Первомайський район » Служба у справах дітей
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Служба у справах дітей

    

    На початку нового навчального року традиційно в Україні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», з метою забезпечення здобуття загальної середньої освіти усіма учнями шкіл. 

          Відповідно до ст. 53 Конституції України, ст. 19  Закону України „ Про охорону дитинства” та Закону України "Про загальну середню освіту", щодо гарантованого права дітей на освіту, в межах заходів виконання загальнодержавної програми „ Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2017 року, службою у справах дітей Первомайськоъ райдержадміністрації з 01.09 поточного року розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу „УРОК”, який триватиме впродовж вересня – жовтня місяця цього року. Мета даного заходу – виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не охоплені навчанням, надання адресної допомоги дітям, притягнення батьків або осіб, які їх замінюють за порушення прав та законних інтересів дітей. Службою у справах дітей райдержадміністрації контролюється питання відвідування учнями загальноосвітніх закладів району, вживаються заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів.

Важливу роль у соціалізації дитини, її гармонійному розвитку відіграє родина. Проте в Україні збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини. За визначенням,  сім'я,  що  перебуває  у  складних  життєвих  обставинах,  –  це  сім'я,  яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких  умов, що  порушують  нормальну  життєдіяльність  одного  або  кількох  членів  сім'ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

Так, трапилося що три місяці назад в родині, яка опинилась в СЖО було вилучено у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю трьох малолітніх дітей віком: 3 роки, 7 років та 14 років. Діти були тимчасово влаштовані до Комунального закладу "Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації дітей" Миколаївської обласної ради де отримали медичне та психолого-педагогічне обстеження, вивчались індивідуальні особливості розвитку та їх потреб, психологічний стан, умови проживання та виховання в сім'ї.

За цей період спеціалісти служби у справах дітей райдержадміністрації проводили заходи щодо соціального захисту дітей, запобігання соціального сирітства та подолання СЖО батьками, здійснювали соціально-профілактичну роботу.  Під час здійснення соціальної роботи  працівники скерували батьків на зменшення вживання алкогольних напоїв, проведення медичного обстеження та лікування від згубної звички;  зосереджували увагу на покращенні умов проживання в помешканні створюючи відповідні умови для життєдіяльності дітей та повернення їх в біологічну родину. Після чого отримали позитивний результат та плідну працю батьків на виправлення та покращення ситуації в родині.

Мати та батько здійснили хімічний захист від алкогольної залежності (про що надали відповідні довідки), офіційно працевлаштувались до місцевого фермера в різноробочі, зробили косметичний ремонт в будинку, що змінило будь які нахили чи  натяки на СЖО. Тільки бажання, трішки праці - і щасливі діти повертаються додому.

Приємно, що наша нелегка робота, дає позитивний результат для майбутнього дітей. 29.08.2017 року було спеціалістами служби проведено черговий виїзд до родини та складено акт матеріально-побутових умов проживання родини. Вашій увазі фоторепортаж: до... і після...


Графік прийому громадян
Нормативно-правові акти
Основні функції та нормативно-правові засади діяльності
Засідання комісії з питань захисту дітей при Первомайській райдержадміністрації
Цій дитині потрібна родина
Роз'яснювальна робота
Адміністративні послуги
Наші будні