Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
12/07/2016
В Первомайському районі, зокрема Кодимській сільській раді, відбулося обговорення процесу формування спроможної територіальної громади спільно із містом Первомайськом.
Ініціатором зустрічі виступила сільська рада, яка добре розуміє, що процес децентралізації неминучий.
Первомайський район досі залишається білою плямою у Перспективному плані Миколаївської області, тому що не дійшов згоди об’єднатися із містом Первомайськом в одну потужну громаду.
Торік громада не погодились прийняти об’єднання за принципом «1 район – 1 громада», але й не змогли довести свій варіант. Місцева ініціатива полягала у бажанні подробити один пазл – Первомайську добровільно об`єднану територіальну громаду на декілька малих, саме районних громад, з центром навколо потужних сільських рад.
А їх в районі вистачає. Це і Лисогірська, Грушівська, Мигіївська, Софіївська сільські ради. Проте, географічне розташування району та відсутність районного центру унеможливлює створення дрібних громад згідно Методичних рекомендацій КМУ.
Селяни ще й переконані, що об’єднавшись з містом, зовсім залишаться без фінансів для вирішення нагальних потреб громади. Звісно, що буде розбудовуватися центр громади, а не її глибинка. Але це думка суб’єктивна. Наразі більшість послуг надається саме в місті Первомайську, куди приїздять сільські мешканці, майже не щодня.
З метою, ще раз обговорити закон України щодо територіального об’єднання громад та пропозиції первомайських міських депутатів щодо об’єднання Кодимської сільської ради з містом Первомайськом на сходку села зібралися 78 мешканців села Кам’яний Міст, депутати сільської ради, сільський голова Андрій Троцький, депутат районної ради Олександр Пташинський, але міських депутатів на сходку не прибуло. Звісно, розрахунок міських депутатів полягав в тому, щоб громада села спочатку розібралася сама, чи потрібно їй це об’єднання.
На сходці прозвучало багато різних думок, виступили активісти, але кожен виступаючий вболівав за своє кровне, за розвиток сільської громади, ремонт доріг, подальше життя школи та дитячого садка тощо.
Сільський голова Андрій Миколайович та районний депутат Олександр Вікторович роз’яснювали людям перспективи об’єднаної громади, наводили безліч позитивних прикладів громад, що вже розпочали цей процес на Миколаївщині, проте, більшість селян висловилися проти об’єднання із містом.
За результатами голосування громади, яке було занесено до протоколу сходки села від 09 липня 2016 року «за» проголосувало 6 громадян, «проти»- 37, а «утрималися »-34 мешканця. Звісно, ті, хто утримався ще мають шанс виправити ситуацію на користь об’єднання, але потрібен час та невтомна роз’яснювальна робота.