Первомайський район » Агропромисловий комплекс » Бджільництво
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Бджільництво

  РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо виконання низки норм та інструкцій для убезпечення галузі бджільництва від отруєння бджіл хімікатами
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:19:15
29Kb Скачать скачать
  Закон України Про бджільництво
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:10:36
121Kb Скачать скачать
  Увага! Бережіть бджіл від хімічного токсикозу!
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:10:36
23Kb Скачать скачать
  Закон України Про захист рослин
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:10:36
178Kb Скачать скачать
  Інформація щодо правового регулювання бджільництва.
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 19:19:39
31Kb Скачать скачать
  Рекомендації з МАПУ
Формат: PDF | Добавлен: 01/01/1970 03:00:00
1945Kb Скачать скачать
  Захист бджіл від застосування пестицидів
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:19:45
20Kb Скачать скачать
  Рекомендації щодо запобігання отруєння бджіл пестицидами
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:19:47
450Kb Скачать скачать
  Ветеринарно-санітарні вимоги, обов'язкові для виконання в галузі бджільництва. Алгоритм дій при отруєні бджіл.
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:19:47
370Kb Скачать скачать
  Методичні рекомендації, алгоритм дій з покроковими діями, які рекомендовано використовувати пасічнику в своїй діяльності та пам'ятку щодо профілактики отруєнь медоносних бджіл
Формат: PPT | Добавлен: 24/08/2020 19:19:47
2718Kb Скачать скачать

 

«ЗАПОБІГАННЯ  ОТРУЄННЯ  БДЖІЛ  ПРИ  ЗАСТОСУВАННІ  ПЕСТИЦИДІВ  ТА  АГРОХІМІКАТІВ» 

Звертаємо увагу сільгоспвиробників  та  пасічників Первомайського  району, що у зв'язку  з  обробітком сільськогосподарських  культур  засобами  захисту  рослин  від шкідливих  організмів,  з метою  уникнення випадків  отруєння  та  загибелі  бджіл від застосування  пестицидів  та  агрохімікатів  управління  агропромислового  розвитку Первомайської  райдержадміністрації  в  черговий раз наголошує, що  суб'єктам  господарювання  необхідно  дотримуватись  статті  37  Закону  України  «Про  бджільництво» - фізичні  та юридичні  особи   не  пізніше  ніж  за три  доби до початку  обробки зобов'язані  попередити  про це  пасічників, пасіки  яких  знаходяться на  відстані  до десяти  кілометрів  від  оброблюваних  площ. При цьому повідомляється дата  обробки, назва  препарату,  ступінь і  строк  дії  токсичності  препарату.

Застосовувати  хімічні  засоби захисту  рослин необхідно  згідно з Державними  санітарними  правилами  8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та  застосування  пестицидів в  народному  господарстві:

- всі  роботи  з пестицидами проводити  в  ранкові (до 10.00)  та вечірні  години (з 18.00  до 22.00)  при  мінімальних  повітряних потоках відсутності масового  льоту  бджіл;

- завчасно, але  не  менше  ніж  за три  доби до  початку проведення кожної  хімічної  обробки посівів  будь-яких  сільськогосподарських  культур  сповіщати  власників  пасік, населення про  строки  і  методи  застосування  пестицидів. У  період проведення  робіт  у радіусі 200 метрів  від меж ділянок, повинні  бути  встановлені  попереджувальні  написи.

Відповідно  до статті  21 Закону України «Про захист  рослин» та  статті 38 Закону України «Про  бджільництво»   порушення  законодавства тягне  за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову  або кримінальну  відповідальність.

Відповідальність  за порушення законодавства в галузі  бджільництва несуть  особи, винні  у  неповідомленні (приховуванні)  або  наданні  неправдивої  інформації про виникнення загрози  бджолам при  застосуванні засобів  захисту  рослин, а  також  у порушенні технології вирощування  рослин  сільськогосподарського  призначення, що  призвело до погіршення  умов  у  ареалах  бджіл.

Оскільки господарства повідомляють пасічників  та  населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасік повинні обов’язково зареєструватися в сільській раді, на території якої вони знаходяться і своєчасно інформувати сільські ради, господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

У деяких випадках отруєння бджіл відбувається і при дотриманні правил обробітку, наприклад:

-         оброблювана не квітуча культура знаходиться поруч із квітучими медоносами;

-         знесення пестицидів з обробленої площі на сусідні медоносні угіддя;

-         при споживанні рос із листя або міжвузлів.

Таким чином, правильний вибір пестициду, виконання всіх технічних та санітарних норм має виняткове значення для попередження отруєння бджіл.

Шановні  сільгосптоваровиробники  та  пасічники  Первомайщини,  ми    високо  цінуємо і  з повагою  відносимось  до   Вашої праці та  зацікавлені  в процвітанні галузі  виробництва  продукції  рослинництва  та  бджільництва. Сподіваємось, що робота  кожного  з Вас  пройде  в умовах  дотримання вимог  чинного  законодавства, налагодженої  співпраці, взаємної  поваги та  порозуміння.