшись, перевірте і похваліть. Контроль — найвищий ступінь довіри.

Дотримання правил електробезпеки:


- вимикаючи електроприлади, не можна витягувати вилку з розетки за шнур;
- до всіх побутових приладів не можна торкатися мокрими руками;
- несправними електроприладами користуватися не можна. Ознаки несправності: іскри, перегрівання розеток і вилок, специфічний запах ізоляції, що плавиться.

Дорослі застережіть дітей: не можна відкривати двері незнайомим людям, як і говорити, що вдома немає дорослих. У батьків повинні бути ключі від будинку чи квартири.

На вулиці

  • Йдете в магазин, заходити в розважальний центр, покажіть дитині шлях евакуації на випадок пожежі.
  • Нагадайте, що малолітнім дітям не можна самостійно йти купатися на ставок, озеро чи річку, бродити болотистою місцевістю та лазити по покинутих будівлях. Тож нагадування не буде зайвим.

Проводимо бесіду щодо дотримання правил дорожнього руху:
- ходити тільки по тротуарі
;

- переходи дорогу, не поспішаючи. Не робити цього навскіс, особливо на перехрестях;
- переходити дорогу можна тільки по зебрі чи там, де є світлофор;
- перед тим, як переходити дорогу, потрібно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини вулиці, зупинитися і подивитися праворуч. Ніколи не нехтувати цим правилом, вважаючи, що достатньо йти по зебрі чи на зелене світло світлофора;
- не встигли перейти вулицю на зелене світло, а рух транспорту почався? Зупинися на середині вулиці і зачекай, доки рух припиниться;
- якщо немає тротуару, слід йти по лівому боці дороги — назустріч транспорту, що рухається.

Проводимо бесіду про вибухонебезпечні предмети:
- до жодних підозрілих металевих предметів не можна торкатися, піднімати, перекладати їх, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти чи розбирати;
-
забороняється використовувати їх як металобрухт;
- поблизу вибухонебезпечних предметів не можна палити та розводити відкритий вогонь. Все це може призвести до нещасного смертельного випадку;
- про вибухонебезпечні предмети слід негайно повідомити рятувальників,
поліцейських або будь-кого з дорослих.

 

 

Начальник відділу соціальної роботи  

                                 ПРЦСССДМ

Олена ЗЯТКОВСЬКА

 

 

 

    Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття

         Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. Згідно з ВООЗ, існує чотири основні чинники, які більшою чи меншою мірою визначають стан здоров’я: спосіб та умови життя (50–55%), екологічна обстановка навколишнього середовища (20–25%), спадковість (15–20%) і рівень медичного обслуговування (7–15%).

Зауважте, спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров’я. Про те ж говорить статистика основних причин смертності в світі: вирішальний фактор у розвитку тієї чи іншої хвороби припадає на спосіб життя людини. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

         Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

Щоб допомогти собі в цьому, визначимо основні елементи здорового способу життя:

1. Правильне,
збалансоване харчування — достатня кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, амінокислот, мікро- та макроелементів.

Деякі люди вважають, що вживаючи в їжу тільки натуральні продукти, організм буде відчувати нестачу корисних речовин, і йому потрібна «підкормка» у вигляді біодобавок і вітамінів. Однак чи зможуть штучні добавки замінити натуральні продукти, до яких за своєю природою схильний організм? Найімовірніше, ні.
         Правильне, збалансоване харчування — основа здорового способу життя.

Натуральна їжа — джерело енергії, необхідної нам для життя. Щоб правильний раціон поліпшив стан здоров’я, він повинен відповідати певним правилам:

— їжа має бути збалансованою та різноманітною;

— їжте більше овочів, злакових, фруктів;

— замініть тваринні жири рибою;

— вживайте молочні продукти низької жирності;

— відмовтеся від солі, цукру, а також продуктів, що містять добавки;

— щодня з’їдайте один зубок часнику;

— почніть ранок зі склянки чистої води, випитої натщесерце;

— не пропускайте прийоми їжі, особливо, сніданок.

Натуральна їжа — джерело енергії, необхідної нам для життя.

2. Достатня рухова активність — одна з проблем сучасної цивілізації. Ходьбу пішки замінили поїздки в транспорті, активний відпочинок — перегляд телевізійних передач.
Достатня рухова активність — важлива складова здорового способу життя.

Зарядка або гімнастика, цігун або йога, тривалі піші прогулянки допоможуть вам залишатися у формі й без зусиль подолати гіподинамію. Навіть найзвичайнісінька робота в саду чи прибирання в будинку збільшують рухову активність.

Рухова активність зміцнює м’язи, за рахунок чого зменшується навантаження на суглоби, попереджає остеопороз, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, допомагає впоратися з зайвою вагою, стресом і депресією.

