Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
17/11/2014
Очільник Первомайського району Віктор Сирота провів щотижневу нараду за участю керівників установ та структурних підрозділів райдержадміністрації.
Нарада розпочалася із хвилини мовчання за загиблим в АТО мешканцем села Чаусове – 2 Максимом Сенкевичем. Віктор Володимирович попросив присутніх не залишатися байдужим до вирішення проблем сім’ї загиблого.
Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ірина Чмирьова доповіла про стан інвентаризації земель, які використовуються сільгоспвиробниками в районі та їх участь у допомозі учасникам АТО.
В районі працюють 66 великотоварних сільгосппідприємств, в користуванні яких перебуває 85 % земельних ділянок. Ці підприємства уклали договори оренди користування земельними ділянками терміном від 10 до 49 років. В Первомайському районі
Віктор Володимирович звернув увагу, що цей процес треба прискорити, так як в нас десятками років люди оформляють договори оренди чи користування землею. Чим швидше буде переглянуто нормативно – грошову оцінку землі, тим швидше буде поповнено бюджет району. Треба здійснити кардинальні міри, щоб був результат нашої діяльності. Він також доручив Ірині Чмирьовій в термін до 19 листопада спільно із сільськими головами розробити графік зустрічі з пайовиками стосовно розміру плати за оренду паїв та надання допомоги у вирішенні їхніх проблем.
Голова районної ради Леонід Цвігун запропонував скласти аналітичну довідку щодо розміру земельних ділянок в користуванні державних земель та розміру оплати за оренду цієї землі, щоб була предметна розмова із орендарями з питання сплати податків за землю в розмірі до 5 % їх грошової оцінки.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Маренчук доповіла про стан виконання бюджетних зобов’язань на території селищної, сільських рад, які мають найбільшу заборгованість. Станом на 17 листопада районний бюджет виконано на 97,9 %. Тринадцять місцевих бюджетів виконано на цей час, але залишились сільради - Болеславчицька, Романобалківська та Синюхинобрідська, які найгірше виконують бюджет.
Також було приділено увагу фінансовим зобов’язанням, які повинні оплачуватися в першу чергу.
З цього приводу керівник району доручив Олені Маренчук надати інформацію щодо проплати фінансових доручень, відповідальних та терміни їх виконання.
Віктор Вололимирович також поцікавився щодо тенденції надходжень податків та зборів до бюджету. Він зазначив, що за минулий тиждень надійшло менше такого виду надходжень. Тому доручив начальнику Первомайської об’єднаної державної податкової інспекції Сергію Будурацькому скласти графік по відпрацюванню підприємств – боржників щодо сплати податків та зборів, щодо розміру середньої заробітної плати та з сільськими головами опрацювати питання нормативно – грошової оцінки земельних ділянок під виробничими об’єктами господарств. Віктор Володимирович зазначив, що необхідно змінити регламент комісії по бюджету з метою її ефективності. На засідання комісії жодного разу не були запрошені керівники промислових підприємств, які розташовані на території району, а зареєстровані в інших населених пунктах, платять податки в інші райони. Віктор Сирота запитав і про кількість подань, направлених в правоохоронні органи щодо вирішення питання із злісними порушниками податкового законодавства.
Актуальним залишається питання ремонту доріг району. В цьому році район отримав 670 тис грн. субвенції із державного та 283 тис. грн.. із обласного бюджетів. Вісімнадцять сільських рад кошти освоїли та провели ремонтні роботи. До 4 сільрад кошти надійшли не в повному обсязі. Одним із причин такого становища стало халатне відношення відповідальних працівників сільських рад щодо оформлення фінансової документації з цього питання. Також непокоїть питання щодо вибору підрядників для виконання ремонту доріг. Віктор Сирота вказав на пріорітетних підрядників державного підпорядкування, де є прозорість у фінансуванні та виконанні робіт. Він доручив першому заступнику голови райдержадміністрації Сергію Бондаренку розібратися з цього питання та зробити експертну оцінку по вже відремонтованим дорогам. Також очільник району доручив Сергію Бондаренку вирішити питання із резервом пального на зимовий період. Віктор Володимирович доручив Олені Маренчук проаналізувати цільове використання коштів на ремонт доріг головами сільрад.
На нараді було розглянуте питання про стан виконання робіт по переходу на пілетне опалення та завершення ремонтних робіт з огородження території ЦРЛ.
На жаль, ці питання зволікаються та знаходиться безліч причин щодо їх невиконання. Це стосується також проекту теплосанації чотирьох навчальних закладів району. Керівник району доручив начальнику відділу освіти Світлані Вовк в триденний термін вирішити питання щодо проектів з теплосанації та зазначив, що маючи можливість до залучення позабюджетних асигнувань, ми невзмозі навіть забезпечити технічну складову для їх отримання. Таке ставлення до своїх функціональних обов’язків неприпустиме в час, коли країна перебуває в стані війни і кожна копійка державного бюджету повинна використовуватися за призначенням.
Потрібен результат роботи, а не причини її невиконання.