Первомайський район » Служба у справах дітей » Наші будні
Українська
Головна Новини Децентралізація влади Звернення громадян Оголошення Електронне урядування

Наші будні

  З метою виявлення та підтримки таких сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, що не можуть вирішити власних проблем і потребують сторонньої допомоги, 18 липня поточного року спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  спеціалістами Первомайського районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники сільської ради та дільничним інспектором Первомайського відділу поліції проведено профілактичних захід «Діти вулиці», а саме, відвідування 5 сімей, в яких виховуються 12 дітей, які проживають на території Мигіївської сільської ради. Серед означених сімей 4 родини, що опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку служби у справах дітей та під соціальним супроводом Центру; 1 сім’я опікуна.

    Під час проведення соціальної роботи з сім’ями та дітьми з членами родин проведено бесіди щодо недопущення вживання спиртних напоїв, ведення асоціального способу життя, покращення умов проживання шляхом проведення санітарного прибирання в будинках, належного виконання батьківських обов’язків.

   Водночас встановлено що в 1 родині, в якій виховуються 5 дітей, мати та батько ніде не працюють, проживають за рахунок державної допомоги, мама вагітна вже 6 дитиною. Старші дітки не відвідують дитячий садок, мати пояснює це тим, що вона їх підготовить вдома. З батьками обговорено питання щодо забезпечення в будинку належних умов проживання для новонародженого, рекомендовано перепрати всі дитячі речі і придбати все необхідне, що потрібно дитині з перших днів життя, а саме: медичні препарати, засоби інтимної гігієни, одяг, памперси тощо. Та необхідність влаштування дітей до дитячого садочку, для знайомства із соціумом, навчатися, пізнавати навколишній світ, знаходити нових друзів.

    Працівниками Служби та Центру надано послугу консультування 2 родинам, де виховується 6 дітей, які втратили свої виховні можливості у зв’язку з виникненням складних життєвих обставин, що порушили нормальну життєдіяльність членів сім’ї, негативно впливають на життя та розвиток дітей в цих сім’ях.

   Цього ж дня, проведено обстеження умов проживання родини опікунів, бабуся, так склалося, що її донька померла, а зятя позбавлено батьківських прав, відносно доньки, бажає взяти під опіку свою онучку. В ході проведення обстеження умов проживання встановлено, що умови для проживання дівчинки добрі, бабуся створила все необхідне для навчання, розвитку та проведення дозвілля онуки.

 

 

        Неблагополучними вважаються сім’ї, в яких порушені зв’язки з середовищем, внутрішньо – родинні зв’язки, порушена структура сім’ї, її спроможність виконувати свої функції. Це залежить від потенціалу сім’ї, підтримки та допомоги у вирішенні життєвих проблем. З метою виявлення та контролю неблагополучних сімей спеціалістами служби у справах дітей Первомайської держадміністрації спільно з Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділом молодіжної превенції, представниками сільської ради  13 червня 2017 року проведено профілактичний рейд «Діти вулиці».

    Так, було обстежено умови проживання у 3 неблагополучних сім’ях, в яких виховується 8 дітей (с. Зелені Кошари, с. Грушівка, с. Кримка), з батьками проведено роз’яснювальну роботу щодо належного виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей, попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків.

Кожен виїзд до такої сім'ї потребував багато зусиль та часу і нерідко був сполучений з ризиком, оскільки нетверезі батьки поводились неадекватно. Вірними соратниками служби у цій справі були працівники Первомайського відділу поліції.

У зв'язку з загрозою життю та здоров'ю, складним матеріальним становищем, малолітніх дітей було направлено до комунального закладу центру соціально-психологічної реабілітації дітей для проведення соціально-педагогічної корекції з урахуванням потреб дітей, сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції.

На 3 батьків дітей складено протоколи про притягнення до відповідальності згідно ст. 184 Кодексу України про адмінпорушення за невиконання належним чином батьківських обов‘язків.

       Актуальною проблемою українського суспільства, є сучасні сім’ї. Адже сім’я – найперший фактор соціалізації дитини, від неї залежить яким буде наше суспільство. На при великий жаль, нинішній соціально-економічний стан в країні негативно відображається на сім’ях з дітьми, а в першу чергу на тих сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують уваги, допомоги, контролю з боку держави, суспільства, громади, найближчого оточення, щоб впоратися з цими обставинами та відновити нормальну життєдіяльність.

