Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
26/11/2014
Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та обов’язків жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
Світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Без подолання цього соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.
25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо.
Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої громадськими організаціями, органами соціального захисту населення; управліннями (відділами) у справах сім’ї, та молоді (м.Вознесенська, м.Миколаєва, м.Очакова, м.Южноукраїнська); центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; службами у справах дітей; закладами освіти; управліннями юстиції, відділами УМВС України в Миколаївській області проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.
У Миколаївській області видано розпорядження голови облдержадміністрації від 17.01.2011 № 6-р «Про затвердження плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» в Миколаївській області на період до 2015 року» на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2012 № 2154-р «Про затвердження плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року», наказу Міністерства соціальної політики України від 17.09.2012 № 581 «Про затвердження рекомендацій щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства»,.
Заходи з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» в Миколаївській області включають у себе проведення міських та районних міжвідомчих «круглих столів», робочих зустрічей щодо взаємодії суб’єктів соціальної роботи на місцях у вирішенні проблем сімей, особливо сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою попередження насильства в сім’ях; проведення бесід з учнями загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів; організація та проведення виставки у бібліотеках навчальних закладів, присвяченої проведенню Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», виставки малюнків, плакатів, фото робіт у районах та містах області на теми: «Світ без насильства очима дітей», «Ні! Насильству в сім’ї», висвітлення тематики в місцевих засобах масової інформації під рубрикою: «СТОП насильство!», «НІ» торгівлі людьми!»; проведення у навчальних закладах області різних рівнів акредитації заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом; Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
Перелік визначних дат у період проведення акції «16 днів проти насильства»
1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом. Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у всьому світі;
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року;
6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;
10 грудня – Міжнародний день прав людини. Уряди країн – членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.