Первомайський район » Оголошення
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Оголошення

 

Оголошення про громадські слухання щодо детального плану території

 

Відповідно до ст.19, ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011р. №555, Первомайська райдержадміністрація проводить громадські слухання по детальному плану території.

Термін проведення громадських слухань з 25 липня 2020 р. по 25 серпня 2020 р.

Проєкт містить графічні та текстові матеріали.

Мета проєкту розміщення за межами населеного пункту в межах території Мигіївської сільської ради (зі статусом ОТГ) Первомайського району Миколаївської області  для розміщення цеху з виготовлення асфальтобетонної суміші.

Склад проекту:

-Том.1. Пояснювальна записка

- Том.2. Графічна частина

               Основні техніко економічні показники

Загальна площа - 0,16 га

Замовник. Первомайська райдержадміністрація

Розробник - ФОП Сорокіна Л.В

Пропозиції приймаються у письмовому вигляді до 25 серпня 2020року за адресою 55200 Миколаївська область, м. Первомайськ,  вул Чкалова, 12, тел (05161)4-20-21

 

Громадські слухання відбудуться 25.серпня 2020 року  о 10.00 в будинку культури  с.Генівка, вул Садова, 10 Мигіївської сільської ради (зі статусом ОТГ).

 

Розпочався прийом документів з формування складу громадської ради при Миколаївській ОДА

 

З 10 липня 2020 року розпочався прийом документів від інститутів громадянського суспільства, які бажають делегувати свого представника для участі в установчих зборах з формування складу громадської ради при Миколаївській облдержадміністрації.  Кінцевий термін прийому документів 27 липня 2020 року. 

 

Усі охочі прийняти участь в установчих зборах, подають заяву до ініціативної групи (у паперовому або електронному вигляді), складену у довільній формі, підписану уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства. 

 

З переліком документів, необхідних для участі в установчих зборах можна ознайомитись за посиланням: https://www.mk.gov.ua/ua/gr/. Для зручності підготовки документів, ініціативною групою також підготовленні зразки відповідних документів.  

 

Документи прийматимуться ініціативною групою: 

 

В паперовому вигляді за адресою: 54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22, каб. 828. З 9:00 год до 12:00 год. та з 13:00 год. до 17:00 год (крім вихідних днів). 

 

В електронному вигляді: приймаються за вищевказаною адресою (на флеш-носіях), або на електронну пошту: gromadska.rada.oda@gmail.com. 

 

Особа відповідальна за прийом документів – секретар ініціативної групи Поляков Олександр Володимирович тел 37-30-52.

 

Облдержадміністрація закликає інститути громадянського суспільства проявити активність та брати участь в установчих зборах з формування громадської ради при Миколаївській облдержадміністрації. 

 

З повним текстом оголошення та змінами щодо часу та місця установчих зборів можна ознайомитись в розділі «Громадська рада» на веб-сайті Миколаївської облдержадміністрації (посилання - https://www.mk.gov.ua/ua/gr/ ).

 

оголошення

 для фермерських господарств (юридичних осіб) та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих як сімейні фермерські господарства, у власності яких перебуває п’ять  і більше корів!

 

Увага! Якщо у власності господарства перебуває від п’яти корів молочного напряму продуктивності і Ви бажаєте скористатися державною підтримкою, Вам необхідно                 до 01 липня поточного року ідентифікувати та зареєструвати в Єдиному державному реєстрі тварин худобу відповідно до вимог чинного законодавства.

За кожну наявну станом на 01 липня 2020 року корову з державного бюджету виплачується дотація у розмірі 5 000 грн!!!

Крім цього, сімейні фермерські господарства мають право на додаткову фінансову підтримку через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Довідки за телефонами департаменту:

(0512) 37-78-05, 37-78-35, 37-74-02.

 

 

 

 

 

        

                                ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ ПРОДОВЖЕНО

 

          З 25 травня в Україні стартував другий етап виходу з карантину та скасування обмежувальних заходів у зв’язку із чим відновлено заходи з призову громадян України на строкову військову службу, передбачені Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указом Президента  України від 16.01.2020 р. № 132020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» (зі змінами).

          Визначений термін проведення призову  травень-липень 2020 року.

          Відправки громадян, призваних рішенням призовних комісій на строкову військову службу,  у військові частини розпочинаються з  15 червня та триватимуть до кінця липня 2020 року.

        У зв’язку із відновленням заходів з призову,  Первомайський об’єднаний міський міський військовий комісаріат повідомляє, що відповідно  вимог пункту 8 статті 15  Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу ":

 

-  призовники, яким  надійшла  повістка  військового  комісаріату  на  прибуття  до  призовної дільниці для проходження призовної комісії,  зобов'язані прибути в  пункт  і  у строк, зазначені в повістці;

 -  у разі  якщо  за  будь-яких  обставин  повістка  не надійшла, громадяни призовного  віку  зобов'язані  з'явитися  до  призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;

- призовники, якi змiнили мiсце проживання, зобов’язанi в семиденний строк прибути до районного (мiського) вiйськового комiсарiату за новим мiсцем проживання для взяття на вiйськовий облiк;

 

            У разі неявки призовника  у військовий комісаріат без поважних причин у встановлений законодавством  термін,  матеріали на нього передаються  до  правоохоронних органів, а також відповідно закону України від 16.03.2017 року  № 1951-VIII відомості  про ухилення громадянина  від призову на строкову військову службу   вносятся  до єдиного Державного реєстру військовозобов’язаних і призовників.

 

         28 травня 2020 року Президентом України  внесено  до Верховної Ради як невідкладний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку», який передбачає внесення змін до  Кодексу України  Про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, щодо підвищення відповідальності за порушення правил військового обліку, неявку у військовий комісаріат за викликом без поважних причин та ухилення від призову, а саме збільшення розмірів штрафів  та термінів позбавлення волі.

 

 

 

 

  Розпорядження 100-р від 26.05.2020 року "Про внесення змін до розпорядження голови Первомайської райдержадміністрації від 24 вересня 2015 року №249-р "Про утворення конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників, на приміських автобусних мар
Формат: ZIP | Добавлен: 01/06/2020 10:14:29
1191Kb Скачать скачать
  Розпорядження 101-р від 27.05.2020 року "Про повторний перегляд результатів конкурсу на обслуговування деяких маршрутів загального користування, які не виходять за межі Первомайського району"
Формат: ZIP | Добавлен: 01/06/2020 10:18:49
734Kb Скачать скачать

ОГОЛОШЕННЯ

 

Відповідно до розпорядження голови Первомайської районної державної адміністрації від 27 травня 2020 року № 101-р «Про повторний перегляд результатів конкурсу на обслуговування деяких маршрутів загального користування, які не виходять за межі Первомайського району» 16 червня  2020 року о 10 год. 00 хв. відбудеться засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників, на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Первомайського району, який повторно переглядатиме результати конкурсу, який відбувся 30.06.2016 року по маршрутам №376 «Первомайськ-Грушівка», №380 «Первомайськ-Кам’яний Міст», №369 «Первомайськ-Жовтневе», №382 «Первомайськ-Лиса Гора», №384 «Первомайськ-Мигія», за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12, каб. № 23 Первомайської райдержадміністрації.

  Проєкт розпорядження "Про внесення змін до розпорядження голови Первомайської районної державної адміністрації від 19 грудня 2020 року № №405-р «Про затвердження Положень про місцеві спеціалізовані служби цивільного захисту Первомайського району», зареєст
Формат: DOC | Добавлен: 26/05/2020 11:05:17
183Kb Скачать скачать

У зв’язку із сприятливою епідемічною ситуацією на території області запровадити послаблення протиепідемічних заходів та дозволити:

з 23 травня 2020 року:

          - проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводитись за погодженням із Міністерством охорони здоров’я за результатами оцінки епідемічних ризиків;

        -  проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід;

        -   діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях);

        - регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

          з 01 червня 2020 року:

         - відвідування закладів дошкільної освіти.

 

Для підготовки рекомендацій щодо виконання районною державною адміністрацією своїх завдань, погодженого вирішення питань, що належать до її компетенції, та для колективного і вільного обговорення найважливіших напрямів її діяльності Первомайська райдержадміністрація звертається  до територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а  також за пропозицією громадських об’єднань, профспілок, підприємств, установ та організацій району надати представника для включення до складу колегії райдержадміністрації. Пропозиції просимо надати до 08  червня 2020 року.

 

 

 

Повідомлення

У зв’язку з кадровими змінами, що відбулися в районній державній адміністрації, виникла  необхідність  внести зміни до складу спостережної комісії Первомайської  районної державної адміністрації:

Голова комісії

Юрченко

Олег Андрійович

 

 

заступник голови Первомайської районної державної адміністрації

 

Заступник голови комісії

 

Волошина

Олена Аркадіївна

 

начальник управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації

 

Секретар комісії

 

Осадча

Тетяна Василівна

 

директор Первомайського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді

(за узгодженням)

 

Члени комісії

Бондарук

Ольга Ігорівна

 

заступник головного лікаря КНП «Первомайська центральна районна лікарня» Первомайської районної ради з експертизи тимчасової непрацездатності

(за узгодженням)

 

Гончарова

Поліна Володимирівна

 

начальник відділу організації працевлаштування населення Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості (за узгодженням)

Гуйван

Ярослав Васильович

 

голова Первомайської районної організації ветеранів України в Миколаївській області, голова  районної організації Всеукраїнської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за узгодженням)

Дембовська

Віра Степанівна

 

голова районної організації союзу організацій інвалідів України (за узгодженням)

Марін

Григорій Афанасійович

 

голова громадської ради при Первомайській  районній державній адміністрації (за узгодженням)

Новосадова

Ніна Володимирівна

 

голова районної громадської організації волонтерів (за узгодженням)

Ярославська

Олександра Степанівна

 

голова райкому профспілки працівників АПК

 (за узгодженням)

 

  Постанова МОЗ № 17 Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Формат: PDF | Добавлен: 15/05/2020 11:58:44
608Kb Скачать скачать
  Постанова МОЗ № 18 Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при роботі закладів громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Формат: PDF | Добавлен: 15/05/2020 12:05:53
767Kb Скачать скачать

 

 

Одеський регіональний інститут державного управління

Національної академії державного управління
при Президентові України

 

запрошує всіх бажаючих вступати до магістратури за спеціальністю
281 «Публічне управління та адміністрування»

 

Підготовка магістрів здійснюється на денній та заочній формах навчання за державним замовленням та за договором на базі здобутого ступеня бакалавра, магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.

 

Прийом  документів з 01 квітня по 18 липня 2020 року

 

Подати електронну заяву можливо за посиланням: https://docs.google.com/forms/u/1/d/1Ye6kC1PAzqYySkinSIpzSrb8KST1nAQBgpM56YrfaVE/edit

 

 Детальну інформацію про умови вступу можна отримати в приймальній комісії та на сайті інституту www.oridu.odessa.ua

м. Одеса, вул. Генуезька, 22, каб. 108-а, 119.

тел. (048) 705-97-12, 705-97-13, 705-97-11;

e-mail: priem.oridu.nadu@gmail.com

 

 

Про проведення громадських слухань

під час карантину

Відповідно до частини п’ятої статті 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» громадське обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля проводиться у формі громадських слухань та у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді). Тобто із зазначеної норми вбачається, що громадське слухання є обов’язковою, проте не виключною формою громадського обговорення.

Для недопущення поширення на території України коронавірусу COVID-19, з метою дотримання заборон щодо проведення масових заходів кількістю понад 10 осіб, а також у зв’язку із обмеженням транспортних сполучень (в тому числі внутрішньо обласного), вбачається за необхідне утриматись від проведення громадських слухань, запланованих на період дії карантину. З урахуванням практики застосування положень Закону «Про оцінку впливу на довкілля» не вбачається за можливе спрогнозувати точну кількість учасників майбутніх слухань, але середньостатистичним показником є 10-50 учасників/на 1 слухання.

Так, на період дії  карантину громадське обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля проводиться у формі надання письмових  зауважень і пропозицій.

Зазначаємо для представників громадськості, що:

- обмеження проведення громадських слухань не є обмеженням вашого права брати участь у процесі прийняття еколого-важливих рішень;

- ви маєте можливість надавати свої зауваження, коментарі та будь які інші пропозиції, які, на вашу думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування;

- уся інформація, щодо процедур оцінки впливу на довкілля міститься у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля: http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-5287( номер справи 20202135287)

 Шановні мешканці Первомайщини!

У зв’язку з вірусом COVID 19 та  дуже непростою ситуацією в Державі, на прохання голови Первомайської районної державної адміністрації, голови обласної організації волонтерів та ветеранів просимо підключитися до звичної для вас волонтерської  діяльності.

Завдяки  матеріальній та моральній підтримці, яку надавали   мешканці нашого району  нашим захисникам протягом важких для всіх нас часів проведення АТО та ООС, Держава вистояла і продовжує свою боротьбу за незалежність. Цього ніхто не забуде, особливо хлопці, які боронили та боронять наші кордони.

В даний час нашої з вами допомоги потребують громадяни похилого віку, інваліди, які проживають поряд з нами, наші сусіди, родичі.

Просимо по можливості підключитися до посильної допомоги в доставці продуктів, ліків, оплати за житло – комунальні послуги.  Зробити все можливе для того, щоб ці люди менше контактували з оточуючими та ходили до магазинів, інше. Допоможіть будь ласка зберегти здоров’я нашому з вами старшому поколінню. Це насамперед і наша з вами безпека.

По всім питанням, які будуть виникати – контактувати з соціальними працівниками, управлінням соціального захисту населення, громадськими організаціями волонтерів та ветеранів Первомайського району.

Дякую за розуміння.

 

 

Голова Первомайської районної

організації волонтерів                                               Ніна НОВОСАДОВА

0968036595, 0993261917

  Розпорядження голови райдержадміністрації № 46- р від 17 березня 2020 р. Про затвердження нормативів доходів громадян від земельних ділянок різних видів призначення у разі надання всіх видів соціальної допомоги на 2020 рік
Формат: PDF | Добавлен: 03/04/2020 11:04:44
972Kb Скачать скачать

 

 

  Первомайська ДПІ Южноукраїнського управління ГУ ДПС у Миколаївській області повідомляє
Формат: PDF | Добавлен: 24/03/2020 14:52:34
290Kb Скачать скачать

 

РЕЖИМ РОБОТИ СЕРВІСНИХ ЦЕНТРІВ

ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

 

З 19 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУ у ВСІХ СЕРВІСНИХ ЦЕНТРАХ Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області прийом громадян буде ТИМЧАСОВО ОБМЕЖЕНО. 

У зв’язку з обмежувальними заходами, прийнятими Урядом України, фахівці Головного управління Фонду області обслуговуватимуть громадян для вирішення виключно невідкладних питань, наприклад, оформлення документів для виплати допомоги на поховання.

Крім того, у період карантину працівники Фонду області припиняють обслуговування громадян на всіх віддалених робочих місцях в об’єднаних територіальних громадах Миколаївщини.

Отримати послуги з пенсійного забезпечення у цей період  можна дистанційно, скориставшись:

ü     вебпорталом Пенсійного фонду України: https://portal.pfu.gov.ua;

 

ü     телефонами «гарячих ліній»: https://www.pfu.gov.ua/mk/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-mykolayivskij-oblasti/

 

ü     шляхом направлення звернень на:

§  електронну адресу: post@mk.pfu.gov.ua;

§  поштову адресу: 54020, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1.