З метою підтримки даної категорії сімей з дітьми, 18.05.2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» спеціалістами служби в справах дітей райдержадміністрації спільно з працівники Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками ОТГ відвідали 8 сімей із села Кам’яний Міст, в яких виховується 20 малолітніх та неповнолітніх дітей, з них 2 родини, в яких є ризик соціального сирітства.

У зв'язку з загрозою життю та здоров'ю, складним матеріальним становищем, дев’яти місячну дівчинку було направлено до Педіатричного відділення Первомайської центральної районної лікарні для проведення медичного обстеження та подальшого влаштування до Миколаївського обласного будинку дитини, до виправлення матір’ю ситуації в родині, приведення будинок у належний санітарний стан, подвір’я та город до належного вигляду, вирубка сосняків та буряну, закупка продуктів харчування. Підготовлено та направлено клопотання про притягнення до відповідальності за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення матері до відповідальності.

Під час здійснення соціальної роботи  працівники скерували батьків на зменшення вживання алкогольних напоїв, проведення медичного обстеження та лікування від згубної звички;  зосереджували увагу на покращенні умов проживання в помешканні створюючи відповідні умови для життєдіяльності дітей та повернення їх в біологічну родину.

Службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації постійно проводиться виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та контроль за умовами проживання, виховання дітей в даних сім’ях.

З метою удосконалення системи моніторингу щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, застосування ефективних форм їх соціальної підтримки, профілактики правопорушень серед осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, жебракування, спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією представниками органу місцевого самоврядування 15 травня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці», на території Степківської сільської ради.

Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання 7 сімей, в яких виховуються 21 дитина, які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах.

У зв'язку з загрозою життю та здоров'ю трьох малолітніх дітей було направлено до комунального закладу "Первомайського центру соціально психологічної реабілітації дітей" Миколаївської обласної ради для проведення соціально-педагогічної, психологічної корекції з урахуванням потреб дитини,  сприяння формуванню у дитини власної життєвої позиції, до виправлення батьками ситуації в родині, проведення "хімічного захисту" від алкогольної залежності, влаштування та роботу, приведення будинок у належний санітарний стан.

         За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведено бесіди з питань формування відповідального батьківства, підвищення рівня виховного потенціалу сім’ї, створення відповідних умов для проживання дітей шляхом прибирання та проведення косметичного ремонту, придбання одягу та взуття відповідно до сезону, облаштування куточку для виконання домашніх завдань. Надано консультації щодо набуття вмінь та навичок самостійно вирішувати свої проблеми. Батьків поінформовано про відповідальність за неналежне виконання обов’язків щодо виховання своїх дітей.

        Крім того, особливу увагу дорослих членів родин звернуто та шкідливий вплив на їх здоров’я як наслідок вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також негативний приклад для наслідування для їхніх дітей.

 

Постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під особистим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

      Службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації постійно проводиться виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та контроль за умовами проживання, виховання дітей в даних сім’ях.

Для запобігання порушення прав та інтересів дітей, своєчасного їх захисту та виявлення на території району сімей, де батьки не займаються вихованням неповнолітніх, не можуть, з різних причин, забезпечити їм належних умов для проживання або навчання, не піклуються про їх здоров’я, фізичний та духовний розвиток, здійснюють насильство над дітьми, службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією та  Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 15 березня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці», на території Степківської сільської ради.

Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання 10 сімей, в яких виховуються 15 дітей, які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах.

За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під особистим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Але є сім’ї, де батьки не бажають ставати на шлях виправлення. Трьом батькам винесені  попередження щодо неналежного виконання своїх обов’язків, недопущення жорстокого ставлення до дітей. Спеціалістами служби у справах дітей приймаються всі можливі передбачені законодавством заходи щодо захисту прав дітей, притягнення винних осіб до адміністративної, кримінальної відповідальності та у крайньому випадку позбавлення батьків батьківських прав.

 

 

 

 

Під час проведення  рейду  неповнолітніх,  схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено.

 

 Профілактика дитячої бездоглядності в Первомайському районі

 З метою недопущення негативних проявів у дитячому середовищі Первомайського району, надання допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання випадкам загрози життю та здоров’ю дітей службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією та  Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 31 січня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» в с. Степківка

В ході рейду було обстежено умови проживання  4 неблагополучних сімей, в яких виховується 15 малолітніх та неповнолітніх дітей.

