Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
14/04/2015
Наразі відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації. Як правило, це звіт за тиждень з особливо важливих та актуальних питань.
Про хід виконання мобілізаційних та демобілізаційних заходів в Первомайському районі доповів військовий комісар, начальник Первомайського гарнізону Первомайсько-Врадіївського об’єднаного військового комісаріату Анатолій Бичков. В районі продовжується процес оповіщення призовників по сільським радам. Наразі відправлено до війська 14 мобілізованих та 64 мешканця району демобілізовані. В п’яту хвилю мобілізації очікується призвати більше 100 чоловік рядового складу та 25 – офіцерського складу.
Голова райдержадміністрації Віктор Сирота зазначив. що 16 квітня проводить особисту зустріч із демобілізованими учасниками АТО з питання вирішення проблем цієї категорії громадян. Необхідно докласти максимум зусиль, щоб наші захисники почували себе комфортно та відчували турботу держави.
Наразі в управління Держземагенства Первомайського району надійшло 273 заяви від учасників АТО на отримання земельних ділянок. Із них підготовлено 117 наказів на отримання земельних ділянок та 47 – в процесі роботи. З метою забезпечення потреби учасників АТО земельними ділянками в повному обсязі, райдержадміністрацією здійснюється постійний моніторинг земельних ділянок по всій території району, зокрема щодо відумерлої спадщини, вишукуються резерви та вживаються й інші, передбачені законодавством, заходи. Наразі вишукали 10 га землі в Довгопристанській сільській раді по 6 га- в райраді та в місті Первомайську. Проводиться активна робота щодо вишукування 16 га в Степківській та 15 га в Тарасівській сільських радах. Знайшли резерви землі в Кам’яномостівській сільській раді. Проводиться інвентаризація 30 га землі в Полтавській сільській раді. До речі, Миколаївська область одна з кращих в Україні з питання забезпечення земельними ділянками наших захисників, а все тому, що це питання вирішується системно та цілеспрямовано.
Віктор Володимирович наголосив, що необхідно провести інвентаризацію землі в Софіївській сільській раді, в якій є резерв більше 100 га землі. «Жоден учасник АТО чи член його сім’ї не повинен отримати відмову у вирішенні цього питання»,- підкреслив очільник району.
Щоденна та кропітка робота проводиться управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації щодо забезпечення нагальних проблем демобілізованих. Зокрема, проведена робота із сільгосптоваровиробниками району щодо надання матеріальної допомоги в сумі від 500 грн. і більше - є взаєморозуміння в цьому питанні та виплати вже здійснюються. Також роз’яснено керівникам сільгосппідприємств щодо отримання відшкодування середньої заробітної плати за кожного учасника АТО, за яким зберігалося робоче місце. Ця робота проводиться спільно із Первомайсько- Врадіївським об’єднаним військовим комісаріатом.
Проте є й проблеми, зокрема, Віктор Сирота навів приклад сім’ї із села Зелені Кошари, до якої повернулося два демобілізованих члена сім’ї, але жоден ще не отримав допомогу. Він доручив негайно, протягом дня, з’ясувати в чому причина та допомогти цій сім’ї.
На порядку денному розглядалося питання про стан наповнення районного та місцевих бюджетів. Ситуація щодо контролю нарахування та сплати акцизного збору в селищній, сільських радах.
Ці питання напряму пов’язані із фінансуванням соціальних програм, в тому числі, демобілізованих та сімей учасників АТО, життєдіяльності соціальної сфери району. Тому бюджетне питання щотижня моніториться та вживаються конкретні, дієві заходи щодо наповнення кишені району. План січня- квітня 2015 року становить більше 7 млн. гривень, проте залишається 6 сільських рад, які не виконують план надходжень до року. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Маренчук проаналізувала по джерелах надходження та зазначила про суттєве наповнення бюджету за рахунок акцизного збору. Зокрема, тільки Мигіївська сільська рада отримає більше мільйона гривень. Звісно, в інших сільських радах потрібно попрацювати, щоб знайти резерви щодо наповнення місцевих бюджетів за рахунок цього податку. Зокрема, Болеславчицька та Синюхинобрідська сільські ради очікують тільки по 11 тисяч грн. надходжень від акцизного збору.
Віктор Сирота акцентував увагу присутніх на проведення активної роботи щодо громадської перевірки торгових об’єктів на предмет обліку акцизного товару, щоб ми не отримали «мізерні» надходження до бюджету. Звісно перевірки заборонені, але у нас створена Громадська рада, яка має право здійснювати контроль за цими питаннями. «Активніше залучайте цей механізм впливу на порушників законодавства та поповнення бюджету району. Ціни виросли, тому мізерні прирости бюджетів не дадуть змогу виконувати соціальні проекти в повному обсязі. Потрібно активніше працювати над поповненням місцевих бюджетів, зокрема, звернути увагу які податки сплачують автозаправки району», - наголосив керівник району. До речі, за наведеним прикладом заступника начальника Первомайської об’єднаної податкової інспекції щодо сплати податків, ТОВ « АВ Нафта» сплатила протягом кварталу 3,8тисячі гривень податку, а ТОВ«Вог рітейл»- 91,5 тисяч гривень. Як бачимо, різниця велика. Отже є привід для роботи.
Первомайський район один із великих сільськогосподарських районів області. Тому питання посівів та збирання врожаю – одне із актуальних питань сьогодення. Завдяки сприятливим погодним умовам проводиться підживлення озимих зернових культур, обробка посівів від шкідників. Наразі посіяно 6,3 тисячі гектарів ярих зернових культур. Перевага надається посівам культур зернової групи. Також вже розпочато посіви кукурудзи та соняшнику. Як правило, щороку сільгосптоваровиробники проводять семінари, наради із науковцями щодо застосування новітніх технологій сільгосптоваровиробництва. Тож і в цьому році запланований семінар на базі ДП «ДГ «Зелені Кошари». Віктор Володимирович звернув увагу на зміни погодних умов щодо можливих заморозків та доручив підняти це питання заздалегідь, щоб вберегти врожаї.
На нараді розглядалися й інші, не менш важливі, питання щодо ситуації з легалізації робочих місць в районі, як джерела поповнення бюджету та забезпечення соцпакету працюючих, про стан використання водних об’єктів та вжиті заходи щодо недопущення незаконного вилову риби, браконьєрства- у зв’язку із відсутністю рибінспектора відсутній контроль в цій галузі, проте наші продовольчі ринки насичені рибною продукцією, от тільки чи законним виловом риби?
Особлива увага була приділена питанням про заходи щодо підготовки місць масового відпочинку населення на водних об’єктах та дотримання відповідних норм, що сприяють безпечному користуванню ними. В 2014 році наш район займав «перше місце» по загибелі людей на водних об’єктах через недбале ставлення до безпеки та облаштування місць масового відпочинку громадян. Що ж наразі це питання перебуває на особливому контролі. «Людське життя- це найвища соціальна цінність», - зазначив керівник району, тому заходи впливу до голів селищної та сільських рад будуть вживатися конкретні та впливові. Не можемо вплинути словом, то вплинемо штрафами, можливо тоді буде розуміння цього питання.
По цим та іншим питанням були надані термінові доручення, а про їх виконання дізнаємося через тиждень.