Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
22/07/2016
Наразі відбулося засідання Громадської ради при Первомайській РДА за участю заступника голови райдержадміністрації Володимира Рябченка, керівників структурних підрозділів РДА та установ району, представників міськрайонної прокуратури та поліції, членів громадської ради для вирішення актуальних питань учасників АТО району на чолі із головою Олександром Грищенком та представників новоствореної міськрайонної спілки учасників АТО на чолі з Іваном Гулянським. В залі засідань яблуку ніде було впасти.
На порядок денний були винесені вкрай важливі для громади району питання виділення земельних ділянок учасникам АТО, цільове використання державних земель запасу бюджетними установами району, питання декомунізаційно- політичних процесів в державі та про мету і завдання новоствореної міськрайонної організації ветеранів АТО.
Найважче довелося начальнику Держгеокадастру Первомайського району Віктору Козловському, який щойно з лікарняного ліжка прибув на засідання громади. Держслужбовець детально проаналізував кількість земель району та проведену роботу щодо вирішення питання виділення земельних ділянок для ведення селянського господарства учасникам АТО, довів перспективу повного вирішення цього питання на Первомайщині.
Зокрема, Віктор Вікторович зазначив, що до Головного управління Держгеокадастру Миколаївської області надійшло 715 заяв від учасників АТО. Вже видано 405 наказів на виготовлення документації та 20 заяв в роботі. Із 1300 га районних земель запасу, вже видано 900 га учасникам АТО. Останні гектари землі придатні лише для пасовища. Виявлено факт незаконної видачі земельних ділянок 4 учасникам АТО, які раніше вже реалізували це право. Він повідомив, що на території Підгороднянської селищної ради перебуває 145 га землі Міністерства Оборони України, які заросли чагарниками і не використовуються за призначенням та 1203 га ріллі цього ж власника -на території Грушівської сільської ради.
До речі, Первомайська райдержадміністрація неодноразово зверталася до Міноборони про вилучення цих земель та передачі саме учасникам АТО, проте це відомство упевнено мовчить. На території району є ще 2 державні сільгосппідприємства, але при розпаюванні цієї землі 85% буде належати працівникам цих господарств згідно законодавства, а 15% влада запропонує учасникам АТО. Тільки ці підприємства вже понад 10 років розпайовуються, але остаточного результату немає.
Григорій Марін, голова Громадської ради при Первомайській РДА, неодноразово звертався із депутатськими запитами про вирішення земельних питань учасників АТО до голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко, до голови постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Юрія Кормишкіна. Він зачитав відповіді посадовців присутнім у залі.
Григорій Афанасійович запевнив, що з кожним, хто до нього звернеться, піде в Держгеокадастр і допоможе у виріщенні питань. «Будемо стукати у кожні двері, але питання вирішимо, на те ми й громада»,- зазначив депутат.
Його підтримав член Громадської ради Олександр Буткевич, який акцентував: «Ми маємо право вирішувати різні питання, бо в державі носієм влади є саме народ!».
Під час обговорення член ГР Ігор Клімішин зазначив, що відбирати в усіх орендарів землю не можливо, потрібно підходити до цього питання продумано та диференційовано.
Учасник АТО, мешканець міста Первомайська, член новоствореної громадської організації «Первомайська міськрайонна спілка ветеранів АТО» Іван Данін не вгамовувався та задавав безліч питань накшталт що робити хлопцям, яким наразі відмовлено у видачі земельної ділянки, чому захисників «футболять» від одного Держгеокадастру до іншого, чому заради заяви потрібно їхати в Миколаїв.
Присутні учасники АТО зажадали, щоб Держгеокадастр проводив інформаційну роботу з громадськістю району.
Також запрошені висловили підозру, що наразі чиновництву не вигідно надавати права громаді району розпоряджатися своєю землею самостійно. Дехто висловив кардинальні пропозиції щодо проведення радикальних акцій протесту, але здоровий глузд переміг. В дебатах народилося рішення звернутися до народних обранців, яких в Миколаївській області аж вісім, з метою підняття питання у Верховній Раді України про внесення змін до Земельного кодексу, зокрема, в частині оренди земельних ділянок.
