Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
26/04/2016
26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.
Лише через три тижні при допомозі 4 тисяч тон піску, бору, свинця і глини вдалось ізолювати реактор, що продовжував випромінювати радіацію, і запобігти подальшому забрудненню грунту. З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей. Із-за традиційної в СРСР секретності від громадян приховувалась інформація про дійсні масштаби катастофи і в найбільш постраждалих областях України, Білорусії та Росії в перші дні після аварії не здійснювались жодні заходи по захисту населення від радіації.
З глибокою повагою ми згадуємо працівників станції, вогнеборців, військових і цивільних, усіх, хто прийняв на себе перший удар Чорнобиля. Багатьох з них, на жаль, уже немає поряд з нами.
На території району проживає 56 громадян, постраждалих від глобальної катастрофи двадцятого століття. Проте, реальної цифри наслідків цього лиха ніхто не може підрахувати. Спокутувати, завдане катастрофою, лихо будуть багато поколінь українців.
Сьогодні Первомайщина вшановує подвиг героїв-чорнобильців. Ми низько вклоняємося світлій пам'яті людей, які ціною власного життя врятували життя мільйонів.
Запали свічку пам'яті за тими, кого забрала в небуття ця жахлива аварія.