Первомайський район » Служба у справах дітей » Наші будні
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Наші будні

         Первомайський район відвідали керівники служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації під керівництвом завідувача сектору опіки та піклування Меньшової Н.Л., головного спеціаліста сектору опіки та піклування Дорошенко С.О., спеціаліста сектору опіки та піклування Швеця Є.В., та провідного спеціаліста сектору захисту прав, свобод і законних інтересів дітей Суріна Н.А.

Працівники обласної служби проаналізували стан справ служби у справах дітей в Первомайському районі щодо захисту прав дітей, надали методичні та практичні поради, рекомендації.

Спільно з начальником служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Малиновською Т.С. були відвіданні та перевірені утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу Первомайського району.

Керівники служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації радо поспілкувалися з дітьми та прийомними батьками. Приємно відзначили, що в прийомних сім'ях діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, знайшли справжнє сімейне тепло та любов батьків.

 

       Сім’я це саме значуще в житті дитини. Сім’я це осередок суспільства і найважливіше джерело соціального та економічного розвитку. 

На жаль, у наш час діти, позбавлені батьківської любові і турботи, ні для кого не рідкість. Крім відмовників і тих, чиї батьки були позбавлені прав за рішенням суду, іноді туди потрапляють діти, батьки яких загинули або померли внаслідок хвороби. Якщо ви вирішили взяти під опіку дитину, то заслуговуєте великої поваги.

Так, 21 грудня 2017 року відповідно до розпорядження голови Первомайської райдержадміністрації під опіку в родину жителів Первомайського району, влаштовано дитину, позбавлену батьківського піклування, яка перебувала в КЗ Первомайському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Миколаївської обласної ради. 
      Зібравши повний пакет відповідних документів, постійно співпрацюючи з спеціалістами служби, пройшовши навчання в Миколаївському центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, отримавши рекомендації родина отримала позитивні відгуки від комісії району.

Наша КРИХІТКА Новий рік буде святкувати в родині. В сімейному колі. Дякуємо, за те, що ще одна сирітка в цьому житті знайшла сімейний затишок та родину. 

Влаштування відбулося в присутності головного спеціаліста сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Нєвєжиної Я.С. та директора закладу Гербіченко І.В.

 В Первомайському районі службою у справах дітей проведено черговий профілактичний рейд „Діти вулиці"

 Світосприйняття дитини, її внутрішнє середовище та комфортне пристосування до світу починається з родинних відносин Ніякі суспільні форми виховання не можуть зрівнятися з рідною сім’єю.

З метою попередження бездоглядності, безпритульності, жебракування,  попередження до використання дітей у примусовій праці, не допущення випадків продажу дітей, усунення будь яких ризиків скоєння насилля відносно дітей,  захисту прав та інтересів дітей, які опинились у складних життєвих обставинах Первомайському районі, робочою групою у складі: начальник служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Малиновська Т.С., начальник відділу Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Осадча Т.В. та інспектор Первомайського відділу поліції ГУ НП у Миколаївській області, капітан поліції Корсун О.В. та представників сільських рад відповідно до територіальності 7 листопада поточного року  на території Лисогірської та Софіївської сільських рад (с. Лиса Гора, с. Софіївка, с. Богословка, ст. Бандурка) проведено профілактичні рейди «Діти вулиці».

В ході проведення рейду здійснено обстеження житлово-побутових умов проживання 9 сімей, в яких виховується 27 дітей. Також під час проведення рейду обстежено умови проживання 1 опікунської сім’ї. 

 

 

 

За результатами рейду буди складені відповідні акти обстеження житлово-побутових умов проживання дітей. З батьками проведені профілактичні бесіди, роз’ясненні статті закону щодо відповідальності батьків за виховання та утримання дітей в належних умовах, де за фактами виявлених порушень  щодо неналежно виконання батьківських обов’язків складено протоколи на батьків, та роз’яснено наслідки вживання алкогольних напоїв, а Первомайському районному центру для сім‘ї, дітей та молоді рекомендовано здійснити взяття сім‘ї під соціальний супровід та надати необхідну соціальну допомогу. 

Під час рейду четверо дітей вилучені із сім’ї, де їх життю та здоров’ю загрожувала небезпека. Діти бездоглядні, з педікульозом, у найменшої дитинки віком 2,5 років ознаки застуди (нежить, кашель, температура), В той час, як батько з бабусею три дні поспіль пиячать, вчиняє сварки, в стані алкогольно сп’яніння знищив всі документи на дітей, мати – зовсім не цікавиться своїми крихітками. Займається влаштуванням особистого життя та пошуком «великого кохання», не усвідомлюючи в свої 25 років, що народила на світ життя, яке потребує захисту та любові. За результатами членів комісії в той же день діти влаштовані до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» найменшого направлено на лікування до центральної районної лікарні, до виправлення ситуації в родині та подолання складних життєвих обставин.

Шановні батьки! Приділяйте більше уваги своїм дітям, цікавтеся де і з ким ваша дитина проводить час, з ким товаришує, бо часто неуважне виховання, байдужість, нестача батьківської турботи являється основною причиною  негативних наслідків. Проводімо більше часу зі своїми дітьми, говорімо з ними, підтримуймо їх у важкій ситуації, навчаймо їх дисципліні і відповідальності! І тоді, коли дитина, не обділена увагою, виросте, кожний матиме змогу побачити, яку прекрасну людину він виховав.

 Профілактика соціального сирітства Первомайський район

15.01.2018 року пройшов рейд «Діти вулиці» на території Софіївської сільської ради (с. Софіївка, ст. Бандурка, с. Богословка)  за участю працівників служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації, Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Первомайського відділу поліції Головного управління національної поліції.

В результаті проведення рейду на території селища Бандурка було виявлено двох малолітніх дітей, мати яких залишивши на догляд похилої бабусі зникла у невідомому напрямку, на телефонні дзвінки не відповідає. Бабусі було рекомендовано звернутись до відділу поліції з заявою про розшук матері. Сім'я має безліч соціальних проблем та перебуває в складних життєвих обставинах вже не один рік.

Було перевірено умови проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, працівником ВП ГУНП складено два протоколів за ст 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Під час рейду обстежено 9 сімей, в яких виховується 25 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують утримання, виховання та розвиток. Вразила безвідповідальність деяких батьків, які утримують своїх дітей в антисанітарії, бруді та знаходяться в стані алкогольного сп’яніння.

 

Перевірено умови утримання, виховання та проживання трьох дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються під опікою та в прийомній сім'ї. Умови утримання, виховання та розвитку дітей в сім'ях задовільні. Всі вони знайшли затишок та любов в сім'ях.

 

З  батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу, щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків  відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей.

З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового способу життя.

      Найголовнішим у житті кожного з нас є рідні та близькі люди, які будуть намагатися зробити все можливе для того, щоб допомогти і підтримати вас і саме з цієї причини цитати та висловлювання про сім'ю і дітей завжди будуть залишатися затребуваними і цікавими для переважної більшості людей. Життя повне різноманітних випробувань і труднощів, які легше долати разом з близькими людьми, особливо, якщо їх пов'язують кровні узи.

Так, 11 жовтня 2017 року відповідно до розпорядженням голови Первомайської райдержадміністрації від 05.10.2017 Володимира Вікторовича Вовка під опіку в родину рідний людей жителів Первомайського району, Ірини Михайлівни та Вікторії Юріївни влаштовано двоє дітей, позбавлених батьківського піклування, одна з яких, які внаслідок важкої хвороби матері, отримала групу інвалідності, а інша зовсім самоусунулася від виконання свої батьківських обов'язків, внаслідок чого була позбавлення батьківських прав рішенням суду,

Влаштування відбулося в присутності головного спеціаліста сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Нєвєжиної Я.С.,

Висловлюю велику вдячність всім, небайдужим до дитячої долі. Візьміть дитину у родину! І не хай разом з цим прекрасним моментом у вас назавжди поселиться щастя, добробут та родинне благополуччя!

 

        Дитинство - невід'ємна частина способу життя і культури будь-якого окремо взятого народу і людства в цілому. Починаючи з пренатального періоду, на психічний і фізичний розвиток дитини впливає, та соціальне середовище, в якій він на даний момент знаходиться.