 

  ДОДАТКОВО ПОВІДОМЛЯЄМО, що відповідно до пп. 3, п. 2 Розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX від 17.03.2020 з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

 

  Закликаємо громадян України бути обережними та дотримуватись рекомендацій, які викладені на створеній Урядом інформаційній сторінці «Що треба знати про новий коронавірус?»: https://covid19.com.ua/#rec165642605

 

БЕРЕЖИТЬ СЕБЕ І СВОЄ ЗДОРОВ’Я!

 

 ПІВДЕННА МІЖРЕГІОНАЛЬНА ФІЛІЯ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА МВС УКРАЇНИ

«ІНФОРМ-РЕСУРСИ»

ТЕРМІНОВІ:

·        Довідка про НАЯВНІСТЬ/ВІДСУТНІСТЬ СУДИМОСТІ;

·        АПОСТИЛЬ на офіційних документах призначених для використання на території інших держав «здійснення запиту до МВС України»;

·        ПЕРЕКЛАД

НАША АДРЕСА: м. Миколаїв, пр. Центральний184/3, пн.-пт. 9.00-17.00

КОНТАКТНИЙ ТЕЛЕФОН: (073) 437-67-56

                                                            (0512) 71-60-95

 www.inf-res.in.ua

E-MAIL: inf-res-mykolaiv@ukr.net

 БЕЗКОШТОВНА ЛІНІЯ:

 

0-800-503-593

 

 

 До відома власників домашніх тварин

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області згідно листа Держпродспоживслужби України від 25.05.2018 року №602-1121-18/3646 «Щодо забезпечення видачі ветеринарно-санітарного паспорта на тварину» доводить до вашого відома, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.10.2017 року № 578 «Про внесення змін до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 13.11.2017 року за № 1381/31249 до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.08.2014 року № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.10.2014 року за № 1202/25979, внесено зміни, які стосуються форми ветеринарно-санітарного паспорта на тварину та умов його видачі (далі – ВСП встановленого зразка).

У зв’язку із вищезазначеним доводимо до відома власників домашніх тварин інформацію щодо одночасного обігу ВСП встановленого зразка та ветеринарно-санітарних паспортів не встановленого зразка, до завершення строків дії профілактичних щеплень зазначених у ветеринарно-санітарному паспорті не встановленого зразка.

При видачі ветеринарних документів (довідок, свідоцтв, сертифікатів) на переміщення домашніх тварин враховуються дані ветеринарно-санітарних обробок тварин, відповідних досліджень, щеплень та/або експертних висновків наданих заявником, у тому числі зазначених у не встановленій формі ветеринарно-санітарного паспорта, за умови, що строк їх дії на момент звернення фізичної особи до уповноваженої установи не вичерпаний.

Не переносяться дані ветеринарно-санітарного паспорта не встановленого зразка, що стосуються ветеринарних обробок, лабораторних досліджень та щеплень тварин до ВСП встановленого зразка, проте враховуються при видачі ветеринарних документів.

Наповнення ВСП встановленого зразка новими відомостями про ветеринарні обробки тварин, лабораторні дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу тощо здійснюється після закінчення строків обробок та досліджень зазначених в ветеринарно-санітарному паспорті не встановленого зразка.

Про закінчення перехідного періоду буде проінформовано додатково.

 

 

 

 З метою протидії терористичним заргозам щодо важливих об'єктів стратегічного значення органів державної влади та місць масового перебування громадян, Первомайська райдержадміністрації надає для використання та врахування в роботі  ПАМ'ЯТКУ першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів.

 

 


На офіційному сайті Миколаївського регіонального управління Держмолодьжитла та Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» vwvw.molod-kredit.gov.ua розміщена уся необхідна інформація щодо участі громадян у програмах пільгового кредитування та Доступного житла.

За додатковою інформацією та для подачі документів на реєстрацію у Миколаївському регіональному управлінні Держмолодьжитпа, як кандидата на отримання пільгового довготермінового кредиту або державної підтримки громадяни можуть звертатись за адресою: м. Миколаїв, вул. Робоча, 2-А, оф. 507 з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 год. та п'ятницю з 8:00 до 16:00 год., тел. (0512) 56-38-45.

 

 

  Шляхи забезпечення молоді житлом
Формат: RAR | Добавлен: 29/05/2018 11:49:07
1287Kb Скачать скачать

 Шановні роботодавці!

Запрошуємо вас скористатися сервісом служби зайнятості  «Електронний кабінет роботодавця!

Електронний кабінет – це персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому Ви можете з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.

Електронний кабінет роботодавця дає змогу власноруч створювати вакансії, розміщувати їх на веб-сайті державної служби зайнятості, а також можливість керування вмістом створених вакансій.

Крім того, через персональний ЕРК реалізовано можливість надання до служби зайнятості в електронному вигляді звітів Форми №3-ПН.

Щоб отримати доступ до власного електронного кабінету, зверніться до свого особистого консультанта в центрі зайнятості для отримання логіну і паролю.
Після реєстрації Ви з легкістю зможете переглядати:

• актуальність реквізитів свого підприємства, що зареєстровані в центрі зайнятості;

• історію направлень районним центром зайнятості працівників, в тому числі на тимчасові роботи;

• виконання договорів на громадські роботи, договорів на працевлаштування після навчання;

• тематику семінарів для роботодавців.

Також передбачена можливість переглядати звіти, які подавались до центру зайнятості, перелік послуг центру зайнятості, в тому числі і компенсація єдиного внеску.

 

Більш детальну інформацію ви можете отримати за посиланням: http://www.dcz.gov.ua та в Первомайській міськрайонній філії Миколаївського обласного центру зайнятості за адресою: вул. Шевченка, 18

 До відома сільськогосподарських товаровиробників  району

В державному бюджеті України передбачені кошти за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 07 лютого 2018 року № 104 «Про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства».

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.03.2018 року № 151 затверджено нормативи, у межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві та хмелярстві. Звертаємо Вашу увагу, що суб’єкт господарювання, який претендує на отримання компенсації за визначеним напрямом, в першу чергу подає до Міністерства аграрної політики та продовольства України заяву в електронному чи паперовому вигляді, за формою затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.03.2018 року № 151. Детальніше

 ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ

 Первомайське об’єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 212 затверджено Зміни, що вносяться до Постанов Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 № 1740 та від 25.08.1999 № 1549 відповідно до яких, нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. Читати далі

«До уваги сільгосптоваровиробників!

 

Про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право роботи із пестицидами та агрохімікатами»

Нагадуємо  особам, діяльність, яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також працівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям, що організовують виконання таких робіт, про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право роботи із зазначеними препаратами (далі – допуск).

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність в особи протипоказань за станом здоров’я (відповідно до постанови КМУ від 18 вересня 1995 р. № 746):

            «Підприємці, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли спеціальну підготовку, та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку» - зазначено в п. 2.ст. 18 Закону України «Про захист рослин».

        Пройти навчання та отримати допуск можна за адресою: м.Первомайськ, вул.Кам’яномостівська 3

 контактний телефон (05161) 7-36-67

            Нагадуємо, про те, що відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту рослин несуть особи, винні у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобів захисту рослин, що тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно із Законом України «Про захист рослин».

 Про набуття чинності наказу Держкомтелерадіо від 17.10.2017 року № 384

15 грудня 2017 року набув чинності наказ Держкомтелерадіо від 17.10.2017 № 384 «Про  затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно – господарських штрафів».

Таким чином завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо  обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антикорупційного змісту».

Видавнича продукція, що має походження або виготовлення та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території  України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №262 «Деякі питання видачі (відмови  у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має погодження або  виготовлення та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.

Вилучення відбуватиметься на  підставі звернень правоохоронних органів,  юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №235.

На  суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладатиметься адміністративно – господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Оскільки Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антикорупційного змісту» набув чинності з 1 січня 2017 року, дія його, а також прийнятих у відповідності з ним підзаконних актів не поширюється на продукцію, ввезену на митну територію України до цієї дати.

Вся видавнича  продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, ввезена на митну територію  України  в період з 01.01.2017 року (часу набуття чинності  Законом)  по 22.05.2017 року  (часу набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 року № 262), крім ввезеної громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників, є незаконною.

Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про  видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі  видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413), за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта  господарювання, який ввіз продукцію  відповідно до отриманого дозволу.

 На виконання  вимог Закону України від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який набрав чинності 10.06.2017 року, звертаємо вашу увагу на  реєстр містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва із долученням до нього електронної скан-копії примірника містобудівних умов та обмежень.

 

 

 

 Електронна черга для безробітних

 З січня 2017 року Державна Служба зайнятості запустила в роботу сервіс, за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».

 Завдяки сервісу можна не виходячи з дому записатися на первинний прийом до Центру зайнятості чи на консультацію. У випадку, якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а слід напряму звернутися до спеціаліста Центру зайнятості у зарезервований час (на табло у секторі самостійного пошуку роботи відобразиться запрошення з номером талону на робоче місце, про які особа буде повідомлена під час запису на прийом засобами електронної черги).

Для запису необхідно виконати наступні кроки:

1.      Заповнити обов’язкові поля

2.      Вказати мету відвідування

3.      Обрати центр зайнятості, бажану дату та час відвідування

 Для керування відвідуваннями, створеними засобами електронної черги, користувач може роздрукувати талон або відправити його на власну електронну пошту. Якщо змінились обставини, то є можливість скасувати відвідування.

 «Електронна черга реєстрації безробітних» забезпечує:

·         підтримку і розширення можливостей самообслуговування громадян;

·         зниження впливу фактору географічного розташування на отримання послуг;

·         можливість надання повного спектру послуг без зниження їх якості соціально незахищеним верствам населення.

 ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ , ЯКІ САМОВІЛЬНО ЗАЛИШИЛИ ВІЙСЬКОВІ ЧАСТИНИ

            Первомайським об’єднаним міським військовим комісаріатом спільно з Миколаївським зональним відділом військової служби правопорядку та працівниками  Національної поліції України проводяться заходи, щодо встановлення місця знаходження військовослужбовців ,  які самовільно залишили військові частини  протягом 2014-2017 років, та на даний час не повернулися до місця служби.

           Самовільне залишення військової частини  або місця служби - це військовий злочин,   який передбачає  покарання у вигляді позбавлення волі,  відповідно до статті 407 Кримінального Кодексу України.

             Але керуючись принципом гуманізму, відповідно до статті 92 Конституції України і Закону «Про застосування амністії в Україні» Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про амністію у 2016 році», у якому передбачено амністію за деякими статтями Кримінального Кодексу України, зокрема  звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння військових злочинів.

           Продовжуючи переховуватись Ви  не зможете уникнути кримінальної відповідальності за скоєний військовий злочин, а з кожним днем лише обтяжуєте свою вину.

           Для вирішення питання щодо звільнення від кримінальної відповідальності необхідно самостійно звернутись до органів військової служби правопорядку або військових прокуратур гарнізонів.

           За більш детальною інформацією та надання відповідних роз’яснень звертатись до Первомайського об’єднаного міського військового комісаріату за адресою: Миколаївська область, місто Первомайськ, вул. Герцена, 20.

 

 

Військовий комісар

Первомайського обєднаного

міського військового комісаріату

 

полковник                                                                                                 А.С.БИЧКОВ

      

 

          Інформуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» утворено Головний сервісний центр МВС як міжрегіональний територіальний орган МВС її СЦ МВС). Крім цього, постановою Уряду утворено 26 територіальних органів з надання сервісних центрів МВС - регіональні сервісні центри МВС (РСЦ МВС), до складу яких входить 150 територіальних сервісних центрів МВС (ТСЦ МВС).

Головний сервісний центр МВС знаходиться за адресою: вул. Лук’янівська, 62, м. Київ, 04071 (контактний телефон для консультацій громадян (044) 290 19 88, офіційний веб-сайт ГСЦ МВС hsc.gov.ua містить контакти всіх територіальних органів з надання сервісних послу г МВС).

Па території Миколаївської області функціонує Регіональний сервісний центр МВС та п'ять територіальних сервісних центрів МВС.

Регіональний сервісний центр МВС у Миколаївській області розташовано за адресою: 54020, м. Миколаїв, пров. Транспортний, 1а/1. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва — 45 хвилин: із 13.00 до 13.45; кінець робочого дня: у понеділок, вівторок, середу, четвер - о 18.00; у п'ятницю - о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні: субота, неділя та святкові дні. Контактний телефон - (05 12) 53-14-36.

Територіальний сервісний центр МВС № 4841 розташовано за адресою: 54020, м. Миколаїв, пров. Транспортний, 1а/1. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва - відсутня. Кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п'ятницю -  о 18.00; у суботу - о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні - неділя, понеділок та святкові дні. Контактний телефон - (0512) 37-40-92.

Територіальний сервісний центр МВС № 4842 розташовано за адресою: 55200, м. Первомайськ, вул. Вознесенська, 73б. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва - відсутня. Кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п'ятницю –  о 5.00; у суботу - о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні - неділя, понеділок та святкові дні. Контактний телефон - (05161) 3-33-11.

Основними послугами, що надаються ТСЦ МВС, є:

- видача та обмін національного та міжнародного посвідчень водія;

- реєстрація та перереєстрація транспортних засобів;

- видача та зберігання номерних знаків транспортних засобів; 

- оформлення дозволу па перевезення небезпечних вантажів;

- видача довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність)      судимості      або      обмежень,      передбачених      кримінальним процесуальним законодавством України.

Також у регіоні функціонує мобільний сервісний центр МВС, який за запитами місцевих органів самоврядування здійснює виїзди до населених пунктів регіону, де відсутні стаціонарні сервісні центри МВС. та надає найбільш запитувані послуги. Інформацію щодо можливості замовлення виїзду мобільного сервісного центру МВС можна отримати за телефоном - (0512) 53-14-36.

Отримати необхідну та актуальну інформацію стосовно послуг сервісних центрів МВС громадяни можуть на сайтах Головного (http://hsc.gov.ua/) та Регіонального у Миколаївській області (http://myk.hsc.gov.ua) сервісних центрів МВС, а також на офіційних сторінках у соціальній мережі Facebook Головного (https://www.facebook.com/hsc.gov.ua/) та Регіонального у Миколаївській області (https://www.facebook.com/scmykolaiv/) сервісних центрів МВС.

 

 

  Перелік документів для отримання кредиту
Формат: DOC | Добавлен: 02/08/2017 10:31:06
96Kb Скачать скачать

ЗАПРОШУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ!

Первомайський об’єднаний міський військовий комісаріат проводить відбір громадян для прийому на військову службу за контрактом до військових частин Збройних Сил України з проходженням навчання у навчальних центрах, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями високомобільних десантних військ, танкових, розвідувальних спеціальностей, артилерії, зв’язку, водіїв та багато інших.

Для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу, грошове забезпечення складає від 7000 до 8500 гривень щомісячно.

Військовослужбовцям, які виконують завдання в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, передбачені додаткові виплати, які з 1 січня 2017 року встановлені в розмірі від 2400 до 6000 гривень щомісячно.

На військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського і старшинського складу відбираються та приймаються придатні до військової служби за станом здоров’я громадяни України, які пройшли професійно-психологічний відбір, виявили бажання проходити військову службу в Збройних Силах України та мають відповідний рівень фізичної підготовки, з числа:

-                      громадян призовного віку, які мають вищу, спеціальну, технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;

-                      військовозобов’язані, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою віком до 60 років.

При проведенні заходів щодо відбору громадян для прийняття на військову службу за контрактом здійснюється всебічне вивчення їх моральних, ділових, фізичних, інтелектуальних, професійних та інших особистих якостей, ставлення до служби в Збройних Силах України та готовність до виконання військового обов’язку.

Військовослужбовцям служби за контрактом держава гарантує:

-                      стабільне без затримок щомісячне грошове забезпечення;

-                      щорічну одноразову матеріальну допомогу;

-                      грошову допомогу на оздоровлення при вибутті у відпустку;

-                      можливість вибору місця проходження військової служби та посади;

-                      безкоштовне речове забезпечення;

-                      соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей;

-                      можливість безкоштовного навчання у вищих військових навчальних закладах

та здобуття спеціальності;

-                      забезпеченість житлом, або грошову компенсацію за піднайом житла;

-                      можливість отримання пенсії за вислугу років;

- можливість, при проходженні служби громадян, які мають вищу освіту, отримати офіцерське звання.

За інформацією звертатися до Первомайського об'єднаного міського військового комісаріату щодня з 09.00 до 16.00 годин, за адресою: м. Первомайськ, вул. Герцена 20 (контактний телефон 0988450408).

 

 

 Телефон «Гарячої лінії»  місцевої прокуратури з питання боротьби з торгівлею людьми (05161) 4-36-07

У разі виявлення таких випадків необхідно невідкладно інформувати Первомайську місцеву прокуратуру.

 

 

 Урядова «гаряча лінія» - 1545

Описание: http://www.kmu.gov.ua/img/1x1.gif

Урядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

 

Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

 

Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

 

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»

+38 (044) 284-19-15 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

 

Працює «гаряча лінія» для підприємців

0-800-503-045.

(Режим роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п’ятницю до 16:45. У вихідні, святкові дні та у неробочий час дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців за бажанням заявника переадресовуються на урядову «гарячу лінію»).

 

Громадяни також мають можливість подати електронне звернення до органів виконавчої влади через веб-сайт Урядового контактного центру: www.ukc.gov.ua

 

Подати ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

На базі Урядового контактного центру цілодобово працюють спеціалізовані «гарячі лінії»:

- з питань інформування громадян України, які переселяються із тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та регіонів проведення антитерористичної операції в інші регіони України;

- з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Будь ласка, звертайтесь на вищезазначені спеціалізовані «гарячі лінії» за номерами телефонів 1545, +38 (044) 284-19-15 (для громадян України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua

 

 

 

 

 

 

 

  Перелік документів для отримання кредиту на реконструкцію та добудову
Формат: DOC | Добавлен: 08/08/2016 15:38:39
63Kb Скачать скачать
  На Миколаївщині запроваджується пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань
Формат: DOCX | Добавлен: 21/07/2016 15:30:29
18Kb Скачать скачать

СТАНЬ ВІЙСЬКОВИМ ЗА КОНТРАКТОМ!

 

Первомайський об’єднаний міський військовий комісаріат проводить відбір кандидатів для прийому на військову службу за контрактом до військових частин Збройних сил України та навчальних центрів, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями високо-мобільних десантних військ, танкових, розвідувальних спеціальностей, артилерії, зв’язку, харчування, водіїв та інших.

 

З січня 2016 року військовослужбовцям служби за контрактом підвищене грошове утримання більш ніж у двічі. Для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу, які уклали перший контракт воно складає  від 7000 до 9000 гривень щомісячно. Військовослужбовцям, які виконують завдання в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, передбачені додаткові виплати.

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

Військовослужбовцям служби за контрактом держава гарантує:

 

-         стабільне без затримок щомісячне грошове забезпечення;

-         щорічну одноразову матеріальну допомогу;

-         грошову допомогу на оздоровлення при вибутті у відпустку;

-         можливість вибору місця проходження військової служби та посади;

-         безкоштовне речове забезпечення;

-         соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей;

-         можливість безкоштовного навчання у вищих військових навчальних закладах та здобуття спеціальності;

-         забезпеченість житлом, або грошову компенсацію за піднайом житла;

-         можливість отримання пенсії за вислугу років;

     -  можливість укладення короткострокових контрактів на особливий період або до оголошення рішення про демобілізацію.

 

        При проведенні відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом враховуються встановлені вимоги до стану здоровя, моральних, ділових, фізичних, інтелектуальних, професійних та інших особистих якостей, ставлення до служби в Збройних Силах України та готовність до виконання військового обов’язку.          

 

      Для отримання інформації щодо умов прийому  на військову службу за контрактом, наявності вакантних посад військовослужбовців служби за контрактом, бажаючим потрібно звертатись до Первомайського обєднаного міського військового комісаріату, щочетверга з 9.00 до 16.00 за адресою: місто Первомайськ, вулиця Герцена, 20

 

     Чекаємо на всіх, хто зацікавлений військовою службою та готовий до захисту своєї Батьківщини!     

 

 

  Шановні жителі Миколаївщини!

              Управління СБУ закликає усіх мешканців області повідомляти про відомі вам факти прибуття та перебування у регіоні підозрілих осіб, про факти чи наміри здійснення ними сепаратистської, терористичної, диверсійної або розвідувально-підривної діяльності проти України цілодобово за телефонами «довіри» Управління СБУ (0512) – 49-03-22 та чергового по УСБУ (0512) – 37-00-70. Крім того, ви можете надати наявну у вас інформацію про факти підготовки та вчинення протиправних дій терористичного чи диверсійного характеру на електронну скриньку Управління: usbu_myk@ssu.gov.ua, а також передати її особисто за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 40.

                                               Прес-група Управління СБ України в Миколаївській області                                                                                                       

 ПАМ’ЯТКА

першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій

у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів

 

               1. Заходи попереджувального характеру:

 

- здійснити комплексне обстеження стану надійності охорони об'єкта, посилити пропускний режим по допуску на об'єкт автотранспорту, персоналу і відвідувачів, проводити ретельну перевірку ввезеного на об'єкт майна і внесеної ручної поклажі. Для цих цілей використовувати технічні засоби (металодетектори, газоаналізатори, дзеркала для огляду автомобілів та ін.);

- вжити додаткових заходів щодо інженерно-технічної оснащеності об'єкта, додатково встановити модернізовані системи сигналізації і відеоспостереження в зонах підвищеного ризику;

- оснастити телефони об'єкта, зазначені в офіційних довідниках, автоматичними визначниками номера і звукозаписною апаратурою;

- у випадку загострення криміногенної обстановки в регіоні ввести чергування співробітників підрозділів безпеки, підсилити контроль за роботою особового складу охорони, регулярно здійснювати перевірки несення служби в денний і нічний час;

- сформувати у кожній черговій зміні охорони (у разі наявності) групи негайного реагування. У ході щоденних інструктажів уточнювати бойовий розрахунок особистого складу, що заступає на чергування, звертати особливу увагу на доведення оперативної обстановки на об'єкті, а також на необхідність посилення пильності і підвищення відповідальності співробітників;

- силами співробітників підрозділів охорони і безпеки організувати проведення систематичних обходів і оглядів об'єкта і прилеглої до нього території з метою своєчасного виявлення підозрілих предметів і запобігання закладки вибухових пристроїв, а також установки сторонніх осіб, що виявляють підвищений інтерес до об'єкта;

- регулярно проводити перевірки підсобних приміщень і територій, не допускати перекриття шляхів евакуації людей і транспорту;

- ввести в практику систематичне проведення перевірок проходження сигналів оповіщення від чергової зміни охорони до посадових осіб об'єкта;

- організувати практичні тренування зі співробітниками охорони і персоналом по діях при виникненні надзвичайної ситуації терористичного характеру;

- провести інструктивні заняття з персоналом про порядок дій при прийомі телефонних повідомлень з погрозами терористичного характеру і правилах поводження з письмовими анонімними матеріалами;

- при укладанні договорів оренди приміщень об'єкта обов'язково включати умови, що дають право підрозділам безпеки здійснювати перевірку зданих в оренду приміщень;

- здійснювати заходи щодо більш ретельного підборові персоналу об'єкта, у тому числі допоміжного складу. Більш ретельно здійснювати перевірку і допуск на об'єкт фахівців сторонніх організацій.

 

2. При виявленні підозрілого предмета на об'єків:

 

- точно визначите місце перебування підозрілого предмета;

- опитуванням заявника й очевидців установити час виявлення предмета;

- зафіксуйте установчі дані осіб, що знайшли предмет і забезпечте їхню присутність до моменту прибуття оперативно-слідчої групи правоохоронних органів;

- дайте вказівку не наближатися, не торкати, не розкривати, не переміщати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском, не користуватися радіо- і електроапаратурою, переговорними пристроями;

- організуйте евакуацію персоналу, використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета;

- дайте вказівку співробітникам охорони оточити місце розташування предмета та знаходитися на безпечній відстані від нього;

- при необхідності організуйте відключення побутових і виробничих комунікацій газу, води й електрики;

- повідомите про подію правоохоронні органи, викличте на об'єкт машини швидкої допомоги і аварійних служб;

- не знижуючи рівень охорони об'єкта, забезпечте можливість безперешкодного проходу або проїзду до предмета співробітників і транспорту оперативно-слідчої групи;

- надайте можливість фахівцям оперативно-слідчої групи опитати заявника та інших осіб, що підходили до підозрілого предмета;

- підсильте контроль за роботою особового складу охорони по всьому об'єкту.

 

3. При надходженні погрози по телефону:

 

Телефон є засобом зв'язку, який найчастіше використовують як злочинці (для передачі повідомлень про закладені бомби, захоплення людей і пред'явлення політичних або інших вимог), так і «телефонні хулігани», які висловлюють завідомо неправдиві погрози. Приймаючи анонімне телефонне повідомлення про можливе здійснення актів тероризму необхідно пам'ятати, що вони несуть важливу криміналістичну інформацію, тому в розмові з анонімом необхідно запам'ятати і зафіксувати якнайбільше даних. Зокрема:

- зафіксувати дату, час і тривалість анонімного повідомлення;

- місце установки телефону, на який надійшло повідомлення, його номер, приналежність конкретному підрозділу і співробітнику;

- при одержанні анонімного повідомлення спробувати «зав'язати розмову» з анонімом і з'ясувати конкретну інформацію про його особу, професію, місце перебування; і, якщо можливо, схилити до добровільного відмовлення від задуманої акції;

- під час розмови вжити заходів щодо запису фонограми анонімного повідомлення, визначення номера телефону анонімного абонента шляхом використання технічних можливостей даного телефонного апарата. При відсутності таких можливостей через співробітників спробувати повідомити про анонімне повідомлення службу безпеки (службу охорони) підприємства або телефонну станцію;

- по закінченню розмови з анонімом негайно повідомити про те, що трапилося, керівникові служби безпеки (служби охорони) для прийняття ними негайних заходів до попередженню і локалізації можливих тяжких наслідків;

- по пам'яті скласти докладний опис висловлених погроз або повідомлення про передбачувані акти тероризму, а також висунутих ультиматумах та інших вимогах;

- усі дані про зміст погроз або вимог, викладених анонімним абонентом, характеристику його голосу, мови, манері викладу погроз і вймог повідомити керівникові служби безпеки (служби охорони) підприємства;

- для уникнення поширення чуток і паніки обговорювати отриману від аноніма інформацію з іншими співробітниками не рекомендується;

- при надходженні погрози на телефонний апарат з автоматичним визначником номера і звукозаписним пристроєм, відразу після завершення розмови з анонімом вжити заходів щодо збереження аудіозапису. Передбачте заходи щодо запису можливого наступного дзвінка зловмисника.

 

4. Вибух на території об'єкта:

 

У випадку вибуху необхідно негайно організувати і забезпечити виконання наступних основних заходів:

- за списком екстреного оповіщення викликати на об'єкт пожежних, швидку допомогу, рятувальників, комунальні служби (газ, електрика, тепло);

- за списком екстреного оповіщення повідомити про подію керівництво (адміністрацію) підприємства та правоохоронні органи;

- організувати евакуацію персоналу з епіцентру вибуху, зруйнованих або ушкоджених вибухом приміщень;

- до прибуття служби швидкої допомоги надати постраждалим першу медичну допомогу;

- відключити подачу електроенергії, газу, води, тепла в ушкоджені вибухом приміщення;

- оточити місце вибуху і забезпечити його ізоляцію до прибуття компетентних органів;

- при виникненні пожежі вжити заходів щодо її гасіння власними силами за допомогою наявних протипожежних засобів.

 

5. Захоплення заручників:

 

При захопленні людей у заручники необхідно:

- негайно повідомити про надзвичайну подію правоохоронні органи і керівництво об'єкта;

- по можливості блокувати місце події, використовуючи технічні засоби охорони;

- підвищити пильність охоронців на всіх постах. Перевести систему відеоспостереження об'єкта в режим запису;

- не вступаючи в переговори з терористами, по можливості виконувати їхні вимоги, якщо це не пов'язано з заподіянням шкоди життю і здоров'ю людей;

- забезпечити евакуацію персоналу, який знаходиться поза місцем захоплення заручників;

- припинити доступ на об'єкт людей і проїзд автотранспорту';

- вжити заходів для забезпечення безперешкодного проходу і проїзду на об'єкт співробітників правоохоронних органів;

- після прибуття спецпідрозділів правоохоронних органів надати їм необхідну інформацію: схеми об'єкта, поповерхові плани, схеми розташування систем відеоспостереження, вентиляції, електропостачання та ін.;.

- надалі діяти відповідно до розпоряджень керівника антитерористичної операції.

 

6. Одержання сигналу про евакуацію:

 

Якщо ви знаходитеся на своєму робочому місці, послідовно виконайте наступні дії:

- без поспіху, істерики і паніки зберіть службові документи в сейф або в шухляди столу, що закриваються на ключ;

- візьміть з собою особисті речі, документи, гроші, цінності;

- закрийте вікна, вимкніть оргтехніку, електроприлади, Освітлення; візьміть з собою і при необхідності використовуйте індивідуальні засоби захисту (протигаз, респіратор);

- закрийте двері на ключ, ключ залишіть у замку;

- залишіть приміщення, рухайтеся маршрутами, які позначені на схемах евакуації;

- повертайтеся в покинуте приміщення тільки після дозволу відповідальних осіб.

 

 

 

 

 

 

 

 Інформація

 щодо впровадження цифрового телевізійного мовлення в Україні

 

Необхідність переходу на цифрове мовлення в Україні вже давно назріла. Почали про це говорити ще з 2000 року, коли розвинені країни почали переходити на нові формати мовлення. Для чого це робиться? По-перше, аналоговий формат мовлення був розроблений і впроваджений кілька десятиліть назад і вже перестав відповідати якості картинки або формату, які виробляє ТВ-індустрія для телебачення з високої якості. Виробництво контенту (наповнення ТБ-каналів) давно стало цифровим. Аналогові телевізори вже перестали виробляти. Сучасні приймачі, поряд з цифровими форматами, ще поки можуть «бачити» старий аналоговий сигнал, але все більше їх випускається без цієї функції.

