Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
30/03/2015
Наразі відбулася щотижнева нарада в райдержадміністрації. Питання порядку денного стали результатом послідовної та системної роботи райдержадміністрації .
Про стан проведення мобілізаційних заходів в районі доповів Анатолій Бичков, військовий комісар, начальник Первомайського гарнізону Первомайсько- Врадіївського об’єднаного військового комісаріату. Зі слів військового комісара призвано 8 осіб з Первомайського району в четверту хвилю мобілізації, проходить оповіщення та медогляд призовників.
Поряд із цими заходами проходить призов на строкову службу. Визнано придатними згідно медогляду 37 мешканців Первомайського району. Не з”явилися до військкомату 59 призовників, на яких подано в розшук. Також підлягають оповіщенню 159 осіб.
Станом на 27 березня демобілізовано 35 військовослужбовців Первомайського району, з якими проводяться співбесіди, уточнюються документи для отримання статусу учасників бойових дій.
Щодо проблем, то є труднощі у створенні другого загону самооборони. Ця робота проводиться спільно із селищним та сільськими головами – доведена кількість кадрового складу загону та критерії відбору кадрів.
Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко довів до відома присутніх кількість демобілізованих військовослужбовців - мешканців Первомайського район, які перебувають на лікуванні та їх забезпеченість ліками. Зокрема в ЦРЛ перебуває 23 чоловіки, один із яких, у важкому стані. Лікарі зробили все можливе щодо надання медичної допомоги важкохворому та вирішують питання щодо його транспортування в Одеський військовий шпиталь. Лікарня вирішує питання з лікарськими засобами, проте на офіційному рівні між Міноборони та Мінохорони здоров'я це питання не вирішене.
Віктор Сирота тримає питання лікування військовослужбовців на особистому контролі з метою оперативного вирішення проблем з цього питання. «Наші військові свій обов’язок виконали – тепер наша черга виконати свій»,- сказав Віктор Володимирович.
Реабілітації демобілізованих бійців та організації роботи з вимушено переміщеними громадянами приділється велика увага на території району. Зокрема розпорядженням голови райдержадміністрації від 23 березня 2015 року регламентовані заходи щодо цього питання та встановлені терміни виконання .
Наразі проводиться робота управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації щодо матеріальної допомоги учасникам АТО. Із районної програми «Турбота» виділяється по 500 гривень матеріальної допомоги учасникам АТО, проводяться обстеження матеріально – побутових умов проживання цієї категорії громадян та надається додаткова допомога із районного бюджету. Передбачено надання засобів реабілітації
Зокрема медична, психологічна та соціальна реабілітація є пріорітетними напрямками роботи райдержадміністрації. Щомісяця буде заслуховуватися звіт про проведену роботу з цього питання. До речі, в облдержадміністрації розробляється програма щодо реабілітації демобілізованих. Та звісно ж, буде надаватися фінансова допомога учасникам бойових дій згідно законодавства. Станом на 30 березня 2015 року із районної програми «Турбота» надано майже сім тисяч гривень.
Олена Маренчук, начальник фінансового управління райдержадміністрації, щотижня аналізує надходження коштів від сплати податків до бюджету району та доповідає про джерела їх надходження. Станом на 30 березня до зведеного бюджету району надійшло більше 6 мільйонів гривень. Всі 23 бюджети району за перший квартал 2015 року виконали нормативи. Проблем з видатковою частиною немає.
Дороги в Україні щодня забирають людські життя. В державі це питання підняте на високому рівні. Тому щотижня райдержадміністрацією проводиться робота із селищним та сільськими головами щодо ремонту комунальних доріг. Проаналізовано залищки коштів по кожній сільскій раді та створено робочу групу за участю керівників населених пунктів щодо комісійного обстеження доріг та складання дефектних актів. Особлива увага була приділена дорозі Р -06, яка була неякісно відремонтована. Проте вжито заходів щодо виправлення ситуації. Наразі виділено частину пального та засобів для ремонту цієї дороги. Звичайно проводиться робота щодо встановлення дорожніх знаків на території району. Зокрема Софіївська та Лисогірська сільські ради прийняли рішення щодо виготовлення та встановлення знаків своїм коштом.
Віктор Сирота зазначив, що встановлення знаків це теж потрібно, але, перш за все, необхідно зосередитися на якісному ремонті доріг.
Також Сергій Володимирович доповів про благоустрій району та проаналізував вже проведену роботу з цього питання.
З метою підвищення рівня середньомісячної заробітної плати в районі проводиться систематична робота управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації спільно із Первомайською ОДПІ та Пенсійним фондом України в Первомайському районі. Вивчено документацію 93 підприємств та викликано на бесіду до райдержадміністрації 34 керівника , розповсюджено 186 буклетів в розрізі інформаційно – роз’яснювальної роботи щодо питань оплати праці. Щотижня інформується прокуратура міста щодо керівників, які порушують трудове законодавство. Незважаючи на те, що підвищилася на 10 % середньо – місячна заробітна плата в сільськогосподарському секторі, вона залишається на низькому рівні по області. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації вживаються заходи щодо вирішення цього питання.
Нещодавно по всій країні виникла паніка та безпідставне підняття цін на продукти першої необхідності. Очільником району було надане розпорядження щодо стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку району та затверджені відповідні заходи. Зокрема щокварталу розглядається стан торгівельного обслуговування населення району. Протягом минулого тижня така робота була проведена на території Підгороднянгської селищної ради та виявлено факт безпідставного підвищення цін на хліб та цукор в магазині «Зірочка», причому продавчинею не надано товарно – накладну, про що надіслано листа в Антимонопольний комітет.
У зв’язку із підвищенням цін на паливо, громадяни незаконно вирубують лісополоси на території району. А це шкодить не тільки екології, а й безпосередньо врожаю. В районі 1600 га землі займають лісополоси та тільки 628 га закріплені за орендарями. Інші не мають власників. Наразі проводиться інвентаризація лісових смуг та за дорученням Віктора Сироти її буде закінчено до кінця тижня.
. Також актуальним питанням залишається використання водних об’єктів, які є одним із джерел поповнення бюджету. По 23 договорам оренди вже виготовлено документацію. Продовжується інформаційно – роз’яснювальна робота з орендарями водних об’єктів.
Приділена увага на нараді питанню про стан використання енергоносіїв і оплати споживачами послуг за них та перспективи вирішення даного питання з 01 квітня 2015 року. Головою райдержадміністрації доручено зробити прорахунки за газо та електропостачання на перспективу, з метою оплати в період підвищення тарифів.
Охорона стратегічних об’єктів та забезпечення громадського порядку в населених пунктах району залишається надзвичайно важливою. Проте проблем з цього питання немає. Первомайське МВ УМВС України в Миколаївській області по обслуговуванню м. Первомайська та Первомайського району справляється з цим питанням своїми силами. Перевірено три населених пункти району по питанню правопорядку. Головою райдержадміністрації зазначено, що новоутворені громадські організації повинні дотримуватися законодавства. З цією метою правоохоронні органи повинні проводити відповідні заходи.
На нараді були розглянуті й інші питання та надані відповідні доручення голови райдержадміністрації.