При цьому, діти практично не здатні самостійно захищати свої права і відстоювати власні інтереси, а отже потребують особливої, посиленого захисту, яка повинна виходити спочатку від батьків. Дитина не може ні фізично, ні психічно існувати без дорослого, його думки, почуття і переживання похідні від світу дорослих. Однак і дорослі не можуть існувати без миру дитинства. Дитинство-це те з чого починається життя кожної людини. Цей період є найяскравішим і важливим етапом розвитку особистості. Суспільство не може пізнати себе, не зрозумівши світ дитинства, не усвідомивши, наскільки цей світ впливає на життя кожного окремо взятого суб'єкта.

Людина вирощує Людину. Звідси випливає обов'язок (а не право) батьків задати людську програму розвитку: навчити розвиненим в соціумі словесним способам спілкування (писати, читати, слухати, мислити на різних мовах), навчити життєдіяльності в соціальному середовищі (користування технікою та освоєння технологій), демонструвати людські алгоритми адаптації (розум і мудрість) і створити можливість реалізації особистої індивідуальності.

На жаль, правова культура дітей та їх батьків низька. Складна економічна ситуація зобов'язує державу звернути особливу увагу на проблеми дітей.

З метою попередження бездоглядності, безпритульності, жебракування,  попередження до використання дітей у примусовій праці, не допущення випадків продажу дітей, усунення будь яких ризиків скоєння насилля відносно дітей,  захисту прав та інтересів дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, робочою групою 12.09.2017 та 13.09.2017 року в Первомайському районі на території Лисогірської сільської ради, Кумарівської сільської ради та Підгороднянської селищної ради проведено профілактичні рейди «Діти вулиці». В ході проведення рейду здійснено обстеження житлово-побутових умов проживання 8 сімей, в яких виховується 18 дітей.

          Також, року суб’єкти соціальної роботи, а саме начальник служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Малиновська Т.С., начальник відділу Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Осадча Т.В. та інспектор Первомайського відділу поліції ГУ НП у Миколаївській області, капітан поліції Корсун О.В. взяли участь у засіданні  виконавчого комітету Підгороднянсьокї селищної ради щодо захисту прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (зазнали насилля в сім’ї, батьки, яких не мають роботи та власного житла, малозабезпеченість, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сім'ї, неналежне утримання своїх дітей). На виконкомі було розглянуто та заслухано 3 родини, проведено-профілактично роз’яснювальні бесіди. Батькам дітей надані консультації та рекомендації для подолання негативних соціальних проявів.  Особливу увагу звернули на родину які прибули з міста Котовськ, Одеська область. Здійснили самозахват будинку, в якому ніхто довгий час не проживав, вселилися там та проживали, без дозволу власників.

       12.09.2017 року в стані алкогольного сп’яніння співмешканець вчинив побиття жінки, шляхом нанесення їй тілесних ушкоджень, душив її за горло. Але, вчасно було викликано машину швидкої допомогу, та жінку врятовано. Проти співмешканця вже  порушено кримінальне провадження  за спричинення фізичного насилля над цивільною дружиною.

      В зв’язку з тим, яка склалася ситуація в родині, відсу­тністю належних умов для проживання дитини та неналежного виконання матір’ю батьківських обов’язків відносно своїх дитини та зловживання спиртними напоями, членами комісії було вирішено направити малолітню дівчинку до центру-реабілітації.  

          Стан справ в цій сім’ї постійно погіршується. Зловживання матір’ю та співмешканця алкоголем наносить дитині лише важку моральну шкоду, а також несе пряму загрозу її життю та здоров’ю. Дівчинка не організована, до дитячого садочку не ходить, дуже виснажена та худенька. Вага не відповідає віку дитини, не отримувала раціональне харчування та належний догляд.

13.09.2017 року уже на території Лисогірської сільської ради, за результатами рейду двоє дітей вилучені із сім’ї, де їх життю та здоров’ю загрожувала небезпека. Діти залякані, голодні, з запущеним педікульозом. В той час, як батьки три дні поспіль пиячать, вчиняють бійки та сварки. Під час рейду о 13.30 батьки вже були в стані сильного алкогольного сп’яніння. Мати вела себе грубо, сварилася та вживала ненормативну лексику при спілкуванні. За результатами членів комісії в той же день діти влаштовані до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей». На трьох батьків, в родині яких виховуються 3 малолітніх дітей було складено протоколи за фактом притягнення даних осіб до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 184 КУпАП, за злісне невиконання батьківських обов'язків та вживання алкогольних напоїв, а Первомайському районному центру для сім‘ї, дітей та молоді рекомендовано здійснити взяття сім‘ї під соціальний супровід та надати необхідну соціальну допомогу. 
 
 
 

 З метою розв’язання проблем дитячої бездоглядності, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх безпритульності, створення належних умов для соціально – психологічної реабілітації дітей, їх фізичного і розумового розвитку, поліпшення існуючих та вишукання нових форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих умовах,  запобігання випадкам загрози життю та здоров’ю дітей, перевірка запасу дров та вугілля на зимовий період, службою у справах дітей  та відповідно до плану роботи, службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно  з фахівцями Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та головою сільської ради 15 вересня 2017 року був проведений рейд “Діти вулиці” на території Болеславчицької сільської ради.

 
 
 
 
 
 
 
 
Під час рейду були відвіданні діти, які опинилися у складних життєвих обставинах. Всього відвідані 15 дітей цієї категорії, які виховуються в 6 сім’ях. 
З батьками проведені профілактичні бесіди, роз’яснені  статті закону щодо відповідальності батьків за виховання, навчання  та утримання дітей в належних умовах. Проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв. Також спеціалістами надано ряд консультаційний з питань виховання дітей та створення умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів. 
За результатами рейду були складені відповідні акти обстеження житлово-побутових умов дітей.
 
 
 

 З метою соціального захисту дітей Первомайського району 08 вересня 2017 року проведено рейд «Діти вулиці» на території Чаусівської сільської ради Первомайського району  робочою групою у складі:  спеціалісти служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації, спеціалісти Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з капітаном поліції Первомайського відділу поліції ГУ НП та головою Чаусівської сільської ради з метою перевірки умов проживання малозабезпечених сімей, та готовність до опалювального сезону (наявність дров та вугілля), які опинилися у складних життєвих обставинах та постановки на облік, обстежено житлово-побутові умови проживання 10 сімей, де виховуються 28 малолітніх/неповнолітніх дітей від народження до 17 років, які опинилися у складних життєвих обставинах. 

В ході роботи представникам сімей було надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов'язків щодо своїх неповнолітніх дітей. Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості. Батькам доведено до відома статтю 53 Конституції України, статтю 35 Закону України «Про освіту» та статті 3 і 6 Закону України «Про загальну середню освіту» де зазначено, що дитина повинна обов’язково отримати повну загальну середню освіту, тому вони повинні постійно слідкувати про виконання домашніх завдань, щоденного відвідування дітей школи, цікавитися шкільним, позашкільним життя дітей та відвідувати батьківські збори. За їх результатами складені відповідні акти. 

Батьки дітей попереджені про адміністративну відповідальність згідно ст. 184 Кодексу України про адмінпорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 166 Кримінального кодексу України за невиконання належним чином батьківських обов‘язків. 

На двох батьків, в родині яких виховуються трьоє малолітніх дітей було складено протоколи за фактом притягнення даних осіб до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 184 КУпАП, за злісне невиконання батьківських обов'язків, а Первомайському районному центру для сім‘ї, дітей та молоді рекомендовано здійснити взяття сім‘ї під соціальний супровід та надати необхідну соціальну допомогу. 

Під час обстеження дітей, які вживають спиртні напої, безпритульних, жебракуючих та бездоглядних дітей не виявлено.

Однією із приємних новин було нагородження Прийомної родини, якій в цьому році виповнилося 5 років з дня створення, подякою голови Миколаївської облдержажмінстрації О. Савченко, за ваговий внесеок у виховання прийомних дітей, за цей час, вже 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, по досягенню повноліття, виведені з ПС, на даний час в родині виховуються двоє неповнолітніх дітей, перевірено умови утримання, виховання та проживання дітей, позбавлених батьківського піклування. Умови утриманя, вихованя та розвитку дітей в сім'ях добрі. Всі вони знайшли затишок та любов в родині.  