         Україна заявила про виключення аналогового мовлення у 2015 році. А подібні плани були затверджені Національною радою з питань телебачення і радіомовлення ще в 2009-му.

         Реально мовлення в цифровому форматі було розпочато в 2010 році в Одеській області. У 2011-му приватна компанія «Зеонбуд» отримала ліцензію і почала будівництво ефірної мережі, що мовить у цифровому стандарті Т2. Спочатку передбачалося кодоване мовлення з метою подальшого введення абонентської плати за перегляд комерційних програм і пакетів каналів. У 2015 році Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про «заборону кодування» компанією «Зеонбуд» «своїх» каналів. Зараз покриття компанії, за різними оцінками, становить близько 90 відсотків території України.

         За існуючими документами, повне виключення аналогового мовлення має відбутися поетапно до травня 2019 року, що явно не відповідає деклараціям України та вимогам міжнародної спільноти.

         Президент України вирішив прискорити цей процес і дав доручення відповідним органам вимкнути аналогове мовлення до 1 вересня 2018 року.

Постанову Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815 «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України» (зі змінами) уже прийнято і затверджено. Цією постановою передбачено виділення 260 мільйонів гривень на створення альтернативної «Зеонбуду» цифрової ефірної мережі для потреб мовлення національних і місцевих муніципальних телевізійних каналів, а також перехід на виключно цифрове мовлення 31 серпня 2018 року.

Є велика ймовірність того, що це станеться в намічені терміни.

Яка альтернатива?

При виключенні аналогового мовлення неминучий перехід на альтернативні технології перегляду.

Для довідки: - третина, а, можливо, вже і більше населення України давно дивиться ТБ з «супутника»;

- ще третина сьогодні користується ефірним (наземним) прийомом. Причому, частка цифрового перегляду досить мала в порівнянні з «аналогом»;

- близько 10-15 відсотків жителів країни, переважно у великих населених пунктах, користуються послугами кабельних провайдерів;

- близько 10 відсотків дивляться ТВ через провайдерів в інтернеті;

- інші наші співвітчизники, ймовірно, взагалі не дивляться ТБ.

         Чим же це загрожує 1 вересня 2018 року телеглядачам, у яких до сих пір старенькі телевізори, не здатні приймати сучасну цифру Т2, і які дивляться тільки аналогове ефірне мовлення? У них перестануть показувати всі канали, дивитися буде нічого! Телевізор перетвориться на меблі.

         Аби запобігти цьому, варто заздалегідь вжити якоїсь із наступних дій:

1.       Підключитися до мережі проводового провайдера ("кабельного оператора") і дивитися значно більше каналів у кабельній мережі. Плюс з'явиться можливість згодом дивитися цифрові пакети при появі обладнання.

2.       Купити приставку цифрового телебачення Т2 або новий телевізор з функцією прийому "DVB-T2". Крім того, в разі невпевненого прийому сигналу з ефірного ретранслятора потрібно купити підсилювач телесигналу. При цьому стануть доступними для перегляду 32 телеканали.

3.       Придбати і встановити на даху або деінде комплект прийому супутникового сигналу. Зараз більшість українських телеканалів йдуть у відкритому вигляді, тобто безкоштовно. З відключенням аналогового мовлення більшість з них планує закодувати свій сигнал і отримувати абонплату. Таке «кодування» заплановано вже в нинішньому році.

4.       Підключитися до інтернету і дивитися ТБ через сайти телекомпаній, або ж купити IP-приставку і дивитися IPTV (за абонентську плату, але в кращій якості).

         З досвіду інших країн, які пройшли через відключення аналогового мовлення, можна припустити, що на обладнання та послуги з організації прийому цифрового ТБ почнеться ажіотажний попит і відповідно підвищаться ціни.

         Тому настійно рекомендуємо всім телеглядачам, які ще дивляться аналогове ефірне телебачення, заздалегідь потурбуватися про альтернативні варіанти перегляду улюблених програм з урахуванням вищевказаного!

Абонентів кабельного телебачення та власників супутникових антен зазначені зміни не стосуються.

 

 

СТАНЬ  ВІЙСЬКОВИМ ЗА КОНТРАКТОМ У ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬКАХ

Про героїзм десантників 79 окремої десантно-штурмової бригади ходять легенди. Героїчний шлях 79-ої окремої аеромобільної бригади у бойових діях на Сході України розпочався, як і для інших десантних частин, з оборони з боку Криму; згодом Миколаївські десантники стали на оборону східного кордону, брали участь в операції з визволення Слов’янська, далі – Савур-могила, Зеленопілля, Маріуполь, Дебальцеве.     Українці дивляться на них з повагою і вдячністю за подвиги, а ворог – зі страхом в очах.

Дії особового складу високо оцінило керівництво Міністерства оборони та держави. Ряд військовослужбовців бригади нагороджений високими державними нагородами, орденами та відзнаками.

Героїчна історія 79 окремої десантно-штурмової бригади, переконливо свідчить про те, що нашим воїнам притаманні високі морально-бойові та психологічні якості, майстерність володіння бойовою технікою та зброєю, фізичне загартування та витривалість.

Сьогодні, 79 окрема десантно-штурмова бригада продовжує комплектування підрозділів особовим складом і запрошує бажаючих проходити військову службу за контрактом.

Основними вимогами, які висуваються до кандидатів:

• бажання служити в десантно-штурмових військах;

• стан здоров’я та придатності до військової служби за медичними показниками;

• фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на службу в десантно-штурмових військах;

• загальноосвітній рівень;

• мотивація до військової служби в десантно-штурмових військах;

• рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

Грошове забезпечення:

- військовослужбовці за контрактом отримують оплату в розмірі від

9 000 грн. в залежності від займаної посади та звання;

- при підписанні контракту військовослужбовець отримує разову грошову допомогу в розмірі від 11 000 грн.

ЗА БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ звертайтеся до Первомайського об’єднаного міського військового комісаріату за адресою: місто Первомайск вул. Герцена, 20

 

Підвищення рівня заробітної плати - це стабільність району


Підвищення рівня оплати праці, недопущення  заборгованості із заробітної плати, підвищення рівня середньої заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці,  легалізація трудових відносин для єдиного соціального внеску є єдиним джерелом для  підвищення доходів населення від трудової діяльності  та  збільшення надходжень до бюджету району.

За рахунок бюджету виплачується заробітна плата працівникам та утримуються медичні заклади, дитячі садочки, школи та інші бюджетні установи та організації району.

Легалізація трудових відносин, офіційний заробіток наших громадян є надзвичайно важливою темою сьогодення, адже через тіньовий ринок зайнятості, приховування реальної заробітної плати втрачає кошти бюджет району, а головне, громадяни позбавляються права на соціальний захист сьогоднішнього дня та і в майбутньому на свою пенсійну виплату.

Лише поєднання спільних зусиль усіх сторін соціального партнерства щодо легалізації трудових відносин, проведення масштабної роз’яснювальної роботи, аби кожен розумів необхідність легального працевлаштування та сплати внесків, є запорукою успішної боротьби з тіньовою зайнятістю, тіньовою заробітною платою.

Низька заробітна плата є однією із основних причин відтоку за кордон працездатного населення, передусім робітничих професій.

Тому керівництво Первомайського району закликає до тісної  співпраці керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності  щодо захисту трудових прав і гарантій працівників, легалізації зайнятості і доходів.

Також, враховуючи той факт, що податок на доходи фізичних осіб це одна із складових наповнення місцевих бюджетів, забезпечення надходжень по єдиному соціальному внеску. Це шлях до вирішення соціальних питань.

Просимо керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності  встановити  заробітну плату не нижче законодавчо встановленого мінімуму, але й не нижче середньогалузевого рівня.

 

З повагою, Управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації.

 

 

 

Інформація для осіб, які звертаються  за призначенням субсидії.

  

1. Інформацією про сплату єдиного внеску застрахована особа, в тому числі фізична особа-підприємець,  може  отримати у вигляді довідки за формою ОК-5 (ОК-7) в  Первомайському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України  Миколаївської області за адресою: м. Первомайськ,  вул. Грушевського 3, каб. 219.

Для отримання такої довідки необхідно пред’явити паспорт (інший документ,  що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування;

2. Особа, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (не була застрахованою особою у періоди січень-червень) має можливість укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі договір про добровільну участь) в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди в Первомайському відділенні Южноукраїнської ОДПІ ГУДФС  за адресою:             м. Первомайськ, вул. Театральна, 18.

3. Застрахована особа у т.ч. підприємець, та особа, за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено  у розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди має право  вимагати від страхувальника (якщо особа – найманий працівник) сплати страхових внесків, у тому числі в судому порядку (пункт 3 частини першої статті               16 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).

 Застрахована особа має також можливість отримати інформацію про сплату єдиного внеску дистанційно, тобто за допомогою електронної послуги Пенсійного фонду України - Веб-порталу, а також шляхом отримання СМС повідомлень.  Щоб стати користувачами таких послуг, необхідно одноразово звернутися з заявою для реєстрації до Первомайського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Миколаївської області за адресою: м. Первомайськ, вул. Грушевського 3,   каб. 219.

 

 

 

Шановні платки податків! 

Первомайська ДПІ Южноукраїнського управління  ГУ ДФС у Миколаївській області доводить до Вашого відома щодо змін до режиму роботи Центра обслуговування платників.

      Ми чекаємо на Вас:

Понеділок –четвер: з 9.00 до 18.00 години

П’ятниця : з 9.00 до 16 год. 45хв.

Обідня перерва: з 13.00 до 13 год.45 хв.

     За довідками звертатись за телефоном: 4-36-78.

 

 Сектор обслуговування платників

 

«До  уваги  сільгосптоваровиробників Первомайського  району»

 

         Повідомляємо,  що  за бюджетною  програмою «Фінансова  підтримка  заходів  в  агропромисловому  комплексі  шляхом  здешевлення  кредитів» рішенням  Уряду  від 31 жовтня  2018  року  Миколаївській  області  збільшено  видатки  для  компенсації  відсоткових  ставок  за  кредитами, залученими  сільгосптоваровиробниками  для  покриття виробничих  витрат  та  придбання  основних  засобів.

Нагадуємо, що наприкінці  листопада  завершується  прийом документів обласною конкурсною  комісією з  визначення  переліку  субˈєктів господарювання  агропромислового  комплексу  для надання фінансової  підтримки.

Також звертаємо Вашу  увагу, що  Міністерством  аграрної  політики     та продовольства  України підготовлено  проект постанови  Кабінету          Міністрів  України «Про визнання  таким, що  втратив чинність  пункт 2  постанови  Кабінету Міністрів  України від 07 лютого 2018 року  № 254». Проектом  цієї  постанови  передбачається  зняття  обмеження щодо  можливості  у 2018  році  отримувати  компенсацію відсоткової  ставки   за  залученими  кредитами  лише  позичальникам, які мають чистий  дохід (виручку)  від  реалізації  продукції (товарів, робіт, послуг) за 2017  рік  до 20,0 млн. грн.  Прийняття постанови  надасть  можливість всім  субˈєктам  господарювання, які  відповідають  вимогам  Порядку використання  коштів, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів  України   від 29.04.2015 року  № 300, скористатися  програмою  здешевлення  кредитів.    

Зважаючи на вищезазначене з метою своєчасного і ефективного використання бюджетних коштів, в разі  залучення  кредиту  рекомендуємо Вам прискорити  подання  документів для отримання фінансової підтримки.

Прийом документів на розгляд обласної  конкурсної комісії проводиться в Департаменті  агропромислового  розвитку Миколаївської облдержадміністрації за адресою: вул. Спаська, 1 м. Миколаїв.   Телефон  для довідок: (0512) 37-74-02.

Зі змістом постанови Кабінету  Міністрів  України   від 29.04.2015 року           № 300, переліком необхідних   документів, формою  заявки та  формою  реєстру  цільового  використання  коштів  можливо  ознайомитись  на  сайті Первомайської  райдержадміністрації.

  

  Управління агропромислового  розвитку райдержадміністрації                                                                 

  Перелік документів на отримання фінансової підтримки
Формат: DOC | Добавлен: 08/11/2018 14:51:21
67Kb Скачать скачать
  ПОСТАНОВА КМУ від 29.04.15 № 300 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів
Формат: DOC | Добавлен: 08/11/2018 14:53:52
68Kb Скачать скачать
  Реєстр цільового використання кредитних коштів до кредитної угоди
Формат: XLSX | Добавлен: 08/11/2018 14:55:19
11Kb Скачать скачать
  ФОРМА ЗАЯВКИ
Формат: XLS | Добавлен: 08/11/2018 14:55:50
37Kb Скачать скачать

 

                Формування Первомайського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Відповідно до вимог державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року та на виконання окремого доручення Командувача Сухопутних військ Збройних Сил від 10.01.2018 року №187 виконання заходів переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки заплановано завершити до 30 грудня 2019 року. В Миколаївській області планується створити 25 територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а саме: Миколаївський обласний військовий комісаріат сплановано переформувати у обласний ТЦК та СП, а 24 районні (міські) військові комісаріати – у районні (міські) ТЦК та СП.

У  Первомайському районі  успішно тривають системні та комплексні заходи щодо поетапного переходу Первомайського об’єднаного міського військового комісаріату до Первомайського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

 Метою переформатування є кардинальна зміна  підходів до забезпечення прозорості в системі надання послуг військовозобов’язаним, резервістам, військовослужбовцям, ветеранам війни та військової служби, пенсіонерам з числа військовослужбовців Збройних Сил України та членам їх сімей, удосконалення порядку комплектування військ (сил) особовим складом та організації оборонно-мобілізаційної роботи.

Першочерговими цілями створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки, спрямованими на досягнення її мети, є:

нормативно-правове забезпечення формування територіального центру, визначення завдань, повноважень та інших умов  діяльності, з пріоритетним виконанням соціально-сервісних функцій;

суттєве покращення обліково-мобілізаційної роботи;

впровадження Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних;

створення військового резерву та системи кадрового менеджменту;

запровадження рейтингової системи тестування та відбору персоналу територіального центру, удосконалення його підготовки та підвищення кваліфікації;

підвищення довіри населення до діяльності місцевого органу військового управління, а також авторитету його персоналу;

налагодження тісної співпраці та забезпечення ефективної координації діяльності і злагодженої взаємодії територіального центру із населенням, місцевою громадою, органами місцевої виконавчої влади та громадськими організаціями;

підвищення ролі інститутів громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування в заходах військово-патріотичного виховання населення;

розроблення дієвих засобів та механізмів контролю за діяльністю територіального центру.

Перехід на новий формат роботи матиме тільки позитивні наслідки та сприятиме прозорості в системі обслуговування і надання сервісних послуг у питаннях соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних, резервістів, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей, дозволить сформувати функціональну та ефективну систему, якісно вдосконалити оборонно-мобілізаційну діяльність, виконати завдання щодо залучення громадян на військову службу.

Первомайський об’єднаний міський військовий комісаріат спільно з керівництвом районної державної адміністрації, районної та міської  рад, головами селищних рад та об’єднаної територіальної громади провели наради з питань реформування та можливості виділення фінансових ресурсів на облаштування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, розроблені та затверджені “Плани взаємодії з районною державною адміністрацією (міською радою), органами місцевого самоврядування щодо створення на базі військового комісаріату територіального центру”.

