Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
08/07/2015
08 червня в сільській раді зібралася кам’янобалківська громада з питання добровільного об’єднання територіальних громад.
Ініціатором сходки громади виступила Первомайська райдержадміністрація, яка делегувала на збори заступника керівника апарату, начальника загального відділу апарату райдержадміністрації Лесю Омельченко.
На цих зборах було зареєстровано майже 250 учасників та головою сільради Андрієм Кульчицьким запропоновано обрати секретаря зборів та головуючого.
Після організаційних питань порядку денного Леся Омельченко познайомила присутніх із основними статтями Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Методикою формування спроможних територіальних громад», затвердженою постановою КМУ. Саме ці акти визначають, яким чином має відбуватись об’єднання.
Зокрема, вона зазначила, що метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення, про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.
Леся Миколаївна зазначила про зміни в Податковому та Бюджетному законодавстві, які відбулися з метою реформування місцевого самоврядування. Звісно, реформа робиться для людей, для їх соціального і правового захисту, для зменшення чиновницького навантаження та вміння жити за власні кошти, а не на дотацію держави. Звичайно, сьогодні майже 70 % сільських рад є дотаційними . В Первомайському районі із 22 сільських рад тільки 3 повністю самодостатні та спроможні громади.
Також вона зазначила, що після консолідації громад села, які не матимуть власних сільрад, будуть представлені в місцевій раді своїми депутатами, а у виконкомі – сільськими старостами. Старости та депутати здійснюватимуть зв’язок між односельцями і владою громади та вирішуватимуть різні проблеми його жителів у раді та виконкомі.
Проте, селяни обговорювали питання емоційно та голосно. Їх цікавило, де наразі керівництво районної ради та чому не проводить роботу з громадами по обговоренню цієї реформи, чому ініціює виконавчий орган, а не депутатський корпус, чому депутати, яких обирала громада села не показуються на люди і не захищають інтереси селян та навіщо ці старости, які нічого не зможуть зробити для людей та в законі це не зовсім досконало й прописано.
Кам’янобалківців турбує питання реформування в частині медичного обслуговування, бо школи в селі вже немає - залишився тільки дитячий садочок, сільської молоді зареєстровано майже сто чоловік, проте фактично проживає набагато менше і ті сидять без роботи. Всі одноголосно заявили, що ця реформа є розвалом села, що ніяка міська громада, до якої планується приєднати район, не буде турбуватися про дороги та пільгові перевезення пенсіонерів до центрів об’єднаних громад.
Виступаючі – представники громади, виплескували все наболіле про своє життя, про розвал країни, який тривав майже 20 років. Звичайно, люди бояться всього нового та, більш за все, виказують недовіру до цього нового.
Керівництво сільської ради та представник райдержадміністрації намагалися переконати громаду в позитивному та прогресивному розвитку майбутньої об’єднаної громади, проте, люди переконані життєвим досвідом, що ми не Польща, в якій успішно відбулася така реформа, що в нас корупція, аж зашкалює, що країна втягнута у війну і на це щодня витрачаються величезні кошти, що людей вже дістали підвищення цін і на комунальні послуги, що вони вже голодують, тому ця реформа не на часі.
Шкода, що наші села старіють та, майже, не залишилось молоді, яка б, мабуть, прагнула б до Європи. Проте, бачимо іншу картину, яка впливає на всі процеси в державі.
Один із учасників зборів, закликав « йти з вилами на Київ, бо це не життя, а мука».
Громада одноголосно проголосувала проти об’єднання з містом Первомайськом та вирішила жити самостійно. Треба зазначити, що ця сільська рада теж є дотаційною, то як же вона утримає медицину та освіту – про це в Законі не прописано.
Реформування - це наш єдиний шлях до кращого майбутнього. Той, хто нічого не хоче змінювати , повинен пам’ятати одну народну мудрість : «Життя любить того, хто за нього бореться, а нищить того, хто йому піддається».