Члени ради одноголосно прийняли рішення на підтримку учасників АТО району та робоча група за участю голови Громадської ради Григорія Маріна, голови ради АТО Олександра Грищенка, члена ГО «Ніхто, крім нас» Володимира Постовітенка та Лариси Позняк готують звернення до депутатів обласної та Верховної Ради з пропозиціями та побажаннями. Це звернення, звичайно, опублікують в ЗМІ для контролю збоку громадськості.
По питанню щодо результатів фінансового аудиту ефективності використання державних земель бюджетними установами Первомайського району за 2015 рік доповів заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації, начальник відділу доходів та економічного аналізу Олег Юрченко. Він зазначив, що по районній лікарні станом на 01.07.2016 року заключено договір на оренду земельної ділянки загальною площею 219,5 га, за яку в 2015 році отримано кошти в сумі більше, ніж 259 тисяч грн. Середній розмір плати за користування земельною ділянкою склав 1183 гривень. Ці кошти використовувались на оплату поточних видатків, пов’язаних із функціонуванням районної лікарні.
Протягом І півріччя 2016 року на рахунки бюджетної установи надійшли кошти за сумісне використання земельної ділянки в сумі більше, ніж 83 тисячі гривень.
По відділу освіти РДА станом на 01.07.2016 року із загальної кількості підвідомчих установ по 15 установах заключено договори оренди земельних ділянок загальною площею більше, ніж 501 га та в 2015 році отримано від орендаря кошти в сумі 357 тисяч гривень.
Протягом І півріччя 2016 року на рахунки установ перераховано більше ніж 309 тисяч гривень. Середній розмір плати за використання 1 га склав 712 грн.
Члени громади району поцікавилася, чому виникли такі розбіжності в оплаті оренди. Можливо фермери занижують орендну ставку, яку наразі повинні платити не менше, ніж 5 %. Деякі члени Громадської ради вбачають у цьому корупційну складову. Тому одноголосно прийняли рішення створити робочу групу по перевірці сільських рад району з питання ефективності використання земель бюджетними установами району та внести пропозицію депутатам районної ради затвердити оренду ставку на землю не менше 5 %.
Первомайська громада бере активну участь у суспільно- політичному житті району, всіляко підтримує декомунізаційні процеси в державі та, звісно, роз’яснює районній громаді про декомунізаційні закони, які чітко визначають правовий статус борців за незалежність держави та їх вшанування, недопущення розповсюдження тоталітарних та нациських режимів в Україні, вшанування героїв Другої світової війни тощо. На засідання Громадської ради неодноразово виносилися зазначені питання.
Начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Тетяна Мартиненко познайомила присутніх із змістом листа Тернопольської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних і репресованих до Президента України, з метою роз’яснення декомунізацій них законів на місцях, в радах, місцевих громадах тощо.
Тетяна Анатоліївна повідомила про завершення декомунізації в Первомайському районі та акцентувала увагу присутніх: «Залишилося тільки одне питання- перейменування Ленінської сільської ради, яку громада села назвала Чаусянською, провела збори громади, прийняла рішення та зібрала пакет документів. Ці документи передані до Верховної Ради, проте, народні обранці не поспішають прийняти рішення».
Члени ГР вирішили активно роз’яснювати громаді своїх населених пунктів про новостворені закони в державі та їх значимість, внести свої пропозиції районній раді про нагородження до 25- річниці Незалежності України прізвища людей району, які зробили вагомий внесок в захист незалежності та територіальної цілісності держави.
Наостанок дебати присутніх стосувалися саме учасників АТО Первомайського району. Звісно хлопці, які були відірвані від мирного життя, не готові психологічно до війни наділені безкомпромісним почуттям справедливості та мають право висловити свою думку з приводу безкінечного створення громадських організацій, «захисників» їхніх прав.
А ситуація в Первомайському районі з появою новоствореної громадської організації «Первомайська міськрайонна спілка ветеранів АТО» збурила суспільство району.
Про новостворену спілку ветерани АТО району дізналися із газети «Народний контроль», в якій було вказано реквізити засновника, але на вказані телефони, жодному абоненту не відповідали. Це знову породило безліч запитань. На перші запити ЦНАПу райдержадміністрації через електронні Держреєстри надійшла відповідь про те, що така організація не існує.