З метою проведення заходів інформаційно – роз’яснювальної кампанії стосовно висвітлення питань реформування Первомайського об’єднаного міського військового комісаріату у Первомайський районний центр комплектування та соціальної підтримки 07 листопада 2018 року у приміщенні актової зали Первомайської районної державної адміністрації відбувся брифінг.

На якому обговорювались питання:

 - шляхи проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо висвітлення заходів з питань реформування військового комісаріату;

- завдання, які стоять перед військовим комісаріатом під час переходу на територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

 

Військовий комісар Первомайського об’єднаного міського

військового комісаріату

 

полковник                                                        А.С.БИЧКОВ

  ПОРЯДОК укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту
Формат: DOC | Добавлен: 22/12/2018 14:34:03
27Kb Скачать скачать
  Перелік захисних споруд цивільного захисту Первомайського району
Формат: DOC | Добавлен: 22/12/2018 14:34:41
82Kb Скачать скачать
  Розпорядження КМУ від 14.10.2018 року Про внесення змін до пункту 2 розпорядження КМУ від 03.10.2018 року №717
Формат: PDF | Добавлен: 22/12/2018 15:11:24
109Kb Скачать скачать

 

З 29 грудня 2018 року Миколаївський міжнародний аеропорт запроваджує регулярні рейси до столиці нашої держави м. Києва. Ознайомитися з розкладом рейсів можна за посиланням www.nlv.aero/about-us.

 

Квитки можливо забронювати та придбати на веб-сайтах (www.nlv.aero,

www.e-travels.com.ua/avia) та за телефонами: (044) 581-33-99, (050) 117-90-67, (067)351-37-84.

Звертаємо Вашу увагу на гнучку цінову політику, ціна квитків становить 1680 грн. в один бік, для студентів  - 800 грн.

Також розпочато чартерні авіарейси до Єгипту та опрацьовується можливість здійснення перельотів до інших країн світу за доступними цінами.

 

 

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ПЕРВОМАЙСЬКОГО РАЙОНУ,

ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ПРОТЕЗНО-ОРТОПЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

 

Медико-технічна бригада по обслуговуванню осіб з інвалідністю Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, відповідно до Графіка роботи на 2019 рік,  буде проводити прийом громадян в Первомайському районі 30 січня 2019 року в приміщенні управління соціального захисту населення первомайської райдержадміністрації за адресою м. Первомайськ, вул. Київська, 50.

Поза графіком роботи виїзних МТБ проводиться обслуговування інвалідів (на дому за місцем проживання), які потребують протезування нижніх кінцівок і за станом здоров»я не можуть доїхати до підприємства самостійно.

 Для цього особі, що потребує протезування, або працівнику УСЗН, необхідно звернутись до медичного відділу підприємства за телефонами:

-         (0512) 22-01-88; (0512) 53-30-33;

-         (0512) 53-30-41; (068) 820-97-91.

 За додатковою інформацією звертайтесь до управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації за телефоном 4 22 26.

           

 

 

ЗАПРОШУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ! 

          Українська армія продовжує поповнювати свої лави професійними військовими. Контрактна армія - єдиний шлях створення вмотивованої, професіональної та міцної сили, що зможе зупинити будь-яку агресію проти України.

         Військова служба за контактом  це : 

-  мотивація і бажання служити в Збройних Силах, усвідомлений вибір, який робить людина, обираючи професію військового - захищати свою Батьківщину;                             

-  мінімальне щомісячне грошове утримання з першого дня підписання контракту  для рядового складу  від 10 000 гривень;  

молодшого лейтенанта (для тих, хто має вищу освіту); 

-  можливість оренди житла і його оплати Міністерством оборони;

- щорічна відпустка — від 30 до 45 календарних днів;

         Вимоги до кандидатів : 

- вік  - від 18 до 60 років (чоловіки), від 18 до 45 років (жінки);

- освітній рівень (від базової загальної середньої освіти і вище);

- добрий стан  здоров’я;

- відсутність судимостей;

- стійкі морально-психологічні якості;   

    В сучасних умовах Україна  будує боєздатну  армію з добре підготовленими професійно та мотивованими військовослужбовцями і сьогодні Збройні Сили України роблять ставку саме на контрактників.

        Чекаємо на всіх, хто зацікавлений військовою службою та готовий до захисту своєї Батьківщини.    

 

За додатковою інформацією звертатися до Первомайського об'єднаного міського військового комісаріату  з 09.00 до 16.00 годин, за адресою:  м. Первомайськ, вул. Герцена 20.

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

Первомайський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

Контактні дані:

 

Адреса: вул. Гагаріна, 3, м. Первомайськ, 55200

Телефон:066-48-85-261

E-mail:mk16_probation@ukr.net

Сторінка в Facebook:

https: //www.facebook.com/probation.Mykolayiv/

Графік роботи:

понеділок - четвер з 8-00 до17-00

п’ятниця: з 8-00 до15-45

обідня перерва:  12-00 - 12-45

вихідний : субота, неділя

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання до суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі,в адаптації до життя в суспільстві.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v  Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v  Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v  Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном відвідбування покарання у видіпозбавлення (обмеження) волі;

v  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років

v  особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

          

                 І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

 

ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ

 

філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Лазарєв Володимир Валерійович, підполковник внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Гагаріна, 3, м. Первомайськ, 55200

тел.: 066-48-85-261

електронна скринька: mk16_probation@ukr.net

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v  можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v  збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v  збереження роботи та житла;

v  позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v  убезпечення г

 

 

 

  Порядок надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції, умови та перелік документів, необхідних для участі у конкурсі
Формат: DOC | Добавлен: 18/02/2019 14:55:17 76Kb Скачать скачать

 

Медична реабілітація поранених українських бійців в Республіці Болгарія

Проект медичної реабілітації в Болгарії поранених українських військовослужбовців (які проходять дійсну військову службу та звільнених у запас/відставку), жінок і цивільного персоналу сектору безпеки і оборони

(далі – особи) розпочатий та здійснюється відповідно до Угоди між Міністерством соціальної політики України та Міністерством оборони Республіки Болгарія (далі – Угода) (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/100_002-17). Усього протягом двох років планується здійснити реабілітацію близько 300 осіб без залучення фінансових витрат від української сторони.

Термін медичної реабілітації складає не більше двох тижнів
в лікарні “Калероя” – м. Хісар (HFTLTR – Хісар). Витрати на переліт в обидві сторони, трансфер, харчування та проживання забезпечується за рахунок приймаючої сторони та є безкоштовним для особи.

Угодою визначено показання для фізіотерапії у HFTLTR - Хісар, такі як пошкодження опорно-рухового апарату та травми периферичної нервової системи верхніх і нижніх кінцівок.

Відповідно до Угоди в HFTLTR – Хісар не можуть лікуватися українські пацієнти із протипоказаннями для фізіотерапії, такими як гострі хронічні захворювання або захворювання у стані загострення, хвороби з ускладненнями, які потребують подальшого спостереження та лікування, зокрема:

1)       ускладнення, що вимагають додаткових операцій;

2)       епілептичні симптоми;

3)       патології серцевої та центральної нервової системи;

4)       стани фебрильної інтоксикації;

5)       алергія на медикаменти;

6)       нездатність до самообслуговування;

7)       реактивний психоз;

8)       виявлені пухлинні процеси;

9)       інсулінозалежний цукровий діабет.

Служба координує питання збору документів для подальшого направлення списків кандидатів болгарській стороні. Відбір кандидатів для проходження медичної реабілітації здійснюється виключно болгарською стороною.

Для проходження медичної реабілітації в HFTLTR – Хісар особа подає до Служби (за адресою: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12), або до представників Служби у регіонах, такі документи:

1)      заяву (оригінал за встановленою формою, яка є згодою пройти реабілітацію, підтвердженням про повне ознайомлення з проектом договору та розуміння його умов, згодою на участь на умовах визначених у проекті договору та на збір, обробку та використання персональних даних);

2)      підписані письмові форми згідно з додатками А і В до Угоди;

3)      копію документу (посвідчення), який підтверджує статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;

4)      копію паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

5)                 копію документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копію сторінки паспорта громадянина України з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта громадянина України (для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті громадянина України);

6)      копію свідоцтва про хворобу (виписний епікриз).

У разі подання неповного пакету документів, такі особи не будуть включені до списку кандидатів та передані болгарській стороні для відбору.

Звертаємо увагу, що надсилання заяви не гарантує направлення особи до HFTLTR – Хісар та є лише згодою на проходження курсу медичної реабілітації на умовах приймаючої сторони, оскільки відбір кандидатур для проходження медичної реабілітації здійснюється виключно Військово-медичною академією Республіки Болгарія в індивідуальному порядку враховуючи наявне фінансування, можливості провести реабілітацію в HFTLTR – Хісар, яка залишає за собою право в односторонньому порядку відмовити в участі у зазначеному проекті без пояснень.

Разом з тим, Угодою передбачено, що для проходження вищезазначеного лікування необхідні мати такі документи (у разі позитивного рішення щодо відбору особи):

1) детальний епікриз, включаючи діагностичні зображення (рентгенологічні та магнітно-резонансні знімки тощо);

2) результати медичного обстеження, проведеного не більше ніж за тиждень до прибуття, із висновком про стан пацієнта і його транспортабельність;

3) відмітки в епікризі про негативні результати тестів на СНІД, туберкульоз, гепатит С.

 

Контактні дані відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції:

тел.: (044) 281-08-49(39), e-mail: dsiv_pilga@ukr.net

Контактні дані териториального представника Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Миколаївській області:

Павло Павлович Саєнко,

тел.: (0512) 37-65-05, е-mail: mykolaiv@dsvv.gov.ua

 

 

ДО УВАГИ БАГАТОДІТНИХ РОДИН !

 

З 1 квітня 2019 року Урядовим рішенням з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, які виховуються в таких сім’ях, розпочата виплата допомоги на дітей.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях,  призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами у щомісячному розмірі 1 700 гривень та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначатиметься з 1 квітня 2019 року.

Як отримати виплату?

Для призначення та виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України (на підставі паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника) , надаються:

-копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів);

- копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

- копії посвідчень дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналів);

- реквізити рахунку для соціальних виплат, відкритого в установі уповноваженого банку ( за бажанням).

Допомога призначається за місцем реєстрації місця проживання. Допомога за фактичним місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Для призначення допомоги можна звернутись до соціального працівника за місцем проживання або в управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації ( м.Первомайськ, вул. Київська, 50, каб. № 1, тел.4 -22 — 26) 

 

 

 

ДО УВАГИ БАГАТОДІТНИХ РОДИН !

 

З 1 квітня 2019 року Урядовим рішенням з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, які виховуються в таких сім’ях, розпочата виплата допомоги на дітей.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях,  призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами у щомісячному розмірі 1 700 гривень та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначатиметься з 1 квітня 2019 року.

Як отримати виплату?

Для призначення та виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України (на підставі паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника) , надаються:

-копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів);

- копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

- копії посвідчень дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналів);

- реквізити рахунку для соціальних виплат, відкритого в установі уповноваженого банку ( за бажанням).

Допомога призначається за місцем реєстрації місця проживання. Допомога за фактичним місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Для призначення допомоги можна звернутись до соціального працівника за місцем проживання або в управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації ( м.Первомайськ, вул. Київська, 50, каб. № 1, тел.4 -22 — 26) 

 

 10 правил безпечного відпочинку на воді!

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація

щодо проведення громадських слухань розгляду детального плану території земельної ділянки в межах території Довгопристаньської сільської ради Первомайського району Миколаївської області (за межами населеного пункту)

 

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Постанови Кабінету Міністрів України №555 від 25.05.2011р. «Про затвердження порядку проведення громадських слухань, щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», розпорядження Первомайської районної державної адміністрації від 27.12.2018 № 381-р «Про розробку детального плану території земельної ділянки в межах території Довгопристаньської сільської ради Первомайського району Миколаївської області (за межами населеного пункту)», 11.06.2019 року о 12 год. 00 хв. у приміщенні Довгопристаньської сільської ради Первомайського району Миколаївської області ( Миколаївська обл., Первомайський р-н, с. Довга Пристань, вул. Крижанівського, буд. 50) будуть проведені громадські слухання щодо містобудівної документації «Детальний план території земельної ділянки яка розташована за межами населеного пункту на території Довгопристаньської сільської ради Первомайського району Миколаївської області для потреб, пов’язаних з користуванням надрами».

Замовник - Первомайська районна державна адміністрація Миколаївської області. Розробник – архітектор Некрасов Сергій Вікторович.

Інвестор – ТОВ «НОВОТРЕЙД ЛТД».

Подати пропозиції та ознайомитись з матеріалами містобудівної документації Ви можете у відділі містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури та з питань надзвичайних ситуацій Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області за адресою: м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12 у робочі дні з 08:00 год. до 17:00 год. до 17:00 10.06.2019 року включно (відповідальна особа – Сосіновський Сергій Геннадійович, телефон (05161) 4-31-86, і на офіційному сайті Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області за посиланням http://pervomaysk.mk.gov.ua/ua/home/

            Довідка: згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.

            Пропозиції до проектів містобудівної документації на місцевому рівні мають право надавати: повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; юридичні особи, об`єкти нерухомого майна яких розташовані на території, для якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розробляється документація, та на суміжній з нею; представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.

Додатки: Пояснювальна записка ЗАВАНТАЖИТИ

                  Проектний план ЗАВАНТАЖИТИ

                  Схема розташування земельної ділянки ЗАВАНТАЖИТИ

 

 

 

 

ПАМЯТКА
щодо забезпечення інформаційної безпеки при роботі в мережі інтернет

 

Перелік основних чинників, що впливають на стан інформаційної безпеки у зв'язку із використанням загальнодоступних
та соціально орієнтованих ресурсів мережі Інтернет

 

·   Військова агресія Російської Федерації та пов'язані з нею масштабні кібератаки, масові антиукраїнські інформаційні кампанії та їх психологічний вплив на користувачів українського сегменту мережі Інтернет, отримання несанкціонованого доступу до персональних даних та іншої важливої інформації з електронних поштових, скриньок та соціальних мереж тощо.

·   Існування загрози для державних установ (міністерств, відомств, агентств, фінансових установ тощо) у зв 'язку із використанням працівниками у службовій діяльності та повсякденному житті програмного забезпечення російського виробництва, а також поштових електронних сервісів та соціальних мереж «ВКонтакте» та «Одноклассники», доступ до яких на даний час обмежено відповідно до Указу Президента України № 133/2017 від 15.05.2017 року.

·   Підконтрольність найбільших та найвпливовіших медіа особам, котрі використовують дані ресурси для лобіювання та відстоювання особистих, а не державних інтересів.

·   Активне наповнення соціальних мереж замовними дописами відповідного контенту із використанням т.зв. бот-мереж («ботів») та технології масового «тролінгу».

·   Маніпуляції у засобах масової інформації та соціальних мережах з метою приваблення більшої аудиторії шляхом використання методів соціальної інженерії.

·   Використання соціальних мереж для поширення недостовірної (фейкової викривленої деструктивної інформації та здійснення маніпулятивного впливу на суспільну свідомість користувачів українського сегменту мережі Інтернет.

