Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

04/12/2013

День місцевого самоврядування - професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

З цього приводу днями прес-конференцію провів голова Первомайської районної ради – Цвігун Леонід Афанасійович.

Свій виступ хочу почати зі слів, що в нашому районі дійсно ведеться робота по самоврядуванню. Люди реагують на дане питання. Дають реальні пропозиції, які стосуються реального життя, в той час, як наприклад в Миколаєві розглядаються більш глобальні питання.

Іде налагоджена робота з селищними і сільськими головами по самоврядуванню.

В цьому році у нас відбулося засідання робочої групи з обговорення проекту «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».

Реалізація Концепції здійснюватиметься виважено і поступово.

Перший підготовчий етап розрахований на 2013 - 2015 рр. Протягом цього часу заплановано: 

- створити законодавчу основу для реалізації права територіальних громад на добровільне об’єднання, передбачивши при цьому 3 роки надання державної підтримки новоутвореним об’єднаним громадам для поліпшення інфраструктури надання послуг та транспортної доступності;

  - уніфікувати та стандартизувати адміністративні та соціальні послуги, що надаються населенню органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, виходячи із принципів максимальної доступності послуг для їх споживачів та забезпечити на законодавчому рівні умови для їх належного фінансування;

  - здійснити активну агітаційно-пропагандистську та інформаційно-роз’яснювальну з популяризації інформації щодо необхідності проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади визначити на законодавчому рівні власні повноваження, функції, права, обов’язки та відповідальність органів місцевого самоврядування за надання населенню якісних адміністративних та соціальних послуг;

  - забезпечити комплексну підготовку посадових осіб, залучених до проведення реформи на національному та регіональному рівнях;

  - запровадити систему безперервної освіти службовців органів місцевого самоврядування;

  - методичне забезпечення формування спроможних, самодостатніх територіальних громад.

Другий етап впровадження 2015—2020 роки. Його завдання:

- законодавчо врегулювати систему адміністративно-територіального устрою;

- здійснити моделювання адміністративно-територіальних одиниць в регіонах та підготувати проекти необхідних нормативних актів для завершення формування нової системи адміністративно-територіального устрою України;

- здійснити інституційну реорганізацію органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади на новій територіальній основі з перерозподіленими повноваженнями.

Основна база – це сільське господарство. Є елеватори, кар’єри і інші об’єкти, але здебільшого головний прибуток – це земля.

На мій погляд, кожна громада повинна стати фінансово самозабезпечена, але для цього потрібно мати і підкріплення законодавче.

Сільські голови пропонують нововведення – соціальний податок. % який буде іти на соціальне забезпечення, тобто організувати фіксований податок, який буде надходити до селищної і сільських рад. Це налагоджена система фінансово-матеріального забезпечення.

Також пропонується створення райвиконкомів. Це буде велика депутатська команда, з великою відповідальністю районної ради, яка буде мати зобов’язання перед виконанням певних завдань.

Визначившись з позиціями, були підготовлені пропозиції від селищних і сільських рад, депутатів районної ради і самої районної ради. Всі вони були направлені до області і ми сподіваємося, що в найближчий час прийдуть зміни до кращого життя нашого населення, для нашого району і нас самих. Завдяки реалізації завдань Президента України щодо обговорення на місцевому рівні концепції місцевого самоврядування ми будемо іти до розвитку самоврядування в Україні і нашому районі зокрема.

 

 

 

 

Всі новини →