Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
03/04/2015
Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю та населенням в державі.
Головною домінантою національно-патріотичного виховання є формування у особистості ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самої себе.
В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності, як консолідуючий чинник розвитку суспільства й нації в цілому.
В Первомайському районі велика увага приділяється питанню патріотичного виховання населення та проводиться системна інформаційно – роз’яснювальна, культурно – виховна робота в цьому напрямку.
Зокрема, учнівська молодь району виховується на прикладах героїв Великої Вітчизняної війни та військовослужбовців АТО. Свідки військових подій п’ятидесятих та нинішніх часів історії нашої держави – найкращий приклад любові та самовідданості державі та своєму народові.
З метою виховання свідомого вибору молоді району - службі в армії та зміцнення авторитету Збройних Сил України, враховуючи суспільну значущість Української армії, яка є визначальним чинником збереження суверенітету країни її територіальної цілісності та важливість національно – патріотичного виховання населення, протягом лютого – березня були проведені зустрічі з учасниками АТО в Лисогірській школі № 1 із односельчанином Кузьменком С.М., в Синюхинобрідській -з Гарбутом В. П., в Степківській- із земляками Волошиним І. Г., Майстренком І.Б., Коваленком І.М., в Грушівській з Крушельницьким Г.В., в Кумарівській -із Зарицьким М. В., Басалигою С.С., Козловим І.О., Лясотою С.П., Панченком О.О., а в Романовобалківській - з Ботезатом І.Д.
З метою розвитку правової свідомості та виховання правової культури
у березні цього року в закладах освіти району були проведені тематичні заходи щодо відзначення 71-ї річниці визволення Первомайського району від фашистських загарбників - тематичні загальношкільні лінійки, години спілкування, виховні години, уроки мужності, акції «Ніхто незабутий, ніщо не забуто».
З метою вшанування загиблих земляків у роки Великої Вітчизняної війни, виховання молоді на прикладах героїв України, в березні проводилися тематичні лінійки, уроки пам’яті, мітинги, присвячені 71 – й річниці визволення Миколаївщини. Також проведені години спілкування, усні журнали, виховні години на теми «Станіславчик у Великій Вітчизняній війні», «Наш славетний земляк – Шелест Денис Андрійович», «В їх житті була війна та інші. Учні брали участь у конкурсі малюнків на тему «Я попрошу у вічності краси і права на душевність і сердечність», переглянули відеофільми «Свідчення очевидця», «Жива пам’ять», брали участь у презентації «Визволення Первомайщини від фашистських загарбників» та акції «Допоможи ветерану».
З дітьми та учнівською молоддю організовуються турніри правознавців, вікторини, конкурси, дискусії.
Стати сильним та здоровим захисником своєї Батьківщини в майбутньому - це готувати себе вже сьогодні. Тому приділяється особлива увага зміцненню фізичного благополуччя дітей та учнівської молоді. Зокрема, з цією метою, функціонують 69 спортивних гуртків та спортивних секцій, які відвідує 1467 учнів, а це майже 52% від загальної кількості учнів. Постійно проводяться спортивно-масові змагання з волейболу, баскетболу та футболу.
Наразі держава опікується українською книгою, як вічною історією свого народу, яка служить багатьом поколінням. З цією метою в бібліотеках закладів освіти оформлені виставки літератури «Хай клич людини над світом лине. Війна з війною! Хай буде мир», «Пам’ять не вмирає у віках», «Дорогами війни», «Річниця визволення Первомайського району від фашистських загарбників».
Наша Первомайщина має унікальний музей «Партизанська Іскра» в селі Кримка, як символ збереження пам’яті вічно молодих земляків, віддавших життя за вільне і щасливе майбутнє нашого народу. Освітяни систематично проводять екскурсії до музею, щоб наші діти знали і берегли історію своїх дідів та прадідів.