 

Характеристика ключових факторів ризику та рекомендації
щодо їх нейтралізації

 

1. Зберігання та передача даних.

Недотримання окремих правил безпеки під час здійснення службових обов'язків працівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, посадовими особами державних підприємств, установ, організацій, а також військовослужбовцями може призвести до втрати чи крадіжки мобільних телефонів, персональних ноутбуків, магнітних носіїв інформації тощо. Вказане ставить під загрозу збереження, персональних даних та може призвести до розголошення інформації з обмеженим доступом.

3 метою уникнення негативних наслідків у випадку втрати або викрадення носіїв інформації необхідно:

·   встановити паролі на усі пристрої, що перебувають у користуванні (РIN-коди, паролі на вхід до всіх облікових записів, паролі на планшетах та ноутбуках тощо);

·   систематично робити резервне копіювання важливих файлів;

·   блокувати пристрої щоразу після закінчення роботи з ними.

 

2. Соціальні мережі.

Соціальні мережі у наш час стали зручним та ефективним засобом комунікації. За допомогою соціальних медіа можна обмінюватись повідомленнями, публікувати особисті фото- та відеоматеріали, розміщувати інформацію про місце роботи і відпочинку, колег, друзів, навчання, дозвілля, політичні погляди тощо. Така кількість приватної інформації у разі її потрапляння до зацікавлених осіб може поставити під загрозу як службову діяльність, так і приватне життя державних службовців, керівників підприємств, установи, організації, працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також військовослужбовців.

З метою уникнення несанкціонованого доступу до персональних акаунтів, зареєстрованих у соціально орієнтованих ресурсах мережі Інтернет, необхідно:

·   встановити надійний пароль для входу в обліковий запис. При цьому рівень захищеності акаунту та інформації, що знаходиться у ньому, залежить від складності встановленого паролю;

·   використовувати функцію подвійної авторизації. Щоб увійти до профілю з незнайомого пристрою, сервіс вимагатиме пройти додаткову ідентифікацію як власника акаунту. При цьому на вказаний номер телефону або на поштову скриньку буде надіслано повідомлення з кодом підтвердження, або необхідно буде ввести один із паролів, які попередньо були збережені через інший обраний спосіб підтвердження;

·   здійснити додаткові налаштування профілю в соціальних мережах з метою отримання інформації щодо несанкціонованих входів до ресурсів з невідомого пристрою або Інтернет-браузера;

·   при створенні акаунтів у соціальних мережах використовувати у якості «логіна» поштову адресу надійного сервісу (наприклад, «Google», «Yahoo») або українських поштових сервісів. Не рекомендується користуватися російськими сервісами, доступ до яких заборонено в Україні, оскільки через персональну електронну скриньку можна отримати пароль, а відтак доступ до профілів, зареєстрованих у соціальних мережах;

·   не здійснювати авторизацію особистих чи робочих, корпоративних профілів з незнайомих чи незахищених пристроїв. Існує ймовірність, що після завершення роботи не буде здійснено вихід із свого облікового запису або пристрій запам'ятає вказаний при вході логін та пароль. Крім того, існує ймовірність ураження такого пристрою шкідливим програмним забезпеченням, що може здійснювати збір та передачу відомостей щодо паролів та логінів зацікавленим особам;

·   пам'ятайте, що саме фішинг (довідково: фішинг - вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі Інтернет персональних даних клієнтів, сервісів із переказу або обміну валюти, Інтернет-магазинів) є найпоширенішим способом отримання зловмисниками паролів до поштових скриньок та сторінок у соціальних мережах.

Крім того, у ході гібридної агресії з боку РФ соціальні мережі активно використовуються для збору додаткових відомостей щодо місць регулярного перебування особи, її родичів, колег, особистих уподобань та іншої приватної інформації. Водночас, через соцмережі здійснюється збір та передача інформації щодо місць дислокації та складу окремих підрозділів Збройних сил України, які залучені до проведення операції об'єднаних сил на сході. України, яка частково є конфіденційною.

З метою недопущення отримання зацікавленими особами додаткової (приватної) інформації щодо особи, членів її сім’ї колег, уподобань тощо, стосовно військовослужбовців - інформації щодо місць дислокації та складу окремих підрозділів Збройних сил України, які залучені до проведення операції об’єднаних сил на сході України, необхідно дотримуватись наступних правил:

·   не публікувати у соціальних мережах інформацію, що може поставити під загрозу особисте життя особи, життя членів її сім’ї  та інших осіб;

·   військовослужбовцям, та членам їх сімей не варто публікувати фото- та відеоматеріали, за допомогою яких можна визначити місцезнаходження військової частини, окремих збройних військових формувань, що беруть участь у проведенні операції об'єднаних сил на сході України. Вказані дії можуть загрожувати життю та здоров'ю людей;

·   обмежити доступ до приватної інформації в налаштуваннях конфіденційності соціальної мережі. Вибрати налаштування, які найбільше захищають додаткові відомості про власника аккаунта. Зокрема, не зазначати геолокацію (місце розташування) та доступність пошуку акаунта в соціальній мережі за номером мобільного телефону та адресою поштової скриньки;

·   періодично переглядати список друзів у соціальній мережі. Якщо серед них є незнайомі або підозрілі люди (акаунти), необхідно їх видалити, оскільки статус «друга» зазвичай відкриває доступ до більшого обсягу приватної інформації про особу. В подальшому необхідно бути уважними під час додавання до списку «друзів» нових користувачів;

·   не рекомендується використовувати російські соціальні мережі, «ВКонтакте» та «Одноклассники», доступ до яких заборонено, оскільки останні на вимогу спецслужб РФ можуть передавати відомості щодо персональних даних власників акаунтів (e-mail номер мобільного телефону, дата та IP-адреса реєстрації дата та IP-адреса останнього відвідування тощо).

 

3. Використання російських соціально орієнтованих ресурсів мережі Інтернет.

З 2016 року усі російські сервіси відповідно до федеральних законів РФ «О внесении изменений в Федеральный закон «Об информации, информационных технологиях и о защите информации» від 05.05.2014 року № 97-ФЗ, «О внесении изменений в Федеральный закон «О противодействии терроризму» від 06.07.2016 року № 374-ФЗ, «О внесении изменений в Уголовный кодекс РФ и Уголовно-процессуальный кодекс РФ в части установления дополнительных мер противодействия терроризму и обеспечения общественной безопасности» від 06.07.2016 року № 375-ФЗ та інших окремих законодавчих актів на постійній основі надають спецслужбам РФ відомості щодо персональних даних користувачів та їх особистого листування. Зважаючи на це, українські їнтернет-провайдери зобов'язані обмежити доступ користувачам до російських соціальних мереж та сервісів».

Крім того, слід пам'ятати, що доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте» та «Одноклассники» на території України заборонено рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 15.04.2017 року № 133.

Головна порада - перехід на західні та українські сервіси, такі як «Ukrnet», «Gmail», «Google+», «Facebook», «Twitter» тощо.

 

4. Використання додатків до смартфонів.

Під час встановлення тих чи інших додатків на власний телефон ці програмні продукти можуть вимагати доступу до певної інформації на використовуваному пристрої, насамперед геолокації, списку контактів, акаунтів у соціальних мережах та поштових скриньок.

За наявними даними, більшість шпигунських програм «вшиваються» саме в мобільні додатки, які цікавлять конкретну аудиторію. Тому необхідно бути уважним під час встановлення додатків, особливо якщо робити це з невідомих та неперевірених сервісів.

3 метою унеможливленим завантаження на особистий пристрій програм-шіпигунів необхідно дотримуватись таких правил:

·   встановлювати додатки лише з офіційних та перевірених сервісів (ChromeStore, Add-ons та PlayMarket для Android, AppStore для OS);

·   заборонити операційній системі смартфона (планшета, ПЕОМ), автоматично встановлювати додатки з невідомих джерел шляхом здійснення відповідних налаштувань пристрою;

·   періодично здійснювати чистку усіх особистих пристроїв від додатків, які не використовуються.

 

5. Електронне листування.

Електронні поштові скриньки  зберігають не тільки величезний обсяг особистих та робочих даних (листів), але й зазвичай прикріплені до аккаунтів у соціальних мережах, менеджерах, хмарних сервісах тощо. Тому несанкціонований доступ до поштової скриньки може мати серйозні наслідки, такі як отримання інформації конфіденційного характеру, зміна паролів до сайтів, акаунтів без відома їх власників, отримання доступу до особистих фотографій та відео, розсилання спаму від імені інших осіб тощо.

Щоб уникнути зламу електронної поштової скриньки, необхідно:

·   увімкнути двофакторну автентифікацію за допомогою мобільного пристрою. В такому випадку під час спроби отримання паролю до поштової скриньки сторонніми особами буде надходити попередження на мобільний телефон у вигляді SMS-повідомлення про спробу злому;

·   встановити надійний пароль;

·   не використовувати для відновлення паролю російські сервіси («Yandex.ru», «Mail.ru» тощо);

·   не запускати на пристроях вкладення підозрілих листів, що містять виконуваний файл з такими розширеннями як «.exe», «.bat», «,cmd», «.vbs», «.docm», «.xlsm» тощо;

·   державні службовці та військовослужбовці повинні пам'ятати, що службові електронні скриньки не слід використовувати для приватного листування.

 

6. Вихід до мережі Інтернет.

Одним із найпоширеніших способів входу до мережі Інтернет у публічних місцях є підключення до відкритих точок Wi-Fi, Зазвичай вони є безкоштовними та вхід до них здійснюється без введення паролів. Саме відсутність паролю робить їх вразливішими для злому з боку зацікавлених осіб, які мають на меті, отримати доступ до персональних даних та відомостей, що зберігаються на телефоні, планшеті, ПЕОМ тощо.

Щоб уникнути перехоплення даних сторонніми особами, необхідно:

·   під час здійснення входу до мережі використовувати лише ті точки доступу до Wi-Fi, які мають протоколи безпеки для захисту бездротового з'єднання WPA чи WPA-2;

·   у публічних місцях найкраще користуватись особистим Wi-Fi модемом або здійснювати вхід до мережі Інтернет з мобільного пристрою за передплаченим пакетом послуг мобільного оператора;

·   на ПЕОМ, мобільних пристроях та планшетах необхідно вимкнути функцію «Автоматичне підключення до Wi-Fi»;

·   військовослужбовцям, які виконують завдання в зоні проведення ООС, обмежити використання особистих модемів чи роутерів для входу до мережі Інтернет через передачу сигналу, який можна зафіксувати спеціальною технікою та визначити місцезнаходження.

 

7. Перелік російських веб-ресурсів, якими не рекомендовано користуватись.

Указом Президента України від 15.05.2017 року № 133/2017 введено у дію рішення РНБО щодо обмеження діяльності в Україні російських соціальних мереж та сервісів. У переліку російських компаній, щодо яких вжито санкційні заходи, зазначено сервіси «MaiL.Ru Group» та «Яндекс». Повний перелік ресурсів з Додатку до Указу, доступ до яких повинні заборонити Інтернет-провайдери :


1.                 afisha.yandex.ru:

2.                 audience.yandex.ru;

3.                 auto.ru:

4.                 avia.vandex.ru;            

5.                 brouser.yandex.ru;

6.                 calendar.yandex.ru;

7.                 delivery.yandex.ru/promo;

8.                 direct.yandex.ru;

9.                 disk.yandex.ru;

10.              dns.yandex.ru;

11.              fotki.yan.dex.ru;

12.              kassa.yandex.ru;

13.              mail.yandex.ru;

14.              market.yandex.ru;

15.              metrika.yandex.ru;

16.           &

  ПАМ’ЯТКА щодо забезпечення інформаційної безпеки при роботі в мережі інтернет Перелік основних чинників, що впливають на стан інформаційної безпеки у зв'язку із використанням загальнодоступних та соціально орієнтованих ресурсів мережі Інтернет
Формат: DOC | Добавлен: 11/05/2019 11:20:17
135Kb Скачать скачать

 

«ЗАПОБІГАННЯ  ОТРУЄННЯ  БДЖІЛ  ПРИ  ЗАСТОСУВАННІ  ПЕСТИЦИДІВ  ТА  АГРОХІМІКАТІВ»

 

Звертаємо увагу сільгоспвиробників  та  пасічників Первомайського  району, що у зв'язку  з  обробітком сільськогосподарських  культур  засобами  захисту  рослин  від шкідливих  організмів,  з метою  уникнення випадків  отруєння  та  загибелі  бджіл від застосування  пестицидів  та  агрохімікатів  управління  агропромислового  розвитку Первомайської  райдержадміністрації  в  черговий раз наголошує, що  суб'єктам  господарювання  необхідно  дотримуватись  статті  37  Закону  України  «Про  бджільництво» - фізичні  та юридичні  особи   не  пізніше  ніж  за три  доби до початку  обробки зобов'язані  попередити  про це  пасічників, пасіки  яких  знаходяться на  відстані  до десяти  кілометрів  від  оброблюваних  площ. При цьому повідомляється дата  обробки, назва  препарату,  ступінь і  строк  дії  токсичності  препарату.

Застосовувати  хімічні  засоби захисту  рослин необхідно  згідно з Державними  санітарними  правилами  8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та  застосування  пестицидів в  народному  господарстві:

- всі  роботи  з пестицидами проводити  в  ранкові (до 10.00)  та вечірні  години (з 18.00  до 22.00)  при  мінімальних  повітряних потоках відсутності масового  льоту  бджіл;

- завчасно, але  не  менше  ніж  за три  доби до  початку проведення кожної  хімічної  обробки посівів  будь-яких  сільськогосподарських  культур  сповіщати  власників  пасік, населення про  строки  і  методи  застосування  пестицидів. У  період проведення  робіт  у радіусі 200 метрів  від меж ділянок, повинні  бути  встановлені  попереджувальні  написи.

Відповідно  до статті  21 Закону України «Про захист  рослин» та  статті 38 Закону України «Про  бджільництво»   порушення  законодавства тягне  за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову  або кримінальну  відповідальність.

Відповідальність  за порушення законодавства в галузі  бджільництва несуть  особи, винні  у  неповідомленні (приховуванні)  або  наданні  неправдивої  інформації про виникнення загрози  бджолам при  застосуванні засобів  захисту  рослин, а  також  у порушенні технології вирощування  рослин  сільськогосподарського  призначення, що  призвело до погіршення  умов  у  ареалах  бджіл.

Оскільки господарства повідомляють пасічників  та  населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасік повинні обов’язково зареєструватися в сільській раді, на території якої вони знаходяться і своєчасно інформувати сільські ради, господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

У деяких випадках отруєння бджіл відбувається і при дотриманні правил обробітку, наприклад:

-         оброблювана не квітуча культура знаходиться поруч із квітучими медоносами;

-         знесення пестицидів з обробленої площі на сусідні медоносні угіддя;

-         при споживанні рос із листя або міжвузлів.

Таким чином, правильний вибір пестициду, виконання всіх технічних та санітарних норм має виняткове значення для попередження отруєння бджіл.

