Первомайський район » Економіка » Захист прав споживачів
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Захист прав споживачів

          З метою наведення належного порядку у торгівельній мережі району, недопущення виникнення стихійної торгівлі, порушень у сфері торгівлі та  усунення передумов захворюваності вірусним гепатитом «А» робочою групою з ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі живими тваринами, продукцією тваринництва та харчовими продуктами тваринного і рослинного походження на території Первомайського району, 29 грудня 2017 року здійснено виїзд до прилеглої території торгівельного майданчика КП «Орлик» Грушівської сільської ради.

      Робочою групою, до складу якої увійшли представники Первомайської райдержадміністрації, Первомайського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області, Первомайського міжрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, ЦОП Первомайського відділення Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС в Миколаївській області, громадської ради при райдержадміністрації; депутат Первомайської районної ради, виявлено «стихійні» майданчики та місця, на яких здійснюється продаж продукції продовольчої та непродовольчої груп, як фізичними особами підприємцями так і приватними особами.

      Так, біля магазину «Квіти»:

- здійснювалася торгівля ялинковими гілками реалізатором з необлаштованного місця;

-        навпроти цього торгового закладу без пред’явлення дозвільних документів здійснювалося поповнювання рахунків мобільного зв’язку;

-        виносна торгівля з палатки  овочами та цитрусовими також здійснювалася без жодних дозвільних документів.

   Біля продовольчого магазину при вході на КП «Орлик» мала місце:

-        виносна торгівля продуктами харчування (солена риба, квашені овочі, яблука);

-        торгівля піротехнічними засобами;

-        поповнення рахунків мобільного зв’язку.

Робочою групою встановлено факт торгівлі  ялинками на  «Ярмарку Грушівський», що знаходиться по вулиці Первомайській, 30 Грушівської сільської ради. Проте, за даними Управління державної   архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, документи дозвільного та декларативного характеру, що засвідчують прийняття в експлуатацію  відсутні.

             У результаті проведеного рейду 29.12.2017 року попереджено всіх осіб, що здійснювали торгівлю у невстановлених місцях та призупинено несанкціоновану торгівлю.

    Звертаємо увагу, що такі продукти як молоко, масло, сметана, риба, м’ясо, фарш, ковбаси, сир мають реалізовуватись лише з холодильника! Якщо ви купуєте такі продукти без дотримання належних температурних умов, то наражаєте себе та своїх рідних на небезпеку.

      «Звертаємось до всіх жителів району: Не купуйте продукти харчування у невстановлених місцях та стихійних ринках. Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

        Купуйте якісні продукти харчування на ринках, торгових майданчиках та в продовольчих магазинах. Адже якщо ніхто не купуватиме товари на стихійних ринках – то відповідно й останні зникнуть. Будьте свідомими і здоров’я Вам!»

 

 

 

 

  Система управління якістю
Формат: DOCX | Добавлен: 28/12/2016 14:08:11
34Kb Скачать скачать
  доручення про вжиття заходів щодо обмеження та заборони реалізації слабоалкогольних, алкогольних напоїв та пива
Формат: ZIP | Добавлен: 04/07/2016 10:55:17
1864Kb Скачать скачать

 Первомайський район

    Законодавство, що регулює відносини у сфері захисту прав споживачів: 

-         Конституція України; 

-         Закон України «Про захист прав споживачів»;

-         Цивільний кодекс України;

-         Господарський кодекс України.

  Основною    нормативною базою соціального захисту  прав споживачів є Закон України «Про захист прав споживачів», прийнятий у травні 1991 року.

  Цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.   

   Одними із найважливіших постулатів цього закону  є право вибору та право на захист від неякісних і небезпечних товарів та послуг, отримання компенсації в разі придбання товарів низької якості чи отримання незадовільних послуг.

 Відповідно до статті 4 Закону України «Про захист прав споживачів»,  споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, що реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:

1) захист своїх прав державою;

2) належну якість продукції та обслуговування;

3) безпеку продукції;

4) необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця);

5) відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону;

6) звернення до суду та інших уповноважених органів державної влади за захистом порушених прав;

7) об'єднання в громадські організації споживачів (об'єднання споживачів).  

 Споживачі зобов'язані:

1) перед початком експлуатації товару уважно ознайомитися з правилами експлуатації, викладеними в наданій виробником (продавцем, виконавцем) документації на товар;

2) в разі необхідності роз'яснення умов та правил використання товару - до початку використання товару звернутися за роз'ясненнями до продавця (виробника, виконавця) або до іншої вказаної в експлуатаційній документації особи, що виконує їх функції;

3) користуватися товаром згідно з його цільовим призначенням та дотримуватися умов (вимог, норм, правил), встановлених виробником товару (виконавцем) в експлуатаційній документації;

4) з метою запобігання негативним для споживача наслідкам використання товару - застосовувати передбачені виробником в товарі засоби безпеки з дотриманням передбачених експлуатаційною документацією спеціальних правил, а в разі відсутності таких правил в документації - дотримуватися звичайних розумних заходів безпеки, встановлених для товарів такого роду.

Пам'ятайте! Якщо порушення прав мало місце, перед тим як йти зі скаргою до контролюючих органів, потрібно звернутися до продавця з письмовою заявою. Той зобов'язаний повернути вартість або замінити неякісну покупку в триденний термін. Якщо ж питання якості товару або послуги спірне, буде потрібен висновок експертів. 

Гаряча лінія з питань захисту прав споживачів

В разі порушення ваших прав, як споживача ви маєте право звернутися до Суду, Головного Управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та відділу економічного розвитку, торгівлі, туризму та державної реєстрації Первомайської районної державної адміністрації:

 

 Головне Управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Адреса: 54001,м. Миколаїв, провулок Центральний,288,

Е-mail: orgviddilvet@ukr.net

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

м. Миколаїв,

вул. Шевченка, 58

zpsmk@ukr.net

Циган Ірина Миколаївна - начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

 тел. (0512) 36-83-44

Шамовська Наталя Анатоліївна – начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду

тел. (0512) 36-22-40

Ремез Ірина Григорівна – начальник відділу контролю у сфері торгівлі, послуг, реклами та антитютюнового законодавства

тел. (0512) 36-91-12

Відділ економічного розвитку, торгівлі, туризму та державної реєстрації Первомайської районної державної адміністрації

Адреса: 55200, м. Первомайськвулиця Чкалова, 12

Тел./факс:(051 61) 4-30-54, 5-23-79

 Начальник відділу:  Ткач Інна Володимирівна,

 

Головний спеціаліст: Бузанова Вероніка Миколаївна