 

Відповідно ст. 4 Закону України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, з метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, та з метою соціального та правового захисту дітей Первомайського району  підтримки даної категорії сімей з дітьми, робочою групою у складі:  спеціалісти служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації, спеціалісти Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з капітаном поліції Первомайського відділу поліції ГУ НП, представниками від сільких рад 06.09.2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» на території Довгопристанської та Підгір'їської сільських ради (села Довга Пристань, Вітольдів Брід, Мічуріно, Підгір'я) відвідали 14 сімей, в яких виховується 36 малолітніх та неповнолітніх дітей, з них 1 родина прийомної сімї, в якій виховується трьоє дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 родини в якій виховуються двуються діти-інваліди та 3 родини, в яких є ризик соціального сирітства 6 дітей.

Під час рейду було виявлено 4 родини де виховуються 8 малолітніх дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.  В день рейду на батьків складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 184 КупАП України, неналежне виконання батьківських обов’язків, та роз’яснено  обов’язки щодо виховання, навчання та утримання дітей, готуються документи для постановки на відповідний облік та подальшої індивідуальної роботи з кожною родиною окремо. Неналежні умови проживання дітей - одна з причин це пияцтво батьків, антисанітарія та відсутність продуктів харчування. 

 Під час здійснення соціальної роботи  працівники скерували батьків на припинення вживання алкогольних напоїв, проведення медичного обстеження та лікування від згубної звички;  зосереджували увагу на покращенні умов проживання в помешканні створюючи відповідні умови для життєдіяльності дітей та повернення їх в біологічну родину. Було наголошено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів, заготівля дров та вугілля на зимовий період. Проведення даного заходу сприяє збереженню біологічної сім’ї для дитини  та запобігає соціальному сирітству.

За результатами відвідування, службою у справах дітей центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і поліцією оформлено відповідні документи, зроблено висновки щодо стану батьківського потенціалу та забезпечення належних умов для утримання і виховання дітей.

 На початку нового навчального року традиційно в Україні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», з метою забезпечення здобуття загальної середньої освіти усіма учнями шкіл. 

Відповідно до ст. 53 Конституції України, ст. 19  Закону України „ Про охорону дитинства” та Закону України "Про загальну середню освіту", щодо гарантованого права дітей на освіту, в межах заходів виконання загальнодержавної програми „ Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2017 року, службою у справах дітей Первомайськоъ райдержадміністрації з 01.09 поточного року розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу „УРОК”, який триватиме впродовж вересня – жовтня місяця цього року. Мета даного заходу – виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не охоплені навчанням, надання адресної допомоги дітям, притягнення батьків або осіб, які їх замінюють за порушення прав та законних інтересів дітей. Службою у справах дітей райдержадміністрації контролюється питання відвідування учнями загальноосвітніх закладів району, вживаються заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів.

 Робота, спрямована на запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності

 Кожна дитина нашої Держави має право на достатній рівень життя, всебічний розвиток та сімейний затишок, тому на виконання Указу Президента України «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року» та з метою соціального та правового захисту дітей Первомайського району  з метою підтримки даної категорії сімей з дітьми, спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації, спеціалістом Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з головою Синюхинобрідської сільської ради 21.08.2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» відвідали 14 сімей, в яких виховується 32 малолітніх та неповнолітніх дітей, з них 2 родини, в яких є ризик соціального сирітства 6 дітей та 1 родину опікунів в якій виховується  малолітній хлопчик.  

Під час рейду було виявлено 2 родини де виховуються 6 малолітніх дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП, неналежне виконання батьківських обов’язків, та роз’яснено  обов’язки щодо виховання, навчання та утримання дітей, готуються документи для постановки на відповідний облік та подальшої індивідуальної роботи з кожною родиною окремо.

 Під час здійснення соціальної роботи  працівники скерували батьків на зменшення вживання алкогольних напоїв, проведення медичного обстеження та лікування від згубної звички;  зосереджували увагу на покращенні умов проживання в помешканні створюючи відповідні умови для життєдіяльності дітей та повернення їх в біологічну родину. За результатами перевірки складені  акти обстеження умов проживання дітей.

Було наголошено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів, заготівля дров та вугілля на зимовий період.

Проведення даного заходу сприяє збереженню біологічної сім’ї для дитини  та запобігає соціальному сирітству.

 

         Для запобігання порушення прав та інтересів дітей, своєчасного їх захисту та виявлення на території Первомайського району сімей, де батьки не займаються вихованням неповнолітніх, не можуть, з різних причин, забезпечити їм належних умов для проживання або навчання, не піклуються про їх здоров’я, фізичний та духовний розвиток, здійснюють насильство над дітьми з метою забезпечення якісних умов життя найменшого населення незалежно від місця проживання спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації, спецціалістом Первомайського районнго центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з представниками сільських рад 19.08.2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» обстежено умови проживання 7 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах в яких виховується 18 малолітніх/неповнолітніх дітей та 4 родини опікунів, піклувальників в яких виховується 5 неповнолітніх дітей на території Кам'янобалківської та Ленінської сільських рад.

З батьками проведено роз’яснювальну роботу щодо належного виконання батьками батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей. За результатами перевірки складені  акти обстеження умов проживання дітей.

Під час здійснення соціальної роботи  працівники скерували батьків на зменшення вживання алкогольних напоїв, проведення медичного обстеження та лікування від згубної звички;  зосереджували увагу на покращенні умов проживання в помешканні створюючи відповідні умови для життєдіяльності дітей та повернення їх в біологічну родину. В черговий раз було наголошено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів.

 

 

 

 

 

 

Проведення даного заходу сприяє збереженню біологічної сім’ї для дитини  та запобігає соціальному сирітству.

 

Висловлюємо щиру вдячність голові Первомайської райдержадміністрації Володимиру Вікторовичу за підтримку та забезпечення транспортним засобом!

           Найцінніше, що може і повинна дати кожній людині сім'я  це батьківська любов і турбота. Родина повинна вміти пережити радість, жити один для одного, підтримувати один одного, відчувати взаємопошану та взаємну відповідальність і разом долати труднощі.

 З  метою підтримки сім`ї та дитини у подоланні труднощів, недопущення негативних проявів у дитячому середовищі, надання допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання випадкам загрози життю та здоров’ю дітей службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно спеціалістом Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представниками Софіївської сільської ради 16 серпня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» в с. Софіївка, селище Бандурка, с. Богословка, село Бандурка відвідали  10 родин,  в яких на утриманні перебуває 20 дітей, родину опікунів та прийомну родину.

 

 

 У зв’язку з неналежним виконанням батьками батьківських обов’язків по створенню належних умов для проживання та виховання дітей, нецільового використанням коштів, які сім`ї отримують від держави на підтримку дітей, наявність шкідливих звичок, що негативно впливають на розвиток та життєдіяльність членів родин, з батьками проведено інформаційна робота, належного догляду за дітьми, а особливо наголошено про правила поведінки та догляд за дітьми в літній період, роз’яснено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів, дано конкретні терміни по виправленню негативної ситуації, яка склалася в сім`ях на даний час.

Батьки дітей попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за невиконання належним чином батьківських обов‘язків.

Бродяжих та безпритульних дітей виявлено не було.

        Мама і тато - перші люди, які допомагають малюку адаптуватися в новому для нього світі. Забезпечити дахом і теплом, вчасно погодувати, створити навколо чистоту і затишок - це лише маленька дещиця батьківських обов`язків, адже сім`я грає набагато більшу роль у розвитку дитини, в становленні його як повноцінної особистості.

Будь-якій дитині важливо, щоб батьки брали і любили її такою, якою вона є. З маленьким носиком, трохи розкосими очима, примхливого, тобто будь-кого. Безумовна любов є основою, завдяки якій у людини формується адекватна самооцінка, терпіння і повага до оточуючих, життєві кризи переносяться легше, а саме життя здається захоплюючою подорожжю.