Шановні  сільгосптоваровиробники  та  пасічники  Первомайщини,  ми    високо  цінуємо і  з повагою  відносимось  до   Вашої праці та  зацікавлені  в процвітанні галузі  виробництва  продукції  рослинництва  та  бджільництва. Сподіваємось, що робота  кожного  з Вас  пройде  в умовах  дотримання вимог  чинного  законодавства, налагодженої  співпраці, взаємної  поваги та  порозуміння. 

 

 

Начальник  управління

агропромислового  розвитку

райдержадміністрації                                                            І.ЧМИРЬОВА

 

Оксана  Курочкіна 5-23-40

 

 

 

До уваги жителів Первомайського району та міста Первомайська!

Первомайська райдержадміністрація повідомляє про надання дозволу на розробку детального плану та проведення громадських слухань щодо розробки детального плану забудови території земельної ділянки площею 16 га, кадастровий номер 4825400000:04:000:0746 для будівництва об’єкту «Фотогальванічна електрична станція» (за межами населених пунктів) на території Первомайської районної ради Первомайського району.

 Земельна ділянка орієнтовно знаходиться на території земель сільськогосподарського призначення (рілля) по вулиці Корабельній. Передбачається проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації в Первомайській районній раді 02.07.2019 року о 10-тій годині. Інвестор - товариство з обмеженої відповідальністю «ГРІН СОЛАР ПАРК». Проектування детального плану проводить ТОВ «Архітектурно-будівельна компанія «АрхСіті» Миколаївська обл.. м. Первомайськ, вул. Тараса Шевченка, 7.

За додатковою інформацією щодо розробки детального плану території земельної ділянки для будівництва об’єкту «Фотогальванічна електрична станція (за межами населених пунктів) на території Первомайської районної ради Первомайського району», місцем та часом проведення громадських слухань можна звернутися у відділ містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації за телефоном (05161) 4-31-86, або на даний сайт.

  ЩОДО ЗАТВЕДЖЕННЯ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
Формат: JPG | Добавлен: 07/06/2019 09:57:48
3228Kb Скачать скачать

 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АТО

 

Управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації доводить до Вашого відома, що відповідно до заходів Комплексної  програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22 грудня 2016 року № 5 затверджено Порядок організації оздоровлення та відпочинку на базах відпочинку, в санаторно-курортних закладах демобілізованих учасників антитерористичної операції а сході України та членів їх сімей за рахунок коштів обласного бюджету.

Право  на оздоровлення  та відпочинок мають:

-  демобілізовані учасники антитерористичної операції на сході України, їх дружини (чоловіки) ті їх діти віком до 18 років;

-   сім»ї загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції а саме: дружини(чоловіки) та х діти до 18 років або батьки загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції  та їх діти віком до 18 років;

-  дружини (чоловіки) та їх діти до 18 років учасників антитерористичної операції з числа військовослужбовців, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність  України і беруть безпосередню участь  в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції на сході України, які зареєстровані та проживають на території Первомайського району.

Строк перебування учасників АТО та членів їх сімей на базі відпочинку, у санаторно-курортному закладі становить не більше 8 календарних днів.

Бажаючим звернутись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації з документами відповідно до переліку:

-         копія військового квитка;

-         довідка про перебування в зоні проведення АТО та безпосередню

участь в  антитерористичної операції на сході України;

-         копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю

внаслідок війни;

-         копія паспорту та ідентифікаційного коду учасника АТО  та

дружини(чоловіка);

-         копії свідоцтва про шлюб;

-         копії свідоцтва про народження дитини;

-         копію посвідчення члена сім»ї загиблого (померлого) ветерана

війни;

            -   копію паспорта  та коду члена сім»ї загиблого учасника антитерористичної операції;

            -    інші документи, що підтверджують родинні зв»язки.

            Оздоровлення осіб вищезазначених категорій буде здійснюватись при наданні всіх документів та в порядку черги.

 

Вул. Київська, 50, каб. 7 тел 4 22 26, 4 30 11

 

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АТО!

 

Управління соціального захисту населення пропонує безкоштовне навчання в Первомайській автошколі з метою отримання водійських прав наступних категорій:

·         В – автомобілі масою до 3500 кг, і кількістю сидячих місць (не враховуючи водійського) до 8;

·         С1 – автомобілі масою від 3500 до 7500 кг, призначені для перевезення вантажів;

·         С – автомобілі масою від 7500 кг, призначені для перевезення вантажів;

·         D1 – автобуси місткістю до 16 чоловік (без урахування водія), призначені для перевезення пасажирів;

·         D – автобуси місткістю більше 16 чоловік (без урахування водія), призначені для перевезення пасажирів;

·         BE, C1E, CE, D1E, DE – зіставні транспортні засоби, тягачем у яких виступає транспорт категорій B, C1, C, D1 або D.

Підкатегорія, визначена цифрою 1 (В1,С1 тощо) означає право на керування полегшеною початковою версією транспортного засобу відповідної категорії. Підкатегорія з індексом Е (ВЕ, С1Е, тощо) дає право на буксировку важкого прицепу.

 

Умови для отримання права на керування транспортними засобами наступних категорій

·         ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE – наявне посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та навички керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D більше одного року протягом останнього часу;

·         D1 – наявне посвідчення водія категорії В, С1, С, Т або кількох з них та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу;

·         D – наявне посвідчення водія категорій В, С1, С, D1, Т або кількох з них.

Початок занять після набору груп.

За довідками звертайтесь до управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації за адресою:

м. Первомайськ, вул. Київська, каб. 7, або телефоном 4 30 11.

 

 

 

 

 

 

УВАГА: ТЕЛЕФОНУЮТЬ ШАХРАЇ!

Первомайська ДПІ Южноукраїнського  управління Головного управління ДФС у Миколаївській  області  попереджає, що знову зафіксовано випадки телефонних дзвінків підприємцям міста від невідомих осіб, які представляються керівником  Первомайської ДПІ   – Будурацьким С.В. та пропонують перерахувати кошти на розрахунковий рахунок.

Первомайська ДПІ застерігає платників не реагувати на подібні вимоги, закликає бути пильними та у разі, якщо вам стала відома будь-яка інформація про шахраїв, негайно повідомляти телефоном  поліцію за телефоном 102.

Адміністрація Первомайської ДПІ 

 

. Змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом

         З 1 червня 2019 в Україні змінюють правила перевезення домашніх тварин. Тепер вивезти домашнього улюбленця можна буде, маючи ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка.

        На даний час є актуальною проблема щодо обігу ветеринарно-санітарних паспортів (ВСП) домашніх тварин (котів, собак) не встановленої форми та їх видача установами, не уповноваженими на їх видачу.

        Причиною даної проблеми є обіг паспорта невстановленого зразка (ПНЗ) при закінченні перехідного періоду на ВСП. В даному випадку ПНЗ є власністю фізичних осіб, але вони можуть братись до уваги, а не бути підставою для видачі ветеринарних документів.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн. 29 коп.

Звертаємо увагу, що наразі право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1)                клінічний огляд тварини;

2)                наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорту визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об'єкті);

2) неможливість безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об'єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину дійсний до моменту її смерті.

Наразі Держпродспоживслужбою вживаються заходи щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин не встановленої форми. Проводиться роз’яснювальна роботу серед населення.

З повагою спеціалісти Держпродспоживслужби

 

0960701937 О.А.Дзюба

 

 

 

 

ДО УВАГИ  ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ!  

НЕ ВТРАЧАЙТЕ МОЖЛИВОСТІ  ОТРИМАТИ БЮДЖЕТНУ СУБСИДІЮ! 

БЮДЖЕТНА СУБСИДІЯ НА 1 ГЕКТАР

(Постанова КМУ №106 від 07.02.2018 р. із змінами) НАДАЄТЬСЯ:

 

Ø    новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після створення) один раз у розмірі 3000 грн. на 1 га, але не більше 60 000 грн.;

Ø     фермерським господарствам (старше трьох років) у розмірі 12000 грн. з розрахунку на одного члена фермерського господарства, але не більше 40 000 грн.

Для отримання бюджетної субсидії фермерські господарства подають до Миколаївського відділення Укрдержфонду повний пакет документів, що включає заявку за формою та наступні документи:

1)                копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);
Примітка. Копія статуту повинна бути прошита, пронумерована та скріплена печаткою і підписом голови господарства.

2)                відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою (інформаційну  довідку  з державного реєстру речових прав на нерухоме майно; дійсна протягом 10 днів);

3)                копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік, а фермерським господарствам, які зареєстровані в поточному році, – копію фінансового звіту за останній квартал (копію балансу і звіту про фінансові результати);

4)                довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (довідка від Державної фіскальної служби, дійсна протягом 10 днів);

5)                витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (дійсний протягом 10 днів);

6)                довідку про банківські реквізити на бланку фермерського господарства;

7)                копію паспорта та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків голови господарства;

8)                згоду заявника щодо надання про нього інформації Мінагрополітики, яка містить персональні дані, за формою (заповнюється на місці).

Документи приймаються за адресою: м. Миколаїв, пр. Миру, буд. 34, 7-й поверх, к.712.

Телефон для довідок:  (063) 402-44-44, (050) 287-82-74

Сторінка на facebook: facebook.com/mkfermer/

 

 

 

 

  132-р від 08.07.2019 р. Про затвердження детального плану територій
Формат: PDF | Добавлен: 10/07/2019 10:19:55
100Kb Скачать скачать
  ЗАПРОШУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ
Формат: DOCX | Добавлен: 10/09/2019 09:52:31
63Kb Скачать скачать
  ДО УВАГИ ГРОМАДЯН ПРИЗОВНОГО ВІКУ
Формат: DOCX | Добавлен: 10/09/2019 09:53:14
667Kb Скачать скачать
  УВАГА, КОНКУРС!
Формат: DOC | Добавлен: 10/09/2019 15:29:04
27Kb Скачать скачать
  До уваги жителів Первомайського району та міста Первомайська!
Формат: DOCX | Добавлен: 13/09/2019 08:42:38
209Kb Скачать скачать
  ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ!!!
Формат: DOC | Добавлен: 26/09/2019 11:08:42
28Kb Скачать скачать

 

 

Про організацію Міжнародної культурно-просвітницької поїздки «Європейська співдружність» 

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки,             з 23 квітня до 01 травня 2020 року заплановано міжнародну культурно-просвітницьку поїздку «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу (програма поїздки додається).

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, співробітники медичних, культурно-освітніх, соціальних закладів, співробітники, учні, студенти  навчальних закладів, громадських організацій тощо.

Під час поїздки її учасники матимуть можливість взяти участь у щорічному Параді квітів 2020 року у Нідерландах – грандіозному святі квіткового мистецтва.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки. За підсумками поїздки видаються сертифікати міжнародного зразка. Для участі у поїздці необхідно мати закордонний біометричний паспорт. Кількість місць обмежена.

 

Додаткова інформація та реєстрація відбуватиметься за телефонами: 044-501-01-15, 063-147-43-10, 050-447-49-68, 063-737-40-47, 067-407-77-98,           093- 214-64-17.

          

  Щодо фальсифікації рибних консервів
Формат: DOCX | Добавлен: 30/10/2019 14:37:53
194Kb Скачать скачать

 

До уваги жителів Первомайського району!

Доводимо до Вашого відома, що з метою запобігання замерзання та переохолодження людей в зимовий період на території сільських, селищної рад  облаштовані

ПУНКТИ обігріву, в яких потребуючі зможуть отримати теплий одяг, гарячий чай та їжу при нагальній потребі. (адреси додаються)

            У разі виявлення особи/осіб, які потребують сторонньої допомоги телефонуйте:

-  ДСНС  - 101 цілодобово;

-  швидка допомога – 103 цілодобово;

-  управління соціального захисту населення 4-22-26 (з 8.00 до 17.00 крім суботи та неділі);

-  територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 4-36-76 (з 8.00 д 17.00 крім суботи та неділі).

            В кожній сільській/селищній раді будуть функціонувати «соціальні патрулі».

 

Будьте уважні до себе та оточуючих, допомагайте  одиноким людям похилого віку та особам з інвалідністю. Не будьте байдужими до чужих потреб

  Перелік місць розгортання стаціонарних пунктів обігріву в населених пунктах Первомайського району в зимовий період 2019/2020 року
Формат: DOC | Добавлен: 19/11/2019 09:57:41
52Kb Скачать скачать

 

До уваги громадян! Повідомляємо про ліквідацію управління агропромислового розвитку райдержадміністрації 

            Відповідно до розпорядження Первомайської районної державної адміністрації № 246-р від 06.12.2019 року повідомляємо про ліквідацію управління агропромислового розвитку Первомайської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 00734110).

      Письмові заяви про кредиторські вимоги до управління агропромислового розвитку Первомайської районної державної адміністрації приймаються на адресу: вулиця Чкалова,12, кабінет № 54, місто Первомайськ, Миколаївська область, 55200 протягом двох місяців з дня публікації оголошення.


Начальник управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації                                           Ірина ЧМИРЬОВА 

 

Тетяна Редванська, 4-32-64

  Щодо участі у дводенному семінарі з публічних закупівель з 12-13 лютого 2020 року
Формат: PDF | Добавлен: 13/01/2020 14:46:27
238Kb Скачать скачать

 


Організація з безпеки та співробітництва в Європі Координатор проектів в Україні

Відкритий прийом заявок на участь

у тренінгах «Інструменти діалогу у виробленні ефективних рішень на рівні громади»

КОЛИ: лютий - березень 2020 року ДЕ: територія України

ОРГАНІЗАТОРИ: Координатор проектів ОБСЄ в Україні

Координатор проектів ОБСЄ в Україні підтримує розвиток і розширення української спільноти фахівців у сфері діалогу і пропонує лідерам місцевих громад взяти участь в одному з тренінгів «Інструменти діалогу у виробленні ефективних рішень на рівні громади».

Ми запрошуємо усіх зацікавлених і вмотивованих кандидатів, які працюють в органах місцевої влади, місцевого самоврядування чи в громадському секторі взяти участь у тренінгах, які відбудуться за таким графіком:

19 — 21 лютого 2020 року в м. Одесі (кінцевий термін подання заявок: 10 лютого 2020 року)

24 - 26 лютого 2020 року в м. Києві (кінцевий термін подання заявок: 13 лютого 2020 року)

26 - 28 лютого 2020 року в м. Харкові (кінцевий термін подання заявок: 17 лютого 2020 року) 2-4 березня 2020 року в м. Києві (кінцевий термін подання заявок: 20 лютого 2020 року)

4-6 березня 2020 року в м. Львові (кінцевий термін подання заявок: 23 лютого 2020 року)

Під час заходу Ви:

       здобудете навички підготовки і проведення колективних обговорень, нарад, зустрічей, консультацій для врегулювання проблем, конфліктних ситуацій місцевого значення;

       попрактикуєте комунікативні техніки, необхідні для узгодження відмінних позицій усіх залучених сторін і налагодження порозуміння між ними;

       опануєте інструменти вироблення і реалізації спільних рішень у межах громади у максимально ефективний і залучений спосіб.

Сертифікати будуть вручені учасникам за умови відвідання ними 90% тренінгу.

