Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

04/08/2015

Про особливості процесу формування територіальних громад в Миколаївській області розповів голова облдержадміністрації Вадим Меріков.

За словами керівника області, Миколаївщина, зокрема, і весь південь України мають невелику щільність населення:

«Тому ми були змушені рекомендувати потенційним об'єднаним громадам укрупнення. В результаті – у нас вийшли в перспективному плані громади з відстанню між адміністративним центром і крайнім населеним пунктом до 40-50 км. Ми пішли на це свідомо. Адже, якщо подробити їх на більш дрібні – вони виявляться не самодостатніми, а це приведе їх до ще більш гіршого положення, ніж є зараз. Щоб поліпшити якість надаваних послуг – необхідна концентрація ресурсів, тому ми взяли за основу модель 1 район – 1 громада. У Миколаївській області з перспективного плану об'єднання пропонується 14 районів з 19 трансформувати в об'єднані територіальні громади, але вже з розширеними повноваженнями, закладеними в законі. З іншого боку, у нас є достатньо прогресивні райони, такі як Жовтневий або Миколаївський, де будуть створені кілька громад».

За словами Вадима Мерікова, саме ці райони є і лідерами в просуванні реформи місцевого самоврядування. Вони впритул наблизилися до створення об'єднаних громад з центром у Ольшанському (Миколаївський р-н) та в Шевченкове (Жовтневий р-н).

«Дуже тішить ініціатива жителів Баштанщини, яка також наблизилася до створення на базі району об'єднаної територіальної громади. Крім того, Южноукраїнськ об'єднується з Костянтинівкою. У Жовтневому районі в таких селах як Воскресенське, Лимани і багатьох інших вже пройшли сесії сільських рад, на яких прийнято рішення об'єднання в громади. Наша область планомірно входить в наступний етап децентралізації», – сказав він.

Розповів Вадим Меріков і про проблеми, з якими довелося зіткнутися. Так, неординарна ситуація склалася у Вознесенському районі, де через політичні амбіції виник прецедент у вигляді «громади-бублика».

«У Вознесенському районі створюється дві громади Олександрівська сільська і Вознесенська міська. По суті, Олександрівська громада – це «громада-бублик», де в її центрі знаходиться місто Вознесенськ, що не належить до громади усього району. Хоча, необхідна інфраструктура громади розташована в Вознесенську. При цьому, її частина належить саме району, а не місту. Така заплутана ситуація – наслідок незбалансованої системи управління, яка залишилася від колишніх часів, а виправити її нам заважають політичні амбіції депутатів міської та районної рад. Закликаю проявити раціональність, і зважено підійти до інтересів громади», – підкреслив Вадим Меріков.

За словами керівника області досить проблемна ситуація склалася з Кінбурном. Точніше, з західною частиною півострова, яка відноситься до Очаківського району. Згідно з методикою, рекомендованою Міністерством регіонального розвитку, при розробці перспективного плану об'єднання потрібно враховувати, що дистанція між крайнім селом і адміністративним центром громади не перевищуватиме 25 км по дорозі з твердим покриттям.

«Але якщо тягнути села Кінбурна навіть в Херсонську область, то відстань буде по 70 км, а дорогу цю можна назвати дорогою, лише, умовно. Зараз забезпечується зв'язок з Очаковим катерами через Дніпро-Бузький лиман, але в зимовий час – це проблематично. У всякому разі, ми будемо думати, як вирішити цю проблему. Але в кожному разі – ніхто нікого насильно об'єднувати в громади не буде. Нам потрібно трохи часу, щоб дати людям розібратися і зробити усвідомлений вибір. Саме позитивний приклад об’єднаних громад дасть поштовх для інших», – сказав він.

Всі новини →