Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Віктор Сирота: Поговоримо про створення спроможних територіальних громад

14/05/2015

    В райдержадміністрації відбулося чергове засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Миколаївської області  за участю   керівництва райдержадміністрації та районної ради, сільських голів,  представників громадськості району та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

    Голова райдержадміністрації Віктор Сирота  акцентував увагу  присутніх на законодавче підгрунтя формування спроможних громад району та   ініціаторів об’єднання сільських рад та особливо звернув увагу на  додстатньо розвинуту інфраструктуру, яка є базовою основою для формування спроможних громад.

   На сьогодні переважна більшість громад неспроможна вирішувати питання місцевого значення через брак власних коштів, відсутність інфраструктури чи за браком кваліфікованих кадрів. Метою реформи є,передусім, спроможність громади вирішувати питання за рахунок власних ресурсів. До того ж гарантована  підтримка за рахунок надходжень до їх бюджетів 60 % податку на доходи громадян, власний земельний податок, ставки якого, на своїй території кожна рада встановлюватиме самостійно. При цьому кожній громаді будуть передані всі землі в межах та поза межами населеного  пункту. Також надходження будуть йти в бюджет громади від податку на нерухоме майно та впроваджується 5% податок від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів та залишаються ті джерела надходжень, які  закріплені раніше.

    Звичайно,  громада буде утримувати одну раду, одного голову, один виконком та збереже кошти для інших справ. Звісно, кожна спроможна громада буде мати своє кадрове забезпечення, як то, свою муніципальну міліцію, свою лікарню, пожежну службу тощо. Особливістю об’єднань є наявність старости, який обирається згіднозаконодавства та представляє інтереси жителів села, сприяє в оформленні документів та має інші обов’язки, які поліпшать життя громади.

    Присутні розглянули та внесли свої пропозиції щодо перспективного територіального розподілу, з врахуванням потужних та  фінансово слабких сільських рад.

   Олена Маренчук, начальник фінансового  управління  райдержадміністрації, зробила віртуальний підрахунок доходів та видатків ймовірних територіальних громад району. Зокрема, за підрахунками Кам’яномостівська сільська рада буде мати близько 9 мільйонів доходів, із яких 6 мільйонів – це видатки, проте 3 мільйони залишаться для вирішення  інших проблем.

    Треба зазначити, що ті громади, які не будуть об’єднуватися, звичайно,  залишаться із проблемами сьогодення, зокрема, нехваткою коштів в бюджеті. Проте нові ради, обрані вже в об’єднаних громадах, отримають нові повноваження та суттєві ресурси.

    Начальник загального відділу апарату райдержадміністрації, заступник керівника апарату Леся Омельченко детально роз’яснила про інфраструктурне та  кадрове забезпечення об’єднаних громад згідно методичних рекомендацій Кабінету Міністрів України.

    Голова районної ради Леонід Цвігун зазначив, що територіальне об’єднання громад повинно  враховувати і виробничий принцип. Також він повідомив, що  з 19   травня цього року будуть направлені на навчання секретарі сільських рад та рекомендував сільським головам уважно ознайомитися із методичними рекомендаціями Кабінету Міністрів України.

   Звісно питань ще буде багато, помилки ми допустимо теж, але ми маємо збудувати європейську державу тому  шлях наш буде нелегкий.

 

Всі новини →