Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

  

  Управління соціального захисту повідомляє, що згідно розпорядження голови Первомайської райдержадміністрації від 13 квітня 2021 року № 86-р координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Первомайського району визначена заступник голови райдержадміністрації Лілія НЕДАШКІВСЬКА.

 
Наказом начальника управління соціального захисту  населення Первомайської райдержадміністрації від 06 липня 2021 року № 43 відповідальною за процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, визначена начальник відділу підтримки сім'ї та координації надання соціальних послуг Тетяна СУЛИМА.
 
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до держадміністрації заяву про встановлення статусу за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Для встановлення статусу дитині, яка постраждала від торгівлі людьми, заява подається її законним представником або особою, якій стало відомо про таку дитину.
Заяви реєструються відповідальною посадовою особою управління соціального захисту держадміністрації, а особам, які їх подали, повідомляється про можливість одержання допомоги та її види.
 
За відповідною інформацією можна звернутись до управління за телефонами:
 
(05161) 75126
0955403902
0972479717

  Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

30 липня – відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми є третім (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. 
У зв’язку зі складною економічною та соціальною ситуацією в Україні, українці все частіше шукають заробітку за кордоном (в Польщі, Росії, Чехії, Італії …). Не зважаючи на незнання мови, законодавства, звичаїв та правил офіційного працевлаштування у країні призначення, громадяни України з легкістю погоджуються на заманливі пропозиції злочинців і несвідомо стають жертвами торгівлі людьми.
Також збільшилися випадки продажу малолітніх дітей або ще не народжених дітей через мережу Інтернет, соціальні мережі. Щороку 1,2 млн. дітей у світі страждають від тенет вербувальників. Кожна третя жертва торгівлі людьми – дитина. Потрапити в ситуацію торгівлі людьми може кожна дитина, незалежно від віку, статі та соціальної приналежності. З метою торгівлі, діти можуть перевозитись за межі країни, а можуть переміщатися у її межах. Крім таких видів торгівлі дітьми, як: примушування до жебракування чи втягнення у злочинну діяльність; використання органів та тканин дитини та нелегальне усиновлення/удочеріння, все більшої популярності набуває торгівля дітьми з метою педофілії (дитячої порнографії, дитячого сексуального туризму тощо), і це стосується як дівчаток, так і хлопчиків.
Отже, від'їжджаючи, до іншої країни обов'язково залиште вашій родині, друзям чи родичам якомога точніші координати вашого майбутнього місця перебування (точну адресу та реквізити організації, усі можливі контактні телефони, ваше місцезнаходження - майбутню адресу проживання, координати людини, через яку ви знайшли роботу - менеджера організації, знайомого, який порадив цю роботу). Обов'язково телефонуйте додому. Після приїзду у країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України - інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси у разі необхідності.

Бережіть  себе та своїх рідних!
 
 
 

 

  ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ПРОБЛЕМА ДРУГОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ
Формат: DOC | Добавлен: 09/07/2023 23:00:03
53Kb Скачать скачать
  Щодо листа Спеціального представника та координатора ОБСЕ з питань боротьби з торгівлею людьми
Формат: PDF | Добавлен: 09/07/2023 23:01:04
409Kb Скачать скачать

 

                             

                                                              

 

      18 жовтня -  Європейський день боротьби з торгівлею людьми
З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Міністерством соціальної політики України як національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми у співпраці зі суб’єктами взаємодії проводиться низка інформаційно-просвітницьких заходів на національному рівні .
 Фахівці управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації долучилися до  цієї акції та надали  учнівській та студентській молоді  інформаційно-консультативні  послуги щодо трудової міграції та запобіганню потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми. 
  
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують. 
Основною метою кампанії є інформування та підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.
Учасниками інформаційно-консультативної роботи були обговорені нагальні питання протидії торгівлі людьми на місцевому рівні та прийнято рішення щодо проведення превентивних заходів та посилення поінформованості молоді в громадах з означеного питання.
Відповідно до законодавства, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно
 від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!!!
Кожен постраждалий має право на допомогу!
 
https://drive.google.com/drive/folders/1vr_3cvLh-6sT9-fuIq13onZWI5tX38SL
 
https://quest.stoptrafficking.org/start
 
https://stoptrafficking.org/
527
1647