Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
30/11/2015
У другому читанні та в цілому ухвалено проект Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». За відповідне рішення проголосували 247 народних депутатів.
Зазначеним законопроектом внесено зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відповідно до яких спрощено процедури утворення, правонаступництва та реєстрації об’єднаних територіальних громад.
Завдяки прийнятим змінам, сільська, селищна, міська рада об’єднаної територіальної громади та її виконавчий комітет як юридичні особи утворюються у результаті реорганізації шляхом приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об’єднаної територіальної громади, інших юридичних осіб – місцевих рад територіальних громад, що об’єдналися, у порядку, визначеному цим Законом.
Сільська, селищна, міська рада та виконавчий комітет об’єднаної територіальної громади є правонаступниками прав та обов’язків всіх місцевих рад та виконавчих комітетів місцевих рад територіальних громад, що увійшли до її складу.
Після набуття повноважень сільською, селищною, міською радою об’єднаної територіальної громади на час проведення реорганізації повноваження керівників місцевих рад та їхніх виконавчих комітетів, що припиняються як юридичні особи, здійснює сільський, селищний, міський голова щодо забезпечення такого припинення та окремого виконання бюджетів територіальних громад, що об’єдналися.
Незважаючи на те, що бюджети територіальних громад, які об’єдналися, виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду з урахуванням особливостей, встановлених Законом, сільська, селищна, міська рада об’єднаної територіальної громади може вносити зміни до рішень місцевих рад територіальних громад, що об’єдналися, про місцеві бюджети відповідних територіальних громад.
У разі несвоєчасного прийняття рішення про бюджет об’єднаної територіальної громади бюджети територіальних громад, що об’єдналися, виконуються окремо до прийняття такого бюджету з особливостями, встановленими бюджетним законодавством та цією частиною.
Крім того, реорганізація юридичних осіб – місцевих рад територіальних громад, що об’єдналися, та їхніх виконавчих комітетів не передбачає повідомлення про неї органу, що здійснює державну реєстрацію, збирання вимог кредиторів чи отримання їхньої згоди.
_______________________________________
Прес-служба Офісу Реформ у Миколаївській області.