Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Про сумну історію нашої Батьківщини

23/06/2015

    Щороку  ми вшановуємо жертв голодоморів та  політичних репресій.

     Сталінізм нищив Україну з особливою ретельністю і масштабністю. Ці втрати були непоправними. Знищенню підлягав кожен, кого підозрювали у тяжкому “злочині” – любові до України. Тому вшанування пам'яті жертв політичних репресій та голодоморів  є для українців національним пам'ятним днем.

    Цей найстрашніший голод мав штучний характер і забрав життя від семи  до десяти  мільйонів українців. І хоча про нього не дозволялося відкрито говорити і навіть згадувати в офіційних документах, проте крім спогадів очевидців залишились і документальні свідчення трагедії.

     Миколаївщина  не була винятком та теж постраждала від голодомору, хоча це був хлібний край. Багато населених пунктів Миколаївщини були занесені на,так звані, «чорні дошки»,  які злісно саботують хлібозаготівлі. До цих сіл було вжито особливих заходів геноциду та знищення волі  народу.

     22 червня 2015 року мешканці села Синюхин Брід зібралися на кладовищі  з метою вшанування пам’яті  невинно загиблих від голодомору односельців.

  Уродженець села Синюхин Брід Михайло Марченко ініціював відкриття пам’ятника загиблим від голодомору 1932-1933 років  п’ятьом членам своєї родини та всім односельцям. Нині  Михайло Андрійович  пенсіонер та проживає в місті Києві. Проте його спогади  про дитинство залишаються в цьому мальовничому куточку Батьківщини. Тут залишилась могила його матері, яку він відвідує, тут залишились і спогади про те, як проводжали на війну батька. Тож  відкриття пам’ятника – це важлива подія для синюшинобрідців, це та єдність та консолідованість навколо історії своєї родини, свого рідного краю та своєї історії.

    На цей  скорботний захід було запрошене керівництво району, яке підтримало громаду села. Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко зазначив, що  ми не повинні допустити до таких жахливих сторінок історії та вічно пам’ятати  тих, хто був невинно замордований голодом.

 Заступник голови районної ради Наталя Повстемська нагадала присутнім, що голодомор 1932-1933 років став для нас страшною бідою, яка залишила по собі суцільні муки під відкритим небом. Багато  могил ще невідомі, проте завдяки таким людям, як Михайло Андрійович, ми увіковічнюємо пам’ять про  загиблих   для  своїх нащадків , щоб не допустити до подібної  трагедії.

    В цей день громада села вшанувала хвилиною мовчання усіх загиблих у роки  голодоморів в Україні та  жертв Другої світової війни.

     Зі скорботою в серці  односельці помолилися  за всіх померлих поіменно та  схилилися в глибокій

жалобі  перед їхніми могилами. Вічна їм пам'ять!

   Також   потрібно зазначити, що з метою патріотичного виховання молоді села Синюхи Брід, наш скромний земляк  Михайло Марченко організував поїздку школярів до столиці України Києва та власноруч провів екскурсії по знаменитим його місцям. Зокрема, діти відвідали  Майдан Незалежності, на якому в революцію Гідності зароджувалася нова держава- їх Батьківщина, їх європейське майбутнє.

     Ми завжди маємо пам'ятати усі історичні віхи – сумні чи радісні, які стали важливим кроком на шляху до  нашої незалежності.   

 

Всі новини →