3. Сон — важлива складова здорового способу життя. Згідно зі східною медициною, найбільш сприятливий час для сну — з 22 години до 6 години ранку. В цей час відбувається очищення крові та перерозподіл енергії. Для здорового повноцінного сну відмовтеся від напоїв, що містять кофеїн або, принаймні, не вживайте їх у другій половині дня.
         Здоровий повноцінний сон як наслідок здорового способу життя.

4. Медитація — одна з найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є одією з основ здорового способу життя кожного з нас. Регулярні практики медитації знижують рівні стресу, депресії, занепокоєння, а також фобій і страхів. Поряд із духовними перетвореннями, практика медитації стабілізує рівень кров’яного тиску, знижує частоти серцебиття та дихання, покращує імунітет, додає бадьорості та енергії.
Медитація — одна із найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є однією з основ здорового способу життя.

5. Внутрішня гармонія. Наше здоров’я й здоровий спосіб життя в цілому починаються з правильного внутрішнього настрою. Хвороби тіла є наслідками хвороб розуму — про це знали всі стародавні лікарі. На Сході кажуть, що причиною всіх хвороб є три отрути людської свідомості: гнів, незнання та пристрасть. Ці три отрути викликають дисбаланс в організмі, що й призводить до хвороб.

Відсутність внутрішньої гармонії й є першоджерелом виникнення хвороб. Подолати це можна шляхом духовного самовдосконалення: людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу, в неї всі елементи правильно взаємодіють між собою.      
         Людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу.

Як досягти цього?

— живіть в злагоді з собою;

— вчіться радіти життю;

— менше хвилюйтеся, а більше смійтеся;

— вчіться долати стрес. Пам’ятайте: джерело стресу — не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій;

— медитуйте;

— дотримуйтеся режиму дня;

— будьте більш терплячими до інших;

— відмовтеся від куріння, алкоголю та нездорової їжі.
6. Правильне мислення та правильні вчинки. Пам’ятайте: думки матеріальні. Наш стан, здоров’я, люди та події в житті — результат нашого
мислення. В буддизмі кажуть: «Наша свідомість — це все. Ви стаєте тим, про що думаєте. Не ворог або недоброзичливець, а саме свідомість людини заманює його на криву доріжку». Думки визначають поведінку та вчинки, а їхній результат формує світосприйняття.

Змінити своє мислення, заповнити свій мозок «правильними» думками та чистими намірами — це також важливий крок на шляху до здорового способу життя.

Будьте здорові!

Директор  районного центру

Тетяна ОСАДЧА

 Сімейний патронат: робота для батьків

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Якщо ви — родина із досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, не байдужі до малюків, які опинились у складних життєвих обставинах або тимчасово залишились без батьківського піклування, пропонуємо цікаву роботу — сімейний  патронат.

1. Що таке патронат?
Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту або місцевої ради. Важливим стимулюючим чинником є те, що патронатному вихователю виплачують заробітну плату та зараховують трудовий стаж. Особа, яка є патронатним вихователем не може в цей період офіційно бути влаштованою на іншу роботу.

2. Яка мета патронату над дитиною?
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення  здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її.

3. Що це дасть для дитини?
Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.
4. Хто такий патронатний вихователь?
Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.
5. Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили у складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
6. Який термін перебування дитини в патронаті?
Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя  визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
7. Хто може стати патронатним вихователем?
Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей;
мають житло (власне, орендоване чи на правах користування); не мають судимості; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
8. Які обов’язки патронатних вихователів?
– нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;
– дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім’ї;
– дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Про більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися, звернувшись до Первомайського районного центру соціальних служб для сім‛ї, дітей та молоді за адресою: Первомайська районна адміністрація , кабінет № 50, тел. 5-41-83.

Олена Зятковська, начальник відділу

соціальної роботи ПРЦСССДМ

 Сімейні форми виховання – підтримка дітей, які потребують  допомоги

       Зараз в Україні  йде активна пропаганда того, що на зміну  інтернатним закладам для дітей, притулкам, центрам соціально - психологічної реабілітації дітей має розвиватися мережа сімейних форм виховання дітей прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, послуги  сімей патронатних вихователів, послуга наставництва.

       Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Порядок створення дитячих будинків сімейного типу та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року "Про затвердження Положення про прийомну сім’ю".

Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІУ рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Влаштування дітей у прийомну сім’ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з прийомної сім’ї. У разі досягнення пенсійного віку одним з прийомних батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків. В окремих випадках за згодою сторін прийомна сім’я може функціонувати і після досягнення прийомними батьками пенсійного віку, але не більше ніж протягом п’яти років.

