Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Сім важливих питань колегії

23/03/2015

В райдержадміністрації відбулася колегія  під головуванням Віктора Сироти - очільника Первомайського району.

На щотижневій нараді минулого тижня було озвучене питання рейтингових показників району щодо соціально-економічного розвитку. На жаль  по – багатьох питаннях Первомайський район  в порівнянні з іншими районами Миколаївської області пасе задніх, або ж є «лідером» з кінця. Тому на колегії  було заслухано 11 керівників структурних підрозділів та установ району про  причини низької якості роботи та шляхи  вирішення цих  проблем.

Знову було підняте питання про стан залучення інвестиційних проектів в Первомайському районі. Але конкретних пропозицій, поки що, не надходило від інвесторів. Проте вирішено привабити їх на рівні інформаційно – роз’яснювальної роботи.

Про ситуацію по забезпеченню та розрахунках за енергоносії в комунальних лікувальних закладах району доповів Віктор Готка, головний лікар Первомайської центральної районної лікарні та Тетяна Примак, – головний лікар ЦПМСД. Ці  керівники  своєчасно вжили відповідні заходи та не мають проблем з оплатою енергоносіїв.

Про стан реалізації комунального майна, з метою наповнення бюджету розвитку району (зрошувальні системи), доповіла Ірина Чмирьова, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Наразі це питання знаходиться на рівні паперової переписки. Очільник району доручив з’ясувати, на якому етапі та де застрягли  листи  райдержадміністрації. Тож недарма говорить народ: « Роботі як не сядеш на шию, то вона тобі сяде».

Питання про перегляд орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності шляхом укладання додаткових угод неодноразово піднімалося на нарадах. Проте вже є певний прогрес. В 2014 році внесені зміни в законодавство України щодо розміру орендної плати за земельні ділянки. В районі створено комісію щодо цільового використання землі та врегулювання розмірів і  сплати платежів. Протягом 2014 року було проведено 8 засідань комісії та переглянуто 91 договір оренди земельних ділянок, надано 41 консультацію, проаналізовано 305 договорів оренди земельних ділянок та направлено 125 листів орендарям з відповідними рекомендаціями. Наразі проводяться організаційні роботи по замовленню експертної оцінки гідротехнічних споруд  п’ятьма орендарями земельних ділянок.

А от сільські голови стараються як мурашки - «ремонтують» будинки культури на своїх територіях, які є показником розвитку культурної сфери держави, центрами  культурного дозвілля на селі. До речі, за кожним клубом закріплені завідувачі, яких днем з вогнем не знайдеш. Влітку бур’яни прикрашають ці заклади замість квітників та розаріїв. А діти блукають по бур’янах, замість того, щоб відвідувати гуртки художньої самодіяльності. Районний будинок культури теж не в кращому стані. Через несправну покрівлю  деякі приміщення зовсім непридатні до використання. Та й навіщо їх використовувати, коли за останні роки там не проводилося жодного заходу. Проте кошти на ремонти потрібні захмарні. Отже війна та розруха  не до культури. Віктор Володимирович запропонував комісійно обстежити цей заклад та прийняти відповідні рішення.

Питання цивільного захисту населення перебуває на постійному контролі, але тут проблем теж вистачає. В районі на обліку знаходиться 35 захисників споруд цивільного захисту різних форм власності. Станом на четверте березня 2015 року пройшли інвентаризацію тільки 22 такі споруди, іншим балансоутримувачам доручено здійснити  інвентаризацію до кінця третього кварталу. Селищному та сільським головам рекомендовано передбачити кошти при уточненні бюджетів для впорядкування захисних споруд. В порядку у нас із радіаційним та хімічним захистом населення і територій, визначено 6 постів радіаційного та хімічного спостереження, але деякі з них не забезпечені відповідними приладами, а саме  Романовобалківська та Мигіївська  сільські ради.

В районі розроблені цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту на 2009- 2015 роки та районна цільова соціальна програма забезпечення пожежної безпеки на 2014- 2016 роки,  розроблено ряд розпоряджень щодо цивільного захисту та надзвичайних ситуацій. Стан оповіщення району залишився на рівні двадцятих років, бо у Велику Вітчизняну були хоча б гучномовці та радіо  в кожному населеному пункті. Наразі вирішене питання фінансування експлуатаціно-технічного обслуговування встановленої апаратури оповіщення і зв’язку на 2015 рік в бюджеті передбачено 6600гривень. Отже, у разі надзвичайних ситуацій, спасайся, хто може, і як може. Якщо одна райдержадміністрація буде битися над цими питаннями, а інші керівники населених пунктів будуть надіятися на «авось», то ніякого захисту населення в нас не буде. А людина за Конституцією - найвища соціальна цінність. То, як ми її вбережемо.

              По кожному питанню було надано протокольні  доручення та терміни  їх виконання. За, майже три години засідання колегії, було розглянуто ряд важливих та невідкладних питань, які стосуються, в першу чергу, наших громадян, їх комфортного проживання на території району, забезпечення робочими місцями та виплатою належної заробітної плати, проведення культурного  дозвілля та цивільного захисту.

 

 

Всі новини →