Критерії відбору учасників

Для подання заявки на участь у тренінгу заявники повинні:

       працювати в органах місцевої влади, місцевого самоврядування чи в громадському секторі. Перевага надаватиметься жителям Донецької, Луганської, Миколаївської, Херсонської і Одеської областей;

       мати сертифікат «Основи організації діалогу» або «Основи ведення діалогу» онлайн-курсу «Як ефективно спланувати та провести діалог» Координатора проектів ОБСЄ в Україні (https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-vl :OSCE+DIALl 01+2020 ТІ/about);

       мати твердий намір практикувати набуті знання і навички для впровадження діалогу та діалогових підходів задля врегулювання, попередження конфліктів та проблем в місцевих громадах і Україні в цілому.

ОБСЄ прагне досягти збалансованого залучення жінок і чоловіків з різних регіонів України незалежно від їхньої релігійної, етнічної та соціальної належності.

Витрати, пов’язані з участю

Учасникам з інших міст будуть відшкодовані витрати на проїзд до та з міста проведення тренінгу в межах тарифу «купе», «Інтерсіті 2 клас» або тарифу на автобусне перевезення. Проживання та харчування учасників забезпечують організатори тренінгу.

Як подати заявку

Якщо Ви бажаєте взяти участь в одному з вищезазначених тренінгів, заповніть заявку за цим посиланням: https://forms.gle/ClNspFvK8cssR5V7A.

Контактна інформація

У разі виникнення запитань просимо звертатися за електронною поштою Roksolana.Melnvk@osce.org.

Ініціатива реалізується у рамках проекту «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні» Координатора проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Уряду Болгарії, Міністерства міжнародних справ Канади, Урядів Литви, Ліхтенштейна, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Сполученого Королівства Великої Британії і 

СЕМІНАРИ - ТЕНДЕРИ 2020. ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ В УКРАЇНІ

  ГРАФІК проведення телефонних «гарячих ліній» у лютому 2020 року УПРАВЛІННЯМ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Формат: DOC | Добавлен: 24/01/2020 10:57:48
64Kb Скачать скачать
  Проект розпорядження голови Первомайської райдержадміністрації "Про затвердження нормативів доходів громадян від земельних ділянок різних видів призначення у разі надання всіх видів соціальної допомоги на 2020 рік"
Формат: ZIP | Добавлен: 05/02/2020 09:47:32
57Kb Скачать скачать

 

Інформаційне повідомлення про проведення публічного звіту

голови Первомайської районної державної адміністрації

 

25 лютого 2020 року відбудеться публічний звіт голови Первомайської районної державної адміністрації Сергія Володимировича Саковського. Форма проведення: «круглий стіл».

Під час звіту буде презентована інформація про здійснення Первомайською районною державною адміністрацією покладених на неї повноважень та стан розвитку відповідної території за 2019 рік.

Регламент заходу:

14.00 - 14.30 - презентація публічного звіту про діяльність районної державної адміністрації.

14.30 - 15.00 – обговорення.

Запрошуємо взяти участь у заході представників громадської ради при Первомайській райдержадміністрації, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, засобів масової інформації, експертів, громадськості району.

Місце проведення: м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12, І поверх, методичний кабінет відділу освіти райдержадміністрації.

Відповідальні структурні підрозділи: відділ інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та організаційної роботи районної державної адміністрації.

Контактні особи:

Тафтай Наталя Валеріївна, начальник відділ інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та організаційної роботи районної державної адміністрації, тел.: 4-35-20

Інформацію про учасників просимо надати до 12:00 години 24 лютого 2019р. на електронну адресу: orgvid-rda.pervom@ukr.net, politika.pervom.rda@ukr.net

 

  Проект розпорядження Про конкурсну комісію з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення
Формат: ZIP | Добавлен: 20/02/2020 10:35:35
63Kb Скачать скачать
  Графік проведення особистого прийому громадян та графік проведення телефонної "гарячої лінії" директором департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації на 2020 рік.
Формат: PDF | Добавлен: 21/02/2020 09:06:15
530Kb Скачать скачать

 

«Гаряча лінія»

на березень 2020 року

 

п/п

ПІБ керівника, назва управління, структурного підрозділу, відділу райдержадміністрації

Тема

Дата

Година

 

Телефон

 

1.

МАЛИНОВСЬКА Тетяна Степанівна

Начальник служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації

 

«Торгівля дітьми – як себе застерегти»

20 березня

з 8.00 до 12.00 год.

(05161)

4-20-98

  ГРАФІК проведення телефонних «гарячих ліній» у березні 2020 року управлінням соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації
Формат: DOC | Добавлен: 26/02/2020 14:47:41
79Kb Скачать скачать

 

Шановні власники та користувачі земельних ділянок (фізичні та юридичні особи) Первомайського району Миколаївської області, у 2020 році відбудуться зміни в оподаткуванні.

24 лютого 2020 року Перзидент України В ЗЕЛЕНСЬКИЙ підписав Закон України від 16 січня 2020 року №465-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", яким запроваджується податкова реформа - 2020 (законопроект №1209-1).

В рамках проведення земельної реформи буде змінено підхід в оподаткуванні. За новою системою оподаткування, незалежно від того, хто ти - фермер, одноосібник чи товаровиробник - стягуватиметься фіксований податок за гектар землі відповідно до нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до пункту 269.1 ПК платниками податку є:

·                     власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

·                     землекористувачі.

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001 року та Цивільним кодексом України від 16.01.2003 року, а справляння плати за землю  - Податковим кодексом України від 02.12.2010 року, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами. відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється відповідно до Закону.

Земельний податок – це обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Власники земельних ділянок - юридичні та фізичні особи, які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні.

Землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Як вбачається із норм Податкового кодексу України, обов’язок платника податку сплачувати плату за землю виникає у власників та землекористувачів з дня виникнення права власності або користування земельною ділянкою.

Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Обов’язок зі сплати плати виникає у нового власника нерухомості з моменту переоформлення ним права власності чи користування земельними ділянками, тобто з моменту державної реєстрації прав на земельні ділянки.

Використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням норм земельного законодавства.

Повноваження із справляння плати за землю та здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства делеговано виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (ст. 33 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

Юридичним та фізичним особам, які не оформили відповідно до законодавства право власності або право користування земельною ділянкою, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації відповідних прав на такі земельні ділянки.

Водночас, звертаємо увагу на те, що орган місцевого самоврядування, керуючись нормами статті 377 Цивільного кодексу України, статей 120, 125, 126, 206 Земельного кодексу України, а також враховуючи рішення Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 28.01.2015 року (у справі № 5023/3993/12 (5023/90574/11) та від 30.11.2016 року (у справі №922/1008/15) може порушити питання про компенсацію завданої шкоди (ст. 1166, 1167 Цивільного кодексу України) землекористувачами (юридичними та фізичними особами),  які використовують земельні ділянки без належним чином оформлених документів на право користування земельними ділянками, у формі не отриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Враховуючи вищенаведене, просимо землекористувачів земельних ділянок оформити правовстановлюючі документи на земельні ділянки та сплачувати податки згідно чинного законодавства!

 

 

Увага платників податків!

Роботу Центрів обслуговування платників переведено в особливий режим!

 

Первомайське відділення Южноукраїнського управління Головного управління ДПС у Миколаївській області інформує, що у зв’язку із введенням на всій території України надзвичайної ситуації з 26 березня 2020 року переведено в особливий режим роботу Центру обслуговування платників області.

Центр обслуговування платників надає адміністративні послуги у режимі онлайн, а також за попереднім записом за телефонами, виключно, для надання невідкладних послуг у разі гострої необхідності, а саме:

- видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

- внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Для попереднього запису для відвідування ЦОП використовуйте наступні номери телефонів:

Назва ЦОП

Електронна адреса поштової скриньки

Номери телефонів

для попереднього запису

     
     
     

ЦОП Первомайської ДПІ

podpi1408@i.ua

(05161)43316, (05161)43678, (05161)55616

 

Звертаємо увагу, що на цей час зупиняється перебіг строків звернень за отриманням адміністративних та інших послуг і строків надання цих послуг. Після припинення надзвичайної ситуації та карантину перебіг цих строків буде продовжено з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Закликаємо платників користуватись дистанційними формами комунікації, не відвідувати податкові органи без крайньої необхідності та максимально використовувати електронні сервіси ДПС, зокрема:

- електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua/ ;

- електронна звітність https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/ .

Скориставшись Електронним кабінетом, ви зможете сплатити визначені податкові зобов’язання, подати звітність або отримати інформацію уникаючи відвідування податкових органів. У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платникам слід звертатись до служби підтримки за телефоном 0800 501 007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/ .

Крім того, нагадуємо контактні дані Головного управління ДПС у Миколаївській області:

- електронна адреса для направлення листів та запитів на публічну інформацію: mk.official@tax.gov.ua

-електронна адреса, за якою громадянин може викласти своє звернення: mk.zvernennya@tax.gov.ua

- служба діловодства: (0512) 50-18-86.

Також звертаємо увагу, що вся актуальна інформація щодо діяльності податкової служби Миколаївської області розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Миколаївській області за посиланням: https://www.mk.tax.gov.ua та на офіційні сторінці у Facebook за посиланням https://www.facebook.com/tax.mykolaiv/

Сподіваємось на ваше розуміння ситуації, що склалась. Пам’ятайте, що дотримуючись правил безпеки, ви максимально захищаєте себе та своїх близьких, адже прості речі рятують життя!

 

Первомайське відділення Южноукраїнського управління Головного управління ДПС у Миколаївській області

 

 

 

  Інформація. Профілактика невиробничого травматизму
Формат: PDF | Добавлен: 10/06/2020 11:09:36
120Kb Скачать скачать

  АМЕРИКАНСЬКИЙ БІЛИЙ МЕТЕЛИК

Америка́нський бі́лий мете́лик (Hyphantria cunea) — метелик родини Arctiidae, пошкоджує понад 300 видів різних трав'янистих, кущових та деревних культур. Найулюбленішими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня.

Американський білий метелик — білосніжний, з шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Живе 8—10 діб.

Самка залежно від погодних умов відкладає від 200 до 2000 яєць групами зісподу листка на гілки та на різні трав’янисті рослини.

Гусінь розпочинає відроджуватися в середині та вкінці травня. Протягом червня  в зонах зараження масове відродження та живлення гусені. Гусениця молодшого  віку  має довжину від 1,5-2,0 до 5-6 мм, світло-жовта з чорною головою, грудним щитком і ногами; старшого - від 18-25 до 25-36 мм, оксамитово коричнева зі спини, з чорними бородавками та довгими чорними волосками, з боків – з жовтими бородавками та білими волосками. На спині чорні плями зливаються у чорні смуги.  Гусінь першого - другого віків спочатку скелетує листок, пізніше об’їдає його повністю, залишаючи лише грубі жилки. У третьому-четвертому  віках веде спільний спосіб життя, обплітаючи павутинням кілька листків  і утворюючи гнізда. Починаючи з п’ятого віку гусениці розповзаються і живляться окремо. Тривалість життя гусениці 30-40 днів, вони мають шість – сім віків. На початку липня американський білий метелик заляльковується, лялечка розвивається 9-14 днів. Наприкінці липня - початку серпня починається літ імаго, спарення та яйцекладка другого покоління. Повторюється повний цикл  розвитку гусені. На початку вересня гусінь заляльковується і залишається на зиму. На території Миколаївської області американський білий метелик розвивається в двох поколіннях .

Виліт метеликів недружний. В умовах України він триває протягом місяця.  Метелики віддають перевагу вечірній порі, в цей час спостерігається пік їхньої активності.

Чужорідний вид. Батьківщиною американського білого метелика є Північна Америка. В Європу, а саме Угорщину, американський білий метелик був завезений з вантажем з Північної Америки у 1940 році. В Україні АБМ вперше виявлено у 1952 році в Закарпатській області. А з 1966 року відбулося поступове розповсюдження його в інші області країни.

Середня швидкість розповсюдження у країні становить 30—40 км на рік.

Для попередження занесення американського білого метелика слід проводити детальний огляд імпортних вантажів, вітчизняної продукції, пакувального матеріалу, транспортних засобів, що надходять з карантинних зон, регулярно обстежувати багаторічні насадження. Вивіз плодів і садивного матеріалу із заражених господарств, населених пунктів проводити за узгодженням з карантинною інспекцією.

Агротехнічні заходи полягають у збиранні та знищенні гусениць та кладок яєць АБМ. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють. Одне не знищене гніздо дасть тисячі таких гнізд в наступному році.

Для ліквідації вогнищ американського білого метелика обробляють плодові сади та лісосмуги інсектицидами дозволеними до використання в Україні.

У зоні поширення шкідника, особливо в населених пунктах, рекомендується застосування бактеріальних препаратів.

 

 Амброзія полинолиста – небезпечний карантинний бур’ян

На сьогоднішній день однією з болючих проблем здоров’я людей  являється алергія. І не останнє місце в переліку причин її виникнення належить карантинному буряну – амброзії полинолистій.    

 Сходи амброзії полинолистої з’являються в травні (на півдні України - в квітні), коли ґрунт добре прогріється, з глибини до 8 см, але  оптимальна глибина – 1-4 см. В початкову фазу росту амброзія інтенсивно вкоріняється, надземна частина  росте дуже повільно. Потім  з початку червня, починається інтенсивний ріст та розгалуження надземної частини. Цвітіння рослини сильно розтягнуто - з серпня по жовтень.

  Амброзія полинолиста засмічує подвір’я  та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків. На полях може засмічувати посіви озимих і ярих культур, багаторічних і однорічних кормових трав, технічних, особливо просапних культур, а також полезахисні лісосмуги. Переноситься насіння карантинного бур’яну з насіннєвим  матеріалом, відходами, сіном, транспортними засобами, тваринами та людиною. Насіння її легко плаває на воді, тому розноситься водою під час повені, злив і при зрошені.

 Амброзії полинолистій властива висока регенераційна здатність. При скошуванні амброзії полинолистої від прикореневих частин можуть відростати нові паростки. Відростання починається від стебла, частіше – від його частин, що залягають на 3-5см нижче поверхні ґрунту, але не від коріння. На скошених в період цвітіння рослинах може утворюватися життєздатне насіння. Чим вище зрізане стебло, тим більше на ньому може утворюватися додаткових пагонів. Тому радикальним методом у боротьбі з нею є виполювання, тобто виривання рослини з коренем.

  Рослини амброзії належать до тих бур’янів, що завдають шкоди не тільки сільськогосподарським культурам, а й безпосередньо здоров’ю людини. Надземні частини бур’яну містять 0,14 % ефірних олій. Квітковий пилок карантинного бур’яну має чітко виражену сенсибілізуючу дію і є основною причиною виникнення поллінозів.

В період цвітіння серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний полліноз ( осіння сінна лихоманка ). В місцях широкого розповсюдження амброзії в період її цвітіння спостерігаються епідемічні захворювання населення на полліноз. Захворювання  проходить у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон’юктивіту, важкої бронхіальної астми, мігрені, кропивниці, хвороба також супроводжується різким знесиленням. Лікування  алергії, спричиненої пилком амброзії, тривале й важке. 

  Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського  господарства, так і для здоров’я  людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових  завдань усіх землекористувачів.

   Невиконання карантинних заходів щодо знищення амброзії полинолистої тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на громадян – від 4 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно ст..105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

  ДО УВАГИ АГРАРІЇВ!
Формат: PDF | Добавлен: 03/07/2020 15:16:44
63Kb Скачать скачать

Оголошення

Нет записей.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