Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
03/07/2015
02 липня в райдержадміністрації відбулося засідання колегії.
Члени колегії заслухали про стан та тенденції соціально-економічного розвитку Первомайського району протягом січня – червня 2015 року. Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму райдержадміністрації Інна Ткач проаналізувала стан промисловості та малого підприємництва, агропромисловий та споживчий ринок та стан в інших сферах економіки району.
Зокрема, обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення за січень-березень 2015 року склав більше тисячі гривень.
Інна Володимирівна доповіла статистичні дані щодо зареєстрованих на території району платників податків.
Також був даний аналіз показників в галузі тваринництва, сільського господарства та роздрібної торгівлі.
За показником абсолютного приросту обороту роздрібної торгівлі на одну особу протягом І кварталу 2015 року район на 7 місці. Що ж це говорить про резерви та вміння їх винайти, щоб досягнути ще кращих результатів. Звісно, кращий результат це не панацея- головне, щоб покращити життя наших громадян.
Привабливою є сфера туризму в районі проте нам потрібні інвестори, які б розбудовували цю сферу та надавали ширший перелік послуг туристам. Звичайно в цьому напрямку ще є над чим працювати .
Був даний аналіз також у сфері зайнятості населення. Проте тут результати бажають бути кращими. Маючи великий потенціал у сільськогосподарській сфері, наші безробітні громадяни могли б розширити коло підприємців цього напрямку за допомогою держави, зокрема щодо підприємницької діяльності. Звичайно, під підприємницьку діяльність вже надавалася державна допомога, проте тільки один мешканець району отримав таку допомогу.
Звісно, державна влада цікавиться питаннями використання робочої сили, тому було проведено 11 обстежень суб’єктів господарювання та виявлено наступне. Середньомісячна заробітна платня одного штатного працівника у січні-березні 2015 року за статистичними даними склала менше 2 тисячі гривень, а за даними моніторингу та аналізу 10 основних бюджетоутворюючих підприємств району за травень 2015 року, середньомісячна заробітна платня склала більше 2 тисяч гривень. Проте район посідає одне із найгірших місць за цим показником серед інших районів області.
Маємо й заборгованість з виплати заробітної платні, яка за статистичними даними склала більше 20 тис. грн.
Інна Володимирівна проаналізувала й інші сфери економіки та голова райдержадміністрації Віктор Сирота детально зосередився на цільовому використанні коштів бюджетними установами, інвестиціях, енергозбереженні та енергоефективності, плануванні використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально- економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зони спостереження.
З метою участі в конкурсі інвестиційних програм і проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, Первомайською райдержадміністрацією надано ряд інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку. Зокрема, проект реконструкції водопровідної мережі села Станіславчик, впровадження альтернативних видів палива об’єктів комунальної власності Бандурського навчально-виховного комплексу, проведення санації об’єктів соціальної сфери-капітальний ремонт Кумарівської школи, проведення модернізації об’єктів комунальної власності з переведенням їх на альтернативні види палива, реконструкція топкової та системи опалення дошкільного навчального закладу та фельдшерсько – акушерського пункту в селі Кримка. У разі позитивного вирішення питання наш район впровадить енергозберігаючі технології, зекономить енергоносії та зекономить бюджетні кошти.
Проекти зареєстровані на он-лайн платформі Державного фонду регіонального розвитку, з якими може ознайомитися громадськість району.
Також голова райдержадміністрації Віктор Сирота повідомив присутнім про постанову КМУ щодо фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, зокрема, Южно- Української АЕС, до якої входять три сільські ради Первомайського району, а присутні обговорили перелік об’єктів та заходів, які планується фінансувати за рахунок коштів зазначеної субвенції.
Про стан фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, установах та організаціях району доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Маренчук.
Вона зазначила, що загальна кількість бюджетних установ, яка утримується за рахунок місцевих бюджетів Первомайського району становить 144 установи, з яких за рахунок місцевих бюджетів утримується 138 бюджетних установ та 6 одержувачів коштів, відповідно до діючих районних програм.
Фінансовим управлінням Первомайської райдержадміністрації проводиться робота по перевірці правильності складання кошторисів бюджетних установ, які утримуються за рахунок районного, селищного та сільських бюджетів. За березень-червень 2015 року було проведено 26 перевірок згідно затвердженого плану роботи. Зокрема, здійснено перевірки у 115 бюджетних установах та 6 одержувачів бюджетних коштів з питань правильності складання та затвердження кошторисів бюджетних установ сільських, селищної рад та районного бюджету.
За результатами перевірок встановлено, що місцевими бюджетами забезпечено потребу в коштах на оплату праці бюджетників відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за спожиті енергоносії.
