Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
02/03/2015
Початок березня відзначився в країні ростом інфляційних процесів, зубожінням населення, панічною купівлею продуктів харчування, які до того ж виросли в ціні. Чим це спровоковано?! Питання залишається відкритим, але паніка це знахідка для ворога.
Тому щотижневу нараду голова райдержадміністрації розпочав саме з цього питання та доручив відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму райдержадміністрації перевірити об’єктивність та обґрунтованість підняття цін на товари першого вжитку в Первомайському районі.
Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації доручено провести комплекс заходів щодо проведення ярмарок по продажу сільгосппродукції за старими цінами. Перший ярмарок планується провести до свята 8 березня, щоб не допустити соціальні хвилювання в районі та заспокоїти людей.
Військовий комісар, начальник Первомайського гарнізону Первомайсько – Врадіївського об’єднаного військового комісаріату Анатолій Бичков доповів про стан проведення мобілізаційних заходів в районі. Він зазначив, що оповіщено 37 чоловік із 174, складено 29 актів про адмінправопорушення та передано дані на ухилянтів в правоохоронні органи. За період мобілізації призвано 89 військовослужбвців. Анатолій Степанович доповів присутнім статистичні дані щодо призову по кожному населеному пункту району та довів до відома про завдання для призову на строкову службу. Також Анатолій Бичков зазначив, що необхідна допомога сільських голів в питанні оповіщення призовників.
Голова райдержадміністрації Віктор Сирота доручив першому заступнику голови райдержадміністрації Сергію Бондаренку провести нараду із сільськими головами щодо питання оповіщення призовників.
Анатолій Бичков доповів присутнім про ситуацію щодо формування другого загону самооборони. Шкода, але проблема саме в кадровому забезпеченні цих загонів. Молодь наразі захищає державу на сході країни, тому військовий комісар рекомендував зібрати загони із чоловіків 50- річного віку. Віктор Сирота погодився та доручив Сергію Бондаренку проаналізувати питання забезпечення загону самооборони приміщенням.
Актуальним залишається питання оповіщення населення у разі надзвичайного стану, але це питання не зрушилося з місця, а ні на крок. Це , в першу чергу, бездіяльність спеціаліста цивільної оборони та селищного і сільських голів, які діють за принципом, коли буде проблема – тоді якось вирішимо. Віктор Сирота доручив негайно придбати сирени для оповіщення та вирішити питання з «ВАТ Укртелеком». Він зазначив : «Наразі є можливість придбати сирени, то повинно ще бути і бажання». Щодо телебачення та газет, то ці ЗМІ не є адекватними щодо швидкого реагування, людям буде не до перегляду телебачення.
Наразі важливим питанням залишається питання наповнення бюджету району. До речі, план наповнення бюджету за січень – лютий виконано, але залишаються три сільські ради, які не можуть вирішити це питання через боржників податків, розташованих на території цих сільських рад. Тому задіяно всі можливі механізми, зокрема виконання рішення суду щодо стягнення податкового боргу відділом державної виконавчої служби Первомайського міськрайонного управління юстиції.
Питання бюджету напряму пов’язане із питаннями зміни податкового законодавства, вирішення проблем з використанням водних об’єктів, з переведеннями земель АТВТ «Гілея» у землі державної власності. До речі, землі, на яких розташована збанкрутіла АТВТ «Гілея» є районними, але законодавчі процедури щодо таких підприємств не дають змоги швидко передати ці землі власнику, натомість дають можливість нечесним ділкам покласти око на цю землю. Віктор Сирота надав ряд конкретних та термінових доручень фахівцям райдержадміністрації щодо вжиття дієвих заходів по їх вирішенню. «Мені потрібен результат, час розмов закінчився», - зазначив голова райдержадміністрації.
Державна політика спрямована на соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, які отримали статус «учасників АТО», тому земельні питання перебувають під пильним контролем районної влади.
Станом на кінець лютого подано 227 заяв учасників АТО та тільки на 96 заяв – вишукані землі. Проте в районі є 149 га землі, яка юридично належить Міністерству оборони України та більше 20 років стоїть без діла через юридичну колізію. Віктор Сирота доручив юридичному сектору райдержадміністрації досконало розібратися в земельних питаннях та третього лютого доповісти на нараді.
Олександр Бадера, начальник Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області по обслуговуванню міста Первомайська та Первомайського району, доповів присутнім про взаємодію органів внутрішніх справ з громадськими формуваннями по забезпеченню громадського порядку в населених пунктах району. Але за рядом об’єктивних та суб’єктивних причин правоохоронні органи покладаються в цьому питанні тільки на себе. Криміногенна ситуація в районі залишається нестабільною, не розкриті тяжкі злочини. Є припущення щодо бандитських угрупувань, які періодично заїжджають на територію Первомайщини. Олександр Бадера попросив присутніх бути уважними щодо підозрілих осіб та повідомляти про це міліцію.
Маємо надію, що свідомі громадяни скористаються цією порадою - бо це наша з вами безпека і тільки ми можемо врятувати свої життя.