Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Влада і громада спільно проти небезпечних інфекцій

01/04/2016

31 березня  на Первомайщині відбулося  підписання угоди  про співпрацю органів державної влади із  Благодійною  організацією  Миколаївський обласний фонд «Здорова нація» в рамках реалізації грандового пілотного проекту  фонду  «Сталість Віл- послуг».

     В презентації пілоту взяли участь Первомайський міський голова  Людмила Дромашко, виконувач функцій і повноважень голови РДА Сергій Бондаренко та голова районної ради Світлана Вовк, заступник директора ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями  МОЗ України» Лариса Гетьман, начальник управління охорони здоровя ОДА Маргарита Капуста, старший технічний радник з питань ВІЛ відділу охорони здоровя  Агенства США з міжнародного розвитку (USIAD) Паола Павленко, керівник проекту USIAD Проекту «Реформа ВІЛ- послуг в дії» Ната Аваліані,  представники медичних закладів міста та району, засоби масової інформації.

    Проект USAID «Реформа ВІЛ послуг у дії» презентував  в Україні свої пілотні проекти, які  працюють  над створенням стійкої моделі надання послуг для ключових груп населення та людей ВІЛ- інфікованих у Черкаській, Одеській, Полтавській, Херсонській, Дніпропетровській    областях,  в місті Києві,  в місті Первомайську і Первомайському районі Миколаївської області та реалізуються протягом 2015- 2017 років.

    Зокрема, це пілоти  щодо розбудови центрів громадського здоров’я, що впроваджуються у двох областях України,  доопрацювання програм з протидії ВІЛ- інфекції /СНІДу  тощо.

      Завдання пілотів USIAD Проекту- розробити модель сталого надання ВІЛ- послуг   та систему життєво важливих послуг для найбільш уразливих груп населення, розширити ВІЛ- послуги за рахунок коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, допомогти місцевим органам влади визначити вартість цих послуг та забезпечити їх реалізацію через альтернативні моделі фінансування, допомогти надавачам послуг охопити більш ширші кола  ВІЛ/СНІД інфікованих.

     Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації  Маргарита Капуста  довела присутнім  пріоритетні напрямки протидії  ВІЛ- інфекції та концепцію і мету впровадження  пілотного проекту. Вона зазначила, що  область залучає багато  міжнародних проектів, щоб навчитися жити в суспільстві з цими  хворобами, толерантно ставитися до хворих тощо. За оцінками експертів, в Україні проживає   270 тисяч  ВІЛ- інфікованих. Найгірша ситуація в Одеській області, проте Миколаївська область  по кількості хворих на ВІЛ/СНІД займає п’яте місце серед інших областей України. Маргарита Олександрівна акцентувала: «Ми готові  до змін в нашій країні, зокрема, в медицині».

   Виступаючи перед присутніми,  Первомайський міський голова Людмила Дромашко зазначила, що   Первомайська  міська  громада налічує  67 тис. населення і проблема хворих на небезпечні інфекції  людей дуже актуальна. «Я чекаю методики вирішення проблеми.  Разом зі своєю командою та провідниками проекту ми будемо тісно співпрацювати, щоб досягнути результатів»,- сказала Людмила Григорівна. . Користуючись нагодою, міський голова звернулася до обласного керівництва  охорони здоровя та акцентувала увагу на недопущенні скорочення міських  туберкульозного та наркологічного диспансерів. Також  мер міста подарувала  гостям інформаційні буклети про місто Первомайськ.

   Очільник  Первомайського району Сергій Бондаренко  побажав усім присутнім здоровя  та зазначив, що Первомайський район готовий співпрацювати  на благо Первомайщини. Його підтримала голова районної ради Світлана Вовк та побажала плідної праці у втіленні проекту. Світлана Анатоліївна   акцентувала увагу  присутніх на потужну інформаційну  підтримку збоку  ЗМІ, які мають на меті донести  важливість  цього проекту.

        Представник МОЗу України Лариса Гетьман  повідомила про  епідеміологічну ситуацію в Україні, зокрема, навела статистику по Миколаївській області та зазначила основні тенденції захворювання. Вона відзначила, що  інфекція поширилася на вагітних, підлітків та донорів: «Проблему не можна випускати з-під контролю та й часу на це обмаль»

     Україна є однією із 32 країн світу відповідальною за 89%  нових інфекцій ВІЛ в світі. Тому  вона є пріоритетною для Стратегії ЮНЕЙДС Fast Track (швидкої дороги) протидії  інфекції. Найбільше людей гинуть від ВІЛ/СНІД інфекції в Україні ( 25%) та Росії (61%). Безумовно, Стратегія ЮНЕЙДС Fast Track є стратегічним напрямком розвитку громадського здоров’я в Національній стратегії реформування системи охорони здоров’я 2015-2020 в Україні.

    Оксана Черненко, головний лікар Миколаївського обласного центру профілактики та лікування хворих на СНІД, зазначила  пріоритетні напрямки профілактики ВІЛ/СНІД та довела  присутнім проблеми щодо цього питання. Зокрема, вона акцентувала увагу на тому, що в Миколаївській області створено 35 кабінетів довіри, проте, недостатня матеріально- технічна база, нерегулярно поставляються препарати та недостатність кваліфікованих медичних кадрів.

    Ната Аваліані  більш детально познайомила присутніх з концепцією пілоту та  акцентувала на Fast Track  для України : «Нарощування об’ємів лікування та  необхідність взяття епідемії під контроль, оскільки Україна не зможе  кардинально знизити приріст нових випадків ВІЛ та знизити смертність від СНІДу.

    Всі  учасники презентації дякували один одному за розуміння проблеми та співпрацю в  її подоланні. Ната Аваліані особисто  подякувала органам влади  та  сказала, що відчула  однодумців.

    Голова правління БОМОФ «Здорова нація» Тетяна Бабич  сказала, що дуже хоче виправдати довіру з питання реалізації проекту та  анонсувала відеоролик про співпрацю з установами та органами влади міста та району.

Звичайно, щоб подолати небезпечні інфекції та убезпечити український народ владі та громадським організаціям потрібно не говорити, а діяти.

 

Всі новини →