Затверджено ліміти споживання енергоносіїв виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
Поряд з цим, чотирма сільськими радами не забезпечено в повному обсязі потребу в коштах на захищені статті видатків на суму більше 243 тисяч гривень. Звісно, що потреба в коштах виникла в зв’язку з стрімким підвищенням тарифів. Обсяг визначених доходів сільських бюджетів на 2015 рік не забезпечував мінімальну потребу на утримання установ, тому рішеннями сесій сільських рад був перерозподілений вільний залишок та закрита недостатність коштів по заробітній платі та енергоносіях.
Проведеними перевірками встановлено завищений рівень асигнувань по відділу освіти на продукти харчування, встановлено надлишково заплановані кошти на енергоносії. За результатами проведених перевірок бюджетним установам надані рекомендації.
Контроль за використанням бюджетних коштів бюджетними установами Первомайського району здійснюється фінансовим управлінням райдержадміністрації на всіх стадіях бюджетного процесу. Проте проводиться й інша робота з цього питання. Зокрема, за січень-червень 2015 року фінансовим управлінням проведено три семінари з головними бухгалтерами бюджетних установ району, на яких розглянуті питання посилення фінансово-бюджетної дисципліни дотримання вимог щодо жорсткої економії бюджетних коштів та вимоги щодо складання кошторисів бюджетних установ на 2015 рік.
Також за дорученням голови райдержадміністрації фінансовим управлянням проведена перевірка в КП редакція газети «Прибузький вісник» з питання цільового використання бюджетних коштів та фінансово- господарської діяльності установи. В ході проведення перевірки встановлено ряд порушень. Зокрема, не погоджено з районною радою, як засновником комунальної газети «Прибузький вісник», обсяг і ціну одного примірника газети та додатків до неї, штатний розпис і структура.
Розцінки на платні послуги на сторінках газети «Прибузький вісник» та розцінки за один квадратний сантиметр газетної площі на платні послуги, надання знижок на платні друковані послуги затверджені редактором газети, однак в посадовій інструкції редактора газети такі повноваження не зазначені.
Відповідно до розділу V «Органи управління редакцією», п.3 статуту редактор призначається на посаду за рішенням сесії Первомайської районної ради на період повноважень районної ради та виконує обов’язки редактора відповідно до трудового договору. В порушення зазначеного розділу, трудовий договір з редактором газети «Прибузький вісник» не укладено.
Вибірковою перевіркою рекламних послуг виявлено, що по деяким постійним замовникам безпідставно занижена вартість наданих рекламних послуг, що призвело до втрат доходів по редакції газети.
Також вибірковою перевіркою наданого редакцією переліку надрукованих матеріалів щодо висвітлення діяльності райдержадміністрації за січень- березень поточного року встановлено розбіжності у площі надрукованого матеріалу та включені статті, які не замовлялися райдержадміністрацією, в результаті чого виставлені завищені рахунки більш, ніж на три тисячі гривень.
Крім того, надрукований Звіт про виконання районного бюджету та виконання плану по доходах розцінені вдвічі дорожче, ніж реально коштують. Зазначені відхилення призвели до завищення обсягу наданих послуг райдержадміністрації на суму майже п’ять тисяч гривень.
Таким чином, за наслідками проведеної перевірки слідує, що керівництвом редакції газети «Прибузький вісник» не проводиться належна робота щодо організації фінансово-господарської діяльності: За результатами перевірки були надані рекомендації головному редактору. Ми не маємо права розбазарювати державні кошти проте зобов’язані контролювати кожну бюджетну копійку.
Про стан роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації доповів начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Грушанський.
Робота з вимушеними переселенцями із Донецької та Луганської областей та учасниками антитерористичної операції є пріоритетними питаннями управління соціального захисту райдержадміністрації. Сергій Борисович детально проаналізував надані виплати щодо цієї категорії громадян та проведену соціальну роботу.
Відділ праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації в межах повноважень забезпечує реалізацію державної політики в сфері законодавства про працю: зайнятості, оплати та нормування праці, охорони та умов праці, проводить моніторинг своєчасності виплати заробітної плати, запровадження підприємствами всіх форм власності мінімальних державних гарантій з оплати праці. Одним із основних завдань відділу праці щодо зайнятості населення є сприяння створенню в цілому по району нових робочих місць.
Проте були питання до Сергія Борисовича про ефективність перевірок та з питання підвищення розміру середньомісячної заробітної платні в районі. За результатами моніторингу серед інших районів області наш район посідає перші місця по заду. Звичайно, що кожна перевірка повинна мати позитивний результат, а не констатувати власну безпорадність.
За результатам и колегії було надано ряд доручень структурним підрозділам райдержадміністрації, керівникам установ та селищному і сільським головам.