Після утворення прийомної сім’ї постійно здійснюється її соціальне супроводження працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

        Дитячий будинок сімейного типу    окрема сім’я,  що створюється  за  бажанням  подружжя  або  окремої  особи,  яка  не перебуває  у шлюбі,  які беруть на виховання та спільне проживання не менш  як  5  дітей-сиріт  і  дітей,  позбавлених  батьківського піклування. Вихованці перебувають  у  дитячому  будинку сімейного типу до досягнення 18-річного  віку,  а  в  разі  продовження  навчання  у професійно-технічному,  вищому   навчальному  закладі  I-IV  рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Загальна кількість  дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. На кожну дитину сироту  держава виділяє кошти та окремо плату батькам - вихователям.

            Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї, за плату надає послуги з тимчасового (від 1  до 6 місяців) догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму приміщенні. Слід зазначити, що патронатному вихователю, під час здійснення догляду за дитиною зараховується педагогічний стаж.

        Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Варто зазначити, що наставник – це не спонсор і не опікун/усиновитель, це дорослий значимий друг у житті дитини, який проводить з нею час та допомагає розвинути таланти.

        Тож, якщо ви зараз перебуваєте у пошуку роботи, маєте досвід виховання власних дітей, та бажаєте допомогти тим дітям які цього потребують, звертайтеся до Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за додатковою інформацією стосовно здійснення патронату над дитиною.

Якщо вас зацікавили інші форми сімейного виховання, про які згадується в даній статті, спеціалісти центру  нададуть вам вичерпну інформацію за адресою м. Первомайськ  вул. Чкалова 12, або за тел. (05161) 5-41-83.

 

 Попередження насилля в сім'ях, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів, піклувальників

         Насильство в сім’ї в його різних формах набуло таких масштабів і глибини, які загрожують безпеці суспільства і особи.

         Зрозуміло, що насильство в сім’ї – явище не специфічно українське, а універсальне, загальне. У різних формах і проявах воно існує в усіх без виключення країнах, незалежно від їх суспільного і державного устрою. Жорстоке поводження з дітьми у сім’ях – не така вже й рідкість. Часто плутаючи методи виховання із звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, діти не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними навіть не намагаються захиститись. До того ж в українському суспільстві «не прийнято» говорити про такі речі. На жаль, часто ми стикаємося з тим, як один із батьків мовчки спостерігає за знущаннями над своєю дитиною з боку свого чоловіка чи дружини. Більшість із тих вважає, що це їхні родинні справи, і ті хто не повинен втручатися у «процес виховання».

          Хочу зазначити, що не лише побиття або знущання можна назвати жорстоким ставленням. Сюди також можна включити і емоційне насильство, батьківську неувагу, небезпечну для розвитку дитини поведінку батьків.

 

Міністерство соціальної політики України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань сім’ї та дітей, повідомляє про зростання кількості фактів отримання тілесних ушкоджень дітьми через відсутність догляду за ними, жорстоке поводження з дітьми та недбале ставлення батьків до виконання своїх обов’язків у сім’ях, у тому числі в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу.

На сьогоднішній день в Україні збільшились випадки втеч, зникненнь, самогубств, нещасних випадків з дітьми в результаті недбалого ставлення батьків,  прийомних батьків, батьків, батьків-вихователів до своїх обов’язків.

З метою недопущення таких випадків з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, звертаємось до всіх, хто має відношення до виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування посилити увагу до таких дітей, вирішення їх проблем та запобігання  конфліктів в сім”ях та дитячих колективах, адже відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України, саме вони  зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, поважати дитину, готувати її до самостійного життя.

В разі виникнення нестандартних ситуацій, труднощів у вирішенні конфліктних ситуацій, тощо, звертайтесь до Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Кваліфікованні спеціалісти, які працюють в  центрі, нададуть консультацію чи практичну допомогу у вирішенні поблем. Ми знаходимось за адресою: м.Первомайськ вул. Чкалова, 12, четвертий поверх каб.57.

 


 

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ!

 

В Миколаївській області з липня 2018 року впроваджується проект «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок  та дівчат в Україні», який реалізується Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров»я за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Міністерства соціальної політики України.

З метою  протидії насильству щодо жінок та надання соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, в  районі діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка виявляє і надає екстрену та планову  соціально-психологічну допомогу постраждалим від гендерно-зумовленого та домашнього насильства. До складу мобільної бригади входять 3 надавачі соціальних послуг (2 соціальних працівника та психолог), які надають  соціально-психологічні послуги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах через насильство.

         Мобільна бригада надає соціальні послуги шляхом проведення  фахової консультації за допомогою телефонного зв»язку з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання(перебування) постраждалих осіб у приміщенні пункту стаціонарного прийому вищевказаних осіб, визначеному місцевими органами місцевого самоврядування.