З батьками проведено профілактично – роз'яснювальну бесіду про необхідність виконання батьківських обов‘язків, створення умов утримання, виховання та проведення дозвілля дітей, постійного медичного огляду та покращення ситуації в родині для подолання складних життєвих обставин, а особливо наголошено про правила поведінки та догляд за дітьми в зимовий період,  роз’яснено правила безпечного поводження біля водойм.

       Батьки дітей попереджені про адміністративну відповідальність згідно ст. 184 Кодексу України про адмінпорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 166 Кримінального кодексу України за невиконання належним чином батьківських обов‘язків. 

 Профілактика дитячої бездоглядності

в Первомайському районі

         Сім’я – святиня людського духу, кохання, вірності, піклування. Саме в родині беруть початок норми поведінки, трудові навички, цінності – те, що згодом буде становити сутність дитини.  Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання.

Але, на жаль, трапляються неблагополучні сім’ї. Зазвичай до таких відносяться сім’ ї, які повністю або частково втратили свої виховні можливості через ті чи інші причини. У результаті цього в таких сім’ях об'єктивно чи суб'єктивно складаються несприятливі умови для виховання дітей.

З метою недопущення негативних проявів у дитячому середовищі, надання допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання випадкам загрози життю та здоров’ю дітей службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією та  Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 05 січня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» в с. Лукашівка.

В ході рейду було обстежено умови проживання  7 неблагополучних сімей, в яких виховується 15 малолітніх та неповнолітніх дітей. З батьками проведено бесіди щодо належного виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей та попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків, а особливо наголошено про правила поведінки та догляд за дітьми в зимовий період,  роз’яснено правила безпечного поводження біля водойм.

На двох батьків, в родині якої виховується четверо малолітніх дітей, складено протокол за фактом притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 184 КУпАП, за злісне невиконання батьківських обов'язків, а Первомайському районному центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді рекомендовано взяти сім‘ю під соціальний супровід та надати необхідну соціальну допомогу, органу опіки та піклування – виконкому Лукашівської сільської ради тримати на контролі стан виконання батьками рекомендацій комісії.

    Первомайський район відвідали керівники служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації під керівництвом начальника служби у справа дітей Осауленко І.Є., за участю завідувача сектору опіки та піклування Меньшової Н.Л., головного спеціаліста сектору опіки та піклування Дорошенко С.О., спеціаліста сектору опіки та піклування Швеця Є.В., та провідного спеціаліста сектору захисту прав, свобод і законних інтересів дітей Захарченко Н.В.

Працівники обласної служби проаналізували стан справ служби у справах дітей в Первомайському районі щодо захисту прав дітей, надали методичні та практичні поради, рекомендації.

Були відвідані шість прийомних сімей в селі Лиса Гора: Козак, Гавви, Чепурна, Войніцькі, Сіліонові та Юрченко, обласна служба радо поспілкувалися з дітьми та прийомними батьками. Приємно відзначити, що в прийомних сім'ях діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, знайшли справжнє сімейне тепло та любов батьків.

  Профілактика дитячої бездоглядності в Первомайському районі

 

Соціальна проблема, яка узагальнено визначається поняттям «діти вулиці», існує в багатьох країнах світу, в тому числі й країнах з високим рівнем соціально-економічного розвитку. Це характеризує явище дитячої бездоглядності та безпритульності як складне й неоднозначне. Його специфіка залежить також від соціально-політичних умов та національно-культурних традицій конкретного соціуму. Так, у Швеції дітей, які не контактують з батьками, проводять більшість часу в тимчасових і не призначених для проживання приміщеннях та на вулицях, називають «покинутими». В Італії стосовно дитячої безпритульності вживається термін «неповнолітні групи ризику». У Великобританії осіб вулиці в залежності від віку називають: «юні втікачі» - діти до 18 років, які пішли з дому чи виховної установи; «молоді бездомні» - особи, які не мають роботи та постійного місця проживання; «ті, які сплять на вулиці» - підлітки та молодь, які не мають постійного притулку, ночують під мостами та в різних вуличних спо­рудах. У Греції, Туреччині, Угорщині, Хорватії "дітьми вулиці» називають переважно дітей ромської національності та дітей біженців.

У законодавстві України юридичне визначення дитячої безпритульності вперше було надано в Законі України "Про охорону дитинства" від 26 квітня 2001 року - "безпритульні діти - діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім'ю або дитячі заклади, де вони виховувались, і не мають певного місця проживання".

