Первомайский район » Новини
Новини Оголошення Децентралізація влади Звернення громадян Електронне урядування

20/01/2014

20 січня перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Володимирович Бондаренко провів засідання комісії з представниками управління ветеринарної медицини в Первомайському районі щодо випадку реєстрації африканської чуми свиней в Луганській області. Також були запрошені директор національного природного парку «Бузький ГарД» Артамонов В.А., директор ТОВ «Мисливці Катеринки» Мойсєєнко Н.Ю., головний лісничий ДП «Врадіївське лісове господарство» Підвашицький П.В., лісничий Первомайського лісництва Карвацький С.М., в.о. лісничого Лисогірського лісництва Шевченко М.В., державний мисливствознавець Первомайського району ДП Врадіївського лісгоспу Мойсєєнко A.A.

Начальник управління ветеринарної медицини в Первомайському районі – Глухий Олександр Борисович ознайомив присутніх про випадок реєстрації африканської чуми свиней в Луганській області. Відповідно до інформації Держветфітослужби України, 5 січня 2014 року під час контролю державного кордону України спеціалістами Держприкордонслужби України на території Станично-Луганського району Луганської області був виявлений труп дикого кабана який знаходився у річці біля українського берега (4 метри від лінії кордону, що проходить по фарватеру річки). При дослідженні відібраного біоматеріалу в Державному науково- дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 6 січня 2014 року було встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

З метою локалізації та недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції, 7 січня 2014 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Станично-Луганській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено «План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней на території Комишненської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області».

Відповідно до розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 12.12.2011 №195 «Щодо моніторингових досліджень диких тварин», яке видано з метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за інфекційними та інвазійними хворобами серед диких тварин, в мисливських угіддях областей, протягом щорічних полювань необхідно забезпечити :

проведення епізоотичних обстежень мисливських угідь; проведення огляду всіх відстріляних диких кабанів і ветеринарно- санітарної експертизи їх туш спеціалістами ветеринарної медицини з обов’язковим дослідженням на трихінельоз:

відбір проб 2% від наявного поголів’я диких кабанів для лабораторного дослідження на африканську чуму свиней, класичну чуму свиней, бруцельоз;

відбір проб 2 % від наявного поголів’я інших диких тварин, для лабораторного дослідження на бруцельоз, сприятливих до цієї хвороби;

проведення досліджень на трихінельоз 2% інших відстріляних видів диких тварин сприятливих до трихінельозу:

проведення досліджень на сказ всіх впольованих протягом мисливських сезонів лисиць та при необхідності і вовків.

Проведення вищезазначених заходів передбачено положеннями деяких нормативних документів, а саме:

1)                       Згідно статті 19 Закону України «Про ветеринарну медицину» відкриття мисливського сезону на певній території здійснюється з підтвердження відповідними державними органами ветеринарної медицини після проведення обов'язкового епізоотичного обстеження мисливських угідь. Користувачі мисливських та рибальських угідь повинні інформувати найближчого державного інспектора ветеринарної медицини про підозрілу (невластиву) поведінку тварин та підозрілі випадки загибелі тварин. Державний інспектор ветеринарної медицини розглядає ці звіти, у разі необхідності після інспектування туш і на основі свого професійного висновку відбирає зразки тканин тварин для проведення дослідження у відповідній лабораторії ветеринарної медицини.

2)                       Згідно статті 33 Закону України «Про мисливське господарство» із змінами, користувачі мисливських угідь зобов’язані обладнати згідно з ветеринарно-санітарними вимогами майданчики для оброблення відстріляної на полюванні дичини та забезпечити проведення представниками органів державної ветеринарної медицини ветеринарно-санітарної експертизи дичини, призначеної для використання на харчові цілі.

3)                       Згідно пункту 1.10. наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011р. №549 «Про затвердження Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949, користувачі мисливських угідь зобов'язані забезпечити проведення державної ветеринарно- санітарної експертизи добутих під час полювання парнокопитних тварин.

4)                       Згідно статті 33 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» із змінами, усі тварини підлягають обов'язковому державному ветеринарно-санітарному контролю після забою, включаючи тварин вимушеного забою та диких тварин, забитих під час полювання, незалежно від того, призначені їх продукти для споживання людиною чи для годівлі тварин.

Сергій Володимирович Войтовський - секретар комісії заступник начальника управління ветеринарної медицини в Первомайському районі відмітив  користувачам мисливських угідь та представникам лісових господарств Первомайського району:

Відкриття мисливського сезону здійснювати з підтвердження відповідними державними органами ветеринарної медицини після проведення обов'язкового епізоотичного обстеження мисливських угідь відповідно до статті 19 Закону України «Про ветеринарну медицину» .

Інформувати Управління ветеринарної медицини в Первомайськомурайоні про підозрілу (невластиву) поведінку тварин та підозрілі випадки загибелі тварин. Тел. 4-79-58, 4-71-65, 4-70-06.

Обладнати згідно з ветеринарно-санітарними вимогами майданчики для оброблення відстріляної на полюванні дичини та забезпечити проведення представниками органів державної ветеринарної медицини ветеринарно- санітарної експертизи дичини, призначеної для використання на харчові цілі відповідно до статті 33 Закону України «Про мисливське господарство».

Забезпечити проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи добутих під час полювання парнокопитних тварин відповідно до пункту 1.10. наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011р. №549 «Про затвердження Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949.

В кінці засідання голова комісії перший заступник голови райдержадміністрації Бондаренко С.В. наголосив для того, щоб уникнути такого випадку у нашому районі потрібно дотримуватися певних правил і норм і  користувачам мисливських угідь та представникам лісових господарств і управлінню ветеринарної медицини в Первомайському районі.

 

 

 

 

Всі новини →