Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
09/09/2014
В Первомайському районі станом на вересень місяць 2014 року продовжує мати місце питання збільшення надходжень до місцевих та районного бюджетів. Районна влада щотижня аналізує ситуацію в Первомайському районі по селищній та сільським радам, по підприємствам, установам та організаціям району, моніторить спільно з Первомайською об’єднаною податковою інспекцією питання сплати податків за оренду землі, з ПДФО, за користування надрами і проводить щовівторка засідання комісій бюджетного спрямування.
Але результат невтішний - середня заробітна плата в районі, яка є одним із факторів поповнення бюджету, в порівнянні з Миколаївською областю найнижча та становить 1879 грн.
09 вересня в Первомайській райдержадміністрації були проведені засідання Тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, Комісії щодо виплат заробітної плати на території району не нижче, встановленого законодавством, та Комісії із збільшення надходжень до бюджету з податків фізичних осіб та заробітної плати.
Всі проведені комісії мали одну мету – поповнити бюджет району, вивести з тіні нелегальну зайнятість та заробітну плату в конвертах, дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю в частині повного робочого дня, сплати податків в повному обсязі згідно діючого законодавства.
На це засідання були запрошені керівники підприємств, суб’єкти підприємницької діяльності, фермерські господарства району та інші, в яких виявлені порушення законодавства в податковій сфері чи в Трудовому законодавстві.
Керівництво Первомайського гранітно-щебеневого кар’єру сплачує своїм працівникам в середньому 1313 грн., працівники зайняті неповний робочий день, а значить бюджет втрачає податки. До того ж, зі слів начальника ПОДПІ Сергія Будурацького, підприємство має 943 тис. грн. заборгованості за користування надрами.
На ВАТ «Первомайському спеціалізованому кар’єрі» працює шість спеціалістів, а раніше було двадцять. Заробітна плата становить 1600 грн, заборгованостей підприємство немає. Але відсутня перспектива збільшення розміру заробітної плати - немає замовлень на продукцію підприємства.
На підприємство ПрАТ «Софія – Граніт» центром зайнятості направляються спеціалісти, які не бажають працювати за 1447 грн заробітної платні. До речі за минулий рік цього ж періоду, підприємство сплачувало заробітну платню на 863 грн. більше.
СПМК-3 взагалі виплачує мізерну заробітну плату за неповний робочий день - 609 грн. До речі в центрі зайнятості сплачували б, встановлений законодавством мінімум 1218 грн.
Не краща ситуація і в ПП «Якість» - немає замовлень, робота проводиться сезонно. Тобто є виправдання ситуації, але немає виправдання порушення законодавства України.
Комісіями були заслухані фермерські господарства «Нектар» та «Лісове». Господарства, нібито, і своєчасно заробітну плату виплачують та податки в бюджет і врожаї маємо гарні, але росту доходів працюючих не видно.
Були заслухані і підприємства торгівлі СПД Перерва І.І. магазин «Північ». ПСП «Тарасяночка» та ПСП «Лисогірська». В цих торгових точках працює по чотири працівника, а отримують близько 800 грн заробітної плати за неповний робочий день. Зі слів власників цих підприємств люди не хочуть ставати на облік центру зайнятості, щоб отримувати більший розмір допомоги по безробіттю ніж заробітна плата! До речі керівники, вищезазначених підприємств, «дбають» про досвідчених спеціалістів, тому і не звільняють свій штат.
Керівниця «Фармсервісу» виплачує своїм працівникам по 811 грн. заробітної плати і скаржиться на ситуацію з поставщиками медикаментів. Режим роботи шести працівників цього підприємства становить дві години на день. Де, в якому законі України це написано. Чи в нас закони для кожного індивідуально?!
Попало на горіхи і відстаючим сільським радам, які постійно плетуться в хвості та недовиконують бюджет. Не вишукують резерви, не прислухаються до порад спеціалістів райдержадміністрації, які останнім часом «живуть» в Полтавській сільській раді, Синюшинобрідській сільраді та Тарасівській сільраді.
Отже сьогодні всі ми розуміємо , що проблема нелегальної зайнятості та тіньової зарплати становить серйозну соціально – економічну загрозу не тільки для нашого району, а й для держави. Небезпека тіньової зарплати в тому, що, перш за все, потерпають від цього люди, які погоджуються одержувати зарплату у «конверті» без належного оформлення трудових відносин. За таких умов втрачається трудовий стаж і досягнувши пенсійного віку громадяни позбавляються можливості мати гідне пенсійне забезпечення. Місцеві бюджети, у разі порушення законодавства про оплату праці, недоотримують значні суми податку з доходів фізичних осіб, що обмежує виконання медичних, освітніх та інших соціальних програм розвитку району.
Легалізація ж заробітної плати та інших доходів громадян - один із резервів поповнення місцевих бюджетів. Отже, всім суб’єктам господарювання слід упорядкувати трудові відносини з найманими особами та легалізувати виплату заробітної плати в розмірах не менше передбаченого законодавством мінімуму.
Одним словом, зробити все можливе, щоб люди були зайняті повний робочий день та збільшити розмір заробітної плати, доброчесно і своєчасно сплачувати податки, передбачені законодавством, не платити гроші в «конвертах», тоді і бюджети будуть наповнені та й наші громадяни будуть жити краще.
Всім, розглянутим на комісіях керівникам підприємств, було надано місячний термін для виправлення ситуації із порушеннями законодавства України. Це питання залишається відкритим та контрольованим керівництвом райдержадміністрації.