Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
13/04/2016
12 квітня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги “Іловайськ” Євгена Положія в рамках його всеукраїнського туру. Виданий у 2015 році видавництвом “Фоліо”, в річницю трагічних подій “Іловайського котла”, роман “Іловайськ” отримав Диплом у номінації “Найкраща книга про війну” від організаторів 22-го Форуму видавців у Львові.
Ініціатор зустрічі відомого українського письменника і журналіста із Сум з миколаївськими читачами і патріотами – ерсонська міська молодіжна громадська організація “Вільне місто” (координатор - Євгенія Вірлич). Організатори заходів в Миколаєві - прес-конференції, презентацій видання в Національному університеті кораблебудування ім. Адмірала Макарова, в юнацькій бібліотеці – Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва, Миколаївський обласний благодійний фонд “Індиго” (голова – Ольга Криницька). Організаційну та інформаційну підтримку надали управління по роботі з молоддю Департаменту освіти, науки і молоді Миколаївської облдержадміністрації; управління у справах сім'ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.
Євген Вікторович наголосив, що один рік – занадто короткий термін, щоб достеменно розібратися в причинах “Іловайського котла”, однак достатній для того, щоб записати та переказати історії солдат та офіцерів, що вижили в тому пеклі. В основі роману - записані ним у воєнних шпиталях розповіді понад 70 учасників тих трагічних подій, які представлені читачу в художній обробці. Студенти Миколаївського будівельного коледжу, Чорноморського державного університету ім. П. Могили, активісти Миколаївської філії Всеукраїнського громадського об'єднання “Асоціація інвалідів АТО”, миколаївські волонтери, наші колеги з інших бібліотек, широка громадськість Миколаєва, “присутні” на заході завдяки сучасним технологіям - додатку Google Hangouts – співробітники та читачі Арбузинської та Братської центральних районних бібліотек задавали автору багато запитань і навіть вступали з ним в дискусію. Євген Положій зазначив, що книга про “Іловайський котел” — це продовження життя загиблих у слові і нашій пам’яті.
Роман побудовано автором на розповідях майже 100 очевидців трагічних подій, але книга – не результат журналістських розслідувань. Його мета – вшанувати загиблих в “Іловайському котлі”, подарувати продовження їхнім життям – у слові і нашій пам’яті.
Книжка писалася двома мовами, українською та російською, в залежності від того, на історію якого бійця спирався автор, створюючи ту чи іншу главу. Якщо респондент говорив українською мовою – глава створювалася українською, якщо респондент говорив російською – то російською. Глави, написані російською, перекладалися українською, і, відповідно, навпаки. Таким чином, вийшло дві рівноцінні авторські версії роману: українська і російська.
Після заходу миколаївці скористалися можливістю придбати книгу з автографом.