Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Антикорупційне законодавство: особливості його застосування

14/04/2014

           Не секрет, що сьогодні корупція стала невід’ємним атрибутом існування українського суспільства та пронизала всі владні рівні нашої держави. Корупція продовжує залишатися  одним із основних чинників, який  реально загрожує  національній безпеці України. Україна визнана однією з найбільш корумпованих країн світу. Головною причиною цього є те, що в державі  не створено ефективної системи  протидії  корупції.             

            На сьогодні неефективність боротьби з корупцією призвела до того, що на міжнародному рівні репутація України є як корумпованої країни. Так, за даними міжнародної організації «TRANSPARENCY INTERNATIONEL »  в списку найкорумпованіших  країн, Україна стоїть на 107 місці серед 159 держав. При цьому, за даними соціологічних опитувань, більшість громадян України вважають, що корупція є загальнодержавною  проблемою. 

            Подолати корупцію можна забезпечивши системний підхід та ефективну організацію діяльності щодо запобігання та протидії корупції можливо за наявності комплексної, науково обґрунтованої концепції. Така концепція може передбачити: політичні заходи, економічні заходи, організаційно-управлінські заходи, соціально-психологічні заходи.           Демократизація, відкритість влади, прозорість та зрозумілість для населення державних рішень, діяльність управлінського апарату, розвиток громадського  суспільства - найважливіші важелі подолання корупції.

             Так, у сфері протидії корупції розроблено Закон  України « Про засади запобігання і протидії корупції »  від 7 квітня 2011 року № 3206, який набув чинності в 2012 року   у  зв’язку  з низкою  змін  та доповнень. Основною метою змін є  узгодження положень Закону присвячених діяльності конкретних державних органів та  служб, що стосуються:

          -  проведення  спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття  посад, пов’язаних  з виконанням  функцій держави або органів місцевого самоврядування;

          - подання державними службовцями декларацій про  майно, доходи, витрати, зобов’язання фінансового характеру;

          -  обмеження для прийняття на роботу ( службу ) до органів державної влади осіб, яких раніше засуджено за вчинення  злочинів або на яких  протягом трьох останніх років накладались адміністративні стягнення за вчинення корупційних правопорушень;

          - звільнення з роботи осіб,  притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення. 

            Особи,  яких  притягнуто  до кримінальної  або адміністративної  відповідальності за корупційні  правопорушення, пов’язані з порушенням обмежень, передбачених  цим Законом  підлягають звільненню з  відповідних посад у триденний строк з дня отримання органом  державної  влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією  копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили, якщо інше не передбачено законом.     

           У Первомайській  райдержадміністрації питанню боротьби з корупцією приділяється велика увага. З даного питання головою райдержадміністрації протягом звітного періоду проведено 4 наради з головами селищної та сільських рад, керівниками управлінь, відділів райдержадміністрації по роз’ясненню чинного законодавства з метою усунення причин та умов, що сприяють вчиненню корупційних діянь та інших  правопорушень, пов’язаних з  корупцією.

   Так,  протягом звітного періоду райдержадміністрацією  спільно з керівництвом правоохоронних органів було здійснено перевірку  дотримання вимог антикорупційного законодавства в 21 сільській та 1 селищній раді та в     структурних підрозділах райдержадміністрації. Аналіз проведених перевірок свідчить про те, що найпоширенішими порушеннями   законодавства є проведення конкурсів на заміщення вакантних посад державних службовців, формування кадрового резерву, присвоєння рангів, встановлення  надбавок, ведення кадрової документації, проходження державної  служби.

             Працюючи в напрямку виконання Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» працівники сектора взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації  постійно надають організаційну допомогу сільським і селищній радам з питань боротьби з корупцією та узагальнюють  практику їхньої роботи. Також, постійно надається консультативно-методична допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та надаються рекомендації щодо запровадження обов’язкового періодичного розгляду на нарадах питання дотримання вимог антикорупційного законодавства. Запропоновано запровадити в практику функціонування бази даних щодо державних службовців, які за рішенням суду притягувались до адміністративної відповідальності за порушення вимог Закону України „Про засади  запобігання і протидії  корупції”. 

              За інформацією Первомайського міськрайонного суду в Миколаївській області протягом  звітного періоду адміністративні  матеріали про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» відносно працівників  райдержадміністрації, селищної,  сільських рад  до суду  не  надходили  і  судом  не  розглядались.  

              

 

 

Інформацію  підготувала:

Головний  спеціаліст  сектору

взаємодії з правоохоронними  органами,

оборонної  та мобілізаційної роботи

апарату  райдержадміністрації                                                                                                               Г.О. Балема

Всі новини →