Сім'я, згідно з канонами, має відігравати головну роль у розвитку дитини. Однак на практиці далеко не у всіх сім'ях діти отримують необхідні умови для повноцінного фізичного, розумового та духовного розвитку.

В будь-якій соціальній державі соціальний захист - це один з найважливіших напрямків розвитку держави. Рівень її цивілізованості та суспільства визначається ставленням до найменш захищених та найбільш вразливих його членів, які потребують соціального захисту, у першу чергу до дітей.

Так, 09 серпня 2017 року з метою захисту прав дитини та реалізація права на сімейно оточення, відповідно до розпорядження голови Первомайської райдержадміністрації Володимира Вікторовича Вовка від 07.08.2017 під опіку в родину громадянки України Корінної Наталі Володимирівни жительки Первомайського району влаштовано дитину, позбавлену батьківського піклування, мати, якої померла, а батько зник у невідомому напрямку завдавши фізичної шкоди своїй доньці, після негайного відібрання дівчинки з родини вона була влаштована службою у справах дітей до Комунального Закладу "Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Миколаївської обласної ради", де отримала відповідно соціально-психологічно реабілітацію та передана в родину опікуна.

Влаштування відбулося в присутності головного спеціаліста сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Нєвєжиної Я.С.

Дякуємо, за те, що ще одна крихітка в цьому житті знайшла сімейний затишок та родину. 

  З метою виявлення та підтримки таких сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, що не можуть вирішити власних проблем і потребують сторонньої допомоги, 18 липня поточного року спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  спеціалістами Первомайського районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники сільської ради та дільничним інспектором Первомайського відділу поліції проведено профілактичних захід «Діти вулиці», а саме, відвідування 5 сімей, в яких виховуються 12 дітей, які проживають на території Мигіївської сільської ради. Серед означених сімей 4 родини, що опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку служби у справах дітей та під соціальним супроводом Центру; 1 сім’я опікуна.

    Під час проведення соціальної роботи з сім’ями та дітьми з членами родин проведено бесіди щодо недопущення вживання спиртних напоїв, ведення асоціального способу життя, покращення умов проживання шляхом проведення санітарного прибирання в будинках, належного виконання батьківських обов’язків.

   Водночас встановлено що в 1 родині, в якій виховуються 5 дітей, мати та батько ніде не працюють, проживають за рахунок державної допомоги, мама вагітна вже 6 дитиною. Старші дітки не відвідують дитячий садок, мати пояснює це тим, що вона їх підготовить вдома. З батьками обговорено питання щодо забезпечення в будинку належних умов проживання для новонародженого, рекомендовано перепрати всі дитячі речі і придбати все необхідне, що потрібно дитині з перших днів життя, а саме: медичні препарати, засоби інтимної гігієни, одяг, памперси тощо. Та необхідність влаштування дітей до дитячого садочку, для знайомства із соціумом, навчатися, пізнавати навколишній світ, знаходити нових друзів.

    Працівниками Служби та Центру надано послугу консультування 2 родинам, де виховується 6 дітей, які втратили свої виховні можливості у зв’язку з виникненням складних життєвих обставин, що порушили нормальну життєдіяльність членів сім’ї, негативно впливають на життя та розвиток дітей в цих сім’ях.

   Цього ж дня, проведено обстеження умов проживання родини опікунів, бабуся, так склалося, що її донька померла, а зятя позбавлено батьківських прав, відносно доньки, бажає взяти під опіку свою онучку. В ході проведення обстеження умов проживання встановлено, що умови для проживання дівчинки добрі, бабуся створила все необхідне для навчання, розвитку та проведення дозвілля онуки.

 

 

        Неблагополучними вважаються сім’ї, в яких порушені зв’язки з середовищем, внутрішньо – родинні зв’язки, порушена структура сім’ї, її спроможність виконувати свої функції. Це залежить від потенціалу сім’ї, підтримки та допомоги у вирішенні життєвих проблем. З метою виявлення та контролю неблагополучних сімей спеціалістами служби у справах дітей Первомайської держадміністрації спільно з Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділом молодіжної превенції, представниками сільської ради  13 червня 2017 року проведено профілактичний рейд «Діти вулиці».

    Так, було обстежено умови проживання у 3 неблагополучних сім’ях, в яких виховується 8 дітей (с. Зелені Кошари, с. Грушівка, с. Кримка), з батьками проведено роз’яснювальну роботу щодо належного виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей, попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків.

Кожен виїзд до такої сім'ї потребував багато зусиль та часу і нерідко був сполучений з ризиком, оскільки нетверезі батьки поводились неадекватно. Вірними соратниками служби у цій справі були працівники Первомайського відділу поліції.

У зв'язку з загрозою життю та здоров'ю, складним матеріальним становищем, малолітніх дітей було направлено до комунального закладу центру соціально-психологічної реабілітації дітей для проведення соціально-педагогічної корекції з урахуванням потреб дітей, сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції.

На 3 батьків дітей складено протоколи про притягнення до відповідальності згідно ст. 184 Кодексу України про адмінпорушення за невиконання належним чином батьківських обов‘язків.

       Актуальною проблемою українського суспільства, є сучасні сім’ї. Адже сім’я – найперший фактор соціалізації дитини, від неї залежить яким буде наше суспільство. На при великий жаль, нинішній соціально-економічний стан в країні негативно відображається на сім’ях з дітьми, а в першу чергу на тих сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують уваги, допомоги, контролю з боку держави, суспільства, громади, найближчого оточення, щоб впоратися з цими обставинами та відновити нормальну життєдіяльність.

З метою підтримки даної категорії сімей з дітьми, 18.05.2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» спеціалістами служби в справах дітей райдержадміністрації спільно з працівники Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками ОТГ відвідали 8 сімей із села Кам’яний Міст, в яких виховується 20 малолітніх та неповнолітніх дітей, з них 2 родини, в яких є ризик соціального сирітства.

У зв'язку з загрозою життю та здоров'ю, складним матеріальним становищем, дев’яти місячну дівчинку було направлено до Педіатричного відділення Первомайської центральної районної лікарні для проведення медичного обстеження та подальшого влаштування до Миколаївського обласного будинку дитини, до виправлення матір’ю ситуації в родині, приведення будинок у належний санітарний стан, подвір’я та город до належного вигляду, вирубка сосняків та буряну, закупка продуктів харчування. Підготовлено та направлено клопотання про притягнення до відповідальності за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення матері до відповідальності.

Під час здійснення соціальної роботи  працівники скерували батьків на зменшення вживання алкогольних напоїв, проведення медичного обстеження та лікування від згубної звички;  зосереджували увагу на покращенні умов проживання в помешканні створюючи відповідні умови для життєдіяльності дітей та повернення їх в біологічну родину.

Службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації постійно проводиться виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та контроль за умовами проживання, виховання дітей в даних сім’ях.

З метою удосконалення системи моніторингу щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, застосування ефективних форм їх соціальної підтримки, профілактики правопорушень серед осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, жебракування, спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією представниками органу місцевого самоврядування 15 травня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці», на території Степківської сільської ради.

Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання 7 сімей, в яких виховуються 21 дитина, які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах.

У зв'язку з загрозою життю та здоров'ю трьох малолітніх дітей було направлено до комунального закладу "Первомайського центру соціально психологічної реабілітації дітей" Миколаївської обласної ради для проведення соціально-педагогічної, психологічної корекції з урахуванням потреб дитини,  сприяння формуванню у дитини власної життєвої позиції, до виправлення батьками ситуації в родині, проведення "хімічного захисту" від алкогольної залежності, влаштування та роботу, приведення будинок у належний санітарний стан.

         За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведено бесіди з питань формування відповідального батьківства, підвищення рівня виховного потенціалу сім’ї, створення відповідних умов для проживання дітей шляхом прибирання та проведення косметичного ремонту, придбання одягу та взуття відповідно до сезону, облаштування куточку для виконання домашніх завдань. Надано консультації щодо набуття вмінь та навичок самостійно вирішувати свої проблеми. Батьків поінформовано про відповідальність за неналежне виконання обов’язків щодо виховання своїх дітей.

