Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
22/09/2016
У кожного народу своя історія: є те, чим варто пишатися.
В жовтні 2001 року Президент України своїм Указом запровадив відзначення 22 вересня Дня партизанської слави. Це не просто день вшанування пам’яті народних месників, а - державне визнання їх внеску у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
Саме сьогодні шкільна молодь Первомайщини вшановує пам’ять героїв партизанського підпілля в селі Кримка. Вже багато поколінь в цей день приходять до меморіалу біля музею «Партизанська іскра» та знову і знову переглядають історичні документи та артефакти.
Діти вкотре вглядаються в обличчя молодих людей з пожовклих фотографій та дивуються сміливості простих сільських дівчат і хлопців, які піднялися на визвольну боротьбу проти озброєного до зубів фашистського окупанта.
З 1941 року до літа 1942 року на території України діяти лише близько десятої частини створених владою підпільних груп.
Вже на 1 січня 1943 року в Україні було 13300 партизанів (у 7 з’єднаннях і 155 самостійних загонах), на 1 грудня 1943 року — 43500 партизанів.
В селі Кримка під час окупації молодь, яка тільки- но закінчила школу, розпочала стихійну боротьбу. Щоб не наражати дітей на безглузду смерть, директор Кримківської школи Володимир Моргуненко у жовтні 1941 року став організатором молодого підпілля «За Батьківщину». Пізніше молодіжна підпільна організація була названа «Партизанською іскрою». Потім Володимир Степанович скаже: «Хіба я міг думати, що своїм учням буду давати не книги і знання, а зброю в руки…»
Володимиру Моргуненку, Парфентію Гречаному та Дар’ї Дяченко посмертно присвоєне звання «Героя Радянського Союзу». Високими державними нагородами були відзначені 44 підпільники, із них 40 – посмертно.
Тож в цей день, багато років поспіль, до історичних місць приходять та приїздять мешканці Миколаївської області вклонитися загиблим іскрівцям. Голова Первомайської районної ради Світлана Вовк, сільський голова Олексій Папіровнік, педагоги та учні Кримківської, Зеленокошарської та інших шкіл району поклали квіти до місця загибелі наших земляків.
Завітали й гості із села Новоселівка Арбузинського району. Саме в музеї «Партизанської іскри» були проведені уроки історії, які виховують нове покоління здатне зберегти свою національну пам’ять та гордість за пращурів, які назавжди залишаться юними в наших серцях.
На підставі розпорядження керівника Первомайської райдержадміністрації проводяться й інші заходи в населених пунктах Первомайського району.