         Для отримання роз»яснення з даного питання  та/або  отримання допомоги звертайтесь до Первомайського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді м.Первомайськ, вул.. Чкалова, 12 каб.50, або телефонами (05161) 5 41 83, 095 807 17 62

 

В рамках роботи мобільної бригади протягом тижня проведені виїзди:

-  3  жовтня, за участю фахівця із соціальної роботи Первомайського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, психологом мобільної бригади надано психологічну допомогу двом жінкам на території  Софіївської сільської ради;

-    4 жовтня  мобільна бригада, за участю ФСР ПРЦСССДМ  діяла на території Кумарівської сільської ради. Психологічна допомогу надана чотирьом особам, які постраждали від домашнього насильства.

 

 

 

 

Директор центру                                                                                           Т. ДЯЦЕНКО

 

 

 

             І Н Ф О Р М А Ц І Я

Первомайський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

Контактні дані:

 

Адреса: вул. Гагаріна, 3, м. Первомайськ, 55200

Телефон: 066-48-85-261

E-mail: mk16_probation@ukr.net

Сторінка в Facebook:

https: //www.facebook.com/probation.Mykolayiv/

Графік роботи:

понеділок - четвер з 8-00 до17-00

п’ятниця: з 8-00 до15-45

обідня перерва:  12-00 - 12-45

вихідний : субота, неділя

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання до суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі ,в адаптації до життя в суспільстві.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v  Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v  Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v  Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років

v  особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

 

                 І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

 

ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ

 

філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Лазарєв Володимир Валерійович, підполковник внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Гагаріна, 3, м. Первомайськ, 55200

тел.: 066-48-85-261

електронна скринька: mk16_probation@ukr.net

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.<

 

ОГОЛОШЕННЯ!

 

Первомайський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді оголошує проведення районного етапу обласного конкурсу «Повір у себе і в тебе повірять інші!» для дітей та молоді з функціональними обмеженнями, який проводиться з 18.03.2019 по 10.04.2019 року.

До участі в конкурсі приймаються творчі роботи, виконані в різних техніках та різними засобами.

         Умови участі  у конкурсі:

Участь у конкурсі творчих робіт можуть брати  діти з інвалідністю від 6 до  17 (повних) років. Роботи можуть виконуватися  в різних техніках та різними засобами. Роботи приймаються  конкурсною комісією до 10.04.19 року.

         Вимоги до  творчих робіт  учасників конкурсу :

1)     у конкурсі беруть участь творчі роботи, виконані в довільній формі;

2)     кожна робота має бути оригінальною;

3)     кожна робота повинна мати свою оригінальну назву;

4)     обов'язково повинні бути наявними відомості про автора  роботи;

         а) повністю вказати  прізвіще та ініціали;

         б) дату та рік ародження;

         в) адресу;

         г) контактний телефон;

         д) діагноз захворювання;

         е) номер посвідчення інваліда;

         ж) назва роботи;

         з) жанр творчості.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12 каб.50 , тел. (05161) 5 - 41 -83

 

Запрошуємо до участі в конкурсі!

 

 

Завершено районний тур конкурсу «Повір у себе, і в тебе повірять інші!»

 

Діти - це наше майбутнє, майбутнє нашої країни. Ми їх любимо, виховуємо, дбаємо про їх здоров'я та майбутнє. Вони всі рівні у своїх правах,  але в силу різних обставин можливості у них різні.

З метою розвитку творчих здібнстей дітей з функціональними обмеженнями, самоствердження та реалізації їх талантів, сприяння їх інтеграції в суспільство, привернення уваги громадськості до проблем дітей та молоді з інвалідністю, з 18.03.2019 р. по 10.04.2019 р. Первомайський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  провів конкурс творчості і талантів дітей з функціональними обмеженнями "Повір у себе, і в тебе повірять інші”.

Конкурс проводився за такими жанрами: образотворче мистецтво та декоративно – прикладне мистецтво (малюнки, поробки, екібани, тощо). На конкурс представлено 10 робіт, поробоки та малюнки. Розглянувши та обговоривши  роботи дітей, конкурсна комісія вирішила:

          Визнати переможцями:

І місце — Дроздовій Анастасії В’ячеславівні учениці Лисогірської ЗОШ І-ІІІ ст. Назва роботи «Марія з дитям».        

ІІ місце -  Соловйову Віталію Олександровичу учню Станіславчицької ЗОШ І-ІІ ст. Назва роботи військовий корабель «На стражі миру».

ІІ місце — Ротар Олександрі Петрівні учениці Підгороднянської ЗОШ І-ІІІст.   Назва роботи «Прийшла весна».

ІІІ місце – Купрію Родіону Миколайовичу учню Лисогірської спеціалізованої загальноосвітньої школи інтернату. Назва роботи «Кухонний набір».

При розгляді робіт конкурсна комісія враховувала якість, акуратність та рівень виконання робіт їх оформлення,  тощо.

   Вітаємо переможців конкурсу!

 

Директор центру                                                                 Т.ОСАДЧА