        Крім того, особливу увагу дорослих членів родин звернуто та шкідливий вплив на їх здоров’я як наслідок вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також негативний приклад для наслідування для їхніх дітей.

 

Постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під особистим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

      Службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації постійно проводиться виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та контроль за умовами проживання, виховання дітей в даних сім’ях.

Для запобігання порушення прав та інтересів дітей, своєчасного їх захисту та виявлення на території району сімей, де батьки не займаються вихованням неповнолітніх, не можуть, з різних причин, забезпечити їм належних умов для проживання або навчання, не піклуються про їх здоров’я, фізичний та духовний розвиток, здійснюють насильство над дітьми, службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією та  Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 15 березня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці», на території Степківської сільської ради.

Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання 10 сімей, в яких виховуються 15 дітей, які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах.

За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під особистим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Але є сім’ї, де батьки не бажають ставати на шлях виправлення. Трьом батькам винесені  попередження щодо неналежного виконання своїх обов’язків, недопущення жорстокого ставлення до дітей. Спеціалістами служби у справах дітей приймаються всі можливі передбачені законодавством заходи щодо захисту прав дітей, притягнення винних осіб до адміністративної, кримінальної відповідальності та у крайньому випадку позбавлення батьків батьківських прав.

 

 

 

 

Під час проведення  рейду  неповнолітніх,  схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено.

 

 Профілактика дитячої бездоглядності в Первомайському районі

 З метою недопущення негативних проявів у дитячому середовищі Первомайського району, надання допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання випадкам загрози життю та здоров’ю дітей службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією та  Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 31 січня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» в с. Степківка

В ході рейду було обстежено умови проживання  4 неблагополучних сімей, в яких виховується 15 малолітніх та неповнолітніх дітей.

З батьками проведено профілактично – роз'яснювальну бесіду про необхідність виконання батьківських обов‘язків, створення умов утримання, виховання та проведення дозвілля дітей, постійного медичного огляду та покращення ситуації в родині для подолання складних життєвих обставин, а особливо наголошено про правила поведінки та догляд за дітьми в зимовий період,  роз’яснено правила безпечного поводження біля водойм.

       Батьки дітей попереджені про адміністративну відповідальність згідно ст. 184 Кодексу України про адмінпорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 166 Кримінального кодексу України за невиконання належним чином батьківських обов‘язків. 

 Профілактика дитячої бездоглядності

в Первомайському районі

         Сім’я – святиня людського духу, кохання, вірності, піклування. Саме в родині беруть початок норми поведінки, трудові навички, цінності – те, що згодом буде становити сутність дитини.  Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання.

Але, на жаль, трапляються неблагополучні сім’ї. Зазвичай до таких відносяться сім’ ї, які повністю або частково втратили свої виховні можливості через ті чи інші причини. У результаті цього в таких сім’ях об'єктивно чи суб'єктивно складаються несприятливі умови для виховання дітей.

З метою недопущення негативних проявів у дитячому середовищі, надання допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання випадкам загрози життю та здоров’ю дітей службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з  Молодіжною превенцією та  Первомайським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 05 січня 2017 року було проведено рейд «Діти вулиці» в с. Лукашівка.

В ході рейду було обстежено умови проживання  7 неблагополучних сімей, в яких виховується 15 малолітніх та неповнолітніх дітей. З батьками проведено бесіди щодо належного виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей та попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків, а особливо наголошено про правила поведінки та догляд за дітьми в зимовий період,  роз’яснено правила безпечного поводження біля водойм.

На двох батьків, в родині якої виховується четверо малолітніх дітей, складено протокол за фактом притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 184 КУпАП, за злісне невиконання батьківських обов'язків, а Первомайському районному центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді рекомендовано взяти сім‘ю під соціальний супровід та надати необхідну соціальну допомогу, органу опіки та піклування – виконкому Лукашівської сільської ради тримати на контролі стан виконання батьками рекомендацій комісії.

    Первомайський район відвідали керівники служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації під керівництвом начальника служби у справа дітей Осауленко І.Є., за участю завідувача сектору опіки та піклування Меньшової Н.Л., головного спеціаліста сектору опіки та піклування Дорошенко С.О., спеціаліста сектору опіки та піклування Швеця Є.В., та провідного спеціаліста сектору захисту прав, свобод і законних інтересів дітей Захарченко Н.В.

Працівники обласної служби проаналізували стан справ служби у справах дітей в Первомайському районі щодо захисту прав дітей, надали методичні та практичні поради, рекомендації.

Були відвідані шість прийомних сімей в селі Лиса Гора: Козак, Гавви, Чепурна, Войніцькі, Сіліонові та Юрченко, обласна служба радо поспілкувалися з дітьми та прийомними батьками. Приємно відзначити, що в прийомних сім'ях діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, знайшли справжнє сімейне тепло та любов батьків.

  Профілактика дитячої бездоглядності в Первомайському районі

 

Соціальна проблема, яка узагальнено визначається поняттям «діти вулиці», існує в багатьох країнах світу, в тому числі й країнах з високим рівнем соціально-економічного розвитку. Це характеризує явище дитячої бездоглядності та безпритульності як складне й неоднозначне. Його специфіка залежить також від соціально-політичних умов та національно-культурних традицій конкретного соціуму. Так, у Швеції дітей, які не контактують з батьками, проводять більшість часу в тимчасових і не призначених для проживання приміщеннях та на вулицях, називають «покинутими». В Італії стосовно дитячої безпритульності вживається термін «неповнолітні групи ризику». У Великобританії осіб вулиці в залежності від віку називають: «юні втікачі» - діти до 18 років, які пішли з дому чи виховної установи; «молоді бездомні» - особи, які не мають роботи та постійного місця проживання; «ті, які сплять на вулиці» - підлітки та молодь, які не мають постійного притулку, ночують під мостами та в різних вуличних спо­рудах. У Греції, Туреччині, Угорщині, Хорватії "дітьми вулиці» називають переважно дітей ромської національності та дітей біженців.

У законодавстві України юридичне визначення дитячої безпритульності вперше було надано в Законі України "Про охорону дитинства" від 26 квітня 2001 року - "безпритульні діти - діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім'ю або дитячі заклади, де вони виховувались, і не мають певного місця проживання".

У той же час юридичного визначення дитячої бездоглядності не існує, хоча такий термін є загальновживаним.

Узагальнивши досвід країн світу, Дитячий фонд Організації об'єднаних націй (ЮНІСЕФ) дає таке визначення поняття «діти вулиці»:

- діти, які не спілкуються зі своїми сім'ями, живуть у тимчасових помешканнях (покинутих будинках тощо) або не мають взагалі постійного житла і кожен раз ночують в іншому місці;

- діти, які підтримують контакт із сім'єю, але через бідність, перенаселення житла, експлуатацію та різні ішли насильства проводять більшу частину дня, а іноді й ночі, на вулиці;

- діти - вихованці інтернатів та притулків, які з різних причин втекли з них і перебувають на вулиці.

В Україні поняття «діти вулиці» законодавчо не визначено, однак є всі підстави стверджувати, що воно об'єднує у собі два інших: «безпритульні діти» і «бездоглядні діти».

Безпритульні діти - діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім'ї або дитячі заклади, де вони виховувалися, і не мають певного місця проживання (відповідно до Закону України «Про охорону дитинства») .

Бездоглядні діти - діти, не забезпечені сприятливими умовами для фізичного, духовного та інтелектуального розвитку (матеріальне благополуччя сім'ї, належне виховання, догляд та дбайливе ставлен­ня до дитини, здорова моральна атмосфера тощо).

Відповідно дитяча бездоглядність - це послаблення чи відсутність нагляду за поведінкою, розвитком, самопочуттям дитини з боку батьків чи осіб, які їх замінюють.

