Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
01/07/2016
Сьогодні відбувся другий етап конкурсу питання перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району під головуванням виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації, першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Бондаренка.
До зали, в якій засідав конкурсний комітет, прибули делегації від громади села Кінецьпіль, Полтавки та Грушівки, села Кам’яний Міст, Лисої Гори, Зоряного (Жовтневого) та Мигії, районної організації ветеранів Афганістану, представники ЗМІ, депутати районної і сільських рад та безпосередньо перевізники кожен із своїм юристом. Тому членам комісії було надзвичайно важко приймати рішення, які б не протирічили законодавству та поважали думку громади району.
На початку засідання перевізники дебатували з членами конкурсного комітету. Зокрема, представник ТОВ «Голта Автотранс» надав ряд документів, що дискредитували перевізника ПП «Євротранс-Юг». Також ФОП Войтенко І.І. надав ряд документів за результатами рішення вищого адміністративного суду щодо його незаконного відсторонення від конкурсу від 14 січня 2016 року.
Депутат Грушівської сільської ради Олександр Пархоменко пропонував розпочати розгляд питання саме Грушівської громади. Через соціальну напругу громади, яка звинувачувала голову комітету у перевазі одному з перевізників, Сергій Бондаренко прийняв рішення не брати участь у голосуванні, проте, проводив засідання.
Звичайно, перед відкриттям конверту № 2 було взято до уваги пропозицію перевізника Ігоря Камінського ТОВ «Голта Автотранс» та заслухано думку усіх членів громади району щодо якості та культури обслуговування громади перевізниками, які беруть участь у конкурсі. До речі, районна влада проводила електронні консультації з громадою через веб- сайт РДА щодо цього питання, проте, жодної відповіді не отримала.
ПП «Талісман», яке працює за маршрутом Первомайськ- Кінецьпіль зауважень від громади, окрім подяки, не мав та й автотранспорт відповідає вимогам законодавства, ФОП Смульський Ю.М. теж залишиться на тому маршруті, який досі обслуговував. ФОП Бокалов та ФОП Коваленко С.О. та ПП «Автореал» мали незначні зауваження та пообіцяли виправити ситуацію, та й претендентів на ці маршрути не було, окрім заявлених, тому будуть і надалі обслуговувати громаду району.
Баталії розгорнулися навколо маршрутів Первомайськ- Грушівка, Первомайськ- Кам’яний Міст, Первомайськ- Лиса Гора, Первомайськ- Мигія та Первомайськ- Зоряне ( декомунізоване Жовтневе).
Претендентів на ці маршрути було троє ПП «Євротранс- Юг», ФОП Войтенко І.І. та ТОВ «Голта Автотранс».
Конкурсний комітет уважно вислухав громаду населених пунктів за рекомендацією депутата районної ради Олександра Пташинського, який прибув на засідання, щоб відстояти думку громади.
Зокрема, грушівчани мали багато претензій до перевізника Кулачинського в плані того, що він користується орендою грушівської землі, а на поступки щодо зниження ціни на проїзд із громадою не погоджується. А в цілому перевізником вони задоволені. Були в них і претензії до влади, яка не виділяє коштів на пільгове перевезення інших категорій громадян, окрім учасників АТО. Задоволені своїм попереднім перевізником і мешканці Полтавки.
Ініціативна група Мигіївської громади прийшла на чолі із сільським головою Світланою Почтаренко та висловили категоричне побажання залишити перевізника ФОП Войтенко І.І. на їхньому маршруті. Вони повідомили членам комітету про належну якість та культуру обслуговування перевізника, який вже біля 15 років здійснює тут маршрутні перевезення.
А от голови Чаусівської та Чаусянської (декомунізована Ленінська) сільських рад прибули без громади села та зазначили, що скарг на перевезення ПП «Євротранс- Юг» не надходило. Члени громади задоволені перевізником.
Ініціативна група села Кам’яний Міст разом із сільським головою Андрієм Троцьким назбирала значний пакет документів - переписки з владою про зміну перевізника Юрія Кулачинського та акцентувала увагу присутніх на кардинальних заходах, у разі залишення цього перевізника на їхньому маршруті. Одна представниця громади зазначила : «Якщо ви не дослухаєтеся до громади, то ми вживемо інших заходів, що мало не покажеться».
Лисогірчани та степківчани теж завітали на засідання з переконливими делегаціями та аргументами. Вони подякували перевізнику ФОП Войтенко І.І., водії якого провозять селян, навіть в борг, розуміючи їх матеріальний стан. Жодного збою графіку перевезень не було за, майже, 15 років перевезень. Водій завжди чемний та привітний, підбере сільську людину навіть на шляху.
Дійсно, людський фактор багато значить для громади району. Сільська людина потребує особливої уваги, бо не має таких зручностей, як городяни. Та й працюють важко на землі, тому ходити пішки додому сил не мають. Доброзичливе ставлення водія сприяє поліпшенню не тільки морально- психологічного стану трудівника, а й сприяє консолідації суспільства в цілому.
Звісно, конкурсному комітету було надзвичайно складно рахувати бали для конкурсантів, враховувати думку громади та дотримуватися законодавства, проте, компроміс був знайдений та прийняте рішення, яке в цілому співпадало з проханням громад населених пунктів. Коли ініціативним групам вищезазначених населених пунктів, було оголошено рішення конкурсного комітету, громадяни виходили із зали засідань із репліками: « Демократія перемогла. Дякуємо за розуміння!».
Звісно, перевізник ПП «Євротранс- Юг» був дуже незадоволений та не дослухавши рішення конкурсного комітету, спішно покинув залу.
Проте, після закінчення засідання конкурсного комітету, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації не відпускала ініціативна група афганців, які мають однаковий з учасниками АТО статус - «учасник бойових дій», проте, пільг щодо безкоштовного проїзду не мають.
Учасник бойових дій в Афганістані Віталій Олійник надщесерце висловив всі почуття ображених афганців, які з честю виконували свій інтернаціональний обов’язок колись, а тепер забуті державою.
Сергій Бондаренко пояснив присутнім, що ці питання повинні вирішити депутати сільської та районної ради. Він порекомендував голові районної ветеранської організації Ярославу Гуйвану ініціювати це питання на сесії районної ради в липні 2016 року та акцентував увагу присутніх: «Райдержадміністрація- це виконавча влада, яка вирішувала ці питання після надходження субвенції з державного бюджету. Наразі в бюджеті держави таких коштів не передбачено. Ми перебуваємо в стані війни, тому головне сьогодні - безпека держави».
Даруйте, але афганців ця відповідь не задовольнила. Ображені та розчаровані вони вийшли з надією на позитивне вирішення питання депутатським корпусом району.
Чотирьохгодинне засідання конкурсного комітету закінчилося, але не всі задоволені його рішенням .Отже, продовження цієї історії, можливо, буде в судових тяжбах. Однак районна влада не допустила громадських хвилювань та розбрату між селянами району і подала надію на демократичні зміни в суспільстві. .