Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Сергій Бондаренко: Ви повинні бути господарями на своїй землі

25/05/2016

       Виконувач  функцій  і повноважень   голови райдержадміністрації, перший  заступник  голови райдержадміністрації  Сергій Бондаренко провів нараду із  селищним та сільськими головами.

   На порядку денному розглянули питання про проведення спільних заходів щодо визначення мінімальної суми річного доходу отриманого від самостійного обробітку одного гектара земельної ділянки (паю) на території району, як одного із основних  джерел надходження до місцевих бюджетів.

     Присутні ознайомилися із рекомендаціями Миколаївської обласної ради  від 05.04.2016 року № 2 «Про визначення мінімальної суми річного доходу отриманого від самостійного обробітку одного гектара земельної ділянки (паю) на території Миколаївської області».

     Заступник голови комісії з реорганізації Первомайської ОДПІ  ГУДФС у Миколаївській області Вікторія Заніздра  зазначила, що до податкової  служби подано громадянами  1418 декларацій. Задекларовано більше 7 млн гривень доходів від обробітку землі в Первомайському районі та нараховано більше 1 млн. податку на доходи фізичних осіб. Середній розмір задекларованого доходу складає 954,66 грн. за 1 га, проте, мінімальна сума річного доходу на території Миколаївської області  встановлена постійною комісією обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села становить 1880 гривень.

   Вікторія Миколаївна акцентувала увагу присутніх сільських голів на  нижче, ніж середній рівень цих показників в Кам’янобалківській, Кримківській, Кінецьпільській та Софіївській сільських радах, де одноосібники сплачували  від 400 до 600 гривень за один га землі. Звичайно, знайшлися господарі, які  дотрималися рекомендацій обласної ради та задекларували, зокрема, в Довгопристанській сільській раді- 1415,91 грн. за га землі, в Чаусівській- 1276,59 грн за га землі. Звичайно, в цих сільських радах проведена належна робота щодо наповнення місцевих бюджетів та реалізації державних програм.

    Прикро, але є випадки неподання декларацій фізичними особами, зокрема, в Кам’янобалківській  сільській раді 14 осіб  не подали декларації, в Болеславчицькій сільській раді – 7 чоловік, а в Лисогірській сільській раді- 58 чоловік.

     Очільник району Сергій Бондаренко акцентував увагу присутніх  на резерви наповнення бюджетів за рахунок виведення із тіні акцизного податку, інвентаризації земельних ділянок та орендної плати, права власності на об’єкти нерухомого майна тощо.    «Ви повинні бути господарями на своїй території та дбати про забезпечення  громади фінансовим ресурсом. Спеціалісти райдержадміністрації та установ району нададуть необхідну нормативно- правову базу та консультації з приводу  прогнозування та наповнення місцевих бюджетів фінансовим ресурсом», - акцентував Сергій Володимирович. Також він доручив  зробити прогнозовані показники наповнення бюджетів  на II півріччя 2016 року.

      Сільські голови заслухали питання    про стан виконання  місцевих бюджетів Первомайського району. Звичайно, кропітка робота комісії  райдержадміністрації по наповненню бюджету виконала свою місію, тому план  зведеного бюджету  району  січня- квітня 2016 року перевиконано. Олена Маренчук, начальник фінансового управління райдержадміністрації, проаналізувала наповнення бюджету за джерелами надходження. Проте, зазначила, що план надходжень не виконано по Ленінській сільській раді більш, ніж на 18 тисяч гривень. Аналіз надходжень по нормативу до року  не виконано районним бюджетом та Кримківською і Ленінською сільськими радами.

Сергій Бондаренко порадив присутнім вивести з тіні акцизний податок, який не сплачується в повній мірі, але є одним із бюджетоутворюючих податків. Його підтримав Лисогірський сільський голова Володимир Базалук, який працює над цим питанням та вже проаналізував збитки бюджету від несплати цього податку. Сергій Володимирович акцентував увагу присутніх:   «Ми допоможемо вам  стягнути ці податки, проте, повинні діяти спільно. Це  резерв ваших бюджетів». 

     Не менш важливим  було  розглянуте питання         про набуття права власності безгосподарських гідроспоруд, яке безпосередньо пов’язане із фінансовим наповненням скарбниці району, приведенням  у відповідність до законодавства документування цих споруд. За результатами розгляду цього питання райдержадміністрація надасть пакет документів сільським головам для вирішення питання по суті. До речі, в  Первомайському районі знаходиться  більше 130  водних обєктів, на які повинно бути оформлено по  три  договори на оренду  гідротехнічної споруди, на оренду водного дзеркала та земельну ділянку. Проте, не зважаючи на  інформаційне розяснення щодо цього питання, неодноразові рекомендації  РДА  гідротехнічні споруди не оформлені згідно  вимог законодавства та,звичайно, бюджет недоотримує  податки.

    Також керівник району підняв питання  співфінансування ремонтних робіт на дорогах комунального значення та заслухав сільських голів про планування коштів на ці заходи.   «Ремонт доріг- це безпека громадян району та туристів, на яких ми розраховуємо  і плануємо вкладати інвестиції в розвиток туристичної галузі»,- зазначив Секргій  Володимирович.

     На нараді були розглянуті й інші питання  та надані відповідні доручення.

 

Всі новини →