Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Миколаївщина увійшла до п’ятірки регіонів, які активно працюють з вимушеними переселенцями

02/12/2014

           Проблеми вимушених переселенців, процедура видачі біометричних паспортів, строки зимових канікул у школах – і це не весь спектр питань, які обговорили сьогодні під час апаратної наради заступника голови облдержадміністрації Оксани Янішевської з керівниками структурних підрозділів та представниками територіальних органів влади.

На початку зустрічі Оксана Янішевська акцентувала увагу, що Україна поки що переживає скрутні часи. Але країна обрала новий Парламент, тепер Миколаївщину представлятимуть народні обранці, які об’єднаються в однойменну групу. «Ми сподіваємося, що робота їх буде набагато активнішою, ніж була раніше і Миколаївщина не просто буде представлена в парламенті, а й народні обранці зможуть лобіювати  інтереси миколаївської громади», – зазначила вона.

Директор департаменту соціального захисту населення Ольга Сивопляс доповіла, що до Миколаївщини з тимчасово окупованих територій та зони проведення АТО щодня прибувають вимушені переселенці. Так, більше 3 тисяч сімей звернулися до органів соціального захисту за отриманням грошової допомоги, а взагалі до нашої області прибуло більше 7,6 тисяч людей такої категорії. Однією з головних проблем залишається забезпечення житлом переселенців. «Почалася нова хвиля переселенців, які прибуваючи до Миколаївської області, звертаються з проханням про надання місць для проживання. На жаль, база житла спустіла, нам не має що пропонувати людям».

Заступник голови облдержадміністрації доручила наступного тижня провести селекторну нараду з головами райдержадміністрацій з цього питання. «Райони мають відновити роботу щодо перевірки та обстеження житлового фонду. Від села до села перевірити всі приміщення», – зазначила вона.

За словами директора Миколаївського обласного центру зайнятості Олени Димчишиної, за показниками працевлаштування вимушених переселенців, Миколаївська області увійшла до 5-ки областей, в яких активно працюють з цією категорією людей. За її словами за пошуком роботи до Центру звернулося 689 переселенців, 200 вдалося працевлаштувати, всі інші стоять на обліку, 400 особам призначено відповідні виплати, отримують їх поки що тільки 180.

З настанням холодів не менш актуальною є проблема безхатченків. За словами Ольги Сивопляс, особливо гостро стоїть питання пунктів обігріву для безпритульних в обласному центрі. Адже пункт обігріву по пр. Миру, 2, цього року так і не відчинив двері тим, кому вкрай необхідний притулок. Адже це приміщення є бомбосховищем, тож цього року його вирішили використовувати за призначенням. «Вночі вже морози, тож кількість людей, які звернуться до нас, зростатиме. На сьогоднішній день до нас звернулося 14 людей, поки що розмістили в Центрі реінтеграції безпритульних », – розповіла Ольга Сивопляс. За її словами, в п’ятницю вони провели рейд по пунктам обігріву, які представила міська влада, але ці приміщення не зможуть стати захистом для людей від морозів.

Оксана Янішевська впевнена, що варіант, який запропонувала міська влада, - надавати притулок безхатченкам у кафе та супермаркетах,  не завжди буде ефективним. Вона зазначила, що обов’язково обговорить це питання з міським головою.

Начальник управління охорони здоров’я Маргарита Капуста розповіла, що для потреб військовослужбовців минулого тижня вже передали 2 машини швидкої допомоги, завтра передадуть ще одне авто. Також вона повідомила, що працівники управління відгукнулися на ініціативу Міністерства соціальної політики та перерахували 1-дену заробітною плату на потреби вимушених переселенців.

Директор департаменту освіти, науки та молоді Валерій Мельніченко розповів, що особливу увагу поряд з іншими предметами приділятимуть допризовній підготовці. «У зв’язку з тим, що бази в школах поки що не має, ми домовилися з морським піхотинцями та 79-кою, і вже з 3 грудня для всіх районів, відповідно до графіку проведуть не тільки екскурсії, а й організують навчання зі стрільби». Крім того, він розповів, що всі заклади освіти продовжують допомагати українській армії та пораненим військовослужбовцям. Що ж до канікул у школах, то за словами директора департаменту, їх переноситимуть лише у 5 районах.  Зимові канікули у школах цьогоріч триватимуть з 29 грудня до 11 січня включно.  

Директор Миколаївського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Ірина Берегеля розповіла, що зараз на соціальних працівників покладена велика місія – вони проводять роботу з сім’ями учасників АТО. Вона акцентувала увагу, що дуже важливо зберегти  посади соціальних працівників у кожному районі області.

Оксана Янішевська запевнила, що тримає це питання на особистому контролі. «Я розумію важливість цього питання, тож спілкуючись з головами  райдержадміністрації постійно наголошую на збережені посад. Ми завжди готові підтримати соціальних працівників», – запевнила вона.

За словами представника Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Миколаївській області Сергія Бондура, йому вдалося відстрокувати до червня 2016 року вимкнення аналогового телебачення у Миколаївській області. Крім того, єдина телекомпанія, яка не отримала ліцензію на цифрове мовлення, НІС-ТВ, отримає її вже у першому кварталі наступного року.

Начальник управляння Державної міграційної служби України в Миколаївській області Володимир Іванов розповів, що триває підготовка до видачі біометричних паспортів, яку планується розпочати з 1 січня 2015 року. «В обласному центрі відповідна техніка вже встановлена  та проводиться тестування. На сьогоднішній день є 6 відділень, а у майбутньому планується відкрити ще 8. Так, відкриється відділення в містах Первомайськ та Баштанка». За його словами, всі технічні питання вирішаться впродовж першого кварталу наступного року. Тож він не виключає, що можливі черги, але звичайні паспорти будуть легітимними  до отримання біометричних.

Заступник голови облдержадміністрації, підсумовуючи нараду, зазначила, що обласна влада звернулася з проханням до відповідних Міністерств щодо передачі санаторіїв-профілакторіїв та їх перепрофілювання. «Це «Перемога» та «Інгул», заклади, які знаходяться на Миколаївщині і змогли б забезпечити реабілітацію військовослужбовців, які повертаються з зони проведення АТО. Можна було б трохи змінити профіль цих закладів, або ж додати фахівців», – розповіла вона. Оксана Янішевська акцентувала увагу, що військовослужбовці, проходячи реабілітацію в Миколаєві, змогли б бути поряд з рідними, що є не менш важливим для кожного з них в процесі реабілітації. 

Всі новини →