У той же час юридичного визначення дитячої бездоглядності не існує, хоча такий термін є загальновживаним.

Узагальнивши досвід країн світу, Дитячий фонд Організації об'єднаних націй (ЮНІСЕФ) дає таке визначення поняття «діти вулиці»:

- діти, які не спілкуються зі своїми сім'ями, живуть у тимчасових помешканнях (покинутих будинках тощо) або не мають взагалі постійного житла і кожен раз ночують в іншому місці;

- діти, які підтримують контакт із сім'єю, але через бідність, перенаселення житла, експлуатацію та різні ішли насильства проводять більшу частину дня, а іноді й ночі, на вулиці;

- діти - вихованці інтернатів та притулків, які з різних причин втекли з них і перебувають на вулиці.

В Україні поняття «діти вулиці» законодавчо не визначено, однак є всі підстави стверджувати, що воно об'єднує у собі два інших: «безпритульні діти» і «бездоглядні діти».

Безпритульні діти - діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім'ї або дитячі заклади, де вони виховувалися, і не мають певного місця проживання (відповідно до Закону України «Про охорону дитинства») .

Бездоглядні діти - діти, не забезпечені сприятливими умовами для фізичного, духовного та інтелектуального розвитку (матеріальне благополуччя сім'ї, належне виховання, догляд та дбайливе ставлен­ня до дитини, здорова моральна атмосфера тощо).

Відповідно дитяча бездоглядність - це послаблення чи відсутність нагляду за поведінкою, розвитком, самопочуттям дитини з боку батьків чи осіб, які їх замінюють.

          З метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з Первомайським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції Первомайського ВП ГУНП, 10 квітня 2017 року змушені були негайно виїхати  на позаплановим профілактичних захід «Діти вулиці», а саме на територію Кам'янобалківської сільської ради Первомайського району, було отримано доповідну від Первомайської центральної районної лікарні, щодо родини Г. яка прибула з Одеської області міста Теплодар, прибула асоціальна сім’я ромської національності, з чотирма малолітніми дітьми

    Прибули без медичної документації. Інформація про проведені щеплення відсутня. Будинок куплений в 2014 році, але не переоформлений. У грудні 2016 року сім¢я вибула в Одеську область, місто Теплодар. В березні 2017 року вернулись назад до села. Через декілька днів співмешканець виїхав. Родина мігрує.

         Знов прибула на територію району 18.03.2017р. голова сільської ради на постійні скарги, у супроводі працівників поліції відвідав сім¢ю Г. Проведено профілактично-роз'яснювальну бесіду, попереджено про відповідальність за неналежне утримання дітей. Надано термін на виправлення ситуації в родині.

Зі слів мешканців села мати вживає алкоголь, діти часто залишаються з чужою жінкою (ромської національності) голодні, недоглянуті. В хаті безлад, світло відрізане, продуктів харчування немає зовсім. Вечорами мати п¢яна безцільно ходить по селу. Діти самі ходили до джерела напитися води (джерело глибоке, небезпечне навіть для дорослої людини). Медпрацівник оглянула дітей - молодші діти хворі, чути хрипи на відстані, кашель, нежить. У дівчинки окрім ознак застуди, попрілості і рани на полових органах. Жінка ходила по селу і продавала бензопилу. За отримані гроші принесла дітям 1 банан, 1 хлібину і близько 500 грам ковбаси (на 4 дітей!!!!). Жінка була в сільраді п¢яна, агресивна, погрожує розправою з кожним працівником сільської ради, який бажає допомогти родині. На контакт не йде. Безвідповідальна поведінка матері несе загрозу життю та здоров’ю дітей.

Оскільки жодних змін в родині не відбулося, мати нехтуючи зауваження, поради та рекомендації не звертаючи увагу на малолітніх дітей, постійно розпивала спиртні напої в будинку зі сторонніми особами, на час обстеження ситуація в родині не виправилася, діти брудні, голодні, недоглянути, ознаки застуди (нежить, кашель, температура), мати з ознаками алкогольного сп'яніння, вела себе агресивно, вживала ненормативну лексику та кидалася на працівників. Тому, з метою захисту прав дітей спеціалісти змушені були  госпіталізувати малолітніх дітей до педіатричного відділення Первомайської ЦРЛ для надання необхідної медичної допомоги та лікування.  Працівником ВП ГУНП складено протокол за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення матері до відповідальності.

