Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
09/06/2015
В райдержадміністрації відбулося спільне засідання робочих груп міста Первомайська та Первомайського району із впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад за участю представників Миколаївського «Офісу реформ».
На початку зустрічі голова райдержадміністрації зазначив: «Ми повинні попрацювати плідно та знайти спільний консенсус щодо вироблення пропозицій по створенню територіальних громад та чітко дотримуватися законодавства і принципу реформ щодо добровільності та економічної доцільності».
Міський голова Людмила Дромашко донесла до присутніх пропозицію міської ради щодо об’єднання в одну громаду з центром в місті Первомайську. «Як ми будемо ділити з вами пільговиків, що будемо робити з районною лікарнею?»,- запитала Людмила Григорівна. На її думку потрібно об’єднуватися.
Проте межі міста і району не можуть визначити майже двадцять років. Це питання безпосередньо органів місцевого самоврядування, але як представник Президента, голова райдержадміністрації повинен забезпечити законність та добровільність процесу об’єднання громад. Звичайно селяни стурбовані, що місто може просто поглинути села та знищити їх зовсім.
Зокрема, голова Кам’яномостівської сільської ради, голова асоціації сільських та селищних голів Первомайського району Олександр Ляхов зазначив, що реформою ніяк не передбачається розвиток населених пунктів. Зрозуміло, що всі отримані кошти будуть йти безпосередньо в казну громади, але витрачатимуться на розвиток самого центру громад. Звісно будуть скорочуватися школи, ФАПи з метою заощадження коштів.
Його підтримав депутат обласної ради Василь Кульчицький. «Помилка в тому, що реформа розпочалася зверху, а потрібно йти від громади, від простих людей»,- акцентував Василь Володимирович.
Дійсно всі ми розуміємо, що реформа повинна бути, проте , ще не готові люди до неї. Потрібно проводити інформаційно- роз’яснювальну роботу серед населення та доопрацювати законодавство. Присутні в обговоренні пропозицій називали позитивний приклад реформ в Європі та, зокрема, в Польщі.
Директор «Офісу реформ» Валентин Бойко довів до відома присутніх мету та завдання реформи. «Держава залишає певні ресурси на тій, чи іншій території та виставляє свої критерії щодо спроможності тих одиниць, заради яких вона залишає ці ресурси»,- сказав Валентин Анатолійович. Він також зазначив, що робоча група з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’ єднання територіальних громад дуже виважено підійшла до цього питання та рекомендує об’єднатися в одну потужну громаду місту та району.
Проте, ще жодного обговорення безпосередньо в селах представники «Офісу реформ» не проводили та думку людей не знають. Валентин Анатолійович пообіцяв зустрітися із громадою Первомайського району, бо ми на етапі обговорення та підготовки пропозицій та готуємося до сесії обласної ради, на якій скажуть свою думку депутати всіх рівнів.
Голова Первомайської районної ради Леонід Цвігун зазначив, що люди ще не готові до таких змін, наші сільські громади самодостатні, сильні та мають і кадровий, і фінансовий потенціал. Тому, на думку Леоніда Афанасійовича, повинна бути районна громада, яка безпосередньо буде опікуватися проблемами наших селищ та сіл. До того ж фахівці фінансового управління райдержадміністрації обрахували прибутки двох територіальних громад, озвучених в підготовлених пропозиціях. Проте, видатки обрахувати набагато складніше, їх ми побачимо в процесі життєдіяльності перспективних громад.
Підводячи підсумки наради, Віктор Сирота, зазначив, що проблем буде дуже багато, бажано, щоб фахівці, які готували цю реформу, надали б декілька альтернативних проектів перспективного плану на розсуд громади. До того ж складність полягає ще і в тому, що і місто, і район є потужними, самодостатніми, тому кожен вболіває за вже досягнуте.
Звісно, потрібно вносити зміни до Конституції України та інших законодавчих актів, а найголовніше - дослухатися до думки людей, для покращення життя яких і впроваджується ця реформа.