Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
20/01/2016
В рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал- соціалістичного ( нациського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в листопаді- грудні 2015 року сільські голови активізували роботу з цього питання.
Час обговорення в громадах та прийняття рішень на сесіях сільської ради закінчився. Для цього законодавством було передбачено піврічний термін виконання першого етапу декомунізації.
На території Первомайщини відбулася потужна інформаційна кампанія щодо ознайомлення із вищезазначеним законом. Питання піднімалося на колегіях райдержадміністрації, на засіданнях Громадської ради при Первомайській РДА, обговорювалося з громадськістю району згідно Орієнтовного плану консультацій з громадськістю та постійно висвітлювалися через ЗМІ району.
Одним із цікавих форм роботи- було актуальне інтерв’ю із сільськими головами через телеканал «Олта». До речі, не всі сільські голови були відверті з цього питання та просто не говорили правду щодо проведеної роботи. Проте, після виборчої кампанії ситуація змінилася на краще.
Новообраний сільський голова Ленінської сільської ради Костянтин Токар ініціював, а депутатський корпус прийняв рішення III сесії сьомого скликання від 22 грудня 2015 року № 11 про перейменування Ленінської на Чаусянську сільську раду. Сподіваємося, що Верховна Рада України врахує пропозицію громади та накінець позбавить сільську раду назви «Ленінська».
Сільський голова Степківської сільської ради Віктор Дудко проводив роботу з декомунізації виважено та продумано. Незважаючи на відмову односельців під час ознайомлення із Законом на першому етапі його виконання, керівництво села не склало руки і продовжило роботу разом із депутатським корпусом. Наразі, село Жовтневе вже має нову назву – село Зоряне. Документи подані через районну та обласну ради до Верховної Ради України, уповноваженої остаточно завершити цю процедуру.
Сільський голова Кодимської сільської ради дотримався норм законодавства та своїм вольовим рішенням виконав декомунізацію в селі Кам’яний Міст. В результаті вулицю Леніна перейменовано на вулицю Тараса Шевченка, а вулицю Радянської Армії на вулицю Миру. Відповідно вжито заходів і новообраним грушівським сільським головою. Тепер в селі Грушівка замість вулиці Революції є вулиця Центральна.
До речі, ті посадовці, які не виконають законодавство України в установлені Законом терміни до 21 лютого 2016 року, то втратять цей шанс і доведеться голові облдержадміністрації вживати відповідних заходів до впровадження декомунізації в Первомайському районі.
Звичайно, Підгороднянська сільська рада забуксувала у децентралізації глибоко і надовго, мабуть чекають, що загублені тоталітарним комуністичним режимом декілька мільйонів українців виправдають дії своїх нащадків, їх байдужість та коротку пам’ять про злочини над українським народом.
Треба нагадати, що самі прогресивні сільські голови Лисогірської сільської ради Володимир Базалук, Кам’яномостівської – Олександр Ляхов та Кінецьпільської – Микола Ребрій, пройшли нелегкий шлях щодо роз’яснення людям необхідності впровадження закону про декомунізацію. Звісно вони аргументували односельцям історією та просто подіями тих, жахливих часів свідками, яких були наші предки. Не секрет, що в минулому році в селі Синюхин Брід був відкритий пам’ятник односельцям, які загинули під час Голодомору.
За волю українського народу гинули і в нашому столітті, на Майдані та наразі -на Сході, відроджуючи гідність та національну єдність нашого народу, захищаючи свої родини та майбутнє дітей.
Тож наше завдання не допустити до повернення тоталітарних часів, а будувати європейську демократичну державу без « леніних» та « сталіних».