Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Заходи та події

 Проведено семінар з соціальними працівниками та фахівцями із соціальної роботи на тему: "Нове положення про порядок призначення субсидії"

 11 травня 2018 року в приміщенні управління  соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації відбувся семінар з соціальними працівниками та фахівцями із соціальної роботи на тему: "Нове положення про порядок призначення субсидії", який провела заступник начальника управління – начальник відділу адресної соціальної допомоги Гани Триколенко.  На порядку денному були розглянуті питання:

1. Зміни, внесені до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022) .

2. Розв'язування ситуаційних завдань щодо призначення житлової субсидії.

3. Запитання - відповіді.

В заході взяли участь соціальні працівники та фахівці із соціальної роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайського району. Також на семінар були запрошені працівники управління соціального захисту населення райдержадміністрації та представники громадських організацій.

 У 2017 році був підписаний договір між УСЗН Первомайської РДА та БО «МОФ «Здорова нація» щодо надання соціальних послуг соціального супроводу осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та перебувають у складних життєвих обставинах. Обсяг бюджетних коштів, залучених для надання соціальних послуг за 2017 рік складає 24 400,00 грн.

Соціальні працівники благодійної організації «Миколаївський обласний фонд «Здорова нація» впродовж 2017 року здійснювали «Соціальний супровід людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією (ЛЖВ)». Соціальним супроводом було охоплено 45 осіб, які стоять на диспансерному обліку кабінету «Довіра» Первомайської центральної районної лікарні та проживають на території Первомайського району із числа ЛЖВ. План соціального супроводу ЛЖВ виконано стовідсотково.

Результатом надання соціальних послуг є:

- підвищено обізнаність щодо ВІЛ-інфекції – 100%;

- сформовано прихильність до прийому препаратів АРВ терапії;

- надано інформацію про АРВ терапію, зберігання, дозування та прийом АРВ препаратів;

- отримано інформацію щодо ВН (вірусне навантаження) та  СД4 (кількість клітин);

- попереджено про опортуністичні (супутні) захворювання;

- розширено обізнаність щодо постійної активної диспансеризації.

Дякуючи соціальному супроводу клієнти інтегрували в соціум (налагодили стосунки в сім’ї, колективі та громаді).

Річний план соціального замовлення на 2018 рік складає 48 800,00 грн.

 Проведено спільний виїзний семінар-навчання з питань оплати праці,  колективно-договірної роботи, охорони та умов праці для роботодавців

 

 24.04.2018 року в приміщенні Чаусівської сільської ради відбувся спільний виїзний семінар-навчання з питань оплати праці,  колективно-договірної роботи, охорони та умов праці.  

На семінар-навчання були запрошені керівники підприємств та голови фермерських господарств. Всього у заході взяли участь 8 представників підприємств.

Семінар-навчання проводили: начальник відділу праці управління соціального захисту населення Первомайської  райдержадміністрації, головний спеціаліст з питань оплати на нормування праці управління соцзахисту та головний спеціаліст з питань розвитку трудових ресурсів, зайнятості населення та створення робочих місць управління соціального захисту населення. Також у заході взяли участь представники Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості та об’єднаного Первомайського управління Пенсійного фонду України.

На семінарі піднімались нагальні питання у сфері трудових відносин між роботодавцями та працівниками та шляхи їх вирішення відповідно до законодавства. Так розглядались такі проблемні питання, як:

- дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці;

- створення нових робочих місць за рахунок відшкодування єдиного соціального внеску;

- вивільнення працівників з ініціативи роботодавця;

- виконання положень колективного договору;

- про трудові гарантії мобілізованих осіб;

- виконання вимог законодавства з охорони праці;

- методика проведення атестації робочих місць;

- про можливі негативні соціальні наслідки тіньової зайнятості серед осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО  та ін.

Присутні були ознайомлені з Програмою зайнятості населення Первомайського району на 2018-2020 рік, з окремими статтями Кодексу Законів про працю України, законами України  "Про зайнятість населення" та "Про охорону праці".

Учасникам семінару були роздані буклети, інформаційні листівки для використання в роботі.

Учасники семінару-навчання мали змогу отримати відповіді на поставленні питання та подякували присутнім за надану інформацію, так як змогли поспілкуватись та вирішити проблемні питання за різними напрямками.

 Проведено рейд робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення   

 

 24.04.2018 року на території Чаусівської сільської ради  проведено рейд робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.  

Члени робочої групи – представники управління соціального захисту населення під керівництвом начальника управління, Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості та об’єднаного Первомайського управління Пенсійного фонду України.

Робочою групою було охоплено та обстежено  п’ять підприємств, які знаходяться на території сільської ради та займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції. Мета рейду: перевірка дотримання вимог законодавства з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Роботодавців та найманих працівників підприємств ознайомлено із змінами в трудовому законодавстві, наслідками нелегальної зайнятості та відповідальністю роботодавця за неоформлених  працівників.

Під час рейду членами робочої групи були роздані буклети, інформаційні листівки для використання в роботі.