Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
21/11/2014
Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.
Щорічно свято вшановує тих українців , які наважувалися на мужні вчинки в часи, далекі від романтики та героїки. Ці люди рятували інших від голодної смерті - роздавали, хліб, напували та зігрівали, чинили добро, рятуючи від голоду співвітчизників у 1932-1933 роках. Серед них - освітяни, лікарі, пересічні селяни, багатодітні матері.
Голодомор 1932-1933 роках, став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України і півдня Росії, переважну більшість якого становили українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу Радянській владі на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 мільйонів, а за неофіційними - до 13 мільйонів жителів всієї країни. Крім Голодомору 1932-1933 років, в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 років та 1946-1947 років.
Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду, як геноцид українського народу сталінським режимом у 1932-1933 р. та офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії, Колумбії, Андорри, Бразилії, Еквадору, Мексики, Парагваю, Словаччини, Чехії, Чилі.
В цей день згадаймо наших, безвинно померлих від голоду, земляків та запалимо свічку пам’яті та свічку надії, щоб більше ніколи людство не повторило історію 30- х років XX століття.
З повагою, тимчасово виконуючий
обов’язки голови райдержадміністрації В.В. Сирота