Первомайський район » Служба у справах дітей
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Служба у справах дітей

    

    На початку нового навчального року традиційно в Україні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», з метою забезпечення здобуття загальної середньої освіти усіма учнями шкіл. 

          Відповідно до ст. 53 Конституції України, ст. 19  Закону України „ Про охорону дитинства” та Закону України "Про загальну середню освіту", щодо гарантованого права дітей на освіту, в межах заходів виконання загальнодержавної програми „ Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2017 року, службою у справах дітей Первомайськоъ райдержадміністрації з 01.09 поточного року розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу „УРОК”, який триватиме впродовж вересня – жовтня місяця цього року. Мета даного заходу – виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не охоплені навчанням, надання адресної допомоги дітям, притягнення батьків або осіб, які їх замінюють за порушення прав та законних інтересів дітей. Службою у справах дітей райдержадміністрації контролюється питання відвідування учнями загальноосвітніх закладів району, вживаються заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів.

Важливу роль у соціалізації дитини, її гармонійному розвитку відіграє родина. Проте в Україні збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини. За визначенням,  сім'я,  що  перебуває  у  складних  життєвих  обставинах,  –  це  сім'я,  яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких  умов, що  порушують  нормальну  життєдіяльність  одного  або  кількох  членів  сім'ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

Так, трапилося що три місяці назад в родині, яка опинилась в СЖО було вилучено у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю трьох малолітніх дітей віком: 3 роки, 7 років та 14 років. Діти були тимчасово влаштовані до Комунального закладу "Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації дітей" Миколаївської обласної ради де отримали медичне та психолого-педагогічне обстеження, вивчались індивідуальні особливості розвитку та їх потреб, психологічний стан, умови проживання та виховання в сім'ї.

За цей період спеціалісти служби у справах дітей райдержадміністрації проводили заходи щодо соціального захисту дітей, запобігання соціального сирітства та подолання СЖО батьками, здійснювали соціально-профілактичну роботу.  Під час здійснення соціальної роботи  працівники скерували батьків на зменшення вживання алкогольних напоїв, проведення медичного обстеження та лікування від згубної звички;  зосереджували увагу на покращенні умов проживання в помешканні створюючи відповідні умови для життєдіяльності дітей та повернення їх в біологічну родину. Після чого отримали позитивний результат та плідну працю батьків на виправлення та покращення ситуації в родині.

Мати та батько здійснили хімічний захист від алкогольної залежності (про що надали відповідні довідки), офіційно працевлаштувались до місцевого фермера в різноробочі, зробили косметичний ремонт в будинку, що змінило будь які нахили чи  натяки на СЖО. Тільки бажання, трішки праці - і щасливі діти повертаються додому.

Приємно, що наша нелегка робота, дає позитивний результат для майбутнього дітей. 29.08.2017 року було спеціалістами служби проведено черговий виїзд до родини та складено акт матеріально-побутових умов проживання родини. Вашій увазі фоторепортаж: до... і після...

 

    Денний рейд "Діти вулиці" Первомайський район

З метою соціального та правового захисту дітей та активізації роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах 23 квітня 2018 року службою у справах дітей райдержадміністрації проведено денний профілактичний рейд "Діти вулиці" території Чаусівської сільської ради спільно з працівниками ПРЦСССДМ, головою, секретарем Чаусівської сільської ради та інспектором Первомайського відділу поліції ГУ НП України в Миколаївській області.

   В ході рейду здійснено обстеження умов проживання у 8 неблагополучних сім’ях, в яких виховується 17 малолітніх/неповнолітніх дітей (с. Чаусово-1), в ході проведення рейду перевірено умови проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують їх утримання, виховання та розвиток. Вразила безвідповідальність деяких батьків, які утримують своїх дітей в антисанітарії, бруді, причиною тому є непоодинокі випадки зловживання спиртними напоями збоку батьків.

    З батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 

   З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового способу життя, поводження на воді. За результати обстежень складено акти обстеження умов проживання дітей, а інспектором Первомайського відділу поліції складено 6 протоколів  про притягнення батьків до відповідальності за ст 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Виконавчому комітеті сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей за місцем проживання.

            Під час проведення  рейду дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено.

Автор: Нєвєжина Я.С.

 


Графік прийому громадян
Нормативно-правові акти
Основні функції та нормативно-правові засади діяльності
Засідання комісії з питань захисту дітей при Первомайській райдержадміністрації
Цій дитині потрібна родина
Роз'яснювальна робота
Адміністративні послуги
Наші будні
Гаряча лінія

 

Графік участі у «Гарячій лінії»

на квітень 2020 року

 

п/п

ПІБ керівника, назва управління, структурного підрозділу, відділу райдержадміністрації

Тема

Дата

Година

 

Телефон

 

1.

МАЛИНОВСЬКА Тетяна Степанівна

Начальник служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації

 

«Ухилення від виконання батьківських обов’язків та його наслідки»

20 квітня

з 8.00 до 12.00 год.

(05161)

4-20-98