Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

Соціальне обличчя Первомайщини

14/10/2013

Чергова прес-конференція, цього разу за участю заступника голови Первомайської райдержадміністрації з гуманітарних та соціальних питань Тетяни Іванівни Ситнікової була присвячена питанням освіти, медицини, культури та соцзахисту населення.

– У Первомайському районі, як і в нашій державі, одним із важливих питань є виконання соціальних ініціатив Президента Віктора Федоровича Януковича, і особливо реалізація програми – «Діти – майбутнє України», – зазначила Тетяна Іванівна. – Ми маємо чіткі завдання щодо розвитку системи освіти у районі, розвитку творчості дітей.

На сьогоднішній день найважливішим моментом у створенні належних умов в освітніх та медичних закладах є забезпечення належного температурного режиму у зв’язку із початком опалювального сезону, який через значне зниження температури повітря був розпочатий вже третього жовтня. Опалювальне обладнання закладів соціальної сфери за способами обігріву поділяється на три умовні групи: на твердому паливі – вугіллі або пілетах, на газу, та на електричному опаленні. До початку опалювального сезону була проведена значна підготовча робота – численні перевірки безпечності обладнання, перевірка систем опалення, розпломбування газових котлів спеціалістами з газового господарства, – словом, зроблено усе, щоб діти і пацієнти не мерзли у приміщеннях. Питання дотримання температурного режиму в освітніх та медичних закладах перебуває на постійному щоденному контролі в адміністрації району.

Дуже велика увага з боку влади приділяється розвитку творчих здібностей і зміцненню фізичного здоров’я дітей. У нашому районі діє мережа закладів позашкільної освіти: працюють дитячо-юнацька спортивна школа; маємо три школи мистецтв, в яких отримують естетичне виховання і творчий розвиток понад триста дітей; функціонує станція юних техніків; також при  відділі освіти працює Центр дитячої творчості. З метою якомога більшого охоплення дітей позашкільною освітою в школах розвинена гурткова робота, працюють філіали зазначених закладів. Протягом останніх трьох з половиною років у багатьох населених пунктах було відкрито багато нових та відновлено роботу існуючих дитячих ігрових та спортивних майданчиків, закуповується спортивний інвентар, встановлюється сучасне спортивне тренажерне обладнання. Така цілеспрямована робота з боку влади й педагогів району дала свої позитивні результати – досягнення учнів постійно отримують високі оцінки на рівні не лише районних конкурсів, олімпіад, змагань, але й на обласних та всеукраїнських. Первомайщина впевнено лідирує серед районів області по кількості дітей-переможців різноманітних олімпіад та конкурсів – на сьогодні ми маємо 17 дітей-призерів. Відділ освіти райдержадміністрації здійснює низку заохочувальних заходів до таких дітей та їхніх педагогів-наставників, у тому числі – виплачується грошова винагорода, стипендія, яку призери отримують протягом навчального року. Це є серйозним стимулом і для самих стипендіатів, і для інших учнів.

Велика увага з боку влади  приділяється і дошкільному вихованню. Варто зазначити, що дошкільні навчальні заклади є комунальною власністю селищної та сільських рад, але в питаннях організації і контролю за веденням навчально-виховного процесу, у кадрових питаннях є порозуміння із відділом освіти райдержадміністрації. Ми не упускаємо із поля зору цю ланку, тому що розуміємо: дошкілля є основою основ освіти в цілому. Тим більше, що Президентом поставлено завдання щодо 85% охоплення малят дошкільною освітою. За останні три з половиною роки покращилися демографічні показники у нашому районі, зросла народжуваність. Враховуючи таку позитивну динаміку, районна влада разом із органами місцевого самоврядування та соціально-відповідальним бізнесом  доклала усіх зусиль щодо збільшення кількості дошкільних груп у діючих дитсадках та навчально-виховних комплексах, відкрито нові дитячі садки у Лисій Горі та Іванівці, є проект  на реконструкцію одного з корпусів колишньої дільничної лікарні у селі Лиса Гора під дитячий садок. Влада району робить усе можливе й для того, аби відійти від практики роботи сезонних дошкільних закладів.

Щодо реформування медичної галузі, покликаної наблизити й покращити надання медичних послуг населенню, – треба підкреслити, що протягом року працює у районі працює Центр первинної медико-санітарної допомоги – самостійна юридична особа, головний лікар Тетяна Іванівна Примак. За цей період практично усі сільські медичні заклади пройшли відповідну атестацію і підготовлені для роботи з населенням. Звичайно ж, через обмеженість фінансування є проблеми із їхнім наповненням сучасним медобладнанням та технічним оснащенням, але поступово вони вирішуються. У перспективі також забезпечення усіх амбулаторій автомобільним транспортом, а завідуючих ФАПів  велосипедами – для оперативного обслуговування пацієнтів. Залишається серйозним і питання кадрового забезпечення амбулаторій. Останнім часом двоє випускників Тарасівської школи отримали цільове направлення на навчання у вищі навчальні медичні заклади. Тобто, вони навчатимуться за рахунок коштів району, і повернуться працювати до наших медичних закладів. Нещодавно почав працювати молодий спеціаліст – лікар сімейної медицини у селищі Підгородна, де йому виділено житло. Наступного року відповідно до поданого замовлення ми очікуємо також кількох молодих лікарів – випускників вишів. Таким чином, поступово усі наші сільські амбулаторії матимуть лікарів із вищою освітою та відповідною підготовкою.

Питанням підвищення рівня культури й духовності населення влада завжди приділяла належну увагу. Та у багатьох населених пунктах за останні десятиліття разом із розпадом колгоспів і через відсутність фінансування заклади культури, які завжди були власністю господарств, прийшли у занепад. Збудовані за часів радянської гігантоманії сільські клуби, як і школи та дитячі садки, за своїми розмірами, зовнішнім оформленням, матеріальним наповненням і технічним оснащенням часто не поступалися районним і міським закладам культури, тому утримувати їх в належному стані було важко. Лише останнім часом, за безпосередньої участі того самого соціально-відповідального бізнесу та небайдужих людей,  їх почали відновлювати й приводити до ладу. Так як це вже зробили у селах Станіславчику та Іванівці, як це відбувається у селах Романова Балка й Софіївка. Разом із тим, ми можемо пишатися народними вокальними колективами «Степовичка» й «Підгородняночка», іншими самодіяльними творчими вокальними й хореографічними колективами, які з гідністю представляють свій населений пункт і наш район у творчій палітрі нашого краю та навіть в інших регіонах України.

Приємно констатувати той факт, що попри усі зміни, які відбувалися у нашій державі за роки незалежності, нам вдалося зберегти цілісною систему соціального захисту населення. Це дає можливість не залишати поза увагою влади жодного ветерана, інваліда, чи багатодітну або малозабезпечену сім’ю, кризові групи населення. Представник соціальної служби при кожній селищній чи сільській раді на ввіреній йому території тримає на постійному контролі усі ці категорії населення, надає допомогу, тощо.

Підсумовуючи зустріч, Тетяна Ситнікова підкреслила, що районна влада тримає на постійному контролі вирішення блоку соціальних питань та активно працює над впровадженням соціальних ініціатив Президента України.

 

Всі новини →