Новини | Оголошення | Децентралізація влади | Звернення громадян | Електронне урядування |
08/08/2013
З метою реалізації соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 року №343 затверджено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, для громадян, що потребують поліпшення житлових умов.
Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян буде відбуватись шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію), придбання житла в об’єктах незавершеного будівництва житла та об’єктах, прийнятих в експлуатацію після 2007 року.
Часткова компенсація процентів за кредитами буде надаватись громадянам, які потребують поліпшення житлових умов та відповідають вимогам банку до позичальника, і насамперед тим, які перебувають на квартирному обліку, та молодим сім’ям, що мають дітей в розмірі процентної ставки за користування кредитом мінус 3% річних.
До таких, що потребують поліпшення житлових умов, належать:
- громадяни, які на підставі статті 34 Житлового кодексу Української УРСР перебувають на квартирному обліку;
- громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї за місцем проживання.
Кредити, за якими буде здійснюватись відшкодування частини процентів будуть надаватись:
- у гривнях;
- терміном до 15 років з моменту укладення кредитного договору;
- процентна ставка не перевищує 16 процентів річних;
- обов’язковий внесок позичальника не перевищує 25 відсотків вартості житла. За бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено. Як перший внесок можуть зараховуватись кошти, сплачені позичальником за перевищення нормативної площі та розрахункової вартості квартири. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку.
- укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім’ї, на якого розраховується часткова компенсація процентів. Позичальник може укладати договори поруки також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.
Платоспроможність позичальника може визначатися з урахуванням доходів його поручителів.
Остаточне рішення про надання позичальнику кредиту для придбання житла приймає банк відповідно до своїх внутрішніх правил.
У Миколаївській області участь у програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів будуть приймати наступні банки:
АТ «Ощадбанк» - м. Миколаїв вул. Херсонське шосе 50, тел. (0512) 77- 66-02;
Публічне акціонерне товариство акціонерний банк «Укргазбанк» - м. Миколаїв пр. Леніна 22а, тел. (0512) 67-05-76, 67-44-04;
ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» - м. Миколаїв вул. Декабристів 25-а, тел. (0512) 47-30-93.
Нормативна площа житла для здешевлення вартості іпотечних кредитів визначається виходячи з розрахунку
Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням, зареєстрованого в установленому порядку, місця проживання громадян у розмірі:
5000 грн. за 1 кв.м. – для обласних центрів;
4000 грн. за 1 кв.м. – для інших населених пунктів.
Максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість. Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується позичальником за рахунок власних коштів.
Перелік об'єктів в яких може придбаватися житло визначається Мінрегіоном за поданням облдержадміністрації.
На даний час Мінрегіоном до переліку об’єктів по Миколаївській області включені такі об’єкти житлового будівництва:
забудова мікрорайону 71 в м. Миколаєві. ІІІ черга будівництва. Багатоповерховий житловий будинок, корпус 4, 5, 6 по вул. Потьомкінській – ріг вул. 1 Слобідської, забудовник - ПАТ «Миколаївський ДБК»;
5-ти секційний багатоповерховий житловий будинок (3 черга будівництва) у мкрн. 127 за адресою: вул. Херсонське шосе – ріг вул. 1 Лінія, забудовник ПАТ «Миколаївський ДБК» (об’єкт введено в експлуатацію);
багатоповерховий житловий будинок по пр. Героїв Сталінграду, 89-А в м. Миколаєві, забудовник - ПАТ «Миколаївський ДБК»;
багатоповерхова житлова забудова за адресою: вул. Архітектора Старова, 2/1. Архітектора Старова, 2/6, корпуса 3, 4, забудовник – ТОВ «Компанія Парадиз» (об’єкт введено в експлуатацію);
житловий будинок з вбудованими офісними приміщеннями з підземною автостоянкою, мийкою автомашин та тенісними кортами у 6-му мікрорайоні Корабельного району м. Миколаєва, забудовник – ТОВ компанія «Миколаївбудінвест» (об’єкт введено в експлуатацію);
житловий будинок за адресою: м. Первомайськ, вул. Трудової Слави (вул. Вузовська), буд. 23-б, забудовник – ПП «Сюіта 2006»;
житловий будинок за адресою: м. Вознесенськ, вул. Шевченка 25, власники квартир – Кириченко В. Г., Коротаєва І. П.
Даний перелік не є вичерпним та постійно буде поновлюватись та поповнюватись, у тому числі об’єктами, уже прийнятими в експлуатацію після 2007 року.
Для отримання позичальником часткової компенсації громадянин подає:
- заяву про надання часткової компенсації процентів;
- копію паспорта;
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- довідку про склад сім’ї, видану за місцем проживання;
- копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
- копію свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);
- документи про доходи позичальника та членів його сім’ї за останні шість місяців;
- довідку про перебування на квартирному обліку (за наявності).
Позичальник, що є замовником будівництва індивідуального житлового будинку, подає копії документа, що посвідчує право на земельну ділянку, та відповідної проектно-кошторисної документації.