Після детального вивчення цього питання та отриманих відповідей на офіційні запити було з’ясовано, що ця громадська організація створена згідно законодавства. Проте, прозорості, відкритості у її створенні не було. Ніхто із засновників та ідейних натхненників не спитав районних учасників АТО, які вже на той час мали свого лідера, чи потрібна їм така ГО. Тож члени Громадської ради винесли на порядок денний питання про мету створення громадської організації без проходження процедури публічності.
Учасники АТО району розклали по полицях усі аспекти створеної організації. До речі, в неї входять звичайні хлопці, які дійсно поклали своє здоров’я на полі бою за Донбас. Ідейним організатором створення виявився журналіст Олег Бортников, який вже в процесі дебатів висловив думку, що він тут зовсім не причому і ніяких політичних планів на цю організацію не має, от тільки являється її членом і від імені спілки направляє в органи влади Меморандуми про співпрацю. Проте, члени Громадської ради вимагали відповіді на запитання, чому не було проведено установчих зборів, чому із більше двохсот учасників АТО району не запросили жодного, і взагалі, навіщо ще одна така організація.
В районі достатньо відомих прозорих і дієвих громадських організацій, які вже давно допомагають районним захисникам вирішувати актуальні питання.
Голова ради учасників АТО Олександр Грищенко акцентував увагу присутніх: «Не потрібно прикриватися учасниками АТО, а дайте відповідь для чого ви створені, яка ваша мета?». Андрій Гулянський намагався в кількох реченнях розповісти про мету створення організації та журналіст Олег Бортніков перебивав голову спілки і перекрикував зо три десятки присутніх в залі, щоб довести власну інформацію про мету і діяльність спілки. Прикро, але відповіді на свої запитання члени ГР так і не отримали.
Член ГР, голова ГО «Майдан- Південь» Ігор Городнюк, занесений на дошку пошани, як кращий волонтер АТО, заступник голови ГО «Ніхто, крім нас» Лариса Позняк, яка з перших днів війни на сході збирала допомогу військовим, голова волонтерів району Ніна Новосадова, яка внесла значний вклад у координацію роботи з волонтерами, виступили категорично проти такої громадської організації. Їх підтримав голова ради ветеранів району Ярослав Гуйван, який неодноразово відвідував передову та постійно відстоює права воїнів- інтернаціоналістів.
Олег Бортніков так розговорився, що повідомив про свою співпрацю із серйозними органами. По всьому видно- він людина компетентна, от тільки при всій обізнаності не поцікавився, чи є в Первомайському районі учасники АТО, чи мають вони свою організацію та лідера та підклав «свиню» громаді району.
Лариса Позняк запропонувала самоліквідуватися цій ГО, а справжнім учасникам АТО цієї спілки- вступити в ГО «Ніхто, крім нас». Вона пообіцяла надати їм дієву допомогу в лікуванні та оздоровлені, а не відіслати на заробітки, як це порекомендував меценат Олег Бортніков, щоб утримати спілку на плаву.
Також прозвучала пропозиція про виключення із складу цієї спілки самого скандального журналіста Бортнікова та через суд ліквідувати цю спілку.
Олександр Грищенко зазначив, що питання зовсім не в створенні цієї організації, а в її дієвості. В справжній роботі на благо учасників АТО району, в соціальній справедливості між мешканцями району та міста. До речі, місцяни користуються пільгами та іншими преференціями, але районні мешканці де в чому обділені і тут теж є мотивація в припиненні діяльності саме міськрайонної спілки.
Після жвавих розмов і привселюдного шмагання винних у хвилюваннях громади району, члени ради прийняла рішення та надали рекомендації. Остаточну крапку поставлять учасники АТО району.
Наразі Президент Петро Порошенко та КМУ приділяють велику увагу щодо реалізації державної політики у суспільно- політичній та політико- ідеологічній сферах. взаємодії місцевих державних адміністрацій з громадськістю. Тож влада і громада повинні знаходити компроміс та разом вирішувати проблеми своїх територій, а не провокувати розбрат у ці важкі часи для України.