          З метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву службою у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з Первомайським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції Первомайського ВП ГУНП, 10 квітня 2017 року змушені були негайно виїхати  на позаплановим профілактичних захід «Діти вулиці», а саме на територію Кам'янобалківської сільської ради Первомайського району, було отримано доповідну від Первомайської центральної районної лікарні, щодо родини Г. яка прибула з Одеської області міста Теплодар, прибула асоціальна сім’я ромської національності, з чотирма малолітніми дітьми

    Прибули без медичної документації. Інформація про проведені щеплення відсутня. Будинок куплений в 2014 році, але не переоформлений. У грудні 2016 року сім¢я вибула в Одеську область, місто Теплодар. В березні 2017 року вернулись назад до села. Через декілька днів співмешканець виїхав. Родина мігрує.

         Знов прибула на територію району 18.03.2017р. голова сільської ради на постійні скарги, у супроводі працівників поліції відвідав сім¢ю Г. Проведено профілактично-роз'яснювальну бесіду, попереджено про відповідальність за неналежне утримання дітей. Надано термін на виправлення ситуації в родині.

Зі слів мешканців села мати вживає алкоголь, діти часто залишаються з чужою жінкою (ромської національності) голодні, недоглянуті. В хаті безлад, світло відрізане, продуктів харчування немає зовсім. Вечорами мати п¢яна безцільно ходить по селу. Діти самі ходили до джерела напитися води (джерело глибоке, небезпечне навіть для дорослої людини). Медпрацівник оглянула дітей - молодші діти хворі, чути хрипи на відстані, кашель, нежить. У дівчинки окрім ознак застуди, попрілості і рани на полових органах. Жінка ходила по селу і продавала бензопилу. За отримані гроші принесла дітям 1 банан, 1 хлібину і близько 500 грам ковбаси (на 4 дітей!!!!). Жінка була в сільраді п¢яна, агресивна, погрожує розправою з кожним працівником сільської ради, який бажає допомогти родині. На контакт не йде. Безвідповідальна поведінка матері несе загрозу життю та здоров’ю дітей.

Оскільки жодних змін в родині не відбулося, мати нехтуючи зауваження, поради та рекомендації не звертаючи увагу на малолітніх дітей, постійно розпивала спиртні напої в будинку зі сторонніми особами, на час обстеження ситуація в родині не виправилася, діти брудні, голодні, недоглянути, ознаки застуди (нежить, кашель, температура), мати з ознаками алкогольного сп'яніння, вела себе агресивно, вживала ненормативну лексику та кидалася на працівників. Тому, з метою захисту прав дітей спеціалісти змушені були  госпіталізувати малолітніх дітей до педіатричного відділення Первомайської ЦРЛ для надання необхідної медичної допомоги та лікування.  Працівником ВП ГУНП складено протокол за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення матері до відповідальності.

Служба у справах дітей продовжує вживати вичерпних заходів, спрямованих на раннє виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та надання всебічної допомоги для їхнього подолання.

 Профілактика дитячої бездоглядності в Первомайському районі

 

Господи, що діється з цим світом?! Люди-и-и-и, що ВИ ТВОРИТЕ!

Вся Україна готується до самого світлого і довгоочікуваного церковного свята - Великодня, а покликані захищати дітей, працівники служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з Первомайським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції Первомайського ВП ГУНП, з метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву в черговий раз а саме, 14 квітня 2017 року змушені були негайно виїхати  на позаплановий профілактичний захід «Діти вулиці», а саме на територію Кам'яномостівської сільської ради Первомайського району для захисту прав дітей, було отримано скаргу на чергову частину відділу поліції,  відвідано 1 сім’ю, яка проживає в селі Кримка, мати внаслідок вживання алкоголю не виконують належно батьківських обов’язків щодо трьох малолітніх дітей, а саме: не створили умови для їх повноцінного розвитку та виховання.

Під час візиту в цю сім’ю не виявлено продуктів для повноцінного харчування дітей (крупів, борошна, олії, м’яса тощо) та приготованої їжі. Мати знаходилась в стані сп'яніння. За результатами відвідування сім’ї відповідний акт щодо нецільового використання коштів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми буде направлено в органи соціального захисту, діти головні, брудні, мати нехтуючи на зауваження, рекомендації, постійні попередження, щодо виправлення ситуації в родині, продовжує вживати "оковиту", постійно в будинку де мешкають діти сторонні особи, "друзі по чарці", розпивання спиртних напоїв, груба поведінка матері, все це на очах у малолітніх дітей.

       З дорослими членами сімей проведено відповідні бесіди, дано конкретні терміни по виправленню кризової ситуації, застережено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та запропонована допомога в подоланні життєвої кризи.

Тому, з метою захисту прав дітей спеціалісти змушені були  направити дітей до центру соціально-психологічної реабілітації дітей для проведення соціально-педагогічної, психологічної корекції з урахуванням потреб дітей,  до виправлення ситуації в родині чи вирішення подальшої долі дітей.

Працівником ВП ГУНП складено протокол за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення матері до відповідальності.

Служба у справах дітей продовжує вживати вичерпних заходів, спрямованих на раннє виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та надання всебічної допомоги для їхнього подолання.

        Висловлюємо щиру вдячність Насірову З.Т. Первомайський відділ поліції ГУНП в Миколаївській області та головному лікарю Первомайської центральної районної лікарні Готкі В.В. за підтримку та забезпечення транспортними засобами! Бажаємо успіхів шановним колегам в нашій нелегкій праці!

         

     Сімейним кодексом України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» визначено пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, саме сімейне виховання.

Сім’я це саме значуще в житті дитини. Сім’я це осередок суспільства і найважливіше джерело соціального та економічного розвитку.

На жаль, у наш час діти, позбавлені батьківської любові і турботи, ні для кого не рідкість. Крім відмовників і тих, чиї батьки були позбавлені прав за рішенням суду, іноді туди потрапляють діти, батьки яких загинули або померли внаслідок хвороби. Якщо ви вирішили взяти під опіку дитину, то заслуговуєте великої поваги.

Так, 03 квітня 2017 року відповідно до розпорядження виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації, першого заступника голови райдержадміністрації під опіку в родину Тіторенко Ігоря Миколайовича та його дружини Тіторенко Оксани Олексіївни, влаштовано дитину-сироту, який перебував в КЗ Первомайському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Миколаївської обласної ради.

Малолітній Микола виріс на очах людей, які стали для нього небайдужими, після жахливої трагедії матері, яка раптово пішла із життя. Ігор Миколайович не зважаючи ні нащо, поставив ціль не травмувати життя хлопчика інтернатом, залишити його в рідному селі, навчати в рідній школі та надалі спілкуватися з друзями, зібрав повний пакет відповідних документів, постійно співпрацював з спеціалістами служби, пройшовши навчання в Миколаївському центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, отримавши позитивні рекомендації, забрав Миколу в свою родину. Дякуємо, за те, що ще одна сирітка в цьому житті знайшла сімейний затишок та родину.

Влаштування відбулося в присутності головного спеціаліста сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Нєвєжиної Я.С. та директора закладу Гербіченко І.В. 

 ПРОВЕДЕНО ПРОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД „ДІТИ ВУЛИЦІ"

Первомайський район

З метою перевірки житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та подолання сімейного неблагополуччя, 12 квітня 2018 року спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з працівниками Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та представниками сільської ради проведений профілактичний рейд  „Діти вулиці" на території Степківської та Кінецьпільської  сільських рад (с. Степківка, с. Зелені Кошари, с. Садибне, с. Кінецьпіль).

Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання 24 дітей, які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах.

За результатам рейдового заходу складено 8 актів обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під особим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Але є сім’ї, де батьки не бажають ставати на шлях виправлення. Двом батькам винесені  попередження щодо неналежного виконання своїх обов’язків, недопущення жорстокого ставлення до дітей. Спеціалістами служби у справах дітей приймаються всі можливі передбачені законодавством заходи щодо захисту прав дітей, притягнення винних осіб до адміністративної, кримінальної відповідальності та у крайньому випадку позбавлення батьків батьківських прав.

З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового способу життя, поводження біля водоймищ.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОВЕДЕНО ПРОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД „ДІТИ ВУЛИЦІ" Первомайський район

Кожна дитина нашої Держави має право на достатній рівень життя, всебічний розвиток та сімейний затишок, тому на виконання Указу Президента України «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року» та з метою соціального та правового захисту дітей Первомайського району, рейдовою групою  на території Софіївської сільської ради 17.04.2018 року спеціалісти служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з працівниками ПРЦСССДМ, спеціаліст з молоддю та спорту  Софіївської сільської ради та інспектором Первомайського відділу поліції ГУ НП України в Миколаївській області  проведено профілактичний рейд «Діти-вулиці».

