Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Головна

Новини

У Первомайському районі встановлено випадок сказу домашнього кота

11/12/2018

 

Статистика випадків сказу серед тварин за останні роки показує, що сказ серед котів виникає набагато частіше, ніж серед собак. А відбувається через те,  що власники собак у більшості випадків розуміють необхідність профілактичної вакцинації  собак проти сказу та йдуть на зустріч ветеринарним спеціалістам, натомість власники котів дуже часто нехтують порадами ветеринарів та просто не вакцинують котів, не бажаючи ловити їх, аргументуючи це тим, що не зможуть їх утримати. Таке зневажливе ставлення призводить до виникнення дуже важких наслідків.

Так, 15 листопада 2018 року до завідуючого Кінецьпільською ветдільницею Кулачинського Л.М. надійшло повідомлення від жительки с. Чаусове-2 про те, що її кота покусав лис. Ветеринарні лікарі прибули до місця, надали допомогу постраждалій тварині. Лиса нажаль виловити не вдалось. У домогосподарстві громадянки утримувалось 5 котів та 3 собаки, для профілактики можливого зараження ветеринарними фахівцями було прийнято рішення вимушено провакцинувати всіх тварин у дворі. Власникам була роз’яснена необхідність спостерігати за станом тварин, а особливо покусаного кота.

03 грудня 2018р. власниця постраждалої тварини повідомила про загибель кота. Того ж дня до вказаного місця була направлена комісія, про що складений акт та проведено необхідні дії з відбору патологічного матеріалу та проведення утилізації трупу кота, дезінфекції місця можливої контамінації вірусом сказу.

10.11.2018 року Первомайською РДЛВМ було отримано звіт про результат дослідження патологічного матеріалу на сказ (згідно експертного висновку           № 004726п.м./18 від 06.12.2018 року попередній діагноз підтвердився).

На даний час в карантинній зоні проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо профілактики та недопущення сказу м’ясоїдних, а також проводяться щеплення собак та котів проти сказу парентеральним методом. Також проходить вимушене лікування власниця тварин, оскільки мала контакт зі слиною загиблого кота.

 

 

Державний ветеринарний інспектор

Первомайського міжрайонного управління

ГУ Держпродспоживслужби

в Миколаївській області                                                               Надія ПИСАРЕНКО

 

 

 

Всі новини →