Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
11/12/2015
Закон визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман привітав народних депутатів з прийняттям закону про державну службу.
«Це історичне голосування, без перебільшення. Ми довго йшли до цього. Вітаю вас з прийняттям закону про державну службу», - зазначив керівник Парламенту після голосування за цей закон на пленарному засіданні у четвер.
Разом з тим, В.Гройсман зазначив, що закон вступає у силу з 1 травня 2016 року, до цього часу робота над окремими дискусійними питаннями цього законодавчого акта продовжиться, зокрема щодо питання пенсійного забезпечення державних службовців.
«Можуть будуть різні підходи і різні бачення. І якщо ми з вами вважаємо, що нам потрібно особливо врегулювати пенсійне забезпечення людей, давайте винесемо це питання в окрему дискусію, - зауважив В.Гройсман. - У нас є 5 місяців, щоб врегулювати усі необхідні питання. Я переконаний, що ми це зробимо».Відповідно до закону, державна служба – це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність з практичного виконання завдань і функцій держави, зокрема щодо:
1) аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій стосовно її формування, у тому числі розроблення та проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів;
2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів;
3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг;
4) здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства;
5) управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням;
6) управління персоналом державних органів;
7) реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.
Законом, зокрема, встановлюється, що державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, їх апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Закон ухвалено з пропозиціями, оголошеними під час обговорення. Відповідний законопроект зареєстровано за №2490.
-----------------------------------------
mykolayiv-oda.gov.ua