Під час рейду було виявлено 1 малолітню дитину, яка опинилася в складних життєвих обставинах та направлено до КЗ «Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради.  Батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП, неналежне виконання батьківських обов’язків, та роз’яснено  обов’язки щодо виховання, навчання та утримання дітей.

За результатами відвідувань складені акти обстеження житлово – побутових умов сімей, 9 актів родин в яких виховуються 22 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують утримання, виховання та розвиток. Обстеження проводиться з різних причин, частина родин перебуває в полі зору служби через перебування дітей на обліку установи, безвідповідальність деяких батьків, які утримують своїх дітей в антисанітарії, бруді та знаходяться в стані алкогольного сп’яніння.

Виконавчому комітеті сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей за місцем проживання.

            Під час проведення  рейду дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено. 

Автор: Нєвєжина Я.С.

 


 

    

 

 

Денний рейд "Діти вулиці" Первомайський район

З метою соціального та правового захисту дітей та активізації роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах 23 квітня 2018 року службою у справах дітей райдержадміністрації проведено денний профілактичний рейд "Діти вулиці" території Чаусівської сільської ради спільно з працівниками ПРЦСССДМ, головою, секретарем Чаусівської сільської ради та інспектором Первомайського відділу поліції ГУ НП України в Миколаївській області.

   В ході рейду здійснено обстеження умов проживання у 8 неблагополучних сім’ях, в яких виховується 17 малолітніх/неповнолітніх дітей (с. Чаусово-1), в ході проведення рейду перевірено умови проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують їх утримання, виховання та розвиток. Вразила безвідповідальність деяких батьків, які утримують своїх дітей в антисанітарії, бруді, причиною тому є непоодинокі випадки зловживання спиртними напоями збоку батьків.

    З батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 

   З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового способу життя, поводження на воді. За результати обстежень складено акти обстеження умов проживання дітей, а інспектором Первомайського відділу поліції складено 6 протоколів  про притягнення батьків до відповідальності за ст 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Виконавчому комітеті сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей за місцем проживання.

            Під час проведення  рейду дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено.

                                                                                                                     

Автор: Нєвєжина Я.С.

 

 

В Первомайському районі службою у справах дітей проведено черговий профілактичний рейд „Діти вулиці"

10/08/2018

 

Важливу роль у соціалізації дитини, її гармонійному розвитку відіграє родина. Проте в Україні збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини. За визначенням, сім'я,  що  перебуває  у  складних  життєвих  обставинах,  –  це  сім'я,  яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких  умов, що  порушують  нормальну  життєдіяльність  одного  або  кількох  членів  сім'ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

Служба у справах дітей райдержадміністрації займається безпосереднім веденням справ дітей, які опинились в складних життєвих обставинах у разі виявлення фактів щодо:

- відсутності у дитини свідоцтва про народження, порушення прав дитини на житло, майно, отримання загальної середньої освіти та інших прав;

 - смерті батьків;

 - залишення дитини без батьківського піклування внаслідок направлення батьків на довготривале стаціонарне лікування, невідкладної госпіталізації, ув'язнення, зникнення без вісти, від'їзду на заробітки на тривалий термін тощо; 

 - фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, систематичного недбалого ставлення до дитини з боку батьків, осіб, які їх замінюють, в тому числі залишення дитини  без догляду або у ситуації небезпеки;

 - залежності батьків, осіб, які їх замінюють, від алкоголю, наркотичних речовин, азартних ігор;

 - наявності у батьків дитини, осіб, які їх замінюють, ознак  розладів психічного здоров’я, що впливають на їхню спроможність забезпечити належний догляд за дитиною;

 - експлуатації дитини, втягнення її до жебракування, заохочення до вживання алкоголю, наркотичних речовин;

 - проживання дитини в антисанітарних умовах, що може призвести до погіршення стану її здоров'я;

 - частих випадків перебування в помешканні, де проживає дитина, сторонніх осіб з метою вживання алкоголю, наркотичних речовин;

 - занедбаного зовнішнього вигляду дитини;

 - систематичного недотримання батьками, особами, які їх замінюють, санітарно-гігієнічних норм (брудні шкіра, волосся, одяг, білизна дитини);

 - недостатнього харчування дитини;

 - залишення дитиною постійного сімейного помешкання без згоди батьків, осіб, які їх замінюють;

 - самовільного залишення дитиною навчального закладу (систематичні порушення шкільної дисципліни);

 - самостійного проживання дитини в помешканні без дорослих.

До соціально-правого захисту дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах обов’язково залучаються  кваліфіковані спеціалісти служб, установ та закладів району. За не виконання батьківських обов’язків батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за ст.184 КупАП. В разі неналежного виконання батьківських обов’язків службою у справах дітей РДА та селищною, сільськими радами району ініціюється справа про позбавлення батьківських прав, яка розглядаєтья у судовому порядку.

 

          В Первомайському районі продовжуються виїзди рейдової групи у складі: служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з відділом молодіжної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП у Миколаївській області та представниками сільських рад, рейд «Діти-вулиці» проведено 02, 03 та 06 серпня 2018 року обстежено житлово-побутові умов проживання сімей, діти в яких опинитися у складних життєвих обставинах в Степківській сільській раді (с. Степківка, с. Зелені Кошари, с. Садибне, с. Зоряне), Софіївській сільській раді (с. Софіївка, ст. Бандурка), Довгопристанської сільської ради та Чаусівської сільської ради (с. Довга Пристань, с. Чаусово-1, с. Вітольдів Брід) відвідані  35 родин,  в яких на утриманні перебуває 107 дітей, родини опікунів та дитячий будинок сімейного типу.

У зв’язку з неналежним виконанням батьками батьківських обов’язків по створенню належних умов для проживання та виховання дітей, нецільового використанням коштів, які сім`ї отримують від держави на підтримку дітей, наявність шкідливих звичок, що негативно впливають на розвиток та життєдіяльність членів родин, з батьками проведено інформаційна робота, належного догляду за дітьми, дано конкретні терміни по виправленню негативної ситуації, яка склалася в сім`ях на даний час.

 З батьками проведені профілактичні бесіди, роз’яснені  статті закону щодо відповідальності батьків за виховання, навчання  та утримання дітей в належних умовах. Проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв. Також спеціалістами надано ряд консультаційний з питань виховання дітей та створення умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів.

Було наголошено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів, заготівля дров та вугілля на зимовий період.

Держава не стоїть осторонь цих проблем. Постійно діють загальнодержавні програми та здійснюються заходи спрямовані на захист законних інтересів неповнолітніх громадян. 

Не будьте байдужими і Ви!

 

Проведено профілактичний рейд «Діти-вулиці» на території Кінецьпільської та Кумарівської сільських рад Первомайського району

17/08/2018

 Літні канікули - це чудово! Діти відпочивають, батьки  намагаються їх оздоровити та своєчасно приготувати  до наступного навчального року. Це в ідеалі!

На жаль для деяких дітей літні канікули це – відсутність харчування, бо їдять тільки в школі. Батьки пиячать, та не думають не тільки про харчування, оздоровлення, але й про належний догляд за дітьми. Багато хто залишає дітей без догляду, в антисанітарних умовах. Такі канікули можуть стати небезпекою для дітей.

З метою перевірки житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та подолання сімейного неблагополуччя, 10 та 13 серпня 2018 року спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з відділом молодіжної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП у Миколаївській області та представниками сільських рад проведено рейд «Діти-вулиці». Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання 11 сімей, в яких виховуються 26 дітей віком від 0 до 18 років, які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах.