Служба у справах дітей продовжує вживати вичерпних заходів, спрямованих на раннє виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та надання всебічної допомоги для їхнього подолання.

 Профілактика дитячої бездоглядності в Первомайському районі

 

Господи, що діється з цим світом?! Люди-и-и-и, що ВИ ТВОРИТЕ!

Вся Україна готується до самого світлого і довгоочікуваного церковного свята - Великодня, а покликані захищати дітей, працівники служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з Первомайським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції Первомайського ВП ГУНП, з метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву в черговий раз а саме, 14 квітня 2017 року змушені були негайно виїхати  на позаплановий профілактичний захід «Діти вулиці», а саме на територію Кам'яномостівської сільської ради Первомайського району для захисту прав дітей, було отримано скаргу на чергову частину відділу поліції,  відвідано 1 сім’ю, яка проживає в селі Кримка, мати внаслідок вживання алкоголю не виконують належно батьківських обов’язків щодо трьох малолітніх дітей, а саме: не створили умови для їх повноцінного розвитку та виховання.

Під час візиту в цю сім’ю не виявлено продуктів для повноцінного харчування дітей (крупів, борошна, олії, м’яса тощо) та приготованої їжі. Мати знаходилась в стані сп'яніння. За результатами відвідування сім’ї відповідний акт щодо нецільового використання коштів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми буде направлено в органи соціального захисту, діти головні, брудні, мати нехтуючи на зауваження, рекомендації, постійні попередження, щодо виправлення ситуації в родині, продовжує вживати "оковиту", постійно в будинку де мешкають діти сторонні особи, "друзі по чарці", розпивання спиртних напоїв, груба поведінка матері, все це на очах у малолітніх дітей.

       З дорослими членами сімей проведено відповідні бесіди, дано конкретні терміни по виправленню кризової ситуації, застережено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та запропонована допомога в подоланні життєвої кризи.

Тому, з метою захисту прав дітей спеціалісти змушені були  направити дітей до центру соціально-психологічної реабілітації дітей для проведення соціально-педагогічної, психологічної корекції з урахуванням потреб дітей,  до виправлення ситуації в родині чи вирішення подальшої долі дітей.

Працівником ВП ГУНП складено протокол за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення матері до відповідальності.

Служба у справах дітей продовжує вживати вичерпних заходів, спрямованих на раннє виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та надання всебічної допомоги для їхнього подолання.

        Висловлюємо щиру вдячність Насірову З.Т. Первомайський відділ поліції ГУНП в Миколаївській області та головному лікарю Первомайської центральної районної лікарні Готкі В.В. за підтримку та забезпечення транспортними засобами! Бажаємо успіхів шановним колегам в нашій нелегкій праці!

         

     Сімейним кодексом України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» визначено пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, саме сімейне виховання.

Сім’я це саме значуще в житті дитини. Сім’я це осередок суспільства і найважливіше джерело соціального та економічного розвитку.

На жаль, у наш час діти, позбавлені батьківської любові і турботи, ні для кого не рідкість. Крім відмовників і тих, чиї батьки були позбавлені прав за рішенням суду, іноді туди потрапляють діти, батьки яких загинули або померли внаслідок хвороби. Якщо ви вирішили взяти під опіку дитину, то заслуговуєте великої поваги.

Так, 03 квітня 2017 року відповідно до розпорядження виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації, першого заступника голови райдержадміністрації під опіку в родину Тіторенко Ігоря Миколайовича та його дружини Тіторенко Оксани Олексіївни, влаштовано дитину-сироту, який перебував в КЗ Первомайському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Миколаївської обласної ради.

Малолітній Микола виріс на очах людей, які стали для нього небайдужими, після жахливої трагедії матері, яка раптово пішла із життя. Ігор Миколайович не зважаючи ні нащо, поставив ціль не травмувати життя хлопчика інтернатом, залишити його в рідному селі, навчати в рідній школі та надалі спілкуватися з друзями, зібрав повний пакет відповідних документів, постійно співпрацював з спеціалістами служби, пройшовши навчання в Миколаївському центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, отримавши позитивні рекомендації, забрав Миколу в свою родину. Дякуємо, за те, що ще одна сирітка в цьому житті знайшла сімейний затишок та родину.

Влаштування відбулося в присутності головного спеціаліста сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Нєвєжиної Я.С. та директора закладу Гербіченко І.В.