Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
22/07/2013
Прихід команди Президента України В.Януковича до управління державою розпочав новий етап в енергетичній політиці – Україна зробила якісний ривок, розпочався розвиток альтернативних джерел отримання енергії. З одного боку почалося скорочення використання газу, щоб уникнути залежності від російського газу. З іншого боку – країна почала освоювати новий сегмент ринку, який дозволить замінити частку традиційних енергоносіїв та підвищити рівень екологічної безпеки країни.
На сьогодні в Україні діють 26 регіональних програм підвищення енергоефективності. За інформацію Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України за період з 2010 року було реалізовано близько 14 тис. заходів з енергоефективності та енергозбереження, в тому числі у 2012 році – 4931 захід. Всього в регіонах на енергоефективні заходи витрачено 26,7 млрд. грн., здебільшого це кошти підприємств та інвестиційні кошти, в меншій мірі кошти з місцевих бюджетів – близько 2,15 млрд. грн.
В період 2010-2012 років було досягнуто економію близько 4,8 млрд. м3 природного газу. Зокрема, у 2010 році було зекономлено – 2,2 млрд. м3 природного газу, у 2011 році – 1,1 млрд. м3, а в 2012 році – 1,5 млрд. м3.
За рахунок реалізації заходів з енергоефективності досягнуто зниження енергоємності виробництва продукції більш ніж на 100 підприємствах.
Загальний обсяг економії паливно-енергетичних ресурсів від впровадження енергоефективних заходів у 2012 році склав 2206,43 тис. т.у.п. економічний ефект від впровадження енергоефективних заходів склав 10342,24 млн. грн.
Розвиток альтернативної енергетики на Миколаївщині
У рамках реалізації розвитку енергетичної галузі, вирішення завдань підвищення ефективності використання наявних джерел енергії, оптимізації паливно-енергетичного балансу, застосування заходів з енергозбереження, підвищення екологічної безпеки та з метою сприяння використанню альтернативних і відновлювальних джерел енергії в Миколаївській області реалізується низка проектів.
Будівництво об’єктів відновлювальної енергетики дозволить не тільки отримати додаткові енергогенеруючі потужності для потреб регіону, але й залучити значні інвестиції в місцеву економіку, створити сотні нових робочих місць, розвивати інфраструктуру та реалізовувати важливі соціальні проекти.
Окрім того, що дуже важливо, вітро- та сонячні установки генеруватимуть екологічно чисту електроенергію – це суттєво зменшить викиди в атмосферу вуглекислого газу.
Реалізація проектів отримання енергії з відновлювальних джерел є стратегічно важливим напрямом розвитку України для досягнення її енергонезалежності.
Розвиток сонячної та вітроенергетики – це максимально ефективне використання природного потенціалу Миколаївської області, тому що саме наш регіон має вигідне географічне розташування.
На сьогодні в Миколаївській області реалізується низка проектів із запровадження альтернативної енергетики. Обсяг інвестицій у розвиток енергетики, насамперед альтернативної енергетики, лише за І квартал поточного року становив понад 1,4 млрд.грн., що у 115 разів більше ніж у січні-березні 2012 року, що зумовлено вкладеннями ТОВ "Восход Солар" та ТОВ "Нептун Солар" на будівництво сонячних електростанцій.
Будівництво промислових вітроелектростанцій
З метою освоєння вітроенергетичного потенціалу Миколаївської області ТОВ «Вітряний парк Очаківський» реалізує інвестиційний проект будівництва вітрових електростанцій, який відповідає напряму «Нова енергія» національних проектів України. У серпні 2011 року розпочато роботи по встановленню першої черги 10 вітрових енергетичних агрегатів загальною потужністю 25 МВт, які завершено у грудні 2011 року, а з 2012 року - здійснюється промислове виробництво електроенергії. У червні 2012 року введено в експлуатацію ще 5 установок загальною потужністю 12,5 МВт (друга черга). Загальна сума інвестицій - 750 млн.грн.
2013 року розпочато будівництво 3 вітроелектростанцій у Березанському районі, які матимуть загальну потужність 105 МВТ, обсяг інвестицій – 260,0 млн. дол. США.
Обсяг електроенергії, який очікується виробити вітровими електростанціями 2013 року, становитиме 140,0 кВт-год. Це рівнозначно сумі споживання електроенергії протягом року загалом у Березанському і Очаківському районах та м.Очакові.
На сьогодні частка Миколаївської області в загальнодержавному обсязі виробництва електроенергії вітровими електростанціями становить в межах 20%, більше тільки Донецька область – понад 50%.
Протягом січня-квітня 2013 року ТОВ «Вітряний парк «Очаківський» вироблено 45 млн.кВт-год електроенергії, що у тричі більше ніж за аналогічний період 2012 року.
Будівництво сонячних електростанцій
На сьогодні вже проводяться пусконалагоджувані роботи геліостанції «Вознесенськ» у Вознесенському районі. Потужність станції становить 31 МВт. Реалізація цього проекту дала можливість створити 120 нових робочих місць на етапі будівництва електростанції і 20 постійних робочих місць для її обслуговування та експлуатації. Цей проект реалізується групою міжнародних інвесторів повністю за рахунок іноземних інвестицій.
Також проводяться роботи щодо встановлення сонячної електростанції у Березанському районі (ТОВ «Восход Солар» – 54 Мвт); планується розпочати будівництво низки об’єктів геліоенергетики різної потужності у Казанківському, Баштанському, Снігурівському районах.
На сьогодні в Україні виробляють електроенергію сонячні електростанції Криму (близько 75,0%) та Одеської області. Введення в експлуатацію 2013 року геліоустановок у Миколаївській області разом з обсягами Криму складатиме найбільший обсяг в Україні.
Сукупно в найближчі роки передбачається залучити для будівництва у Миколаївській області геліоелектростанцій близько 800,0 млн.євро (іноземні інвестиції).