За результатам рейдового заходу о 9.20 батьки вже були в стані сильного алкогольного сп’яніння. Мати втекла від членів комісії та заховалася в бур’янах городу. Співмешканець він себе грубо, виражався нецензурною лексикою, при членах комісії декілька раз і стані алкогольного сп’яніння вдарив матір дітей в плече, на осіб складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей. Рекомендовано звернутися до лікаря та здійснити хімічний захист.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під особим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Але є сім’ї, де батьки не бажають ставати на шлях виправлення. В день рейду на батьків складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності  за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Двом батькам винесені  попередження щодо неналежного виконання своїх обов’язків, недопущення жорстокого ставлення до дітей. 

Спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації приймаються всі можливі передбачені законодавством заходи щодо захисту прав дітей, притягнення винних осіб до адміністративної, кримінальної відповідальності та у крайньому випадку позбавлення батьків батьківських прав.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Служба у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації оголошує про проведення конкурсу фоторепортажів прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників Миколаївської області «Моя родина» до Дня усиновлення.

  Голосування розпочнется з 5 вересня по 17 вересня 2018 року.
Наразі проходить єтап подачі матеріалів учасниками конкурсу.
Умови участі у конкурсі наведені у Положенні про конкурс.
Переможців чекають цікаві та цінні призи. 
#конкурс_моя_родина_2018.

        Всі бажаючих родин опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу Первомайського району запрошуємо взяти участь.

       Просимо максимально залучатися до участі у конкурсі ПС, ДБСТ, ОПІКА та надати матеріали до служби у справах дітей РДА з подальшим перенаправленням до служби у справах дітей ОДА для узагальнення та підготовки до викладення до соціальної мережі фейсбук. 

        За додатковою інформацією просимо звертатися до служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації за телефоном (05161) 4-20-98.  

Інформацію та фото направляємо в електронному вигляді.   

  УМОВИ КОНКУРСУ "МОЯ РОДИНА"
Формат: ZIP | Добавлен:
Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for ./store/files/УМОВИ КОНКУРСУ.zip in /usr/badabum/www/vhosts/testsite/pervoma/template/content/file.inc.php on line 12
01/01/1970 02:00:00
397Kb Скачать скачать

Рейд «Діти-вулиці»  В ДІЇ.

Проведено профілактичні заходи на територіях

Чаусівської та Лукашівської сільських рад

Первомайського району

 

З метою профілактики бездоглядності, безпритульності, бродяжництва, жебракування та правопорушень неповнолітніх шляхом вилучення їх з вулиць, громадських місць (вокзалів, крамниць, тощо), та інших об'єктів (підвалів, горищ, покинутих будинків, люків теплотрас тощо) та доставки до притулку, або до місць постійного проживання і передача батькам, та контролю за умовами утримання, навчання, виховання дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, над якою встановлено опіку, піклування 30 січня та 01 лютого 2019 року проведено профілактичний рейд "Діти вулиці" на території Чаусівської сільської ради та Лукашівської сільської рада працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками ПРЦСССДМ, головами сільських рад підконтрольних територій.

 В ході рейду здійснено обстеження умов проживання у 9 неблагополучних сім’ях, в яких виховується 23 малолітніх/неповнолітніх дітей (с. Чаусово-1, с. Лукашівка), в ході проведення рейду перевірено умови проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують їх утримання, виховання та розвиток. Вразила безвідповідальність деяких батьків, які утримують своїх дітей в антисанітарії, бруді, причиною тому є непоодинокі випадки зловживання спиртними напоями збоку батьків. З батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 

Виконавчому комітеті сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей, які потребують особливої уваги та захисту за місцем проживання.

            Під час проведення  рейду дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено.

           З метою контролю за дотриманням прав дітей у сімейних формах виховання та планової перевірки службою у справах дітей здійснено перевірку умов проживання у сім’ї опікуна. Складено акт матеріально-побутових умов проживання на родини опікуна, в яких виховуються 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, інвалід з дитинства.  Для неї створені належні умови для проживання. Підопічна має окрему кімнату, з меблями, створені необхідні умови для навчання, відпочинку та розвитку. В достатній кількості забезпечена одягом та взуттям, відповідно до сезону, предметами побуту. Своєчасно отримує державну допомогу та інші пільги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Автор: Я. НЄВЄЖИНА 

 

 
Формат: DOCX | Добавлен: 04/06/2019 14:12:35
22Kb Скачать скачать

В Первомайському районі службою у справах дітей проведено черговий профілактичний рейд „Діти вулиці"
Важливу роль у соціалізації дитини, її гармонійному розвитку відіграє родина. Проте в Україні збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини. За визначенням, сім´я, що перебуває у складних життєвих обставинах, – це сім´я, яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких умов, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім´ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.
Служба у справах дітей райдержадміністрації займається безпосереднім веденням справ дітей, які опинились в складних життєвих обставинах у разі виявлення фактів щодо:
- відсутності у дитини свідоцтва про народження, порушення прав дитини на житло, майно, отримання загальної середньої освіти та інших прав;
- смерті батьків;
- залишення дитини без батьківського піклування внаслідок направлення батьків на довготривале стаціонарне лікування, невідкладної госпіталізації, ув´язнення, зникнення без вісти, від´їзду на заробітки на тривалий термін тощо;
- фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, систематичного недбалого ставлення до дитини з боку батьків, осіб, які їх замінюють, в тому числі залишення дитини без догляду або у ситуації небезпеки;
- залежності батьків, осіб, які їх замінюють, від алкоголю, наркотичних речовин, азартних ігор;
- наявності у батьків дитини, осіб, які їх замінюють, ознак розладів психічного здоров’я, що впливають на їхню спроможність забезпечити належний догляд за дитиною;
- експлуатації дитини, втягнення її до жебракування, заохочення до вживання алкоголю, наркотичних речовин;
- проживання дитини в антисанітарних умовах, що може призвести до погіршення стану її здоров´я;
- частих випадків перебування в помешканні, де проживає дитина, сторонніх осіб з метою вживання алкоголю, наркотичних речовин;
- занедбаного зовнішнього вигляду дитини;
- систематичного недотримання батьками, особами, які їх замінюють, санітарно-гігієнічних норм (брудні шкіра, волосся, одяг, білизна дитини);
- недостатнього харчування дитини;
- залишення дитиною постійного сімейного помешкання без згоди батьків, осіб, які їх замінюють;
- самовільного залишення дитиною навчального закладу (систематичні порушення шкільної дисципліни);
- самостійного проживання дитини в помешканні без дорослих.
До соціально-правого захисту дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах обов’язково залучаються кваліфіковані спеціалісти служб, установ та закладів району. За не виконання батьківських обов’язків батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за ст.184 КупАП. В разі неналежного виконання батьківських обов’язків службою у справах дітей РДА та селищною, сільськими радами району ініціюється справа про позбавлення батьківських прав, яка розглядаєтья у судовому порядку.
В Первомайському районі продовжуються виїзди рейдової групи у складі: служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з відділом молодіжної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП у Миколаївській області та представниками сільських рад, рейд «Діти-вулиці» проведено 16 та 30 травня 2019 року обстежено житлово-побутові умов проживання сімей, діти в яких опинитися у складних життєвих обставинах в Степківській сільській раді (с. Степківка, с. Зелені Кошари, с. Садибне, с. Зоряне), Лисогірській сільській раді та відвідано 21 родину, в яких на утриманні перебуває 64 дитини.
У зв’язку з неналежним виконанням батьками батьківських обов’язків по створенню належних умов для проживання та виховання дітей, нецільового використанням коштів, які сім`ї отримують від держави на підтримку дітей, наявність шкідливих звичок, що негативно впливають на розвиток та життєдіяльність членів родин, з батьками проведено інформаційна робота, належного догляду за дітьми, дано конкретні терміни по виправленню негативної ситуації, яка склалася в сім`ях на даний час.
З батьками проведені профілактичні бесіди, роз’яснені статті закону щодо відповідальності батьків за виховання, навчання та утримання дітей в належних умовах. Проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв. Також спеціалістами надано ряд консультаційний з питань виховання дітей та створення умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів.
Було наголошено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів, заготівля дров та вугілля на зимовий період.
Держава не стоїть осторонь цих проблем. Постійно діють загальнодержавні програми та здійснюються заходи спрямовані на захист законних інтересів неповнолітніх громадян.
Не будьте байдужими і Ви!